>
O co chodzi?chodzi o religie, ale po kolei
Żyjemy w XXI w. i wciąż nie znamy w pełni działania mózgu.
Żyjemy w XXI w. i dla wielu gorszące jest to (wręcz jest dowodem na to, że nie warto wierzyć w Boga), że tak wiele wyznań jest na Ziemi.
ciekawy jestem co sądzicie o takim podziale religii, ukrytej w naszej głowie (dla nieznających budowy mózgu, może przyprawiać o ból głowy)
Pień mózgu (rdzeń przedłużony, most, śródmózgowie):
a) Rdzeń przedłużony - Bóg Abrahama
b) Most - Bóg Izaaka
c) Śródmózgowie - Bóg Jakuba i Bóg Izraela ( Jakub+Izrael)
Podwzgórze - starożytny kościół chrześcijański
Wzgórze - kościół katolicki
Prawa półkula (artystyczna) prawosławie
Lewa półkula (logiczna) protestantyzm
układ limbiczny (starokatolicy, anglikanie)
Niskowzgórze i ośrodki podkorowe islam
móżdżek - buddyzm, konfucjonizm, taoizm
rdzeń kręgowy - religie politeistyczne w zależności od rozwoju bliżej kości ogonowej lub głowy (np. wierzenia pierwotne, hinduizm, itd.)
Jest jeden mózg, który integruje i ogarnia wiele ośrodków.
Jeszcze raz zapraszam na
www.okolicesychar.pl gdzie rozwijam wątki poszczególnych pięter mózgu.
Pozdro 600