 |
Dobrze jak jesteś religijny Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-02-2016 14:27 | romaro (25211 punktów) | Dobrze jak jesteś religijny
5 na 7 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 Dalej..#1 4 na 4 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > Wykształcenie jest już mało ważne. Pracodawcy coraz częściej zwracają u kandydata uwagę na...> religię> innpoland.(*)igie-wyznaje-kandydat-do-pracyKolego forumowiczu! Zależy jacy pracodawcy. Ja zwracałem, będąc krótko pracodawcą, na nie nawet wykształcenie (co jest obowiązkowe) ale na umiejętność radzenia sobie z zaskakującymi nieraz problemami w sferze tworzenia. Wtedy ujawnia się bystrość umysłu i inteligencja. Takich pracowników szanowałem i nagradzałem dodatkowo za inwencję. No ale Ty masz może inne doświadczenia, co manieruje Twój sposób widzenia. Prawdopodobnie byś chciał pracować u mnie, ale niestety jestem na emeryturze, a spadkobierców nie mam. Firma zamknięta, choć mnie namawiano do kontynuacji. Kolego, nie wobec przepisów obowiązujących w Polsce. To wszystko. Pozdrawiam.
Jednak jestem lepszy niż moja reputacja |
#2 2 na 2 | VonM (709 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | >Wykształcenie jest już mało ważne. Pracodawcy coraz częściej zwracają u kandydata uwagę na... >religię
Ja uważam, że nie ma w tym nic irracjonalnego. Na przykład protestant może być lepszym pracownikiem niż katolik, bowiem według tego pierwszego praca jest darem bożym a nie okrutną karą za grzech pierworodny. |
#3 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | innpoland.(*)igie-wyznaje-kandydat-do-pracyW tekście chodzi o wyznawane wartości, nie o religię. Uczciwość, zaangażowanie, dbałość o rodzinę, szacunek dla innych ludzi, empatia może równie dobrze charakteryzować katolika, protestantkę, muzułmanina, wiccankę i ateistę. A gdy zaczną pytać o religię, to się wtedy im palcem pokaże odpowiednie przepisy. Póki co, wciąż obowiązują  |
#4 10 na 10 | ZaKotem (8733 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny |
> Ja uważam, że nie ma w tym nic irracjonalnego. Na przykład protestant może być lepszym pracownikiem niż katolik, bowiem według tego pierwszego praca jest darem bożym a nie okrutną karą za grzech pierworodny.A jakbym szukał akwizytorów, sprzedawców jakiegoś strasznego badziewia lub płatnych natrętów do call center, na pewno doceniłbym wyszkolenie Świadków Jehowy.
Wzruszają mnie nutrie. |
#5 2 na 2 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > A gdy zaczną pytać o religię, to się wtedy im palcem pokaże odpowiednie przepisy. Póki co, wciąż obowiązują  Jeżeli trzeba przedstawić świadectwo szkolne to sorry, ale pytać wcale nie muszą.
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo. |
#6 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > >A gdy zaczną pytać o religię, to się wtedy im palcem pokaże odpowiednie przepisy. Póki co, wciąż obowiązują  > Jeżeli trzeba przedstawić świadectwo szkolne to sorry, ale pytać wcale nie muszą.Ze świadectwa nie wynika wyznanie ani bezwyznaniowość |
| VonM (709 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > A jakbym szukał akwizytorów, sprzedawców jakiegoś strasznego badziewia lub płatnych natrętów do call center, na pewno doceniłbym wyszkolenie Świadków Jehowy.Dobra myśl  |
#8 3 na 3 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > >>A gdy zaczną pytać o religię, to się wtedy im palcem pokaże odpowiednie przepisy. Póki co, wciąż obowiązują  > >Jeżeli trzeba przedstawić świadectwo szkolne to sorry, ale pytać wcale nie muszą.> Ze świadectwa nie wynika wyznanie ani bezwyznaniowośćNa świadectwie jest ocena z religii albo kreska. Ocena od 2 do 6. Bardzo dużo z tego wynika.
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo. |
#9 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > Na świadectwie jest ocena z religii albo kreska. Ocena od 2 do 6. Bardzo dużo z tego wynika.Religia/Etyka Z tego nic nie wynika |
#10 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > Kolego forumowiczu! Zależy jacy pracodawcy. Ja zwracałem, będąc krótko pracodawcą, na nie nawet wykształcenie (co jest obowiązkowe) ale na umiejętność radzenia sobie z zaskakującymi nieraz problemami w sferze tworzenia. Wtedy ujawnia się bystrość umysłu i inteligencja. Takich pracowników szanowałem i nagradzałem dodatkowo za inwencję.Podpisuję się pod takim sposobem myślenia. Najważniejszym wyznacznikiem powinna być wiedza, fachowość, doświadczenie. (tylko co z młodym pracownikiem? ale to inny temat). Życie pisze scenariusze. Ja bardziej tu chciałem wskazać na zachowania pracowników (również tych na kierowniczych stanowiskach). |
#11 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > >Na świadectwie jest ocena z religii albo kreska. Ocena od 2 do 6. Bardzo dużo z tego wynika.> Religia/Etyka> Z tego nic nie wynikaWynika, wynika..., w szkołach, w których nie ma etyki dzieci nie chodzące na religię na świadectwach mają kreskę--------- 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#12 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > W tekście chodzi o wyznawane wartości, nie o religię. Uczciwość, zaangażowanie, dbałość o rodzinę, szacunek dla innych ludzi, empatia może równie dobrze charakteryzować katolika, protestantkę, muzułmanina, wiccankę i ateistę.Jest tekst i jest wierszyk. Co prawda skrajny, ordynarny wierszyk, ale często pracownicy, aby załapać się na stanowisko, w takie skrajności popadają. |
| Brzostowski (7067 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > A jakbym szukał akwizytorów, sprzedawców jakiegoś strasznego badziewia lub płatnych natrętów do call center, na pewno doceniłbym wyszkolenie Świadków Jehowy.No nie wiem, oni mają dobre wyniki?
Śmieszą mnie lemingi. |
#14 7 na 7 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | . > A gdy zaczną pytać o religię, to się wtedy im palcem pokaże odpowiednie przepisy. Póki co, wciąż obowiązują  Ej tam, ej tam. Naiwność Pani - przy ogromnym racjonalizmie - jest zdumiewająca. Podstawowy i najważniejszy przepis - "Konstytucja RP": Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Pierwszy obywatel RP ma to w głębokim poważaniu, zwycięska partia i jej pierwsza popleczniczka też mają Konstytucję oraz cały system prawny w tym samym miejscu, a Pani by chciała aby pan właściciel/przedsiębiorca przestrzegał te przepisy, które może wyminąć z łatwością. Dziś wprost wywala się na zbity pysk urzędników - nawet najwyższego szczebla i najbardziej kompetentnych - którzy nie spełniają warunków ideologicznych i nie są pełni pokory od obecnej władzy, a ktoś by się rozczulał nad tym z kim właściciel we własnej firmie chce pracować. Już ponad 15 lat temu pracowałem w zespole fabryk należących do jednego właściciela. Bardzo religijnego i demonstrującego swoją religijność katolika. Widziałem jak bezwzględnie i podle traktował swoich pracowników, jak gardził tymi, którzy mniej od niego pieniędzy mieli. Sam posiadał dosyć prowincjonalnie średnie techniczne wykształcenie i lubił powtarzać - zresztą zgodnie z prawdą - iż on doktorów to z dnia na dzień z roboty wy.... (no powiedzmy wyrzuca). Do sprzątania swojej willi zatrudnił też Ukrainkę z doktoratem i bardzo przykro było słuchać jego kpin z sytuacji, w której się znalazła. Cywilizacyjnie to do starych państw Unii jest nam jeszcze strasznie daleko. @@@ . |
#15 6 na 6 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Dobrze jak jesteś religijny | > >Na świadectwie jest ocena z religii albo kreska. Ocena od 2 do 6. Bardzo dużo z tego wynika.> Religia/Etyka> Z tego nic nie wynikaEtyka? A co to takiego? 18 lat chodzę na wywiadówki a jak dotąd ani nie widziałam, ani nie słyszałam. Szarleju znając klimat w mojej wsi chyba bym nawet nie chciała, by moje dzieci chodziły na etykę bo mam powody przypuszczać że uczyłaby ich katechetka lub inna pani religijnie zaangażowana. W każdym razie mają na świadectwach kreski i gdyby zalinkowany artykuł był prawdą- w co nie bardzo wierzę- byliby bezrobotnymi ideologicznie.
Słowo Ducha Prawdy: nie można o człowieku, który naucza rzeczy sprzecznych z logiką i racjonalnością mówić, że jest prawidłowo rozwinięty umysłowo. |
1 2 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|