Tych wszystkich, którym obce jest hasło Polska dla Polaków, z upoważnienia moich przyjaciół, zapraszam: "Zarząd Związku Ormian w Polsce im. Ks. Arcybiskupa Józefa Teodorowicza ma zaszczyt zaprosić Państwa na X Dni Kultury Ormiańskiej w Gliwicach, które rozpoczną się wernisażem wystaw dnia 14 listopada 2015 roku o godz. 15.00 w siedzibie Związku Ormian w Polsce im. ks. abpa Józefa Teodorowicza ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 7/2 W programie: 14 listopada 2015 (siedziba Związku Ormian przy ul. Wyszyńskiego 7/2 godz. 15.00 – otwarcie wystawy „Baku 1905. Prolog zagłady” wernisaż wystawy malarskiej Michała Kwarciaka, Samuela Paremuzyana i Mariusza Połecia Referaty Projekcja filmu o Genocydzie Prezentacja nowych nabytków biblioteki ormiańskiej Ormiański poczęstunek 15 listopada 2015 (kościół pw. Św. Trójcy) Msza w obrządku ormiańskokatolickim o godz. 11.00 po mszy czytanie „Księgi szeptów” Atrakcje towarzyszące: kiermasz ormiański, muzyka ormiańska." www.ormianie.pl/ |