Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bezpośrednia sprzedaż żywności - do 20 tys. bez podatku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
16-11-2016 22:21Mariusz Agnosiewicz (moderator)Bezpośrednia sprzedaż żywności - do 20 tys. bez podatku
Ocena 1 na 1
Sejm uchwalił ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa. Przychody ze sprzedaży produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie do kwoty 20 tys. zł będą będą zwolnione z podatku.
Z produktów pochodzących z własnej uprawy lub chowu rolnik będzie mógł wytworzyć np. szynki, kiełbasy, pasztety, masło, ser, dżemy, marynaty, pierogi, płatki czy oleje i sprzedać je odbiorcy końcowemu, czyli np. turyście, sąsiadowi, placówce zbiorowego żywienia, stołówce szkolnej, agroturystyce.
wgospodarc(*)do-kwoty-20-tys-zl-bez-podatku

To zdaje się już druga w tym roku obniżka podatków dla drobnych przedsiębiorców (pod obniżce CITu z 19% na 15% dla płatników mieszczących się w przychodzie 1,2 mln euro rocznie)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ZaKotem (8733 punktów)
A powiedz mi, jakiej właściwie dyskusji - o ile podobnie rozumiemy to słowo - spodziewałbyś się w tym temacie?
17-11-2016 09:47 
 Ocena 1 na 1
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Jeśli trudno ci wyobrazić sobie dyskusję na ten temat to dla ułatwienia kilka wypowiedzi pod tym samym wpisem na fb Racjonalisty:


Można tak, można inaczej. Czasami forumowicze wnoszą coś do dyskusji, czego nie ma na naszym fb
17-11-2016 10:24 
 Ocena 1 na 1
ZaKotem (8733 punktów)
Dziękuję. To może ja zacznę.

To dobra wiadomość i oczekuję więcej takich w najbliższej przyszłości.
romaro (25211 punktów)
>Z produktów pochodzących z własnej uprawy lub chowu rolnik będzie mógł wytworzyć np. szynki, kiełbasy, pasztety, masło, ser, dżemy, marynaty, pierogi, płatki czy oleje i sprzedać je odbiorcy końcowemu, czyli np. turyście,
A co do tej pory oferowały gospodarstwa agroturystyczne? Czyżby nie słyszał Pan o nich? Oczywiście bardzo dobrze, że rząd próbuje ulżyć rolnikom. Tylko jest w tym wszystkim jedno ale - KRUS. Choć z drugiej strony kto wie czy to nie jest aby początek większych zmian. Myślę tu o tym co rząd zamierza - polączyć ZUS z podatkami. Ciekawe czy się odważy na taki krok w stosunku do rolników.
tarkos (10757 punktów)
>Przychody ze sprzedaży produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie do kwoty 20 tys. zł będą będą zwolnione z podatku.
Zatem wytwórca produktów rolnych będzie prowadzić ewidencję sprzedaży, by zliczyć czy się mieści w limicie (i o ile ew. przekracza 20 tys.).
Gdzie można znaleźć szczegóły dotyczące dokumentów związanych z taką bezpośrednią formą sprzedaży?
...

Wg projektu przychody powyżej 20 tys. mają być opodatkowane ryczałtem 2%. Drobni sprzedawcy uzyskują więc ulgę w wysokości 400 zł rocznie.
Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by na podobnych zasadach byli opodatkowani handlowcy nie będący rolnikami (w tym sieci handlowe). W końcu 2% to niewiele.
>
DyktaFon (9281 punktów)
>Sejm uchwalił ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa. Przychody ze
>sprzedaży produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie do kwoty 20 tys. zł będą będą zwolnione z
>podatku.
>Z produktów pochodzących z własnej uprawy lub chowu rolnik będzie mógł wytworzyć np. szynki,
>kiełbasy, pasztety, masło, ser, dżemy, marynaty, pierogi, płatki czy oleje i sprzedać je odbiorcy
>końcowemu, czyli np. turyście, sąsiadowi, placówce zbiorowego żywienia, stołówce szkolnej,
>agroturystyce.
>wgospodarc(*)do-kwoty-20-tys-zl-bez-podatku
>To zdaje się już druga w tym roku obniżka podatków dla drobnych przedsiębiorców (pod obniżce CITu z
>19% na 15% dla płatników mieszczących się w przychodzie 1,2 mln euro rocznie)

Jakżeż jestem wdzięczny, że Przewielebny Pan Nasz w swej łasce pozwolił nam robić to, co od wieków było robione, a on w swej niewysłowionej dobroci kiedyś nam zabronił. Chwalmy Pana!...
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
>Sejm uchwalił ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa. Przychody ze
>sprzedaży produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie do kwoty 20 tys. zł będą zwolnione z

Do czego to doszło?

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365