Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak dbać o swoje finanse?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
17-05-2016 09:13mysterydani (41 punktów)Jak dbać o swoje finanse?
Ocena 2 na 2
Cześć, ostatnio przeczytałam, że 21 maja jest Dzień Informacji Pozytywnej. Czy ktoś o tym słyszał? Sama wiem niewiele, dopiero wkraczam w dorosłe, samodzielne życie, i trochę to dla mnie wstrząs, bo nikt nigdzie nie mówił, nie uczył człowieka o właściwym zarządzaniu swoim portfelem. Jak przy niewielkich zarobkach żyć samodzielnie i móc jeszcze coś odłożyć chociaż na czarną godzinę, żeby nie wpaść w długi?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

- Jak dbać o swoje finanse?
- Niezwłocznie i nieustannie.

"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
DyktaFon (9281 punktów)

>(...) Jak przy niewielkich zarobkach żyć samodzielnie i móc jeszcze
>coś odłożyć chociaż na czarną godzinę, żeby nie wpaść w długi?

Wątek b. ważny (a przynajmniej taki powinien być dla większości ludzi, zwłaszcza tych racjonalnie myślących).... Natomiast praktycznie nikt się tu nie zaprezentował.... w przeciwieństwie do niezwykle istotnego wątku dla każdego ateisty (www.racjonalista.pl/forum.php/s,710119), gdzie dyskutanci zażarcie rozważają istotę jednej z wielu bzdur zupełnie bez znaczenia i sensu (mowa o piekle).

Gratuluję więc wszystkim "racjonalistom" ich "racjonalizmu". A całemu forum życzę rozkwitu i dalszych postępów w zajmowaniu się bzdetami. Daleko zajdziemy, jako kraj...
devonport (125 punktów)
Jak oszczędzać? Z kalkulatorem i kartką w ręku. Nie ma prostej jednoznacznej odpowiedzi na pewno trzeba ograniczyć konsumpcje, poszukać oszczędności po przeanalizowaniu swoich wydatków i nawyków. Byc może zmienić styl źycia? Ja kiedyś zamiast bileu kupiłem rower(używany) po kilku letnich miesiącach dojeżdzania do pracy miałem rower za free + kondycja. Otaczamy się wieloma niepotrzebnymi gadzetami, które kosztują zamiast nowego smartfona kupic tańszy model o podobnej funkcjonalności i żywotności nic nie stracimy a pare groszy zostaje w portfelu.
Pieniądze wędrują od niecierpliwych do cierpliwych takie jest powiedzenie giełdowe.
Zielony Tygrys (4780 punktów)
(zablokowany)
Zawsze miałam i mam na to jeden sposób: najpierw rachunki a to co zostanie dzielę na 30 dni miesiąca i wiem, ile mogę wydać dziennie. Sprawdza się, nigdy, nawet przy najniższych dochodach, nie brakło tego, co niezbędne. Choć bywało, że kupno kurtki z lumpeksu trzeba było planować miesiąc naprzód.

Jak zwykle matematyka okazuje się królową nauk.


Najważniejsze w życiu rzeczy nie są rzeczami.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365