 |
Państwo jest roszczeniowe, ale chętnie skorzystam Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-12-2015 21:37 | VonM (709 punktów) | Państwo jest roszczeniowe, ale chętnie skorzystam | Mamy w Polsce pewien paradoks. Wielu przedsiębiorców narzeka na roszczeniowość i fiskalizm państwa. Wielu również zatrudnia studentów na śmieciówkę, ażeby uczelnia - czyli państwo - poniosła część kosztów jego pracy. I wydaje mi się, że obie te grupy w dużej mierze się pokrywają. I jak widzę, że niektórzy likwidację umów śmieciowych traktują jako kulę w łeb dla demokracji, jednocześnie posiadając doświadczenia z tytułu kary jaką odbywam za terminową obronę pracy i utratę statusu studenta, włączyło mi się myślenie i naszkicowałem taki oto wykres:  Oczywiście, że sprawa jest bardziej złożona i od tego kręgu trzeba odprowadzać kolejne gałęzie, ale czy nie mamy do czynienia właśnie z taką pułapką śmieciówek? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 | DyktaFon (9281 punktów) |
> Oczywiście, że sprawa jest bardziej złożona i od tego kręgu trzeba odprowadzać kolejne gałęzie, ale> czy nie mamy do czynienia właśnie z taką pułapką śmieciówek?> Olaboga, jakie to państwo biedne! Jak to je ci wredni przedsiębiorcy doją, bidulkę! Ja bym dorysował kilka podobnych kółek, ale nie umiem tak ładnie rysować. Można by połączyć wzrost liczby urzędników, aby pilnowali poboru podatków... i wzrost podatków, aby zapłacić tym urzędnikom... Można kombinować dalej z pacjentami i służbą zdrowia... Wątków by się znalazło co niemiara. Ale zapytam wprost: czy to ci przedsiębiorcy, studenci, ci pacjenci i lekarze wymyślają te durne przepisy?
|
|
1 na 3 | Celecrin (6386 punktów) | > Mamy w Polsce pewien paradoks. Wielu przedsiębiorców narzeka na roszczeniowość i fiskalizm państwa.Polakom brakuje tylko i wylacznie zaufania spolecznego. Nie wiem jak je zbudowac niestety. Na pewno nie da sie go zbudowac dajac jednym grupom wiecej a innym mniej. Przeciez te 500 zl na dziecko PiS to tez jest w pewien sposob faworyzowanie grupy spolecznej. (Zabawne jak antyimigrancki PiS stwarza podstawowy powod przyciagania imigrantow zasilkowych). I nie jest to wspomaganie klasy sredniej, ok? Najwiecej znow skorzystaja chlopi  . Podnoszenie podatkow ( a takie musi nastapic jesli sie podnosi socjal) powoduje, ze ludzie musza wiecej pracowac Kiedy to jest glowny cel panstwa prowadzi to do sytuacji krancowego wykorzystania ludzi. (Szwecja podatki 70% , oboje rodzice musza pracowac od rana do wieczora, przedszkola od 1 roku zycia, brak czasu na dzieci i ich wychowanie). W Polsce mamy do czynienia z wykorzystywanie jednych przez drugich. Pracownicy tez nie sa bez winy. 70% okrada pracodawcow, wolne podczas calej ciazy to norma (zupelnie nieznana na Zachodzie), 10% ludzi pracuje na czarno. Etyka zawodowa w Polsce nie istnieje. Dotyczy to kazdej grupy spoleczno/zawodowej. Przypomina to wlasnie Twoje zamkniete kolo...
|
|
 | 3 na 3 | VonM (709 punktów) | W Polsce krąży pewien mit, według którego połowa Polaków to lenie, którzy chcą tylko ciągnąć socjal. Oczywiście do tych ludzi wlicza się tych, którzy po prostu chcą dostać pracę za normalne pieniądze
|
|
|  | 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | >W Polsce krąży pewien mit, według którego połowa Polaków to lenie, którzy chcą tylko ciągnąć socjal. Oczywiście do tych ludzi wlicza się tych, którzy po prostu chcą dostać pracę za normalne pieniądze
W dodatku na umowę o pracę z prawem do urlopu i innymi wymysłami. Cholerni roszczeniowcy.
|
|
|  | | romaro (25211 punktów) | >W Polsce krąży pewien mit, według którego połowa Polaków to lenie, Nie wiem gdzie przeczytałeś taką informację. Przyznam, że pierwszy raz spotkałem się z taką brednią, może stąd, że już od dawna nie odwiedzałem dwóch najbardziej "opiniotwórczych" forów w naszym kraju - Onetu i WP. >którzy chcą tylko ciągnąć socjal. Mam wielu znajomych wśród których nie znam nikogo z takimi ciągotami. Jak jest w praktyce w tej materii, należałoby sprawdzić statystyki.
To nie Onet, Jeżeli masz jakieś dowody na swoje słowa, to wskaż je, w przeciwnym razie nie zaśmiecaj tego forum tego typu wypowiedziami. Kto ma dbać o nasz wizerunek jak nie my sami. Łatki przypinamy wszystkim dokoła. Mało. Trzeba jeszcze przypiąć i sobie samym.
|
|
|  | | Celecrin (6386 punktów) | >W Polsce krąży pewien mit, według którego połowa Polaków to lenie, którzy chcą tylko ciągnąć socjal. Oczywiście do tych ludzi wlicza się tych, którzy po prostu chcą dostać pracę za normalne pieniądze Nie spotkalem tego mitu. Po pierwsze w Polsce nie ma socjalu. Po drugie socjalu sie nie bierze, socjal sie dostaje, czyli chodzi mi o to ze to wina panstwa nie ludzi.
|
|
|  | 1 na 1 | Marian Forewa (906 punktów) | >W Polsce krąży pewien mit, według którego połowa Polaków to lenie, którzy chcą tylko ciągnąć socjal.
Tak, to mit, w rzeczywistości jest ich co najmniej 60%.
> Oczywiście do tych ludzi wlicza się tych, którzy po prostu chcą dostać pracę za normalne pieniądze.
O tych, którzy chcą dostać nietrudno. Ciekawe skąd brać tych, którzy chcą dać?
|
|
2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | >Oczywiście, że sprawa jest bardziej złożona i od tego kręgu trzeba odprowadzać kolejne gałęzie, ale czy nie mamy do czynienia właśnie z taką pułapką śmieciówek?
Wg mnie główny problem leży poza narysowanym przez Ciebie kołem. Bo to że ludzie chcą korzystać z tego co im się w świetle prawa (nieważne jak absurdalnego) należy jest chyba naturalne? No a przede wszystkim jest to - jak wynika z definicji - zgodne z prawem...
Ja bym przesunął środek ciężkości na inne dwa zagadnienia: - słaba jakość stanowionego prawa (jakby nikt nie mógł zawczasu pomyśleć i przewidzieć że będzie ono prowadziło do podobnych błędnych kół i naginania prawa) - brak egzekwowania tego co jest (np. strzelam śmiało że pewnie z ponad 50% "śmieciówek" powinno być z oczywistych wg prawa pracy względów tak naprawdę umowami o pracę).
|
|
1 na 1 Stefanowicz (2544 punktów) (zablokowany) | U nas panuje komunistyczna mentalność, że musisz mieć umowę dożywotnią. Przeciętny Amerykanin w ciągu życia zmienia 10 razy pracę. Ciekawe jak to u nas się przedstawia.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|