Racjonalista - Strona głównaDo treści
Solidarność europejska okiem polskiego kierowcy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
09-08-2017 22:57Burnham (1149 punktów)Solidarność europejska okiem polskiego kierowcy
Do zachodnio unijnych działań (vide "sojusz drogowy", tzw. road alliance) względem firm transportowych z Europy wsch., najczęściej polskich bowiem jest nas najwięcej, coraz częściej należy doliczać zwykły antypolonizm, który choć ludzie z branży odczuwają od dawna to do szerszej uwagi przebija się sporadycznie, głównie wtedy jak takiego kierowcę już zabiją (choć o śmierci Polaka we Włoszech w tym miesiącu polskich czytelnik spoza branży się nie dowie bo opowieść się ta nie sprzeda). Tym razem przebił się przypadek kierowcy niesłusznie ukaranego mandatem przez żandarma. Czym zawinił Polak ? Otóż zawinił tym czym irytujemy związki zawodowe we Francji i Niemczech od dosyć dawna, gdzieś tak od 2014 roku, czyli konkurencyjnością, która wypiera ich z rynku. Mandaty czy kontrole tego typu to chleb powszedni w tej branży. Antypolonizm nie tylko widać ze strony żandarmów, ale również często na miejscach załadunków czy rozładunków we Francji, gdzie niektórzy ludzie tam pracujący umyślnie utrudniają pracę polskim kierowcom by wyrazić tym sposobem niechęć z obecności Polaka na francuskim rynku pracy.

Tak jak uczył Machiavelli, należy patrzeć na to kto ma jaki interes i co robi by go obronić, a nie zwracać uwagi na narrację polityków zaciemniających obraz. Nie rzecz w polskich sądach, trybunałach czy też różnicach w przechodzeniu w wiek emerytalny. Zachód zaczął przegrywać z nami walkę w transporcie to zaczął podejmować działania wymierzone w nasze firmy, jak i w firmy rumuńskie, bułgarskie czy węgierskie. To jest ta cała Unia dwóch prędkości.

finanse.wp(*)ncuzom-prace-6152925707302529a
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.



Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365