Racjonalista - Strona głównaDo treści
Patchwork :)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
10-12-2015 10:38Drobner (19539 punktów)Patchwork :)
Ocena 5 na 5
Cytat:
Szanowna pani premier Beata Szydło.

Zwracam się z tym pytaniem do pani (...)

Mamy ośmioro dzieci. Ja z moją pierwszą żoną mamy z naszego związku, zakończonego rozwodem, troje udanych dzieci. Moja obecna partnerka ma z poprzednich związków czworo dzieci - dwoje z pierwszym mężem i dwoje z drugim. Mamy też wspólne dziecko, Łukasza, który właśnie rozpoczął naukę w szkole podstawowej.
(...)
Moje pytania brzmią właśnie tak: na jaką wielokrotność 500 złotych możemy liczyć w naszej sytuacji rodzinnej? I komu właściwie będą te pieniądze wypłacane?

tekstykano(*)owna-pani-premier-beata-szydlo


Zadanie na nową maturę po nowym liceum.
Globalną niewiadomą jest liczba ochrzczonych dzieci...

Drobner, z powyłamywanymi liczydłami...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Takich patologii nie ma, nie było i nie potrzeba!
Rodziny patologiczne będa płacić specjalny podatek od krnąbrności, niesubordynacji i niemoralności.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Rząd Wszystkich Polaków będzie wspierać tylko porządne, moralne, katolickie jak ten Franciszek rodziny a wszelkim niewdzięcznym Mariolom kęsim!

www.youtube.com/watch?v=N20qf__NJ4c
Grzegorz (5685 punktów)
>Moje pytania brzmią właśnie tak: na jaką wielokrotność 500 złotych możemy liczyć w naszej sytuacji rodzinnej? I komu właściwie będą te pieniądze wypłacane?

Temu kto przedstawi odpowiednim organom zaświadczenie od proboszcza - jak widzisz, precedensy już się zaczynają:

www.rp.pl/Spoleczenstwo/312109959-Sad-zada-zaswiadczenia-z-parafii.html
romaro (25211 punktów)
>Temu kto przedstawi odpowiednim organom zaświadczenie od proboszcza - jak widzisz, precedensy już się zaczynają:
>www.rp.pl/Spoleczenstwo/312109959-Sad-zada-zaswiadczenia-z-parafii.html
Ta sprawa jest skandaliczna,nadaje się na osobny wątek, jednak co ma wspólnego z 500?
Walisz w ludzi dlatego, że są wierzący, zapominając przy tym o dzieciach. Te pieniądze są przeznaczone dla dzieci, nie księży. Piszę dla dzieci , bo raczej nie przyczynią się w jakiś znaczący sposób, że przybędzie braciszków i siostrzyczek. A skoro już o tym mowa, to państwo i tak ma ich niemałą gromadę.
10-12-2015 21:35 
 Ocena 1 na 1
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
>>Temu kto przedstawi odpowiednim organom zaświadczenie od proboszcza - jak widzisz, precedensy już się zaczynają:
>>www.rp.pl/Spoleczenstwo/312109959-Sad-zada-zaswiadczenia-z-parafii.html
>Ta sprawa jest skandaliczna,nadaje się na osobny wątek, jednak co ma wspólnego z 500?
>Walisz w ludzi dlatego, że są wierzący, zapominając przy tym o dzieciach. Te pieniądze są przeznaczone dla dzieci, nie księży. Piszę dla dzieci , bo raczej nie przyczynią się w jakiś znaczący sposób, że przybędzie braciszków i siostrzyczek.

Jak widac w Polsce nie wystarczy byc wierzacym. Trzeba byc praktykujacym katolikiem z zaswiadczeniem od parafii.

Czekam na wizy dla cudzoziemcow (oczyiwscie tylko za zaproszeniem przez praktykujacego katolika)
10-12-2015 21:39 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
Zdaje mi się, że to Ty
>Walisz w ludzi dlatego, że są inaczej wierzący
Wyluzuj, uspokój się, ochłoń...
I przeczytaj wątek jeszcze raz.

>>Temu kto przedstawi odpowiednim organom zaświadczenie od proboszcza - jak widzisz, precedensy już się zaczynają:
>>www.rp.pl/Spoleczenstwo/312109959-Sad-zada-zaswiadczenia-z-parafii.html
>Ta sprawa jest skandaliczna,nadaje się na osobny wątek,
Zgadza się: jest skandaliczna, nadaje się na osobny wątek.
Lecz to właśnie świętojebliwy sąd "walnął w ludzi, dlatego, że są wierzący", żądając zaświadczenia z parafii. Czym wprost łamie Konstytucję RP.

NIE MY!!!

>...jednak co ma wspólnego z 500?
Cytat:
Projekt "500 zł na dziecko" to jedna ze sztandarowych obietnic wyborczych PiS. Przewiduje świadczenie w tytułowej wysokości na każde drugie dziecko w rodzinie. W przypadku najbiedniejszych gospodarstw domowych, w których miesięczny dochód na osobę nie przekracza 800 zł, świadczenie obowiązuje już od pierwszego dziecka w rodzinie. Do odbioru pieniędzy będą uprawnieni rodzice, opiekunowie prawni oraz opiekunowie faktyczni dziecka.
polska.new(*)ad-pis-,artykuly,373804,1.html


Ma tyle wspólnego, że - wobec mojego początkowego wpisu - nie specjalnie wiadomo, co jest rodziną według projektodawców i jak liczyć 'drugość' dziecka w 'rodzinach' patchworkowych.
Znając proweniencję projektodawców (PiS) i ich inklinacje światopoglądowe (katolicyzm), można sobie zażartować, że zechcą uściślić pojęcie 'rodzina' do 'nierozwiedzionego związku małżeńskiego kobiety i mężczyzny' oraz zażądać 'parafialnego certyfikatu' w tej kwestii.

Jeśli
>Walimy w ludzi
,to tych z sądu i tych z rządu...

>dlatego, że są wierzący
Nie. Dlatego, że ich działania są głupie...

>Te pieniądze są przeznaczone dla dzieci nie księży.
A jeśli za 'parafialny certyfikat rodzinny' trzeba będzie zapłacić 'cołaskę' np. minimum 50 zł. A w 'wątpliwszych' przypadkach więcej?
Trochę księża uzbierają...
(Ale to Ty podsuwasz tę 'zabawną' okoliczność...)

Drobner, tłumaczyciel

(PS. Czy drugie dziecko księdza będzie objęte tą 'dobrocią'?
A jeśli każde z inną parafianką - czyli dla każdej z nich pierwsze?
Wot zagwozdka!)
10-12-2015 21:50 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
W rodzinie.
Ach tak.
Nie od dziś wiadomo, że matki samotne są uznawane za patologię.
To się babsztyle nachapały kasy.
10-12-2015 21:55 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>matki samotne...
z dziećmi to też rodzina.
Jak 'delikatnie' mówią projektodawcy (i KK).

'też' Drobner.
10-12-2015 22:02 
 Ocena 2 na 2
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>>matki samotne...
>z dziećmi to też rodzina.

Dobra dobra.
Kto to mówił, że nie należy wspierać matek samotnych bo to promowanie patologii?
10-12-2015 22:11 
 Ocena 3 na 3
Sierota (349 punktów)
>>>matki samotne...
>>z dziećmi to też rodzina.
>Dobra dobra.
>Kto to mówił, że nie należy wspierać matek samotnych bo to promowanie patologii?

Drobner?

On tego na pewno nie mówił!


10-12-2015 22:13 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>Kto to mówił, że nie należy wspierać matek samotnych bo to promowanie patologii?
Nie ja.

Drobner, sierota

PS.
Może który ksiądz?
Albo starszy kawaler?
Albo starsza panna?
No: ktoś z polityki...
10-12-2015 22:37 
 Ocena 2 na 2
Sierota (349 punktów)
>>Kto to mówił, że nie należy wspierać matek samotnych bo to promowanie patologii?
>Nie ja.
>Drobner, sierota

Drobner, uzurpator!

>PS.
>Może który ksiądz?
>Albo starszy kawaler?
>Albo starsza panna?

Drobner? Nie do wiary!

>No: ktoś z polityki...

Moja wiara ma granice!

Drobner (19539 punktów)
>>Może który ksiądz?
>>Albo starszy kawaler?
>>Albo starsza panna?
>Drobner? Nie do wiary!

Drobner, nie aż taka sierota
10-12-2015 22:32 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Nie od dziś wiadomo, że matki samotne są uznawane za patologię.

Nie 'matki samotne' - bo na przykład dzieciate wdowy (choćby, a zwłaszcza młode) są poważane i godne pomocy.

To tylko 'panny z dzieckiem', niezamężne, są uważane za patologię.
Łącznie z nieślubnym potomstwem - też patologicznym bękarstwem.

No, ale tak uważają głównie wyznawcy Jezusa i matki jego - Maryi Panny.
Najgłośniejszym zaś przedstawicielem jest zapewne pewien ojciec Tadeusz (bez ojca; znaczy się: ojciec NN; tzn. - nieślubny; czyli z panny)

Drobner, samosiejka
11-12-2015 13:47 
 Ocena 2 na 2
Lilly Amina (4723 punktów)

>To tylko 'panny z dzieckiem', niezamężne, są uważane za patologię.
Nie tylko, bo rozwódki też.
11-12-2015 14:03 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>To tylko 'panny z dzieckiem', niezamężne, są uważane za patologię.
>Nie tylko, bo rozwódki też.

#1
No dobrze: nie "tylko".
#2
Ale: w mentalności "chrześcijańskiej" nie ma rozwódek:
a) Rozwód 'cywilny' 'teoretycznie' nie istnieje, bo 'ślub' cywilny nie jest ślubem.

b) 'Rozwód kościelny' nie jest rozwodem.
#3
P. niżej www.racjonalista.pl/forum.php/s,688603#w688710

Drobner, tylko kanoniczny...
11-12-2015 14:08 
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)
A tak. W takim razie rozwiedziona cywilnie kobieta z ważnym ślubem kościelnym powinna być obiektem współczucia, że biedna i porzucona, a nie nagonki.
Co jest nie tak z tą tzw. opinią publiczną?
11-12-2015 14:17 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Co jest nie tak z tą tzw. opinią publiczną?

To samo, co z 'kobietą publiczną': pójdzie za każdym dla korzyści ...

Drobner, prywatny
11-12-2015 14:50 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>A tak. W takim razie rozwiedziona cywilnie kobieta z ważnym ślubem kościelnym powinna być obiektem współczucia, że biedna i porzucona, a nie nagonki.
>Co jest nie tak z tą tzw. opinią publiczną?
Wszystko jest tak. Na ślubie przysięgała, że nie opuści? Będzie na dobre i na złe? Więc jeżeli opuściła to złamała przysięgę, a jeżeli została opuszczona to źle dbała. A jak nie daj borze ma nowego kochasia to dziwka jedna.
11-12-2015 14:57 
 Ocena 3 na 3
Sierota (349 punktów)
>>A tak.

>Wszystko jest tak. Na ślubie przysięgała, że nie opuści? Będzie na dobre i na złe? Więc jeżeli opuściła to złamała przysięgę, a jeżeli została opuszczona to źle dbała. A jak nie daj borze ma nowego kochasia to dziwka jedna.

Ach tak?

No to w takim razie do boru z nimi!


11-12-2015 15:28 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>>>A tak.
>>Wszystko jest tak. Na ślubie przysięgała, że nie opuści? Będzie na dobre i na złe? Więc jeżeli opuściła to złamała przysięgę, a jeżeli została opuszczona to źle dbała. A jak nie daj borze ma nowego kochasia to dziwka jedna.
>Ach tak?
>No to w takim razie do boru z nimi!

Do woru i do jezioru...

Drobner, o, worze!
11-12-2015 15:25 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Wszystko jest tak. Na ślubie przysięgała, że nie opuści? Będzie na dobre i na złe? Więc jeżeli opuściła to złamała przysięgę, a jeżeli została opuszczona to źle dbała. A jak nie daj borze ma nowego kochasia to dziwka jedna.

Zielony Tygrys, rzeczniczka katologii???

Drobner, milczek własny
11-12-2015 17:23 
 Ocena 1 na 1
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Zielony Tygrys, rzeczniczka katologii???
Ups wydało się. Tylko nikomu nie mów.
Drobner (19539 punktów)
>Tylko nikomu nie mów.

Dobra! Ciii...
Drobner, sekretarzyk

11-12-2015 16:29 
 Ocena 1 na 1
Alert (214 punktów)

>(PS. Czy drugie dziecko księdza będzie objęte tą 'dobrocią'?
>A jeśli każde z inną parafianką - czyli dla każdej z nich pierwsze?
> Wot zagwozdka!)

Jeszcze inaczej: Czy dzieci z in vitro również będą objęte jednorazową darowizną?

W związku i na uboczu: Czy ksiądz który jest z in vitro będzie mógł pełnić swoje powołanie?
11-12-2015 16:43 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>>(PS. Czy drugie dziecko księdza będzie objęte tą 'dobrocią'?
>>A jeśli każde z inną parafianką - czyli dla każdej z nich pierwsze?
>> Wot zagwozdka!)
>Jeszcze inaczej: Czy dzieci z in vitro również będą objęte jednorazową darowizną?
>W związku i na uboczu: Czy ksiądz który jest z in vitro będzie mógł pełnić swoje powołanie?



No i - jeśli zarodek jest od razu człowiekiem, więc dzieckiem - to, pierwsze urodzone dziecko staje się 'drugim' natychmiast w chwili poczęcia następnego (czy to in vitro, czy to w rzeczy samej). Nie trzeba czekać na narodziny.

Tako rzecze nauka Kościoła...
"A kto podnosi rękę na Kościół...."

Drobner, raczej laskę kładący...
11-12-2015 16:51 
 Ocena 3 na 3
Alert (214 punktów)
Okaże się jeszcze, że nie ma pieniędzy, zabraknie - tyle dzieci się rodzić będzie!
Najwięcej zarobić w takim wypadku będą mogły firmy zajmujące się przechowywaniem embrionów - pomyślcie sobie 500 embrionów! Przez 13 lat można trzymać, więc jeszcze zasiłki itd...
11-12-2015 17:28 
 Ocena 5 na 5
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>więc jeszcze zasiłki itd...
A nie mowiłam? Mówiłam, i to wiele razy, że jeżeli zarodek jest dzieckiem to powinien dostawać zasiłek i być wliczany do członków rodziny przy obliczaniu kryterium dochodowego przy wszelkiej pomocy. Powinien być liczony podczas spisu powszechnego, przy obliczaniu metrażu mieszkania komunalnego czy socjalnego i tak dalej. No i oczywiście w przypadku poronienia powinien przysługiwać zasiłek pogrzebowy.
11-12-2015 17:41 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>... zarodek jest dzieckiem to powinien dostawać zasiłek i być wliczany do członków rodziny ...

To i ja inicjuję hasło:

Członek też członkiem rodziny!

Drobner, wPowiększonejRodzinie
11-12-2015 18:05 
 Ocena 3 na 3
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>Członek też członkiem rodziny!
Cóż mi pozostaje...
Wagina to nie byle mina, tylko rodzinna członkina.
11-12-2015 14:47 
 Ocena 3 na 3
Grzegorz (5685 punktów)
>>Temu kto przedstawi odpowiednim organom zaświadczenie od proboszcza - jak widzisz, precedensy już się zaczynają:
>>www.rp.pl/Spoleczenstwo/312109959-Sad-zada-zaswiadczenia-z-parafii.html
>Ta sprawa jest skandaliczna,nadaje się na osobny wątek, jednak co ma wspólnego z 500?

Jak to co? Przeczytaj tytuł - sprawa jest o opiekę nad dzieckiem, a raczej ten rodzic który się nią opiekuje dostanie omawianą "500". BTW dodałem do wypowiedzi znaczek ""

I nie, nie wale w ludzi którzy są wierzący, tylko w sędziego dla którego przesłanka o religijności (lub nie) rodzica, potwierdzona w parafii, stanowi w jakiś sposób istotną przesłankę w sprawie. Fakt, pewnie też jest wierzący, ale oprócz tego jest po prostu idiotą...
romaro (25211 punktów)
>Drobner, tłumaczyciel
No cóż, włożyłem kij w mrowisko, bo z wątków gdzieś między wierszami wyczułem antypatię do rodzin "patologicznych"
Do reszty nie będę się odnosił, bo podzielam Twoje zdanie.
Jedno ale
>Trochę księża uzbierają...
>>...to państwo i tak ma ich niemałą gromadę.
Szczerze pozdrawiam.
11-12-2015 09:18 
 Ocena 4 na 4
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
>No cóż, włożyłem kij w mrowisko, bo z wątków gdzieś między wierszami wyczułem antypatię do rodzin "patologicznych"

Dobrze wyczułeś, aczkolwiek ten swąd idzie z drugiego kierunku, tego prawego bardziej, przy władzy aktualnie.

Drobner patologia to nie tylko panny, rozwiedzione też. Fakt, że wdów to nie dotyczy. Morał z tego taki: jak masz dosyc męża to postaraj się zostac wdową.
11-12-2015 09:34 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Drobner patologia to nie tylko panny, rozwiedzione też.

>>>Nie od dziś wiadomo, że matki samotne są uznawane za patologię.
>>Nie 'matki samotne' - bo na przykład dzieciate wdowy (choćby, a zwłaszcza młode) są poważane i godne pomocy.

Podałem kontrprzykład. Nie musiałem wyczerpywać tematu.

>Fakt, że wdów to nie dotyczy. Morał z tego taki: jak masz dosyc męża to postaraj się zostac wdową.

Bardzo trudno byłoby mi to zrealizować.

Drobner, niezamężny...
11-12-2015 13:32 
 Ocena 3 na 3
Sierota (349 punktów)

>>Fakt, że wdów to nie dotyczy. Morał z tego taki: jak masz dosyc męża to postaraj się zostac wdową.
>Bardzo trudno byłoby mi to zrealizować.
>Drobner, niezamężny...

Nie ma rzeczy niemożliwych! Przy dobrych chęciach naturalnie...


11-12-2015 13:41 
 Ocena 5 na 5
Drobner (19539 punktów)
>>>Fakt, że wdów to nie dotyczy. Morał z tego taki: jak masz dosyc męża to postaraj się zostac wdową.
>>Bardzo trudno byłoby mi to zrealizować.
>>Drobner, niezamężny...
>Nie ma rzeczy niemożliwych! Przy dobrych chęciach naturalnie...

Nie mogę przyjąć Twych oświadczyn.
Przykro mi...

Wybacz.

Pozostańmy przyjaciółmi.
zimny dr...obner.
11-12-2015 13:59 
 Ocena 1 na 1
Sierota (349 punktów)

>>>Drobner, niezamężny...
>>Nie ma rzeczy niemożliwych! Przy dobrych chęciach naturalnie...
>Nie mogę przyjąć Twych oświadczyn.
>Przykro mi...
>Wybacz.
>Pozostańmy przyjaciółmi.
>zimny dr...obner.
>
Uśmiałom się!



dr. Obner

I jeszcze raz...


11-12-2015 14:12 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Uśmiałom się!

I o to chodziło!

Drobner, gay - wyłącznie w znaczeniu wesołek
11-12-2015 14:28 
 Ocena 2 na 2
Sierota (349 punktów)
>>Uśmiałom się!
>I o to chodziło!
>Drobner, gay - wyłącznie w znaczeniu wesołek

Gaiczek zielony,

Pięknie przystrojony

W czerwone wstążeczki

Przez śliczne dzieweczki.

A ten gaik z lasu idzie,

dziwują się wszyscy ludzie.

Idzie po lipowym moście,

Przypatrują mu się goście.

A ta zima ciężka była,

Co nam ziółka wymroziła,

Ale my się tak starały,

Żeśmy ziółek nazbierały.

Na podwórzu gołębica,

Na polu śliczna pszenica,

Zieleni się, kwitnąć będzie,

Pan gospodarz chodzi wszędzie.

Niechże chodzi, niech obchodzi,

Patrzy, jak pszeniczka wschodzi,

Niech weźmie za nią talary,

By, aż po ziemi taczały.

Do tego domu wstępujemy,

Zdrowia, szczęścia winszujemy,

Zdrowia, szczęścia i wszystkiego,


Drobner (19539 punktów)
Na nic Twoje śliczne śpiewy i zawodzenia.

Na mnie to nie działa.

Drobner, nieugięty. Ba! Niezłomny jak Duda.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365