Szanowne Panie i Szanowni Panowie. Chciałbym wrócić do tematu "rasy ludzkie". Interesuje mnie zagadnienie Aborygenów i Papuasów. Co się trochę jakby wzrokowo narzuca, różnią oni od reszty ludzkości. CZy jest prawdą,że ich pochodzenie jest tochęinne niż pochodzenie reszty ludzkości, to znaczy, czy mają oni trochę "krwi neadrentalskiej"? Oczywiście nie jstem rasistą, uważam też, że nie mamy powodów twierdzić, że neadrentalczycy byli mniej ludźmi niż człowiek współczesny. Ich tradycje i sposób myślenia (Aborygenów) jest też bardzo różny od pozostałej części ludzkości. Tak jakby mieli oni swoją własną ścieżkę. (?) Interesuję mnie opinia kogoś, kto się na tym naprawdę zna. |