 |
co gorsze lewacka czy katolicka propaganda wpajana młodym? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-02-2018 12:38 | Pan Kapeć (433 punktów) (zablokowany) | co gorsze lewacka czy katolicka propaganda wpajana młodym? | właściwie to i to jest straszne. z tą różnicą że młodzi są bardziej krytyczni wobec tej drugiej. generalnie wynika to z tego że są a)zbyt młodzi żeby rozumieć i chcieć wierzyć b)są już przesiąknięci propagandą lewicową c)są jednostkami które wyższe potrzeby życiowe zaspokajają oglądając "trudne sprawy". i pkt. "c" jest ciekawy bo odrzuca propagandę, ale mówi o tym że to nie jest wybór. przynajmniej według mnie tego nie można definiować jako "wybór". bo jest to opcja pozbawiona jakiejkolwiek refleksji czy myśli... ja przestałem oglądać TV po tym jak na TVP info podano wiadomość że pewien niemiec który prowadził firme w polsce powiedział że pozabija "wszystkich polaków" został nagrany przez pracownice i dostał wyrok. w TV i ogólnie bywa tak że pewne fakty rozumiemy tak jak chce tego wielki brat. i dobre rozumienie faktów wymaga od nas refleksji www.youtube.com/watch?v=TIT2VTXi1wU dlatego lubię oglądać Teleexpresss. właściwie uważam że nauka religii jest w porządku w przeciwieństwie do lewackiej propagandy. właściwie jeżeli chcemy być nie wierzącymi "musimy" wiedzieć dlaczego? niestety ludzie w większości to osoby z pkt. "c" i oni nie mają takiej potrzeby. nie wiem uważam że niezależnie od przyjętej opcji robi się dzieciom krzywdę narzucając poglądy jako prawdziwe i słuszne z jakąś tam wizją świata i wmawiając im że mogą decydować kiedy po etapie edukacji to już nie jest ich wybór tak naprawdę. lewacka i katolicka propaganda ssie. dla przykładu i kończąc rozmawiam kiedyś z księdzem i mówię do niego że zgrzeszyłem bo byłem na wycieczce w częstochowie w 6kl. szkoły podstawowej. no co ksiądz " ale przecież to nasza "mama" " hehehe ech... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Duch Prawdy (14787 punktów) | >co gorsze lewacka czy katolicka propaganda wpajana młodym? Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba porównać obie propagandy, dlatego podaj 9 ( wg Ciebie najgorszych ) przykładów każdej z nich.
Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 1 na 1 Pan Kapeć (433 punktów) (zablokowany) | >>co gorsze lewacka czy katolicka propaganda wpajana młodym? >Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba porównać obie propagandy, dlatego podaj 9 ( wg Ciebie najgorszych ) przykładów każdej z nic
według mnie wcale nie trzeba ich porównywać ponieważ się różnią. to dwa przeciwstawne poglądy. pozornie. tak naprawdę.
no ale, lewackie:
1) nie uświadamianie młodym swojej tożsamości. mówiąc że mogą być kim chcą. 2) negowanie tradycji, obyczajów, standardów twierdząc że nie pasują do nowej rzeczywistości. 3) tworzenie nowej rzeczywistości, znak tęczy wcale nie jest przypadkowy tak do końca, ponieważ był znakiem pojednania ludzi z Bogiem, a oni to przymierze łamią. 4) zła krytyka poglądów nie równoległych ani prostopadłych do lewackich. 5) głoszenie równości i zrozumienia i poszanowania, ale tylko własnego. 6) stanie w opozycji do poglądów prawicowych, nawet jak prawicowe pokrywają się z lewicowymi. 7) dysleksja, dysmatma, dyskalkulia. 8) bronienie, chronienie i popieranie mniejszości, niepełnosprawanych dla pozsykania "poparcia". 9) zaprzepaszczenie dobytku tradycji mówiąc że się zużyły.
generalnie skupiłem się na sferze tego co było pokazywane w TV jako lewackie próby ingerowania w młodych.
katolickie: 1)uczenie posłuszeństwa na zasadzie wykreowanego obrazu siebie w społeczeństwie. 2)wykonywanie rzeczy nie rozumiejąc ich znaczeń i sensu. 3)uczenie zasad do których nikt się nie stosuje. 4)uczenie zasad które w są wymyślone przez ludzi np. przykazania kościelene. 5)zły model edukacji który i tak niczego nie uświadamia i uczy. - ale chyba o to chodzi. 6) źle utrwalony obraz wiary. 7) uświadomienie że za to że będę chodził do kościoła zostane zbawiony. 8) polityka pod przykrywką wiary. 9) zaprzepaszczenie przekazywania wartości, tradycji, obyczajów, które były kiedyś fundamentem. "czyli" zachowywanie pozorów łączności z Bogiem.
|
|
|  | | Appenzeller (3118 punktów) | Ciekawa lista; pierwsza to "co prawak myśli o lewaku", TVP, doskonałe źródło: 3), 4), 5), 6), 7) nonsensowne - albo pospolite u wszystkich jak 5), albo nie na temat i dość głupie jak 3), albo niezrozumiałe jak 4) 1) zapewne chodzi o tożsamość płciową, o może o swobodę wyboru własnego sposobu życia? 8) tu już trzeba by być w skórze mniejszości lub niepełnosprawnego, dziwny zarzut. A popieranie dla pozyskania poparcia to jest to, co czynią wszyscy.
W katolickich 4) dość dziwne. No i brak najważniejszego - to są siewcy złudzeń.
Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
|
|
|  | 1 na 1 | Nosacz Sundajski (75 punktów) | > 1) nie uświadamianie młodym swojej tożsamości. mówiąc że mogą być kim chcą.Młodzi mają duży potencjał do rozwoju, więc jeszcze mogą być kim chcą i nie mają ukształtowanej tożsamości. > 2)negowanie tradycji, obyczajów, standardów twierdząc że nie pasują do nowej rzeczywistości.Krytyczne myślenie i nieuleganie propagandzie (czyli brak nieprzemyślanej wiary) są podstawami racjonalizmu. > 3) tworzenie nowej rzeczywistości, znak tęczy wcale nie jest przypadkowy tak do końca, ponieważ był znakiem pojednania ludzi z Bogiem, a oni to przymierze łamią.Każde pokolenie tworzy nową rzeczywistość i adaptuje stare znaki nadając im nowe znaczenia. To też pozytywne. > 4) zła krytyka poglądów nie równoległych ani prostopadłych do lewackich.> 5) głoszenie równości i zrozumienia i poszanowania, ale tylko własnego.> 6) stanie w opozycji do poglądów prawicowych, nawet jak prawicowe pokrywają się z lewicowymi.> 7) dysleksja, dysmatma, dyskalkulia.Co?  > 8) bronienie, chronienie i popieranie mniejszości, niepełnosprawanych dla pozsykania "poparcia".To wynik wrażliwości, czyli też pozytyw. > 9) zaprzepaszczenie dobytku tradycji mówiąc że się zużyły.A ty ślepo podążasz za tradycją? Kończąc wątek stwierdzam, że katolicka propaganda jest zdecydowanie gorsza, a lewackiej nawet nie umiałeś sprecyzować. Może ja spróbuję: 1) Głoszenie wyższości centralnego planowania nad wolnym rynkiem 2) Okłamywanie ludzi, że wszyscy są równi 3) Propaganda socjalizmu Negatywy prawackiej propagandy: 1) Pogłębianie nierówności 2) Religijność 3) Nacjonalizm 4) Moralizatorstwo, nakazy i zakazy i mówienie ludziom jak mają żyć 5) Zakaz aborcji i eutanazji (człowiek jest własnością państwa, a nie wolnym podmiotem) 6) Nietolerancja wobec mniejszości
|
|
2 na 2 Jolanta Komorowska (1321 punktów) (zablokowany) | Najlepiej jedną i drugą propagandę poprzeć Biblią. Czy to jest w ogóle możliwe? Jak najbardziej jest to możliwe.
W Biblii występuje opis stworzenia Adama. 1 Moj. 2:5-7 5. A jeszcze nie było żadnego krzewu polnego na ziemi ani nie wyrosło żadne ziele polne, bo Pan Bóg nie spuścił deszczu na ziemię i nie było człowieka, który by uprawiał rolę, 6. A tylko mgła wydobywała się z ziemi i zwilżała całą powierzchnię gleby, 7. Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w nozdrza jego dech życia. Wtedy stał się człowiek istotą żywą. (BW)
W dniu stworzenia Adama czyli w ok. 4000r p.n.e. nie ma ani jednej rośliny. Do tego też czasu Bóg Adama/Pan Bóg nie spuścił deszczu. Jest tylko mgła, więc nie ma ryb i innych zwierząt. Zresztą, nie ma jeszcze dla nich pokarmu. Nie ma też pokarmu dla Adama. Potem' dopiero pojawia się pokarm dla Adama w postaci owoców. Oczywiście Adam nie mógł dostać zwierząt do jedzenia, bo ich jeszcze nie było. 1 Moj. 2:8-9 8. Potem zasadził Pan Bóg ogród w Edenie, na wschodzie. Tam umieścił człowieka, którego stworzył. 9. I sprawił Pan Bóg, że wyrosło z ziemi wszelkie drzewo przyjemne do oglądania i dobre do jedzenia oraz drzewo życia w środku ogrodu i drzewo poznania dobra i zła. (BW)
I teraz zestawienie jednego osobnika płci męskiej w postaci Adama z narodami, które mieszkają sobie spokojnie poza Edenem. 1 Moj. 2:10-14 10. A rzeka wypływała z Edenu, aby nawadniać ogród. Potem rozdzielała się na cztery odnogi. 11. Nazwa pierwszej: Piszon. To ta, która opływa cały kraj Chawila, gdzie jest złoto, 12. A złoto tego kraju jest wyborne. Tam jest żywica bdelium i kamień onyksowy. 13. Nazwa drugiej rzeki: Gichon. To ta, która opływa cały kraj Kusz. 14. A nazwa trzeciej rzeki: Chiddekel. To ta, która płynie na wschód od Asyrii. Czwartą zaś rzeką jest Eufrat. (BW)
Na pewno Adam nie mógł być przodkiem np; Kuszytów, bo jeszcze nie miał żony Ewy. Adam nie nazwał żadnej rzeki, bo później dopiero nazywa tylko zwierzęta. Nazwa np; Eufrat nie została wymyślona przez Adama, bo to była rzeka poza Edenem, a Adam jeszcze nie opuścił Edenu. Nie miał pojęcia, że w ogóle gdzieś są rzeki.
I mamy zestawienie propagandy lewackiej mówiącej o tym, że Adam wcale nie był pierwszym człowiekiem na ziemi z propagandą np; katolicką, która z uporem maniaka czyni z Adama pierwszego człowieka. Oczywiście dalej Biblia wyeliminuje potomków Adama, więc zostanie propaganda lewacka.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|