 |
Bezpośrednia sprzedaż żywności - do 20 tys. bez podatku Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-11-2016 22:21 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Bezpośrednia sprzedaż żywności - do 20 tys. bez podatku
1 na 1 | Sejm uchwalił ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa. Przychody ze sprzedaży produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie do kwoty 20 tys. zł będą będą zwolnione z podatku. Z produktów pochodzących z własnej uprawy lub chowu rolnik będzie mógł wytworzyć np. szynki, kiełbasy, pasztety, masło, ser, dżemy, marynaty, pierogi, płatki czy oleje i sprzedać je odbiorcy końcowemu, czyli np. turyście, sąsiadowi, placówce zbiorowego żywienia, stołówce szkolnej, agroturystyce. wgospodarc(*)do-kwoty-20-tys-zl-bez-podatkuTo zdaje się już druga w tym roku obniżka podatków dla drobnych przedsiębiorców (pod obniżce CITu z 19% na 15% dla płatników mieszczących się w przychodzie 1,2 mln euro rocznie) | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | ZaKotem (8733 punktów) | A powiedz mi, jakiej właściwie dyskusji - o ile podobnie rozumiemy to słowo - spodziewałbyś się w tym temacie?
|
|
|  | 1 na 1 | ZaKotem (8733 punktów) | Dziękuję. To może ja zacznę.
To dobra wiadomość i oczekuję więcej takich w najbliższej przyszłości.
|
|
| romaro (25211 punktów) | >Z produktów pochodzących z własnej uprawy lub chowu rolnik będzie mógł wytworzyć np. szynki, kiełbasy, pasztety, masło, ser, dżemy, marynaty, pierogi, płatki czy oleje i sprzedać je odbiorcy końcowemu, czyli np. turyście, A co do tej pory oferowały gospodarstwa agroturystyczne? Czyżby nie słyszał Pan o nich? Oczywiście bardzo dobrze, że rząd próbuje ulżyć rolnikom. Tylko jest w tym wszystkim jedno ale - KRUS. Choć z drugiej strony kto wie czy to nie jest aby początek większych zmian. Myślę tu o tym co rząd zamierza - polączyć ZUS z podatkami. Ciekawe czy się odważy na taki krok w stosunku do rolników.
|
|
2 na 2 | tarkos (10757 punktów) | > Przychody ze sprzedaży produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie do kwoty 20 tys. zł będą będą zwolnione z podatku.Zatem wytwórca produktów rolnych będzie prowadzić ewidencję sprzedaży, by zliczyć czy się mieści w limicie (i o ile ew. przekracza 20 tys.). Gdzie można znaleźć szczegóły dotyczące dokumentów związanych z taką bezpośrednią formą sprzedaży? ... Wg projektu przychody powyżej 20 tys. mają być opodatkowane ryczałtem 2%. Drobni sprzedawcy uzyskują więc ulgę w wysokości 400 zł rocznie. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by na podobnych zasadach byli opodatkowani handlowcy nie będący rolnikami (w tym sieci handlowe). W końcu 2% to niewiele. >
|
|
4 na 4 | DyktaFon (9281 punktów) | > Sejm uchwalił ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa. Przychody ze> sprzedaży produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie do kwoty 20 tys. zł będą będą zwolnione z> podatku.> Z produktów pochodzących z własnej uprawy lub chowu rolnik będzie mógł wytworzyć np. szynki,> kiełbasy, pasztety, masło, ser, dżemy, marynaty, pierogi, płatki czy oleje i sprzedać je odbiorcy> końcowemu, czyli np. turyście, sąsiadowi, placówce zbiorowego żywienia, stołówce szkolnej,> agroturystyce.> wgospodarc(*)do-kwoty-20-tys-zl-bez-podatku> To zdaje się już druga w tym roku obniżka podatków dla drobnych przedsiębiorców (pod obniżce CITu z> 19% na 15% dla płatników mieszczących się w przychodzie 1,2 mln euro rocznie)Jakżeż jestem wdzięczny, że Przewielebny Pan Nasz w swej łasce pozwolił nam robić to, co od wieków było robione, a on w swej niewysłowionej dobroci kiedyś nam zabronił. Chwalmy Pana!...
|
|
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | >Sejm uchwalił ustawę ułatwiającą rolnikom sprzedaż żywności z własnego gospodarstwa. Przychody ze >sprzedaży produktów wytworzonych we własnym gospodarstwie do kwoty 20 tys. zł będą zwolnione z
Do czego to doszło?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|