Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kukiełki i Dusze

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
05-10-2016 09:17AvBert (116 punktów)Kukiełki i Dusze
Ocena 1 na 1
KUKIEŁKI I DUSZE

Po fazie publikacji w odcinkach w necie - ebooka - w końcu książka w najpiękniejszej papierowej formie.

"Czasy, o których rozmyśla Stephen Hawking, postulując ideę transferu świadomości, są prawdopodobnie w zasięgu naszego życia.

Kukiełki i Dusze to opowieść rozgrywająca się w najbliższej przyszłości, gdzie dzięki stale rosnącej mocy obliczeniowej komputerów możliwe będzie znacznie lepsze wykorzystanie Internetu i świata wirtualnego.

Wysoko rozwinięta technologia, skomplikowane systemy, łącza przenoszące bohaterów do alternatywnej rzeczywistości, samosterujące się maszyny, badania kliniczne, eksperymenty balansujące na granicy etyki i prawa, wskrzeszanie umarłych i klonowanie ludzi ? to wszystko znajdziecie na kartach tej powieści."


Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

JarekS (695 punktów)
Witam,

"Czasy, o których rozmyśla Stephen Hawking, postulując ideę transferu świadomości, są prawdopodobnie
>w zasięgu naszego życia.

Baju baju będziem w raju.

Zamówiłem, chyba wtopiłem
Lem to nie jest, "Drugi próg życia" chyba też nie
Na portalu szła polemika tego w odcinkach jeszcze chyba w 2013 i nie wygląda to dobrze. Zobaczymy.

>Kukiełki i Dusze to opowieść rozgrywająca się w najbliższej przyszłości, gdzie dzięki stale rosnącej
>mocy obliczeniowej komputerów możliwe będzie znacznie lepsze wykorzystanie Internetu i świata
>wirtualnego.

'Homo divisus' Konrada Fiałkowskiego autor czytał?

>Wysoko rozwinięta technologia, skomplikowane systemy

Windows 15?

>, łącza przenoszące bohaterów do alternatywnej
>rzeczywistości, samosterujące się maszyny, badania kliniczne, eksperymenty balansujące na granicy
>etyki i prawa, wskrzeszanie umarłych i klonowanie ludzi ? to wszystko znajdziecie

Jak ktoś umarł to nie żyje.
'Co mówią umarli' to u Dicka było ale to co innego

>

Olson coś dla Ciebie.
I patrz, pisarza mamy na portalu.
AvBert (116 punktów)

>Zamówiłem, chyba wtopiłem
>Lem to nie jest, "Drugi próg życia" chyba też nie

JarekS podziwiam twój optymizm i wyrażam uznanie za żyłkę hazardu.

>'Homo divisus' Konrada Fiałkowskiego autor czytał?

Autor jest stary jak węgiel i wychował się na znakomitej polskiej SF i klasycznej amerykańskiej.

>>Wysoko rozwinięta technologia, skomplikowane systemy
>Windows 15?

Pewnie tak.

>Jak ktoś umarł to nie żyje.
>'Co mówią umarli' to u Dicka było ale to co innego

Coś podobnego do co mówią umarli znajdziesz tutaj:

www.fantastyka.pl/index.php/opowiadania/pokaz/16220

pozdrowionka
JarekS (695 punktów)
>>Zamówiłem, chyba wtopiłem
>>Lem to nie jest, "Drugi próg życia" chyba też nie
>JarekS podziwiam twój optymizm i wyrażam uznanie za żyłkę hazardu.

"Drugi próg życia" miał jedyny akceptowalny przeze mnie model transferu świadomości
do innego, sztucznego obiektu (z tych wariantów co znam - zobaczymy co w Kukiełkach jest).

>>>Wysoko rozwinięta technologia, skomplikowane systemy
>>Windows 15?
>Pewnie tak.

Podziwiam Twój optymizm że jakikolwiek mózg da się skutecznie procesować na klasycznym kiepskim OS, podatnym na wirusy, napisanym w stylu rokoko dla ubogich duchem i wiedzą i nawet na mainframe nie optymalizowanym sensownie.

>Coś podobnego do co mówią umarli znajdziesz tutaj:
>www.fantastyka.pl/index.php/opowiadania/pokaz/16220

Opko może być ale nie wiem czego mi brakowało. Jakoś mnie nie wciągnęło i tyle. Chyba za bardzo w strefie młodzieżowej jest i to odczuwalne. Gliniarz co mdleje na widok trupa, rusek ścigany przez coś tam (nie KGB), dla dziewoi widziałbym inny zawód (najstarszy na świecie dobrze pasuje). Na Dicku umarlak nie do końca wypalony i rozłożony procesował się na własnym mózgu z tego co pamiętam, jakiś wzmacniacz oparty o heterodynę był potrzebny do odbioru i to tworzyło klimat przyjemny, zaraz mam skojarzenie z zapachem rozgrzanych lampowych gratów, te sale przy cmentarzu itp a tu raz pras program, sieć, Internet itp. No niech będzie ale cyfrówka tego typu jakoś słabo pasuje, strona WWW czy co to tam jest? Klikanie na postacie? No niby może tak być że jakiś serwer konkretny gdzieś tam w sieci daleko podpięty do jakiś czujników i później przez WWW się go steruje to prędzej ale ostatecznie przegrzana karta grafiki i program? Niby błędów w tym nie ma ale co to za nastrój? Jakoś mam alergię podobnie jak do duchów w komórce ala azjatyckie wypociny. Metafizyka to metafizyka, może być z technika ale konsekwentnie ...
ZaKotem (8733 punktów)

>Podziwiam Twój optymizm że jakikolwiek mózg da się skutecznie procesować na klasycznym kiepskim OS, podatnym na wirusy, napisanym w stylu rokoko dla ubogich duchem i wiedzą i nawet na mainframe nie optymalizowanym sensownie.

Sądzę, że naturalny mózg i jego "software" można opisać podobnymi słowami
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>Olson coś dla Ciebie.
>I patrz, pisarza mamy na portalu.

Tematyka ciekawa, ale łatwo też zmarnować bardzo dobry temat. Zobaczymy

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365