>Nie wiedziałem. Z tego co widzę, to motywacją tutaj nadal jest zysk. Ja chciałbym waluty alternatywnej, wypuszczanej przez NBP (możnaby nazwać taką walutę "żubr"). Być może okazałoby sie, że Polacy zobaczą w używaniu takiej waluty swój interes, a niektóre firmy będą akceptować jedynie "żubry" (niewymienialna waluta działająca w układzie zamkniętym). Myslę, że dałoby się to zrobić. >Tak na marginesie: rozbawiło mnie zdanie o likwidacji bezrobocia xD Z tego, co teraz wyczytuję, WIRowski frank też jest prywatny. Chyba nie ma nigdzie tak, że państwo emituje taką alternatywną walutę.
|