Racjonalista - Strona głównaDo treści
...a prawda was wyzwoli...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
11-02-2016 10:27Drobner (19539 punktów)...a prawda was wyzwoli...
Ocena 7 na 7
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>"Nie jest konieczne", by biskupi informowali władze o przypadkach pedofilii.

Po co to? By mogli realizować własne fantazje?
Jawne, aroganckie szydzenie z ofiar.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
A tak ładnie już wyglądało, najpierw surowo i zero tolerancji dla pedofilii, potem łagodnie jak kochany dziadziuś. A wyszło jak zwykle.
Ręka w nocnik kto dał się nabrać.

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
11-02-2016 11:42 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>A tak ładnie już wyglądało,
Niby kiedy? Przed Chrystusem? Kościół od zawsze rżnął głupa, by wiernych ogłupić.
"Kościół został szczególnie dotknięty przestępstwami seksualnymi przeciwko dzieciom"
Wesołowski w grobie ma uciechę. Męczennik Watykanu.
Christos (2696 punktów)



Solidarność zawodowa zawsze ma swoje racjonalne wytłumaczenie.


No gods, no masters...I am who I am.
11-02-2016 12:00 
 Ocena 6 na 6
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Solidarność zawodowa zawsze ma swoje racjonalne wytłumaczenie.
Pewnie, a kler jedynie stara się osiągnąć niezależność od prawa jaka przysługuje lekarzom, którym w myśl ichniego kodeksu na kolegów po fachu nawet nie wolno donieść.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
11-02-2016 12:22 
 Ocena 1 na 1
MareMare (111 punktów)
(zablokowany)

>w myśl ichniego kodeksu na kolegów po fachu nawet nie wolno donieść.
A może taka solidarność jest też wśród prawników? (tak a propos innego wątku)
11-02-2016 12:57 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>w myśl ichniego kodeksu na kolegów po fachu nawet nie wolno donieść.
>A może taka solidarność jest też wśród prawników? (tak a propos innego wątku)
I w tym jest mowa o skorumpowaniu środowiska prawniczego, na zalinkowanej na początku stronie jest video ze zdaniem "prawnicy, którzy zrobili z pedofilii chałupnictwo".


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
11-02-2016 14:27 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Solidarność zawodowa zawsze ma swoje racjonalne wytłumaczenie.
Przyznali, że ziemia kręci się wokół słońca, ale za cholerę nigdy nie przyznają, że kościół kręci się wokół seksu i pieniędzy
11-02-2016 16:28 
 Ocena 5 na 5
Christos (2696 punktów)

Wielką tajemnicą wiary są fury, dziwki i dolary.

No gods, no masters...I am who I am.
11-02-2016 17:39 
 Ocena 5 na 5
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
A czy nie jest konieczne, aby dyrektor szkoły informował o przypadkach pedofilii wśród nauczycieli?
A czy ukrywanie przestępcy nie jest przestępstwem?

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
11-02-2016 21:47 
 Ocena 3 na 3
Christos (2696 punktów)

>A czy ukrywanie przestępcy nie jest przestępstwem?

Oczywiście, że jest. Chcę tylko zwrócić uwagę na fakt, że wewnętrzne porządki w samym Kk generują patologie, a pewne wyobcowanie kleru ze społeczeństwa sprzyja ich ukrywaniu. Z drugiej strony sam Kk zawsze akceptował przemiany społeczne z kilkudziesiecioletnim opóźnieniem w stosunku do realnych czasów. Kościół się zmienia ale dzisiejsze oczekiwania wiernych spełni za kilkadziesiąt lat. Jeszcze dwadzieścia lat temu mówienie w mediach o księżach pedofilach było trudne do wyobrażenia. Spojrzałbym na problem realnie. Efekty presji na kler będą ale nie stanie się to dziś czy jutro.


No gods, no masters...I am who I am.
14-02-2016 00:22 
 Ocena 2 na 2
dzentelmen (2000 punktów)
>Solidarność zawodowa zawsze ma swoje racjonalne wytłumaczenie.

O żesz ku..wa to nawet klecha na lipo jeździ...

Pozdrawiam.

"Temu, kto spogląda na świat racjonalnie, świat ukazuje swoje racjonalne aspekty". - Hegel.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>"Nie jest konieczne", by biskupi informowali władze o przypadkach pedofilii.
A dalej czytamy, że "to decyzja ofiary i jej rodziny". Ale chyba Watykan się tutaj myli, bo np. w Polsce istnieje obowiązek zgłaszania przestępstw ściganych z urzędu.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
11-02-2016 12:08 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>A dalej czytamy, że "to decyzja ofiary i jej rodziny". Ale chyba Watykan się tutaj myli, bo np. w Polsce istnieje obowiązek zgłaszania przestępstw ściganych z urzędu.

Cytat:
Dokument pozostawia zatem decyzję w tym przypadku "ofierze lub jej rodzinie", nawet w krajach, gdzie informowanie organów ścigania jest obowiązkowe.


Nie ustanawiają obowiązku wg prawa kanonicznego.
Kwestia tylko, czy biskup podlega prawu miejscowemu.

Drobner, kastrator
11-02-2016 12:36 
 Ocena 3 na 3
Christos (2696 punktów)

>Kwestia tylko, czy biskup podlega prawu miejscowemu

Rozważając czysto teoretycznie - podlega. Kościół jako organizacja nie może kierować się regulacjami sprzecznymi z prawem państwa, na terenie którego działa. Podobnie biskup jako zwykły obywatel podlega prawu miejscowemu, a kolor kiecki mówi tylko pozycji w hierarchii organizacji. Ale, jak zauważyła Zielony Tygrys ,tylko w teorii jest tak pięknie.


No gods, no masters...I am who I am.
11-02-2016 12:57 
 Ocena 4 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Nie ustanawiają obowiązku wg prawa kanonicznego.
Wiedzą, że nie od razu Kraków zbudowano, więc pozorują nieporadne pseudodziałania.

>Kwestia tylko, czy biskup podlega prawu miejscowemu.
Władza mogłaby w tym miejscu GŁOŚNO o obywatelskich powinnościach przypomnieć, z naciskiem na nie okoliczność, że nie wszystkie dzieci mają rodziców.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
11-02-2016 14:11 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Władza mogłaby w tym miejscu GŁOŚNO obywatelskich powinnościach przypomnieć,
Proszę mnie nie rozśmieszać.
Ta władza jedną ręką daje dziecku 500zł, by ojcu - drugą ręką - dać 20mln.
11-02-2016 20:14 
 Ocena 4 na 4
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Władza mogłaby w tym miejscu GŁOŚNO obywatelskich powinnościach przypomnieć,
>Proszę mnie nie rozśmieszać.
>Ta władza jedną ręką daje dziecku 500zł, by ojcu - drugą ręką - dać 20mln.
Ojcu Rydzykowi oczywiście.


Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
11-02-2016 20:25 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>>Ta władza jedną ręką daje dziecku 500zł, by ojcu - drugą ręką - dać 20mln.
>Ojcu Rydzykowi oczywiście.
Bo się dzieci doliczyć nie mogą.
11-02-2016 20:28 
 Ocena 3 na 3
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Ta władza jedną ręką daje dziecku 500zł, by ojcu - drugą ręką - dać 20mln.
>>Ojcu Rydzykowi oczywiście.
>Bo się dzieci doliczyć nie mogą.
OK, wiadomo których.

Odejdę z forum gdy moje saldo punktowe dojdzie do 30 tysięcy.
MareMare (111 punktów)
(zablokowany)
>"Nie jest konieczne", by biskupi informowali władze o przypadkach pedofilii.

   To jest oburzające i skandaliczne, ale oburzające i skandaliczne w pierwszym rzędzie jest prawo krajowe, które pozwala na to, aby Watykan decydował w takich sprawach.
   A potem się dziwią, że ludzie nienawidzą kleru. Jeśli coś może dziwić to to, że nienawidzą za mało.
Drobner (19539 punktów)
Kto się domyśla, dlaczego z Ewangelii Marka 'zniknął' fragment:

Cytat:
Podszedłszy Jezus odtoczył kamień od drzwi grobowca i wszedłszy zaraz tam, gdzie był młodzieniec, wyciągnął rękę i podniósł go, chwyciwszy za rękę. Zaś młodzieniec ujrzawszy go, umiłował go i zaczął prosić go, żeby mógł z nim być. I wyszedłszy z grobowca przyszedł do domu młodzieńca: był bowiem bogaty. A po sześciu dniach dał mu Jezus polecenie; i gdy nastał wieczór, przychodzi młodzieniec do niego, odziany w prześcieradło na nagim ciele. I pozostał z nim owej nocy. Uczył go bowiem Jezus tajemnicy Królestwa Bożego.
Tajemna Ewangelia Marka


i został 'przerobiony' na dwa inne:
- "Wskrzeszenie Łazarza" J 11, 1-44;
- "młodzieniec w prześcieradle" Mk 14, 51-52

z zastanawiającym pominięciem całonocnego "nauczania"?

'Pismo' nie przekazało wszystkiego (p. np. Celsus).
Może więc 'tradycja ustna i obyczajowa' trwa w 'ludzie bożym'?
I 'naśladowanie Chrystusa' znaczyło zawsze co innego?

Ponuro brzmią słowa Guru w tym kontekście:
Cytat:
"Dopuśćcie dziatkom przychodzić do mnie, a nie zabraniajcie im; albowiem takowych jest królestwo Boże" Łk 18, 16


i przerażająco wygląda odwieczna 'praktyka kościelna'.

Drobner, czytelnik Pism
11-02-2016 14:31 
 Ocena 4 na 4
romaro (25211 punktów)
>i przerażająco wygląda odwieczna 'praktyka kościelna'.

11-02-2016 17:52 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Kto się domyśla, dlaczego z Ewangelii Marka 'zniknął' fragment:
> Cytat:
Podszedłszy Jezus odtoczył kamień od drzwi grobowca i wszedłszy zaraz tam, gdzie był młodzieniec, wyciągnął rękę i podniósł go, chwyciwszy za rękę. Zaś młodzieniec ujrzawszy go, umiłował go i zaczął prosić go, żeby mógł z nim być. I wyszedłszy z grobowca przyszedł do domu młodzieńca: był bowiem bogaty. A po sześciu dniach dał mu Jezus polecenie; i gdy nastał wieczór, przychodzi młodzieniec do niego, odziany w prześcieradło na nagim ciele. I pozostał z nim owej nocy. Uczył go bowiem Jezus tajemnicy Królestwa Bożego.
>Tajemna Ewangelia Marka

>i został 'przerobiony' na dwa inne:
>- "Wskrzeszenie Łazarza" J 11, 1-44;
>- "młodzieniec w prześcieradle" Mk 14, 51-52
>z zastanawiającym pominięciem całonocnego "nauczania"?
>'Pismo' nie przekazało wszystkiego (p. np. Celsus).
>Może więc 'tradycja ustna i obyczajowa' trwa w 'ludzie bożym'?
>I 'naśladowanie Chrystusa' znaczyło zawsze co innego?
>Ponuro brzmią słowa Guru w tym kontekście:
> Cytat:
"Dopuśćcie dziatkom przychodzić do mnie, a nie zabraniajcie im; albowiem takowych jest królestwo Boże" Łk 18, 16

>i przerażająco wygląda odwieczna 'praktyka kościelna'.
>Drobner, czytelnik Pism
>
Ja się chyba domyślam o co chodzi, ale nie napiszę, bo mogę być zbanowany albo i wyrzucony do oślej ławki.. Z chęcią bym się podzielił moim podejrzeniem, ale na ucho co technicznie jest nie możliwe.
Pozdrowionka.

Jednak jestem lepszy niż moja reputacja
TyDraniu (6569 punktów)
Wolę kapłanów, którzy są grubi, skorumpowani i cyniczni. Takich, którzy lubią siedzieć na miękkich, atłasowych poduszkach, zajadać słodycze i chędożyć małych chłopców. To ci, którzy wierzą w swojego boga, powodują kłopoty.

George RR, Martin

Puszek Okruszek (73 punktów)
>Wolę kapłanów, którzy są grubi, skorumpowani i cyniczni. Takich, którzy lubią siedzieć na miękkich, atłasowych poduszkach, zajadać słodycze i chędożyć małych chłopców. (...)
No i dookoła Wojtek ta sama lewacka mantra! Co na temat rabinów chędożących małych chłopców? A, wtedy się pisze ,,kapłani'', o ile jest się w jakiś sposób zmuszonym do napisania czegokolwiek. Co na temat nauczycieli WF czy instruktorów harcerskich, wśród których procent jebaków jest również niemały? Ależ skąd, tylko księża i księża!
14-02-2016 13:28 
 Ocena 6 na 6
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
> Co na temat nauczycieli WF czy instruktorów harcerskich, wśród których procent jebaków jest również niemały? Ależ skąd, tylko księża i księża!

Jak tylko znajdziesz rozporządzenie ministra edukacji, mówiące że nie jest konieczne, aby dyrektorzy szkół informowali władze o przypadkach pedofilii wśród nauczycieli i wychowawców, załóż o tym wątek i będziemy rozmawiać o nauczycielach.

Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo.
14-02-2016 15:10 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>No i dookoła Wojtek ta sama lewacka mantra!

Disclaimer: Cytat pochodzi ze znanej powieści fantasy. Podałem nazwisko autora. Jeżeli ktoś widzi związek tego cytatu z religiami lub z jakimiś nurtami społeczno-politycznymi z naszej planety i naszego czasu, to jest to jedynie jego nieuzasadniona projekcja.

Puszek Okruszek (73 punktów)
>>No i dookoła Wojtek ta sama lewacka mantra!
>Disclaimer: Cytat pochodzi ze znanej powieści fantasy. Podałem nazwisko autora. Jeżeli ktoś widzi związek tego cytatu z religiami lub z jakimiś nurtami społeczno-politycznymi z naszej planety i naszego czasu, to jest to jedynie jego nieuzasadniona projekcja.
Nie jest to nieuzasadniona projekcja, bowiem cytat ów idealnie wpisuje się w obecnie dominujący nurt propagandy, nie bez powodu zwany ,,głównym ściekiem''.
14-02-2016 19:48 
 Ocena 3 na 3
TyDraniu (6569 punktów)
>Nie jest to nieuzasadniona projekcja, bowiem cytat ów idealnie wpisuje się w obecnie dominujący nurt propagandy

Na to, jaki obecnie dominuje nurt propagandy nic nie poradzę; książka pochodzi z 2011 roku. Z tego, że Pan się przyczepił do "chędożenia" i wytknął to instruktorom ZHR wnoszę, że Pan zrozumiał go po swojemu: na opak.

Cytat dotyczy czerwonych kapłanów boga R'hllora. Gdyby już go interpretować, to chodzi o to, że kapłan niewierzący, działający wbrew zasadom swego boga, krzywdzi jedną osobę, podczas gdy kapłan wierzący, w stylu Mahometa, może skrzywdzić miliony. Mamy tutaj idee zmagających się bogów dobrego i złego, jak w zoroastryzmie lub pojedynczego "dobrego dla nas a złego dla innych", jak w islamie. Martin staje niemal w obronie tych niewielu upadłych księży czy rabinów, a przynajmniej ustala proporcje.

Z jaką propagandą obecnie dominującą widzi Pan tu związek? Pewnie z lewacką.

Puszek Okruszek (73 punktów)
>>Nie jest to nieuzasadniona projekcja, bowiem cytat ów idealnie wpisuje się w obecnie dominujący nurt propagandy
>Na to, jaki obecnie dominuje nurt propagandy nic nie poradzę; książka pochodzi z 2011 roku. Z tego, że Pan się przyczepił do "chędożenia" i wytknął to instruktorom ZHR wnoszę, że Pan zrozumiał go po swojemu: na opak.
Jakby Pan zgadł, właśnie z lewacką propagandą widzę związek! Bo to właśnie ona nas osacza ze wszystkich stron! Staram się używać mózgu oraz umieć dodać dwa do dwóch, Gdybym żył w Polsce anno 1951, podejrzewałbym udział propagandy komunistycznej. Żyjąc w Polsce anno 2016, zakładam udział propagandy neo-żydo-marksistowskiej.
Fiedia (1636 punktów)
>"Nie
>jest konieczne", by biskupi informowali władze o przypadkach pedofilii.

>Drobner, donosiciel

Żadna to niespodzianka dla kogoś kto cokolwiek o kościele wie.

Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Michaił Bakunin.
14-02-2016 19:46 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Bóg nie zniewala.
> Michaił Bakunin.
Duch Prawdy

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
14-02-2016 20:03 
 Ocena 4 na 4
Fiedia (1636 punktów)
>>Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
>Bóg nie zniewala.
>> Michaił Bakunin.
>Duch Prawdy
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Oszczędź sobie kaznodziejskiego pieprzenia bom nim nie zainteresowany wynalazco religii prawdy .



Pierwsza rewolta winna być rewoltą przeciwko tyranii teologii, przeciw widmu boga. Dopóki mamy pana w niebiosach, dopóty będziemy niewolnikami.
Michaił Bakunin.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365