Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dyskryminacja na tle płciowym

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-12-2017 22:48Wera (1540 punktów)Dyskryminacja na tle płciowym
Ocena 3 na 3
Pragnę zgłosić, że jako jedna z (mniej licznych) użytkowniczek forum (płci żeńskiej) czuję się dyskryminowana i niechciana.

Za każdym razem, kiedy publikuję post na portalu, w oczy rzuca mi się obraźliwe, pogardliwe: "racjonalista.pl". Jak gdyby nie mogło istnieć coś takiego, jak racjonalistka!

Apeluję więc, aby dla tej lepszej płci (żeńskiej) nazwa portalu zmieniała nazwę na "racjonalistka.pl". W razie możliwości proponuję również zmianę adresu na bardziej gender-neutral.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
"From now on, I want you all to call me Loretta"
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>...na portalu, w oczy rzuca mi się obraźliwe, pogardliwe: "racjonalista.pl". Jak gdyby nie mogło istnieć coś takiego, jak racjonalistka!
Bo to portal, a ten gramatycznie jest rodzaju męskiego.

Jakiś rodzaj gramatyczny trzeba przyjąć także tam, gdzie płeć może być zmienna, wtedy używa się męskiego, jako uniwersalnego. Z czego wynika, że żeńskie jest zawsze żeńskie, a męskie niekoniecznie; a tę sytuację da się podciągnąć pod dyskryminację mężczyzn.

Pociesz się, że słowo "racjonalistka" przynajmniej istnieje, a jak ma o sobie powiedzieć dziewczynka-przedszkolak?

Trzy linki, ten,
pl.wikipedia.org/wiki/Rodzaj_gramatyczny

ten,
sciaga.pl/(*)zne/3102/rodzaje-rzeczownikow/

ale zwłaszcza ten.
polonica.ijp.pan.pl/downloads/volumes/33/18.pdf


Cza być oszczędnym.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>Pociesz się, że słowo "racjonalistka" przynajmniej istnieje, a jak ma o sobie powiedzieć dziewczynka-przedszkolak?

Malucha, Krasnalka, Staruszka, Chodząca do Zerówki - nawet z ejdżyzmem
się da zadziałać.
Irracja (4721 punktów)
>Pragnę zgłosić, że jako jedna z (mniej licznych) użytkowniczek forum (płci żeńskiej) czuję się
>dyskryminowana i niechciana.
>Za każdym razem, kiedy publikuję post na portalu, w oczy rzuca mi się obraźliwe, pogardliwe:
>"racjonalista.pl". Jak gdyby nie mogło istnieć coś takiego, jak racjonalistka!
>Apeluję więc, aby dla tej lepszej płci (żeńskiej) nazwa portalu zmieniała nazwę na
>"racjonalistka.pl". W razie możliwości proponuję również zmianę adresu na bardziej gender-neutral.

... tak się zastanawiam, dlaczego chce pani zeseksualizować ten portal i wprowadzić segregację płciową. Nazwa "racjonalista" odnosi się do człowieka, jako takiego, a nie do płci. Każdy z nas jest człowiekiem. Pani też nie jest przedstawicielem jakiegoś innego gatunku, tylko człowiekiem. Prawda?...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
Wera (1540 punktów)
>... tak się zastanawiam, dlaczego chce pani zeseksualizować ten portal i wprowadzić segregację płciową. Nazwa "racjonalista" odnosi się do człowieka, jako takiego, a nie do płci. Każdy z nas jest człowiekiem. Pani też nie jest przedstawicielem jakiegoś innego gatunku, tylko człowiekiem. Prawda?...

I znowu dyskryminacja, tym razem na tle gatunkowym.

pl.wikipedia.org/wiki/Otherkin

A może identyfikuję się jako pół-wilk, pół-smok?
Berrul (16 punktów)
>>... tak się zastanawiam, dlaczego chce pani zeseksualizować ten portal i wprowadzić segregację płciową. Nazwa "racjonalista" odnosi się do człowieka, jako takiego, a nie do płci. Każdy z nas jest człowiekiem. Pani też nie jest przedstawicielem jakiegoś innego gatunku, tylko człowiekiem. Prawda?...
>I znowu dyskryminacja, tym razem na tle gatunkowym.
>pl.wikipedia.org/wiki/Otherkin
>A może identyfikuję się jako pół-wilk, pół-smok?

Zrobiłaś mi dzień, za co serdecznie Ci dziękuję ^^ Teraz z pewnością będzie bardziej w barwy bogaty

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365