Racjonalista - Strona głównaDo treści
Tam gdzie zaczyna i kończy się śmierć

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
20-01-2016 23:00jonasz bez jadu (8 punktów)Tam gdzie zaczyna i kończy się śmierć
Ocena -1 na 3
Pień mózgu to najważniejsza struktura w czaszce, leżąca na jej podstawie, zawiadująca podstawowymi funkcjami życiowymi człowieka. W pniu mózgu znajdują się ośrodki kontrolujące pracę układu krążenia, oddechowego, metabolizmu, kontroli odruchów i zmysłów. Struktura ta wpływa także na pracę wyżej leżących ośrodków, a więc m.in. półkul mózgowych. W jego skład wchodzi rdzeń przedłużony, most i śródmózgowie.

Najniższe piętro pnia mózgu to rdzeń przedłużony. Obecny stan wiedzy medycznej mówi, że życie człowieka kończy się, gdy umiera pień mózgu, co jest równoznaczne ze śmiercią całego mózgu
Do stwierdzenia zgonu osoby sztucznie podtrzymywanej przy życiu przy użyciu respiratora, ze sprawnie bijącym sercem potrzeba orzeczenia komisji 3 lekarzy specjalistów: anestezjologa, neurologa lub neurochirurga i trzeciego lekarza. Bada się przede wszystkim odruchy nerwowe, tzw. odruchy pniowe: odruch rogówkowy, odruch źrenic na światło, odruch oczno-mózgowy, odruch kaszlowy, wymiotny, spontaniczne ruchy gałek ocznych, odruchy na bodźce bólowe w zakresie unerwienia nerwów czaszkowych. Stwierdza się obecność bezdechu, czyli możliwość samoistnego oddychania. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek wątpliwości odstępuje się od orzeczenia o śmierci mózgu.

Lubisz Alicję w krainie czarów? Zapraszam na drugą stronę lustra www.okolicesychar.pl
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mano (1060 punktów)

>Pień mózgu to najważniejsza struktura w czaszce, ...

Dobrze prawisz, ale:

>Lubisz Alicję w krainie czarów? Zapraszam na drugą stronę lustra www.okolicesychar.pl

Reklamę chcesz tu więc robić?


jonasz bez jadu (8 punktów)
>>Pień mózgu to najważniejsza struktura w czaszce, ...
>Dobrze prawisz, ale:
>>Lubisz Alicję w krainie czarów? Zapraszam na drugą stronę lustra www.okolicesychar.pl
>Reklamę chcesz tu więc robić?
>
>
Wystarczy iść za króliczkiem
Brzostowski (7067 punktów)
O co chodzi?


Śmieszą mnie lemingi.
21-01-2016 17:33 
 Ocena-2 na 4
jonasz bez jadu (8 punktów)
>O co chodzi?

chodzi o religie, ale po kolei

Żyjemy w XXI w. i wciąż nie znamy w pełni działania mózgu.
Żyjemy w XXI w. i dla wielu gorszące jest to (wręcz jest dowodem na to, że nie warto wierzyć w Boga), że tak wiele wyznań jest na Ziemi.
ciekawy jestem co sądzicie o takim podziale religii, ukrytej w naszej głowie (dla nieznających budowy mózgu, może przyprawiać o ból głowy)

Pień mózgu (rdzeń przedłużony, most, śródmózgowie):
a) Rdzeń przedłużony - Bóg Abrahama
b) Most - Bóg Izaaka
c) Śródmózgowie - Bóg Jakuba i Bóg Izraela ( Jakub+Izrael)

Podwzgórze - starożytny kościół chrześcijański

Wzgórze - kościół katolicki

Prawa półkula (artystyczna) prawosławie

Lewa półkula (logiczna) protestantyzm

układ limbiczny (starokatolicy, anglikanie)

Niskowzgórze i ośrodki podkorowe islam

móżdżek - buddyzm, konfucjonizm, taoizm

rdzeń kręgowy - religie politeistyczne w zależności od rozwoju bliżej kości ogonowej lub głowy (np. wierzenia pierwotne, hinduizm, itd.)

Jest jeden mózg, który integruje i ogarnia wiele ośrodków.

Jeszcze raz zapraszam na www.okolicesychar.pl gdzie rozwijam wątki poszczególnych pięter mózgu.

Pozdro 600
21-01-2016 17:44 
 Ocena 4 na 4
ZaKotem (8733 punktów)

>ciekawy jestem co sądzicie o takim podziale religii, ukrytej w naszej głowie

Ja sądzę to samo, co o przyporządkowywaniu kamieni do znaków zodiaku i kwiatów do kształtu paznokci:

21-01-2016 17:57 
 Ocena 1 na 1
jonasz bez jadu (8 punktów)
>>ciekawy jestem co sądzicie o takim podziale religii, ukrytej w naszej głowie
>Ja sądzę to samo, co o przyporządkowywaniu kamieni do znaków zodiaku i kwiatów do kształtu paznokci:
>

To nie jest proste przyporządkowanie tylko ewolucja
21-01-2016 19:32 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... bliżej kości ogonowej...

Jeszcze trochę niżej. I wgłąb.

Zdecydowanie tam to mam.

Drobner, cum amplus anus...
jonasz bez jadu (8 punktów)
>>... bliżej kości ogonowej...
>Jeszcze trochę niżej. I wgłąb.
>Zdecydowanie tam to mam.
>Drobner, cum amplus anus...
>

Anus i per rectum to domena proktologa
A nus widelec Ci się spodoba specjalizacja neurologa
21-01-2016 22:07 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> A nus widelec Ci się spodoba specjalizacja neurologa

O!
Zdecydowanie preferuję takie skojarzenia, nie te wcześniejsze.

===
Bardziej zajmuję się ginekologią.
Hobbystycznie i po amatorsku.

Drobner, gawędziarz...
21-01-2016 22:17 
 Ocena 1 na 3
W.R. (3003 punktów)
(zablokowany)
Aha no to fajnie masz. Ja podziękuje, ale może inni się skuszą.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Uwierzę - w następny sen... później się obudzę i nastąpi akt apostazji xD
jonasz bez jadu (8 punktów)
>Uwierzę - w następny sen... później się obudzę i nastąpi akt apostazji xD

Sen o Victorii - Dżem.
Piękne słowa Ryśka Riedla dla każdego
ciągle tylko jedni przeciw drugim

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365