>> Jaka będzie na to odpowiedź Orlenu i PKO BP? Czy znikną z miejskiego krajobrazu Polski >osiedlowe sklepy, kawiarnie i restauracje? Czy na stacjach benzynowych pojawią się pralnie, kina >i placówki banków? >... no i nareszcie wiadomo o co chodzi. Po co w niedzielę mają zarabiać obce koncerny, skoro można ściągać pieniądze do kasy "państwowej". Ci obcy to Intermarche, Carrefour, Tesco, Auchan, E.Leclerc i Makro. Firmy te inwestowały w stacje paliw przy swoich sklepach, które mogą być nieczynne w niedziele i wtedy koncerny paliwowe zarobią dzięki swoim sklepom jeszcze więcej. Niestety oprócz stacji paliw Orlenu, Lotosu, Moya i Huzara na polskim rynku są także zagraniczni gracze: Shell, Circle K, BP i Lukoil i to prawdopodobnie oni zdominują niedzielny handel.
|