Racjonalista - Strona głównaDo treści
AntyRacjonalny Firefox

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
30-01-2017 20:28Drobner (19539 punktów)AntyRacjonalny Firefox
Nowa aktualizacja Firefoxa (z ub. tygodnia) całkowicie blokuje mi możliwość zalogowania się do R. ze względu na bezpieczeństwo (bez możliwości dodania wyjątku).

Czy tylko ja tak mam? (i muszę 'naprawić' kompa).

Czy też R. gryzie się z nowym Firefoxem?

Drobner, lisem pokąsany
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

TyDraniu (6569 punktów)
Zacznij od sprawdzenia, czy w systemie masz poprawnie ustawioną datę, bo to raczej nie jest normalne.
Drobner (19539 punktów)
>Zacznij od sprawdzenia, czy w systemie masz poprawnie ustawioną datę, bo to raczej nie jest normalne.

Z tym wsio OK.
pogromca2017 (-3 punktów)
(zablokowany)
Nie rozumiem w jaki sposób przeglądarka blokuje możliwość logowania do tego portalu?
Drobner (19539 punktów)
>Nie rozumiem w jaki sposób przeglądarka blokuje możliwość logowania do tego portalu?

Po wysłaniu loginu i hasła wyskakuje biała strona po angielsku o braku certyfikatów bez klawisza możliwości dodania wyjątku.

Nie zrobiłem (niestety) zrzutu ekranu, przywróciłem system do wcześniejszej daty, wyłączyłem autoaktualizację Ffoxa.

Po tym wsio działa bez problemów.
pogromca2017 (-3 punktów)
(zablokowany)
Drobner (19539 punktów)
>Czytałeś to?

Czytałem.
Nawet usunąłem plik cert8.db wg instrukcji.

Ponieważ nic to nie dało, nie chcąc już tracić czasu 'cofnąłem' system do momentu przed aktualizacją Ffx.

Działa bez problemów.
======

Wcześniej z innymi wygooglanymi stronami (nigdy z już znanymi) czasem wyskakiwała podobna strona, ale z klawiszem dodania wyjątku.
Tym razem był 'deadline'.

Pytam tylko:
1. czy 'fachowiec' ma grzebać w moim komputerze,
2. czy też dam radę zrobić to sam, coś gdzieś ustawiając,
3. czy też jakaś niezgodność R. - Ffx.
pogromca2017 (-3 punktów)
(zablokowany)
Jeśli masz system 64-bit, to proponuję zainstalować Cyberfox.
webmaster (moderator)
Od początku roku używamy bezpiecznego połączenia ssl do logowania. Wygląda na to, że twoja przeglądarka nie uznaje naszego certyfikatu za bezpieczny, mimo że jest: www.ssllab(*)yze.html?d=www.racjonalista.pl
Trudno powiedzieć co się stało, musiałbyś mi wysłać obraz tego co ci dokładnie pokazuje.
Drobner (19539 punktów)
>Od początku roku używamy bezpiecznego połączenia ssl do logowania. Wygląda na to, że twoja przeglądarka nie uznaje naszego certyfikatu za bezpieczny, mimo że jest: www.ssllab(*)yze.html?d=www.racjonalista.pl
>Trudno powiedzieć co się stało, musiałbyś mi wysłać obraz tego co ci dokładnie pokazuje.

Pokombinuję.
Dzięki
TyDraniu (6569 punktów)
Nie rozumiem tego błędu, ale może warto logować się na stronie szyfrowanej z https ma początku?

PS. Firefox wyświetla polskie komunikaty błędów certyfikatów, można je przetestować na badssl.com/
Drobner (19539 punktów)
>Nie rozumiem tego błędu, ale może warto logować się na stronie szyfrowanej z https ma początku?

Wszedłem na "http://www.racjonalista.pl/forum.php/z,1" - bez problemów.
Wysłanie hasła powodowało komunikat o certyfikatach,bez możliwości zrobienia czegokolwiek.

Po 'cofnięciu' systemu - nie ma problemów.

>PS. Firefox wyświetla polskie komunikaty błędów certyfikatów, można je przetestować na badssl.com/

Dzięki, będę kombinował
webmaster (moderator)
Nie ma znaczenia, każde logowanie na konto jest przez ssl niezależnie od adresu startowego.

Strona którą podałeś może się tu przydać, dzięki.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365