Racjonalista - Strona głównaDo treści
apostazja, war-maz

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
09-03-2016 22:03I-330 (6 punktów)apostazja, war-maz
Ocena 2 na 2
Dobry wieczór,
poszukuję dwóch osób z powiatu ostródzkiego lub iławskiego (najlepiej okolice Lubawy), które zechciałyby zostać świadkami mojej apostazji. Na stałe nie mieszkam w tamtych okolicach (a jest tam moja parafia) i nie mam tam znajomych, którzy mogliby mi w tym towarzyszyć. Jeżeli znajdzie się jakaś miła osoba chcąca poświęcić dwie godziny, proszę o kontakt. Zapewnię transport i odwdzięczę się. : )
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
Czy świadkowie nie są zbędni do apostazji?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
10-03-2016 15:12 
 Ocena 1 na 1
I-330 (6 punktów)
>Czy świadkowie nie są zbędni do apostazji?
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Tak mi powiedział proboszcz, którego potraktowałam jako specjalistę w tej sprawie.
piotr35 (1843 punktów)
>poszukuję dwóch osób, które zechciałyby zostać świadkami mojej apostazji

"Żeby wystąpić z Kościoła, nie trzeba już przyprowadzać dwóch świadków do proboszcza."
Cały tekst: wyborcza.p(*)l-procedury.html#ixzz42TstsYsJ

www.apostazja.info/index.php/procedura-b
I-330 (6 punktów)
>>poszukuję dwóch osób, które zechciałyby zostać świadkami mojej apostazji
>"Żeby wystąpić z Kościoła, nie trzeba już przyprowadzać dwóch świadków do proboszcza."
>Cały tekst: wyborcza.p(*)l-procedury.html#ixzz42TstsYsJ
>www.apostazja.info/index.php/procedura-b
>
Ksiądz informujący mnie o potrzebie dwojga świadków nie powinien mnie dziwić. Zaraz spojrzę na artykuł i zasięgnę języka w jeszcze kilku źródłach. Dziękuję.
11-03-2016 11:19 
 Ocena 1 na 1
piotr35 (1843 punktów)
>Ksiądz informujący mnie o potrzebie dwojga świadków nie powinien mnie dziwić

Najbardziej zadziwiający jest fakt, ze mimo teoretycznego istnienia jednego wspólnego KrK, to procedury apostazji są tak odmienne w różnych narodowych odłamach KrK.

Dla przykładu: w Niemczech apostazję przeprowadza się jedynie przed urzędnikiem państwowym, poprzez wyrażenie woli wystąpienia z KrK, bez podania przyczyn. Urzędnik wpisuje to do akt, przesyła odpis do KrK, a ten przysyła kościelne potwierdzenie wystąpienia z KrK do apostaty. Do owego dokumentu właściwy proboszcz dołącza osobisty list z ubolewaniem uczynienia takiego kroku, po czym uprzejmie informuje o możliwości ponownego wstąpienia do katolickiej sekty.

Ciekawostką jest, ze za wystąpienie z dowolnej religijnej sekty trzeba zapłacić w niektórych landach Niemiec drobną opłatę sądową, to ponowny akces jest już bezpłatny.
TyDraniu (6569 punktów)

Przepraszam, ale czy Pani jest oskarżoną w jakimś procesie sądowym, że musi Pani się stawić ze świadkami i prawnikiem?

Jakie są wymagania co do tych świadków, na którą noc mają zapewnić Pani alibi?

I czemu ma być akurat dwóch świadków? Czy to znaczy, że strona oskarżająca ma jednego świadka jakiejś Pani zbrodni?


Kaa Esanaan'eveose (26 punktów)
A jest to możliwe, że nawet po zmianie procedur księża są jeszcze niedoinformowani albo celowo będą przekonywać, że nadal świadkowie są potrzebni, po to, żeby w ich mniemaniu zniechęcić apostatów? Też się do tego przymierzam właśnie w tym czasie, kiedy teoretycznie powinno być łatwo...

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365