 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-03-2016 20:13 | Ordynariusz Pisiewicz (545 punktów) (zablokowany) | "Międzymorze"
12 na 12 | Mariusz Agnosiewicz opublikował kolejny tekst nt. "Międzymorza": www.racjonalista.pl/kk.php/s,9984Napisał w nim: Cytat:Jeśli zrezygnujemy z Międzymorza, by nie robić opozycji Niemcom w Unii, wówczas pozostajemy jedynie dla Niemiec dawcą organów i innej taniej siły roboczej. Dla Niemiec nie jesteśmy realnym partnerem, co doskonale pokazała pierwsza dekada w Unii, kiedy utrącano i hamowano strategiczne inwestycje polskie, które pozwoliłyby nam rozwinąć skrzydła. Sprawdźmy zatem czy rzeczywiście jesteśmy dla Niemiec jedynie "dawcą organów i innej taniej siły roboczej": Cytat:POLSKI EKSPORT DO NIEMIEC - STRUKTURA
-Eksport urządzeń mechanicznych i elektrycznych do Niemiec: 34%, w tym: eksport pojazdów samochodowych i części do samochodów osobowych do Niemiec: 19,5% -Eksport wyrobów szlachetnych i nieszlachetnych do Niemiec; miedź rafinowana, konstrukcje do budowy mostów, statki i łodzie oraz meble, aparatura odbiorcza dla telewizji, druty: 21% -Eksport tworzyw sztucznych do Niemiec: 6,6% -Eksport mebli do Niemiec: 8,4% -Eksport wyrobów przemysłu chemicznego do Niemiec: 16% -Eksport materiałów i wyrobów włókienniczych do Niemiec: 4,3% -Eksport artykułów rolno-spożywczych do Niemiec: 22%, w tym warto wymienić:
*Eksport mięsa drobiowego do Niemiec 268 mln EUR *Eksport soków owocowych( w tym najwięcej jabłkowych) do Niemiec 245 mln EUR *Eksport ryb wędzonych, przetworzonych do Niemiec 547 mln EUR *Eksport wyrobów cukierniczych, piekarniczych i czekolady do Niemiec 331 mln EUR *Eksport zbóż do Niemiec 285 mln EUR *Eksport mrożonych owoców (gł. wiśni, truskawek i malin) do Niemiec 134 mln EUR *Eksport rzepaku do Niemiec 107 mln EUR *Eksport jaj do Niemiec 90 mln EUR *Eksport cukru do Niemiec 68 mln EUR *Eksport tłuszczów roślinnych do Niemiec 557,6 mln EUR *Eksport tłuszczów i olejów do Niemiec 160 mln EUR *Eksport gotowych produktów spożywczych do Niemiec 785 mln EUR
POLSKIE HITY EKSPORTOWE DO NIEMIEC
-Branża motoryzacyjna: Solaris, polski producent autobusów i tramwajów, dostarczył w dotychczasowej historii na rynek niemiecki 2 tysiące hybrydowych autobusów, pierwsze w Europie seryjnie produkowane pojazdy tego typu, Inter Groclin Auto - producent akcesoriów samochodowych, Admiral Boats SA- producent i dystrybutor łodzi z laminatu. -Branża odzieżowa: marka odzieżowa Simple, producent czapek Margot, producent artykułów dziecięcych Smyk -Branża obuwnicza: sieć CCC -Branża informatyczna: Action- dystrybutor sprzętu komputerowego, RTV i AGD -Branża meblarska: grupa Nowy Styl -Branża artykułów wykończenia wnętrz: Decora S.A. -Branża wyposażenia łazienek- Sanplast Sp. z o.o. -Branża chemiczna- Ciech S.A., Zakłady Azotowe Tarnów S.A, Boryszew S.A. -Branża budowlana: Grupa Kapitałowa FAM W powyższej liście brak informacji o eksporcie organów Polaków do Niemiec  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Matix (5786 punktów) | No i jesteśmy także niezłym eksporterem prostytutek, a także żon. Nie tylko do Niemiec, ale ogólnie na zachód.
"Głupi jak Niemiec"
|
|
 | 6 na 6 | romaro (25211 punktów) | >No i jesteśmy także niezłym eksporterem prostytutek, a także żon. Żona, czy dziewczyna Ci spieprzyła? Ja tam nawet się nie dziwię. Ciężko jest być z kimś kto się czuje ofiarą. A poważnie - trochę przesadziłeś. Coraz więcej ofiar wywodzi się z Europy Środkowo-Wschodniej. Kobieta stała się towarem.
|
|
9 na 9 | galvani (1345 punktów) |
> W powyższej liście brak informacji o eksporcie organów Polaków do Niemiec Nie bój, nie bój zaraz będzie wątek o tym jak żydy organizują organy prawdziwych Polaków do Niemiec. Pewnie dostanie im się też za kościelne organy
|
|
 | 7 na 7 | romaro (25211 punktów) | > >W powyższej liście brak informacji o eksporcie organów Polaków do Niemiec > Nie bój, nie bój zaraz będzie wątek o tym jak żydy organizują organy prawdziwych Polaków do Niemiec.Ale to już Arminiusa działka.
|
|
|  | 10 na 10 | galvani (1345 punktów) |
> Ale to już Arminiusa działka.>Pajac z Warszawy niedawno wyjechał z teorią, że mam talmudyczny sposób myślenia. To jest bez najmniejszej wątpliwośc jakis "ruch oddolny"
|
|
| |  | 7 na 7 | romaro (25211 punktów) | >Pajac z Warszawy niedawno wyjechał z teorią, że mam talmudyczny sposób myślenia. To i tak nie najgorzej. Do mnie inny miał pretensje, że w boga nie wierzę. Słuchaj, a powiedz mi na czym polega ten "talmudyczny sposób myślenia". Tak na wszelki wypadek, żebym wiedział jak się zachować. Żeby mnie nerwy nie poniosły.
PS Przemyślałem. Nie odpowiadaj. Wejdą i pomyślą, że dwa żydki konspirują udając ateistów.
|
|
| | |  | 6 na 6 | galvani (1345 punktów) |
>To i tak nie najgorzej. Do mnie inny miał pretensje, że w boga nie wierzę. >Słuchaj, a powiedz mi na czym polega ten "talmudyczny sposób myślenia". Tak na wszelki wypadek, żebym wiedział jak się zachować. Żeby mnie nerwy nie poniosły. >PS >Przemyślałem. Nie odpowiadaj. Wejdą i pomyślą, że dwa żydki konspirują udając ateistów. >
Żebym to ja wiedział... tuż przed sześdziesiątką jakiś sfrustrowany słuchacz jedynie słusznej toruńskiej rozgłośni przyszywa mi żółtą łatę w kształcie gwiazdy Dawida. Jak odnaleźć się w tej obcej kulturze? Jak żyć? Dobrze, że wirtualnie nie mogą kazać spuszczaś gaci w dół, jak to szmalcownicy określali.
|
|
| |  | -3 na 3 | Arminius (25555 punktów) | Nowy wątek - zapraszamy! | "Ale to już Arminiusa działka.
Pajac z Warszawy niedawno wyjechał z teorią, że mam talmudyczny sposób myślenia. To jest bez najmniejszej wątpliwośc jakis "ruch oddolny".
Już jest Panowie nowy wątek! Ale nie o organach ( to jest dobra podpowiedź pod kątem wątków kolejnych - bo w Izraelu natrafino na trop handlu organami Palestyńczyków) lecz żydowskich dezerterach z Armii Andersa. Zapraszam do lektury i debaty - przy zachowaniu nowotestamentowej kindersztuby - czyli bez werbalnej agresji i pogardy dla adwersarza charakterystycznej dla postawy talmudyczno - starotestamentowej.
|
|
| |  | 2 na 2 | Andrzej Bogusławski (52270 punktów) | Odp: "Międzymorze" | . > Pajac z Warszawy niedawno wyjechał z teorią, że mam talmudyczny sposób myślenia.W Warszawie mieszka 2 miliony osób, to i "pajaców" sporo się znajdzie. Z epitetami można wyjeżdżać z różnych podstaw wiedzy i różnych poziomów intelektualnych. Tu na przykład można wyjechać z tej: www.fronda(*)/talmudyczna-logika,38061.html albo wyjść z tej: www.sprawy(*)k-myl-ydzi&catid=286&Itemid=30 Uważam, że zapoznanie się z "talmudycznym sposobem myślenia" może być bardzo inspirujące dla ludzi korzystających z racjonalnego sposobu myślenia. @@@ .
|
|
5 na 5 | romaro (25211 punktów) | Nie wiem czy nie powinieneś dopisać do tej listy eksportowej księży. Co prawda są na licencji, ale produkowani już częściowo w naszej technologii.
|
|
 | 4 na 4 | Mano (1060 punktów) |
> Nie wiem czy nie powinieneś dopisać do tej listy eksportowej księży.Ależ oczywiście, księża są polskim hitem eksportowym. > Co prawda są na licencji, ale produkowani już częściowo w naszej technologii.Zgoda, że na licencji, ale licencja zawiera również, a nawet przede wszystkim technologię. Jedynie materiał pochodzi z naszych wsi. Najlepszym rozwiązaniem byłby tu wysoki eksport przy zerowej produkcji.
|
|
 | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | > Nie wiem czy nie powinieneś dopisać do tej listy eksportowej księży.Ich powrót z praktyk bywa wielce problematyczny... Cytat:[Dr dyr. Rydzyk] Początkowo przebywał w Norymberdze. W latach 1987-1991 pracował jako kapelan w klasztorze żeńskim w Oberstaufen. Podczas pobytu w diecezji augsburskiej nawiązał współpracę z lokalną rozgłośnią radiową Radio Maria International w Balderschwang, w której zapoznał się z funkcjonowaniem mediów mających w swoim przesłaniu działalność religijną. Organizował także pielgrzymki do Medziugorie i wysyłki do Polski.
W 1991 po powrocie do Polski ...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | >Sprawdźmy zatem czy rzeczywiście jesteśmy dla Niemiec jedynie "dawcą organów i innej taniej siły roboczej":
>-Eksport wyrobów przemysłu chemicznego do Niemiec: 16%
No właśnie, niby wygląda fajnie, nie? Ale tak sobie sięgając z brzegu po przedsiębiorstwach chemicznych w moim rejonie: - PCC Rokita - największy firma z branży na Dolnym Śląsku - wykupiona przez grupę PCC SE z siedzibą w Niemczech. - Pollena - co prawda została pokawałkowana, ale wygląda na to że tutaj również największy kawałek tortu dostały przedsiębiorstwa niemieckie.
Itd. Są oczywiście firmy niewykupione (choćby te które kontroluje skarb państwa), ale w dużej mierze taka struktura potwierdza to czemu właśnie chciałeś zaprzeczyć. Czyli jednak dostarczamy tanią siłę roboczą (plus niższy i średni szczebel zarządzający), tyle że tym razem na miejscu, a nie "na wynos".
|
|
2 na 2 | devonport (125 punktów) | >Mariusz Agnosiewicz opublikował kolejny tekst nt. "Międzymorza":
Jest to tekst napisany bez oglądania się na twarde dane. Trochę to dziwne jak na racjonalistę, nawet powiedziałbym niezbyt racjonalne zamazujące obraz rzeczywistości. Co w sumie nie znaczy, że kiedyś może nastąpić zwrot i Międzymorze będzie możliwe do utworzenia na razie to zwykłe mrzonki. Puki co jak z matką płód pępowiną jesteśmy związani z UE. Ekonomicznie ,geograficznie, kulturowo.
|
|
| Brzostowski (7067 punktów) | > W powyższej liście brak informacji o eksporcie organów Polaków do Niemiec Tak to jest gdy się niewiele kuma z otaczającej rzeczywistości. Współczesna konkurencyjność państw (ich gospodarek) opiera się głównie na innowacyjności. Niemiecka gospodarka jest wysoce innowacyjna, polska bardzo nisko. Dodatkowo niemiecki kapitał jest silnie zaangażowany w Polsce, głównie w przemyśle. To sprawia, że polski eksport jest faktycznie, w dużej części reeksportem niemieckiej wartości dodanej. A tylko wartość dodana pokazuje jak jest realnie. A jest tak, że w roku 1995 wartość dodana w eksporcie Polski do Niemiec (eksport bezpośredni) wynosiła ponad 80%, a w 2011 - ponad 60%. Cóż to oznacza? A no tyle, że polski przemysł nie był taki zły w 1995 roku. Potem, był prywatyzowany, restrukturyzowany, itd... aż stał się słaby, a w tym czasie... przemysł niemiecki wszedł do Polski i teraz sami (produkując w Polsce) sprzedają sobie (reeksport), w stopniu dużym. Co więcej, czego nie wyłapią statystyki, to Polacy pracują na niemiecką wartość dodaną, a nie odwrotnie. Także Agnosiewicz wie co pisze, nie wszyscy tylko rozumiom. A tu do poczytania, choć wątpię że skumasz: ahk.pl/fil(*)/OA/Polska-Niemcy_2014-www.pdf
Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
|
|
 | 3 na 3 | Marian Forewa (906 punktów) | >A jest tak, że w roku 1995 wartość dodana w eksporcie Polski do Niemiec (eksport bezpośredni) wynosiła ponad 80%, a w 2011 - ponad 60%. >Cóż to oznacza?
Oznacza to, że porównujesz procenty wyciągnięte z dwóch różnych wartości różniących się o rząd wielkości, a co za tym idzie, że twoja kumatość w tej materii wynosi dokładnie sto procent z zera.
|
|
|  | | Brzostowski (7067 punktów) | >>A jest tak, że w roku 1995 wartość dodana w eksporcie Polski do Niemiec (eksport bezpośredni) wynosiła ponad 80%, a w 2011 - ponad 60%. >>Cóż to oznacza? >Oznacza to, że porównujesz procenty wyciągnięte z dwóch różnych wartości różniących się o rząd wielkości, a co za tym idzie, że twoja kumatość w tej materii wynosi dokładnie sto procent z zera.
W porównywaniu udziałów procentowych o to właśnie chodzi, że się porónwuje udział, a nie wartość bezwględną. Wartości bezwględne w tym akurat przypadku rosną, rosną też w krajach III świata. Nam chodzi o porównanie polskiej gospodarki z niemiecką i powiązanie tych gospodarek. I wlasnie to co napisałem dobrze oddaje to zjawisko. Trzeba rozumieć Marian o czym się pisze.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
|
|
| |  | 1 na 1 | Marian Forewa (906 punktów) | >W porównywaniu udziałów procentowych o to właśnie chodzi, że się porónwuje udział, a nie wartość bezwględną.
Daj mi 60% ze stówy, dostaniesz za to 80% z dychy. Nie możesz przegapić takiej okazji!
|
|
| | |  | | Brzostowski (7067 punktów) | >>W porównywaniu udziałów procentowych o to właśnie chodzi, że się porónwuje udział, a nie wartość bezwględną. >Daj mi 60% ze stówy, dostaniesz za to 80% z dychy. >Nie możesz przegapić takiej okazji!
Te 80% z dychy uzyskane 20 lat temu, uwzględniając co możesz z nim zrobić przez te 20 lat, to może być więcej niż dziś 60% ze stówy. Oto właśnie chodzi Marian.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Marian Forewa (906 punktów) | > Te 80% z dychy uzyskane 20 lat temu, uwzględniając co możesz z nim zrobić przez te 20 lat, to może być więcej niż dziś 60% ze stówy.
Genialne. Wystarczy uwzględnić dodatkowy czynnik tylko po jednej stronie i da się "udowodnić" że 10>100. Zgłoś się po Ignobla.
|
|
| | | | |  | | Brzostowski (7067 punktów) | >> Te 80% z dychy uzyskane 20 lat temu, uwzględniając co możesz z nim zrobić przez te 20 lat, to może być więcej niż dziś 60% ze stówy. >Genialne. Wystarczy uwzględnić dodatkowy czynnik tylko po jednej stronie ... Zmiana wartości dóbr w czasie to elementarz ekonomii.
Najbardziej śmieszą mnie lemingi w hełmach dociśniętych chomątem.
|
|
| |  | 2 na 2 Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Jeżeli produkujesz 1 krzesło dziennie i nagle zaczniesz produkować 2, masz wzrost produkcji o 100%. Jeżeli produkujesz 100 krzeseł dziennie a następnego dnia robisz już 110 to masz 10% wzrostu. Procenty wyglądają bardzo efektownie, ale są mało miarodajne. Przykładowo - olbrzymi wzrost gospodarczy Chin (procentowy), w stosunku do np. Niemiec. Ale gdyby się przyjrzeć ile dolarów wzrostu wypracował jeden Niemiec a ile jeden Chińczyk, już tak dobrze dla Państwa Środka to wyglądać nie będzie.
Najgorsza jest klasowa samoświadomość
|
|
5 na 5 Radoslavus (546 punktów) (zablokowany) | Ostatnio o międzymorzu pisał (nie raz) ultraprawicowy portal Polonia Christiana: www.pch24.(*)lonia-christiana-,41776,i.htmlWidać gdzie bliżej z pewnymi koncepcjami Mariuszowi Agnosiewiczowi.
Najgorsza jest klasowa samoświadomość
|
|
2 na 2 | oportunista (1711 punktów) | Coby nie wykombinować, to i tak bardziej nam się opłaca być dawcą organów dla Niemiec, niż dawcą dupy dla Rosji. Niestety opcji trzeciej nie dostrzegam.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|