"Przewodniczący Centralnego Konsystorza Żydów we Francji Joël Mergui w trakcie telewizyjnej debaty poświęconej zamachom w Paryżu powiedział, że "Polska zagazowała Żydów". Z uwagi na skandaliczny charakter wypowiedzi ambasador Andrzej Byrt niezwłocznie wysłał list żądając natychmiastowego sprostowania - informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Według informacji podanych przez MSZ, ambasador podkreślił, że wypowiedź przewodniczącego była obraźliwa i zawierała nieprawdziwe stwierdzenie, jak również służy mowie nienawiści. W rozmowie telefonicznej z ambasadorem Byrtem Joël Mergui miał przyznać, że żałuje użytego sformułowania, które nie odzwierciedlało jego myśli." Czy ambasador Byrt, działając w imieniu państwa polskiego, pomówił Przewodniczącego Centralnego Konsystorza Żydów we Francji Joëla Mergui o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności? Czy wniosek komentatora Alderyka Olrzyka, o zablokowanie uczestnika forum, z powodu rozpowszechniania info o zdarzeniu jak wyżej i w konsekwencji interwencji polskiego ambasadora - nie jest jego kolejną próbą wprowadzania cenzury na forum, tym razem wprost godzącą w interesy państwa polskiego? telewizjar(*)owskiej-organizacji,28454.html |