Mam do zrobienia w PDF-ie artykulik trochę ścisły. Będę potrzebował zrobić kilka 'profesjonalnych' rysunków: np. piramidka wpisana w kuleczkę i wykresik objętości tej piramidki jako funkcji jej wysokości (wzorek już mam). Chodzi mi o to, żeby rysunek przypominał choć trochę figurki przestrzenne. A wykresik wg wzoru żeby był taki jak w książkach. Jakim programem graficznym powinienem się posłużyć? Ze względu na to, że chcę użyć go tylko ten jeden raz, program ma być: - do ściągnięcia z netu; - darmowy; - prosty w obsłudze; - mimo to produkować 'ładne' obrazki.
Z oczywistych względów Paint odpada. Z nieoczywistych - odpada też GeoGebra.
Co polecicie, tak na szybko?
Drobner, malarz bardziej pokojowy... |