Racjonalista - Strona głównaDo treści
O starych ludziach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-12-2015 18:42asus_titanum (49 punktów)
(zablokowany)
O starych ludziach
Ocena -4 na 4
Pracuję w call center, obecnie na projekcie, który daje mi możliwość rozmowy z ludźmi przede wszystkim w podeszłym wieku tzn. 65 lat i więcej.
Byłem przekonany, że brak kultury, chamstwo, prostactwo, prymitywizm, głupota są cechami, które charakteryzują tzw. małolatów, a ludzie starsi cechują się uprzejmością, znajomością poprawności języka itd. itp.
Okazało się, że jestem w błędzie. Takiego chamstwa jak u tych starszych ludzi nigdy nie doświadczyłem ze strony młodzieży.
Z uśmiechem w głosie mówię "Dzień dobry", a w odpowiedzi słyszę "No?!", "Czego?!, w najlepszym razie "No słucham?!", wypowiadane tonem, w którym brzmi co najmniej niechęć, a zazwyczaj jakaś niepojęta agresja.

Miałem nadzieję, że po dojściu PiS-u do władzy, jego wyborcy, czyli starszyzna, do której dzwonię będzie nastawiona optymistycznie, niestety nic z tego.

Co myślicie, dlaczego u staruszków tyle chamstwa, prostactwa i głupoty?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 Dalej..
#1
05-12-2015 19:03
 Ocena 9 na 9
Drobner (19539 punktów)Odp: O starych ludziach
>Co myślicie, dlaczego u staruszków tyle chamstwa, prostactwa i głupoty?

Doświadczasz tylko łaskotek.
Zadzwoń do mnie z reklamą.
Dopiero wtedy poznasz, co to jest brak kultury...

Drobner, młody ludź

#2
05-12-2015 19:24Nie na temat
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: O starych ludziach
Pierwsze, co słyszę w rozmowie z niemal każdą polską firmą : " Twoja rozmowa jest nagrywana"

A kto mu (....) pozwolił mówić do mnie "ty"?

Dostałem pisemną ofertę zaczyna się od słów "Drogi Janie"
A możeby tak (....) Panie Janie?
(szczytem marzeń jest nieprzekładanie imienia)

Przy okazji... skąd wiadomo, ile lat ma odbierający telefon?

#3
05-12-2015 19:30
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi szarley
>Przy okazji... skąd wiadomo, ile lat ma odbierający telefon?

>>Pracuję w call center...
... sprzedajemy trumny...
... target taki...
>"Drogi Janie"


Drobner, pozagrobowy jeszcze

#4
05-12-2015 19:52
 Ocena-1 na 1
asus_titanum (49 punktów)
(zablokowany)
Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi Drobner
Może już do ciebie dzwoniłem, ale tu pochwal się swoim brakiem kultury.

#5
05-12-2015 19:54
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi asus_titanum
>Może już do ciebie dzwoniłem, ale tu pochwal się swoim brakiem kultury.
>
Może do mnie dzwoniłeś. Ostatnio ktoś oferował mi satelitarną telewizję i jakieś garnki do zdrowej żywności

przyznajesz się?

#6
05-12-2015 19:59
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi asus_titanum
>Może już do ciebie dzwoniłem, ale tu pochwal się swoim brakiem kultury.

Zapamiętałbyś.

Drobnersyn

#7
05-12-2015 20:05
 Ocena-3 na 3
asus_titanum (49 punktów)
(zablokowany)
Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi szarley
Niestety, nie mogę się przyznać, bo nie dzwonię do starych pierdołów z takimi ofertami.
Ale zdaje mi się słyszeć, że jakaś stara pierdoła dała się naciągnąć przez telefon na to czy tamto, a ty na co się dałeś naciągnąć?

#8
05-12-2015 20:05
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi szarley
>A możeby tak (....) Panie Janie?
>(szczytem marzeń jest nieprzekładanie imienia)

?

Dżonu?

Drobner, matol

asus_titanum (49 punktów)
(zablokowany)
Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi Drobner
>Zapamiętałbyś.
Np. co?

#10
05-12-2015 20:10
 Ocena-1 na 1
asus_titanum (49 punktów)
(zablokowany)
Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi szarley
>Przy okazji... skąd wiadomo, ile lat ma odbierający telefon?
Bo jest podany nr PESEL, geniuszu, który wypowiadasz się na temat, o którym nie masz bladego pojęcia.

#11
05-12-2015 20:17
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi asus_titanum
>>Przy okazji... skąd wiadomo, ile lat ma odbierający telefon?
>Bo jest podany nr PESEL, geniuszu, który wypowiadasz się na temat, o którym nie masz bladego pojęcia.

No, jeśli TAK kulturalnie odpowiadasz na zwykłe pytania, to nie dziwię się reakcjom ludzi - w dowolnym wieku.

Drobner, niezaskoczony

#12
05-12-2015 20:20
 Ocena 5 na 5
szarley (54913 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi asus_titanum
>Niestety, nie mogę się przyznać, bo nie dzwonię do starych pierdołów z takimi ofertami.

Cytat:
Z uśmiechem w głosie mówię "Dzień dobry"


>Ale zdaje mi się słyszeć, że jakaś stara pierdoła dała się naciągnąć przez telefon na to czy tamto, a ty na co się dałeś naciągnąć?

Starzy ludzie mają pewną wieeeelką wadę. Nazywa się doświadczeniem. To doświadczenie pozwala nam (!) odróżnić słowo "Dzień dobry" od "Dzień dobry"
To doświadczenie pozwala czytać nie tylko to, co jest napisane czarnymi literkami na białym papierze, ale też to, co na tym białym papierze jest napisane między czarnymi literkami. Refleks już nie ten, czasem numer na wnuczka się uda, ale przeważnie jednak kultura z czasów przedsmsowych nie zawodzi, a wyczucie tego co sądzisz o starych pierdołach jak widać też nie.

Powodzenia w naciąganiu Ci nie życzę

#13
05-12-2015 20:21
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi asus_titanum
>>Zapamiętałbyś.
>Np. co?
>
Mądrej głowie dość dwie słowie
Jeszcze mądrzejszej jedno wystarczy

#14
05-12-2015 20:38
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi asus_titanum
>>>...nie dzwonię do starych pierdołów z takimi ofertami.
>>>... jakaś stara pierdoła dała się naciągnąć...
>>Przy okazji... skąd wiadomo, ile lat ma odbierający telefon?
>Bo jest podany nr PESEL, geniuszu, który wypowiadasz się na temat, o którym nie masz bladego pojęcia.

Jeśli założyłeś wątek o "braku kultury", to niewątpliwie:
"geniuszu, wypowiadasz się na temat, o którym masz pełne pojęcie". Z samiuśkiego środeczka!

Drobner, całkowicie przekonany.

#15
05-12-2015 20:38
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: O starych ludziach
W odpowiedzi asus_titanum
>>Przy okazji... skąd wiadomo, ile lat ma odbierający telefon?
>Bo jest podany nr PESEL, geniuszu, który wypowiadasz się na temat, o którym nie masz bladego pojęcia.
>
a skąd masz ten PESEL?
Czy ci, do których dzwonisz są świadomi tego, że masz ich numery PESEL?

I czy są świadomi tego że mawiasz o nich " stare pierdoły"
Przypuszczam że wyczuwają to

1 2 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365