Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rosemary Brown

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-06-2017 14:25hansel (9 punktów)
(zablokowany)
Rosemary Brown
Ocena 2 na 2
Co myślicie o tej kobiecie ? www.youtube.com/watch?v=d4w5FskT6_E

,,Najsłynniejsza na świecie pianistka mediumiczna, otrzymała przeszło 400 kompozycji od zmarłych kompozytorów, między innymi od Liszta, Chopina, Griega, Schuberta, Debussy'ego, Beethovena.
Muzyka Rosemary Brown zadziwia - zdaniem specjalistów ta osoba po prostu nie mogła tworzyć tak różnorodnych stylistycznie i doskonale wykończonych utworów. Kompozytor Richard Rodney Bennett powiedział o niej: "Wielu ludzi potrafi improwizować, lecz nie można wykonywać takiej muzyki bez lat ćwiczeń. Ja sam nie potrafiłbym stworzyć imitacji muzyki Beethovena".,,
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wsx666 (1067 punktów)

>,,Najsłynniejsza na świecie pianistka mediumiczna, otrzymała przeszło 400 kompozycji od zmarłych

Nie można niczego od zmarłej osoby otrzymać, chyba że spadek, którego czasem lepiej nawet nie przyjąć (może to być dług).

Pozdrawiam.

Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>,,Najsłynniejsza na świecie pianistka mediumiczna, otrzymała przeszło 400 kompozycji od zmarłych
>Nie można niczego od zmarłej osoby otrzymać, chyba że spadek,
Np. spadek natury duchowej w postaci 400 kompozycji...

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
09-06-2017 16:31 
 Ocena 2 na 2
wsx666 (1067 punktów)

>Np. spadek natury duchowej w postaci 400 kompozycji...

Co znaczy ta wypowiedź, bo nie rozumiem. To według Ciebie można coś 'dostać' czy nie ?

Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.
10-06-2017 10:54 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Np. spadek natury duchowej w postaci 400 kompozycji...
>Co znaczy ta wypowiedź, bo nie rozumiem. To według Ciebie można coś 'dostać' czy nie ?
Wielu ludzi twierdzi, że 'dostali', ale naukowe potwierdzenie tego dziś wydaje się niemożliwe. Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem, który potrafi odebrać i odczytać myśli z 'zaświatów'. Badania mózgu trwają...:
pl.wikipedia.org/wiki/Fale_mózgowe

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
10-06-2017 12:03 
 Ocena 3 na 3
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>Wielu ludzi twierdzi, że 'dostali', ale naukowe potwierdzenie tego dziś wydaje się niemożliwe.

Wielu twierdzi, że jest kolejnym wcieleniem Napoleona lub Jezusa, ale naukowe potwierdzenie tego wydaje się niemożliwe.

:D

>Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem, który potrafi odebrać i odczytać myśli z 'zaświatów'. Badania mózgu trwają...:
>pl.wikipedia.org/wiki/Fale_mózgowe

Być może w przyszłości badania na zaświatach wykażą potem, że informacje z zaświatów są odbierane z za-zaświatów, a te z za-za-zaświatów
10-06-2017 14:45 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem, który potrafi odebrać i odczytać myśli z 'zaświatów'. Badania mózgu trwają...:
>>pl.wikipedia.org/wiki/Fale_mózgowe
>Być może w przyszłości badania na zaświatach wykażą potem, że informacje z zaświatów są odbierane z za-zaświatów, a te z za-za-zaświatów
Jesteś nieuważnym czytelnikiem, pisałem o 'zaświatach', a te mogą być niezbadaną częścią naszego świata...

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
11-06-2017 02:05 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Pisałeś o badaniach na zaświatach:

Cytat:
Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem, który potrafi odebrać i odczytać myśli z ' zaświatów'.


Wszystko co istnieje i działa musi dać się teoretycznie zbadać.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Pisałeś o badaniach na zaświatach:
Jesteś nieuważnym czytelnikiem, pisałem o 'zaświatach '

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
12-06-2017 19:29 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Przeczysz sobie, bo jeśli zaświaty nie istnieją, to nie mogą na nic wpływać, a jeśli istnieją, to jesteś nieuważnym czytelnikiem, bo właśnie o nich pisałem - wtedy dałoby się je zbadać,
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Przeczysz sobie, bo jeśli zaświaty nie istnieją, to nie mogą na nic wpływać, a jeśli istnieją, to jesteś nieuważnym czytelnikiem, bo właśnie o nich pisałem - wtedy dałoby się je zbadać,
Nie ja przeczę sobie, lecz Ty czytasz bez zrozumienia, piszę o 'zaświatach ', a Ty o zaświatach.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
14-06-2017 00:56 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
A czym się różnią zaświaty od "zaświatów"? I jak to się ma do tematu?
14-06-2017 10:02 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Już to pisałem:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,743736#w744090

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
15-06-2017 12:52 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
No to zobaczmy:

>Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem, który potrafi odebrać i odczytać myśli z 'zaświatów'.

Czyli piszesz tu, że zaświaty być może uda się zbadać

>Jesteś nieuważnym czytelnikiem, pisałem o 'zaświatach', a te mogą być niezbadaną częścią naszego świata...

A tu piszesz, że być może nie da się ich zbadać

Czyli znów bredzisz

Jeśli będą zbadane, to nie mogą być niezbadane, a jeśli są niemożliwe do zbadania, to badania nie wykażą tego o czym piszesz...
Duch Prawdy (14787 punktów)
>No to zobaczmy:
>>Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem, który potrafi odebrać i odczytać myśli z 'zaświatów'.
>Czyli piszesz tu, że zaświaty być może uda się zbadać
Nic tu nie piszę o zaświatach. Znów mylisz zaświaty z 'zaświatami'.
>>Jesteś nieuważnym czytelnikiem, pisałem o 'zaświatach', a te mogą być niezbadaną częścią naszego świata...
>A tu piszesz, że być może nie da się ich zbadać
Znów czytasz bez zrozumienia. Tu piszę, że 'zaświaty' mogą być niezbadaną częścią naszego świata, a nie, że nie da się ich zbadać.
>Czyli znów bredzisz
Nie czytasz ze zrozumieniem, stąd Twój błędny wniosek i pusty śmiech.
>Jeśli będą zbadane, to nie mogą być niezbadane, a jeśli są niemożliwe do zbadania, to badania nie wykażą tego o czym piszesz...
To co dziś jest niezbadane, jutro może być zbadane...

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
16-06-2017 23:26 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>Nic tu nie piszę o zaświatach. Znów mylisz zaświaty z 'zaświatami'.

Nie ja mylę, tylko Ty nie wprowadziłeś zróżnicowanych definicji jednego i drugiego.

>Znów czytasz bez zrozumienia. Tu piszę, że 'zaświaty' mogą być niezbadaną częścią naszego świata, a nie, że nie da się ich zbadać.

Hahahha


>>Jeśli będą zbadane, to nie mogą być niezbadane, a jeśli są niemożliwe do zbadania, to badania nie wykażą tego o czym piszesz...
>To co dziś jest niezbadane, jutro może być zbadane...

Pisałeś o niemożliwości do zbadania.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Nic tu nie piszę o zaświatach. Znów mylisz zaświaty z 'zaświatami'.
>Nie ja mylę, tylko Ty nie wprowadziłeś zróżnicowanych definicji jednego i drugiego.
Każdy widzący i myślący dostrzega, że Ty piszesz - zaświaty - a ja piszę - 'zaświaty'. Czym się różnią nie pytałeś.
>>Znów czytasz bez zrozumienia. Tu piszę, że 'zaświaty' mogą być niezbadaną częścią naszego świata, a nie, że nie da się ich zbadać.
>Hahahha
Bez komentarza.
>>>Jeśli będą zbadane, to nie mogą być niezbadane, a jeśli są niemożliwe do zbadania, to badania nie wykażą tego o czym piszesz...
>>To co dziś jest niezbadane, jutro może być zbadane...
>Pisałeś o niemożliwości do zbadania.
Bełkoczesz olson, nigdzie nie pisałem o niemożliwości do zbadania, pisałem, że dziś naukowe zbadanie wydaje się niemożliwe..., ale nauka się rozwija i pola badań rozszerzają, więc: To co dziś jest niezbadane, jutro może być zbadane...

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
17-06-2017 11:15 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
No to zdefiniuj zaświaty i "zaświaty" jak jesteś taki mądry

I teraz szach i mat, bo wiadomo, że nie wybrniesz.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>No to zdefiniuj zaświaty i "zaświaty" jak jesteś taki mądry
>I teraz szach i mat, bo wiadomo, że nie wybrniesz.
Zaświaty - świat poza naszym światem, z którym nie ma żadnego punktu stycznego, połączenia.
"Zaświaty" - duchowa, niezbadana część naszego świata, która jest na stałe połączona z materialną.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
18-06-2017 10:11 
 Ocena 1 na 1
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Czy w zaświatach, jednego i drugiego rodzaju, możliwy jest taki plagiat?

Muzyka mediumiczna:
youtu.be/rXN5tSYCnp4

Muzyka mediumiczna:
pl.chopin.(*)n/detail/name/preludium/id/194

Swoją drogą, po kilku taktach widać i słychać, że Szopen w muzyce mediumicznej to był mistrz wysokiego stopnia wtajemniczenia, a p. Brown zaledwie kandydatka.



"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
18-06-2017 13:15 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>Zaświaty - świat poza naszym światem, z którym nie ma żadnego punktu stycznego, połączenia.

Innymi słowy - coś co nie istnieje. Wszystko co jest w tym świecie istnieje, a jeśli czegoś nie ma to nie istnieje.

>"Zaświaty" - duchowa, niezbadana część naszego świata, która jest na stałe połączona z materialną.

Czyli coś co istnieje, ale jest niezbadane.

Ale te definicje nie pasują do zdań, w którym użyłeś tych słów.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Zaświaty - świat poza naszym światem, z którym nie ma żadnego punktu stycznego, połączenia.
>Innymi słowy - coś co nie istnieje. Wszystko co jest w tym świecie istnieje, a jeśli czegoś nie ma to nie istnieje.
Innymi słowy - świat, który być może istnieje.
>>"Zaświaty" - duchowa, niezbadana część naszego świata, która jest na stałe połączona z materialną.
>Czyli coś co istnieje, ale jest niezbadane.
>Ale te definicje nie pasują do zdań, w którym użyłeś tych słów.
Pasują, lecz nie czytasz ze zrozumieniem ( nie rozumiesz )..., stąd Twój pusty śmiech i szach mat...

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
18-06-2017 22:15 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
>>>Zaświaty - świat poza naszym światem, z którym nie ma żadnego punktu stycznego, połączenia.
>>Innymi słowy - coś co nie istnieje. Wszystko co jest w tym świecie istnieje, a jeśli czegoś nie ma to nie istnieje.
>Innymi słowy - świat, który być może istnieje.

Jeśli istnieje, to nie jest poza naszym światem.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Jeśli istnieje, to nie jest poza naszym światem.
Dlaczego nie mogą istnieć inne światy poza naszym światem?

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
19-06-2017 14:30 
 Ocena 1 na 1
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Bo jest jeden świat. Jeśli coś nazywasz innymi światami niż nasz, to w takim razie wszystkie światy są w jednym meta-świecie, który oznacza istnienie. Jeśli istnieją inne światy, to znaczy, że są tym samym meta-światem.
Duch Prawdy (14787 punktów)
Istnienie nie jest elementem łączącym, lecz dzielącym. Światy istnieją osobno. Były, są i będą zawsze poza sobą, nigdy nie będzie żadnego elementu łączącego je ze sobą, zbiór "meta-świat" nie istnieje, jest fałszywy, pusty.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
Jeśli są osobno wobec siebie, to znaczy właśnie, że są elementami większego zbioru czyli meta-świata. Jednak nawet niech będzie, że roboczo przyjmuję Twoje stwierdzenie, że światy są osobno. W takim razie inne światy wg Ciebie nie istnieją dla nas, co oznacza, że u nas nie ma żadnych zaświatów i nie mogą istnieć żadne połączenia z nimi.
Duch Prawdy (14787 punktów)
I właśnie dlatego nie można mówić o zbiorze, bo wiemy tylko, że jest nasz świat, a zaświatów może jest zero, jeden, lub wiele, więc nie wiemy, co miałoby wchodzić w skład zbioru.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
olson (9993 punktów)
(zablokowany)
No to skoro jest tylko nasz świat, to może do niego się ograniczmy. Wychodzi więc na to, że nie ma żadnych zaświatów, a Twoja wypowiedź o zaświatach, czy "zaświatach" była bez sensu, a teraz brnąłeś tylko niepotrzebnie, by to zracjonalizować i Ci nie wyszło
11-06-2017 19:57 
 Ocena 6 na 6
wsx666 (1067 punktów)

> Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem

Nie wykażą, mózg pomimo wielu krążących 'miejskich legend' jest organem świetnie zbadanym i znamy dobrze jego funkcje, budowę itp. Mózg odcięty od zmysłów nie jest w stanie gromadzić żadnych bodźców z zewnątrz a już na pewno nie z jakichś mitycznych 'zaświatów'. Skończmy na tym forum z tak obłędnym bajkopisarstwem jak 'życiem po życiu'.

Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>> Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem
>Nie wykażą, mózg pomimo wielu krążących 'miejskich legend' jest organem świetnie zbadanym i znamy dobrze jego funkcje, budowę itp.
"Mózg jest najmniej poznaną i najbardziej skomplikowaną strukturą jaką znamy we wszechświecie" prof. Andrzej Wróbel.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
12-06-2017 15:05 
 Ocena 5 na 5
wsx666 (1067 punktów)
>>> Być może w przyszłości badania mózgu wykażą, że myśli nie tylko się w nim rodzą, ale, że mózg jest także odbiornikiem
>>Nie wykażą, mózg pomimo wielu krążących 'miejskich legend' jest organem świetnie zbadanym i znamy dobrze jego funkcje, budowę itp.
> "Mózg jest najmniej poznaną i najbardziej skomplikowaną strukturą jaką znamy we wszechświecie" prof. Andrzej Wróbel.
>Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Właśnie dokładnie o takie 'miejskie legendy' mi się rozchodzi. Dzięki.
Kiedy on to powiedział ? W latach 50-tych ? Hahahha. Jednak już tak całkiem na serio. Oczywiście że mózg jest najbardziej skomplikowaną strukturą jaką znamy we wszechświecie. Jest tylko jedno małe a może właśnie WILKIE ale, o którym tacy ludzie jak ty w dyskusjach zapominają. Taki malutki szczegół: Chodzi o "ŻYWY" mózg, on może cokolwiek ODBIERAĆ poprzez zmysły i hmmmm..... (wydalać?) poprzez narząd mowy tudzież gesty ciała. Natomiast martwy to szara masa która uwierz mi niczego Ci z zaświatów nie prześle.

Pozdrawiam.

Jeżeli nie realizujesz swoich marzeń, na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zatrudni do realizacji swoich.
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)

Jako domorosły szopenolog mogę powiedzieć tylko tyle, że utwory Szopena z różnych okresów twórczości, a nawet z opusu na opus, dziwią się sobie nawzajem, a w muzyce Rosemary Brown, dla odmiany, nie ma dla człowieka osłuchanego z Szopenem niczego, czego nie można by było z ducha muzyki Szopena wcześniej zasłyszeć i zapożyczyć. W linkowanym materiale można wręcz dosłyszeć, jakie konkretnie utwory Szopena lub związane z Szopenem, były dla kompozycji bezpośrednią inspiracją.

Na początku jest to bez wątpienia Nokturn Es-dur op. 9 nr 2, nieco przetworzony i uproszczony dla niepoznaki, ale rozpoznawalny:
pl.chopin.(*)ion/detail/name/nokturn/id/154

Od około 1 min. 20 s. w kompozycji Brown pojawia się motyw miniatury pt. Szopen z Karnawału op. 9 Roberta Szumana. Proszę porównać oryginał:

youtu.be/3g5wx34q--0

z reminiscencją:

youtu.be/d4w5FskT6_E?t=1m18s

Ta część jest jeszcze jakby przepleciona motywami Nokturnu c-moll op. posth. Podobieństwo uderzające.

pl.chopin.(*)ion/detail/name/nokturn/id/136

Od 2 min. 18 s. powraca pierwszy motyw, oparty na Nokturnie Es-dur.

Zręczna kompilacja. Tani podziw niewinnej publiczności gwarantowany. Koneser szepnie pod nosem coś o szalbierstwie i nieudolnym plagiacie.


"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
Alderyk Olrzyk (19376 punktów)
(zablokowany)
>Co myślicie o tej kobiecie?

Rosemary Brown była efemerydą możliwą do zaistnienia tylko w warunkach raczkującego przemysłu fonograficznego, kiedy szersza publiczność - złakniona muzyki poważnej, a niekoniecznie posiadająca wykształcenie muzyczne - jeszcze nie była dość osłuchana z działami ulubionych kompozytorów i łatwiej nabierała się na takie tanie numery.
Od jakiegoś czasu mamy obfitość nagrań i łatwiej jest różne takie "media" demaskować, i to na pierwszy rzut ucha.

"U nas, brat brata kocha, ale swoją drogą,
Poluje na okazyę, by go kopnąć nogą". - Mikołaj Biernacki
19-06-2017 12:12 
 Ocena 1 na 1
hansel (9 punktów)
(zablokowany)
www.youtube.com/watch?v=EcraiFro0x8

,,Chopin nałogowym telewidzem?

W rzeczywistość kontaktów Rosemary Brown z duchami zmarłych kompozytorów można wierzyć, albo nie wierzyć. Niezależnie jednak od tej wiary - lub nie wiary - warto poznać kilka ciekawostek na temat przebywających na tamtym świecie twórców. Okazuje się bowiem, że każdy z nich zachował swą "ziemską" osobowość - choć oczywiście zmienił się pod pewnymi względami (odmłodniał, etc.).

I tak np. Beethoven - co chyba oczywiste - odzyskał słuch. Schubert, który podczas pierwszego spotkania z panią Brown ukazał się jej w okularach, pojawiał się później bez nich - jako że duchy widzą doskonale.

Liszt prowadził z Rosemary Brown długie dyskusje na temat rozmaitych problemów świata oraz reinkarnacji. Towarzyszył też jej podczas zakupów w supermarketach i raz nawet sprawdził cenę bananów. Chopin natomiast stał się... nałogowym telewidzem, a pewnego razu ostrzegł panią Brown, że w łazience zacznie się zaraz wylewać woda z wanny - którą parę minut wcześniej odkręciła jej córka. Wydaje się to kompletnie niepoważne... ale niby dlaczego duchy miałyby się interesować tylko poważnymi sprawami?,,


19-06-2017 12:18 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Liszt prowadził z Rosemary Brown długie dyskusje na temat rozmaitych problemów świata oraz reinkarnacji. Towarzyszył też jej podczas zakupów w supermarketach i raz nawet sprawdził cenę bananów.

Po ile były?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365