Racjonalista - Strona głównaDo treści
Przybieżeli do..........Waraszawy banksterzy???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
11-12-2017 09:56Arminius (25555 punktów)Przybieżeli do..........Waraszawy banksterzy???
Ocena 1 na 1
Mateusz Morawiecki w pierwszym wywiadzie udzielonym po przyjęciu nominacji na premiera oświadczył miedzy innymi" "Chcemy zmienić Europę. Moim marzeniem jest uczynić ją na powrót chrześcijańską, bo - niestety - w wielu miejscach ludzie już nie śpiewają kolęd a kościoły są puste i przekształcane w muzea - co jest zjawiskiem bardzo smutnym".
Premier orędownik kolędowania - ma jak się okazuje...o wielkie dziwo...korzenie żydowskie, co zdecydowanie dodaje pikanterii tak jego nominacji jak i pragnieniu przywrócenia kolędowania w europejskich kościołach. Teza o jego żydowskich korzeniach nie jest wzięta przeze mnie out of the blue. Pisze o tym "Haaretz" - podając istotne okoliczności sprawy. Pochodzenie etniczne Morawieckiego tłumaczyłoby wyśmienicie jego entuzjazm w sprowadzaniu do Polski banksterów z Goldman Sachs (grali, spekulowali przeciwko polskiej walucie) - ale to tylko robocza teoria, sformułowana ad hoc.

In his first interview since his appointment, Morawiecki told Catholic media outlets on Friday, "We want to change Europe. My dream is to make it Christian again, since unfortunately, in many places, people no longer sing Christmas carols, the churches are empty and are turning into museums, and this is very sad."Morawiecki revealed his Jewish roots earlier this year at a ceremony to honor Poles who saved Jews during the Holocaust. The ceremony took place at the Warsaw Zoo, because the couple who ran the zoo during World War II hid Jews there to save them from the Nazis.
"Always at such ceremonies I begin reflecting on my family's own story," Morawiecki said on that occasion. "My aunt Irena was a Jew, she survived the war and as a child of 10. Until she was 16, she stayed with a Polish family who rescued her," aided by a few dozen other non-Jewish Poles who risked their lives.He also said that none of his Aunt Irena's rescuers had been recognized as Righteous Among the Nations by Yad Vashem, Israel's Holocaust museum and memorial.
Another of his aunts, Roma, survived the Holocaust by fleeing Poland and now lives in Israel, he said."

www.haaretz.com/world-news/europe/1.827926
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Przybredził przedsiębiorczy katołek, a pan go w korzonki skopa... Ładnie to tak?
Arminius (25555 punktów)ładnie to tak?
>Przybredził przedsiębiorczy katołek, a pan go w korzonki skopa... Ładnie to tak?

Ale po co od razu takie "katołkowe" epitety???
11-12-2017 15:53 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: ładnie to tak?
>>Przybredził przedsiębiorczy katołek, a pan go w korzonki skopa... Ładnie to tak?
>Ale po co od razu takie "katołkowe" epitety???

Może z poczucia zawodu - widzisz pan, mnie opcja pt. "polska prawica"
ogólnie nie odpowiada, a onże M.M., oraz miss Streżyńska - jawili się
jako bodaj jedyni nieoszołomieni. A tu - brednia.

A pana z korzeni już ktoś rozliczył?
11-12-2017 19:55 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)kwestia stylu
>>>Przybredził przedsiębiorczy katołek, a pan go w korzonki skopa... Ładnie to tak?
>>Ale po co od razu takie "katołkowe" epitety???
>Może z poczucia zawodu - widzisz pan, mnie opcja pt. "polska prawica"
>ogólnie nie odpowiada,

Jest jednakże kwestia stylu. Niech Pan sobie wyobrazi - co byłoby gdybym ja pańskim stylem pisał o Żydach???

>A pana z korzeni już ktoś rozliczył?

Ja nie jestem banksterem z 36 mln na koncie i Golden Sachsa nad Wisłę nie zapraszałem.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: kwestia stylu
>>>>Przybredził przedsiębiorczy katołek, a pan go w korzonki skopa... Ładnie to tak?
>>>Ale po co od razu takie "katołkowe" epitety???
>>Może z poczucia zawodu - widzisz pan, mnie opcja pt. "polska prawica"
>>ogólnie nie odpowiada,
>Jest jednakże kwestia stylu. Niech Pan sobie wyobrazi - co byłoby gdybym ja pańskim stylem pisał o Żydach???

Triple pytajnik jednak nieśmiertelny. Sam nie wiem, czemu mnie
to tak irytuje - kojarzy mi się z 10-latkiem przy klawiaturze...

Ale do rzeczy - otóż uznałbym, że nawiedziła pana refleksja
i postanował się pan poprawić. Pisząc "katołek" nie piszę "durny
taki owaki katol, sługus Watykanu i pedofilskiej soldateski",
czy jak tam. Zresztą myślę, że ów MM jest zbyt inteligentny na
takie podsumowania - po prostu zaczął wykonywać rolę, jakiej
od niego oczekuje aktualny establiszment. Że jest to rola zgrana
i ponuro-żenująca - takie jest moje zdanie i dałem mu wyraz.

To raz. A dwa - jeśli byłby pan mniejszością w państwie rządzonym
przez ortodoksyjnych i systematycznie bredzących Żydów i na dodatek
kraju radzącym sobie najwyżej średnio - po ludzku bym pana zrozumiał.

Pasuje?

>>A pana z korzeni już ktoś rozliczył?
>Ja nie jestem banksterem z 36 mln na koncie i Golden Sachsa nad Wisłę nie zapraszałem.

Siostro, dla p. Arminiusa dziś zimna. I rękawki ciaśniej.
Arminius (25555 punktów)pasowanie
>Triple pytajnik jednak nieśmiertelny. Sam nie wiem, czemu mnie
>to tak irytuje - kojarzy mi się z 10-latkiem przy klawiaturze...

Pan cierpi na awersję do dzieci???

>Pasuje?

Bynajmniej. Ale zapewniam Pan, iż nie skuszę się i nie odpowiem pieknym na nadobne i nie bedę używał określenia - na przykład - "Żydziaki"
Pasuje?

>Siostro, dla p. Arminiusa dziś zimna. I rękawki ciaśniej.

Starczy łyk dobrego Porto.
11-12-2017 22:01 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: pasowanie
>>Triple pytajnik jednak nieśmiertelny. Sam nie wiem, czemu mnie
>>to tak irytuje - kojarzy mi się z 10-latkiem przy klawiaturze...
>Pan cierpi na awersję do dzieci???

Do dorosłych (rzekomo) piszących jak 10-latek przy klawiaturze - tak.

>>Pasuje?
>Bynajmniej. Ale zapewniam Pan, iż nie skuszę się i nie odpowiem pieknym na nadobne i nie bedę używał określenia - na przykład - "Żydziaki"
>Pasuje?

Przecież działa pan w sposób znacznie bardziej wyrafinowany.
Nikt do tej pory się nie połapał 

>>Siostro, dla p. Arminiusa dziś zimna. I rękawki ciaśniej.
>Starczy łyk dobrego Porto.

Może starczy, może młodzieńczy. "Zrób na trzeźwo to, co robisz
po pijaku".
Arminius (25555 punktów)Skojarzenia
>Do dorosłych (rzekomo) piszących jak 10-latek przy klawiaturze - tak.

Skoro tak, to po co Pan wdaje się z takim infantylem w polemikę??? Znów Pan kłamie.

>Przecież działa pan w sposób znacznie bardziej wyrafinowany.

Oczywiście. I do tego też Pana namawiam.

>Nikt do tej pory się nie połapał

Jest pan w błędzie. Byli juz tacy co zwrócili uwagę na moją awersję do rzucania mięchem w bliźnich.

>Może starczy, może młodzieńczy. "Zrób na trzeźwo to, co robisz
>po pijaku"

Panu alkohol od razu kojarzy się z upijaniem???
11-12-2017 22:55 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: Skojarzenia
>>Do dorosłych (rzekomo) piszących jak 10-latek przy klawiaturze - tak.
>Skoro tak, to po co Pan wdaje się z takim infantylem w polemikę??? Znów Pan kłamie.

Jeśli awersja jest dla pana powodem do niepolemizowania - proszę 
bardzo. Ale kłamstwa mi pan tu nie imputuj, bo marnie to wygląda
dla pana. Zresztą - czemu ja mam się o to troszczyć.

>>Przecież działa pan w sposób znacznie bardziej wyrafinowany.
>Oczywiście. I do tego też Pana namawiam.

Nie jestem siewcą nienawiści - więc pańskie wyrafinowanie
jest mi psu na budę.

>>Nikt do tej pory się nie połapał
>Jest pan w błędzie. Byli juz tacy co zwrócili uwagę na moją awersję do rzucania mięchem w bliźnich.

Pan udaje, że nie wie, o co chodzi? Czy istotnie - dziecko we mgle,
nawet w kwestii samoświadomości?

>>Może starczy, może młodzieńczy. "Zrób na trzeźwo to, co robisz
>>po pijaku"
>Panu alkohol od razu kojarzy się z upijaniem???

??? - przestań pan dzieciuchować no.. Amanda99, psiakość.

Czytając pana wyroby obawiam się, że może to groźniejsza
substancja od EtOH.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Odp: Przybieżeli do..........Waraszawy banksterzy???
Nie wiem jak on to godzi z etyką katolicką...
Banki działają dla zysku, a takie działania potępiał św. Tomasz z Akwinu. Z punkt widzenia socjocybernetki takie działania (a raczej motywacje) są nieefektywne (etyka katolicka i kapitalizm).
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Myślę, że zdolność niektórych religii do uzasadniania wszystkiego pod własne
potrzeby dawno wyprodukowała argumenty, że jest wprost przeciwnie niż mówisz
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Kościół Katolicki wiele rzeczy godzi, fides et ratio też xD
Arminius (25555 punktów)godzenie
>Nie wiem jak on to godzi z etyką katolicką...
>Banki działają dla zysku, a takie działania potępiał św. Tomasz z Akwinu. Z punkt widzenia socjocybernetki takie działania (a raczej motywacje) są nieefektywne (etyka katolicka i kapitalizm).

Może ma zdublowaną etykę jak starotestamentowi?
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
Odp: godzenie
>Może ma zdublowaną etykę jak starotestamentowi?

Myślę, że wiekszości ludzi to dotyczy.
Arminius (25555 punktów)różnica w skali
>>Może ma zdublowaną etykę jak starotestamentowi?
>Myślę, że wiekszości ludzi to dotyczy.

Ale chodzi o różnicę w skali.
Irracja (4721 punktów)Odp: Przybieżeli do..........Waraszawy banksterzy???
>"Chcemy zmienić Europę. Moim marzeniem jest uczynić ją na powrót chrześcijańską, bo -
>niestety - w wielu miejscach ludzie już nie śpiewają kolęd a kościoły są puste i przekształcane w
>muzea - co jest zjawiskiem bardzo smutnym".
>Premier orędownik kolędowania - ma jak się okazuje...o wielkie dziwo...korzenie żydowskie, co
>zdecydowanie dodaje pikanterii tak jego nominacji jak i pragnieniu przywrócenia kolędowania w
>europejskich kościołach.

... "neofici" zawsze są "bardziej papiescy niż sam papież". A prawdziwej pikanterii dodaje fakt, iż Morawiecki jest "dalekim powinowatym" Kaczyńskiego. Otóż mąż siostry nowego premiera jest bowiem potomkiem Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy herbu Prus, który z kolei jest pra-pra-pradziadkiem (od strony matki) Jarosława Kaczyńskiego herbu Pomian...

... zna ktoś jeszcze jakieś plotki?...


... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)

>... zna ktoś jeszcze jakieś plotki?...

"Balcerowicz musi odejść"
Arminius (25555 punktów)fikser Lejba

>... zna ktoś jeszcze jakieś plotki?...

Zna. Na przykład o Lejbie (Loni) Fogelmanie. Najwiekszym żydowskim fikserze w Polsce. Po stolicy chodzą ploty, iż to dobry znjomy tak prezesa jak i premiera. Proszę sobie poczytać - podlinkowany materiał i spojrzec w twarz....... fiksera.

yelita.pl/artykuly/art/fogelman
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: fikser Lejba
Czy fikser to ktoś taki, od czyjej działalności kury się gorze nioso?
Arminius (25555 punktów)czytać, czytać, czytać...
>Czy fikser to ktoś taki, od czyjej działalności kury się gorze nioso?

W podlinkowanym tekście jest wszystko wyjaśnione. Tam Pan sobie znajdzie odpowiedź na pytanie kto ma się gorzej skutkiem działalności fiksera
11-12-2017 21:21 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: czytać, czytać, czytać...
Wie pan, ostrzeżono kiedyś, i trochę się boję - a nuż w coś brunatnego
za pańskim drogowskazem wdepnę.

W temacie plotek. Andrzej Duda:

"- To bardzo ważny moment w historii Rzeczypospolitej, którego gratuluję. Będzie charakterystyczny i zostanie w pamięci tych Polaków, którzy oglądają uroczystość i zobaczą z niej zdjęcia. Bo już jest choinka i zbliżają się święta."

Moim zdaniem niezłe.
Arminius (25555 punktów)o bojaźni
>Wie pan, ostrzeżono kiedyś, i trochę się boję - a nuż w coś brunatnego
>za pańskim drogowskazem wdepnę.

Pan wierzy ludziom bardziej niż swojemu właśnemu doświadczeniu??? Współczuję - to bardzo filisterskie i.... niebezpieczne.


>W temacie plotek. Andrzej Duda:
>"- To bardzo ważny moment w historii Rzeczypospolitej, którego gratuluję. Będzie charakterystyczny i zostanie w pamięci tych Polaków, którzy oglądają uroczystość i zobaczą z niej zdjęcia. Bo już jest choinka i zbliżają się święta."
>Moim zdaniem niezłe.

Może i tak. Ale fikser jest zdecydowanie lepszy. Także co do aparycji.
11-12-2017 21:57 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: o bojaźni
>>Wie pan, ostrzeżono kiedyś, i trochę się boję - a nuż w coś brunatnego
>>za pańskim drogowskazem wdepnę.
>Pan wierzy ludziom bardziej niż swojemu właśnemu doświadczeniu??? Współczuję - to bardzo filisterskie i.... niebezpieczne.

Pan mi grozi? Chyba nie. Ale podpowiem: wolę wierzyć ludziom niż panu
i doświadczeniu z pana inspiracji.
Arminius (25555 punktów)wujek dobra rada
>>>Wie pan, ostrzeżono kiedyś, i trochę się boję - a nuż w coś brunatnego
>>>za pańskim drogowskazem wdepnę.
>>Pan wierzy ludziom bardziej niż swojemu właśnemu doświadczeniu??? Współczuję - to bardzo filisterskie i.... niebezpieczne.
>Pan mi grozi?

Ja Panu radzę. Radzę wierzyć swojemu własnemu doświadczeniu - nie ludziom. Bo to ostatnie może być także niebezpieczne.

>Chyba nie. Ale podpowiem: wolę wierzyć ludziom niż panu
>i doświadczeniu z pana inspiracji.

Proszę wierzyć tylko swojemu doświadczeniu.
12-12-2017 10:51 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Odp: wujek dobra rada
>>Pan mi grozi?
>Ja Panu radzę. Radzę wierzyć swojemu własnemu doświadczeniu - nie ludziom. Bo to ostatnie może być także niebezpieczne.

Ale można też decydować, że od pewnych doświadczeń się stroni. Jawi mi się
pan jako chory z nienawiści - więc doświadczać z polecanych panem źródeł
po prostu się wzbraniam. Z klucza, który już kiedyś opisywałem.

>>Chyba nie. Ale podpowiem: wolę wierzyć ludziom niż panu
>>i doświadczeniu z pana inspiracji.
>Proszę wierzyć tylko swojemu doświadczeniu.

Mam chyba wystarczające, ale o kierunkach jego wzbogadania decyduję -
jak dotąd - sam. Jeśli pan woli - politruka mam w głowie, nie na forum.
12-12-2017 11:20 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)Kontradykcje niebiblijne
>Jawi mi się
>pan jako chory z nienawiści - więc doświadczać z polecanych panem źródeł
>po prostu się wzbraniam.

Jednakże jeżeli chodzi o język - to Pan używa języka zdecydowanie bardziej nienawistnego niż ja. Przykładem chociażby "katołkowie" obecni w tym wątku. Co więcej uzasadnia Pan takie postępowanie swoją niechęcią do polskiej Prawicy - i ja, "człowiek chory z nienawiści", zmuszony jestem przypominać Panu o kindersztubie. Ergo - medice cura te ipsum!!!

Tytułem dygresji: Czy Pan przejawia fascynację moją skromną osobą? Bo skoro jestem chory z nienawiści - to dlaczego tak dużo czasu mi Pan poświęca?

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365