Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polski hymn ostoją racjonalizmu! - przypadkowe odkrycie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
09-02-2016 12:49Mare (111 punktów)
(zablokowany)
Polski hymn ostoją racjonalizmu! - przypadkowe odkrycie
Ocena 1 na 1
Wiecie, że w polskim hymnie nie ma ani słowa o Bogu,
za to jest wzmianka o... prawach człowieka?!
Rzekłabym, że to iście masoński hymn
Jedyne wytłumaczenie, że nie został zmieniony to fakt,
że "wolacy" do niego nie zaglądają.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Wiecie, że w polskim hymnie nie ma ani słowa o Bogu,
W Jadłospisach też go nie ma, a przecież niektóre potrawy to niebo w gębie.
09-02-2016 17:47 
 Ocena 4 na 4
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
>>Wiecie, że w polskim hymnie nie ma ani słowa o Bogu,
>W Jadłospisach też go nie ma, a przecież niektóre potrawy to niebo w gębie.

A po niektórych - czyściec.




"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
ZaKotem (8733 punktów)
Że masoński, to można się zgodzić, skoro Dąbrowski stuprocentowym masonem był. W oryginale Wybickiego Bóg występował, skromnie i na końcu, ale w wersji ustawowej go wykasowali (masoni?). Ale gdzie te prawa człowieka? Jużem się bał, że jakiejś ważnej zwrotki zapomniałem, na wszelki wypadek sprawdziłem, no ale, za diabła żadnych praw człowieka w żadnej wersji nie widzę.

Wzruszają mnie nutrie.
09-02-2016 13:28 
 Ocena 2 na 2
Mare (111 punktów)
(zablokowany)
> Ale gdzie te prawa człowieka?

Marsz, marsz Dąbrowski
Z ziemi włoskiej do polskiej,
Naród na cię czeka
Przyjdź z prawem człowieka.
ZaKotem (8733 punktów)
>> Ale gdzie te prawa człowieka?
>Marsz, marsz Dąbrowski
>Z ziemi włoskiej do polskiej,
>Naród na cię czeka
>Przyjdź z prawem człowieka.
>
Hm, różne "wykony" już słyszałem, ale takiego jeszcze nie. Na pewno rozmawiamy o tym samym utworze?

Wzruszają mnie nutrie.
Mare (111 punktów)
(zablokowany)
> W oryginale Wybickiego Bóg występował, skromnie i na końcu

Rzeczywiście
09-02-2016 13:34 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
> Jużem się bał, że jakiejś ważnej zwrotki zapomniałem,
Ja zawsze myślałem, że najważniejsza jest pierwsza i refren...Myślę, że nie tylko ja. Pewnie to stąd, że odkąd pamiętam ważniejszy był pacierz niż hymn. Najlepszym tego dowodem jest TV publiczna, która raz w tygodniu rezerwuje czas na modlitwy.
09-02-2016 15:06 
 Ocena 3 na 3
VonM (709 punktów)
W oryginale Wybickiego Bóg występował, skromnie i na końcu, ale w wersji ustawowej go wykasowali (masoni?).

"Kościuszkę Bóg pozwoli"?
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Podobają mi się nagrania Mazurka Dąbrowskiego, w których udało się uchwycić taneczny charakter melodii, specyficzne dla polskiej muzyki rubato, frazowanie i modulacje. Niestety, oficjalna wersja hymnu narodowego została z tego dziedzictwa polskiej kultury muzycznej prawie zupełnie wyjałowiona. Ale są jeszcze stare, bardzo stare nagrania, które dają wyobrażenie o tym, jak powinna brzmieć polska muzyka.

www.russian-records.com/details.php?image_id=2707


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>.Ale są jeszcze stare, bardzo stare nagrania, które dają wyobrażenie o tym, jak powinna brzmieć polska muzyka.
>www.russia(*)ails.php?image_id=2707<<
Kaczyński musiał się tego nasłuchać, bo tam dla mnie Dąbrowski idzie z ziemi Wolskiej.
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Wolska? Chyba wiem, gdzie to jest...
tank.tv/ex(*)tinerant-texts/the-colony.aspx


"Sardoniczne pociski autorów straciły już władzę ranienia czytelnika - mianowicie od czasu, w którym przekonano się, że każdy mający pióro w ręku i dostateczną ilość papieru potrafi nawymyślać publiczności". - Aleksander Niewiarowski

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365