Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego przestałem być katolikiem?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-02-2018 13:23Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
Dlaczego przestałem być katolikiem?
Ocena -1 na 1
do tej pory praktykowałem uznając że tego nie zauważam, ale uznaje że jeżeli w kościele dzieją się takie rzeczy to nie ma w nim Boga.

1.

www.fronda(*)-sie-w-cialo-i-krew,55236.html
18 sierpnia 1996 r. wieczorem o godz. 19 ks. Alejandro Pezet odprawiał Mszę św. w katolickim kościele, który znajduje się w handlowej dzielnicy Buenos Aires. Pod koniec udzielania Komunii św. podeszła do niego kobieta, informując, że z tyłu kościoła na świeczniku leży porzucona Hostia. Ksiądz Alejandro poszedł we wskazane miejsce i zobaczył sprofanowaną Hostię. Była tak pobrudzona, że nie mógł jej spożyć. Włożył ją do naczyńka z wodą i schował do tabernakulum w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Kiedy w poniedziałek 26 sierpnia ks. Alejandro otworzył tabernakulum, ze zdziwieniem stwierdził, że Hostia zamieniła się w krwistą substancję. Poinformował o tym ks. kardynała Jorgego Bergoglio, który polecił wykonanie profesjonalnych zdjęć. Zdjęcia Hostii wykonano również 6 września. Widać na nich wyraźnie, że Hostia, która zamieniła się w zakrwawione ciało, znacznie się powiększyła.

2.

G e
1. Jest zakątek na tej ziemi
C
Gdzie powracać każdy chce,
a
Gdzie króluje Jej Oblicze,
Na Nim cięte rysy dwie.
G e
Wzrok ma smutny, zatroskany,
a a
Jakby chciała prosić cię,
D D7 G
Byś w matczyną Jej opiekę oddał się.

G C
Ref.: Madonno, Czarna Madonno,
D7 G
Jak dobrze Twym dzieckiem być!
C
O, pozwól, Czarna Madonno,
D7 G
W ramiona Twoje się skryć! 2x

2. W Jej ramionach znajdziesz spokój
I uchronisz się od zła,
Bo dla wszystkich Swoich dzieci
Ona Serce czułe ma.
I opieką cię otoczy, gdy Jej serce
Oddasz swe,
Gdy powtórzysz Jej z radością słowa te:

3. Dziś, gdy wokół nas niepokój ,
Gdzie się człowiek schronić ma,
Gdzie ma pójść, jak nie do Matki,
Która ukojenie da?
Więc błagamy, o Madonno,
Skieruj wzrok na dzieci swe
I wysłuchaj, jak śpiewamy prosząc Cię:
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>do tej pory praktykowałem uznając że tego nie zauważam, ale uznaje że jeżeli w kościele dzieją się takie rzeczy to nie ma w nim Boga.
Nie zdziwię się jak za niedługo się spostrzeżesz, że i w całej Polsce boga nie ma. Dzisiaj się "takie rzeczy" dzieją przecież u nas...
Życzę więcej spostrzegawczości, a gwarantuje, że znajdziesz w miarę szybko odpowiednią drogę.
08-02-2018 20:58 
 Ocena 1 na 1
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>do tej pory praktykowałem uznając że tego nie zauważam, ale uznaje że jeżeli w kościele dzieją się takie rzeczy to nie ma w nim Boga.
>Nie zdziwię się jak za niedługo się spostrzeżesz, że i w całej Polsce boga nie ma. Dzisiaj się "takie rzeczy" dzieją przecież u nas...
> Życzę więcej spostrzegawczości, a gwarantuje, że znajdziesz w miarę szybko odpowiednią drogę.

Generalnie nie zamierzam dyskutować w tym temacie. To był chyba ostatni post na forum.
Nie dzisiaj chyba na poziomie świadomości podjąłem taką decyzję.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Nie dzisiaj chyba na poziomie świadomości podjąłem taką decyzję.
Czasami są takie przebłyski świadomości.

Duch Prawdy... człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
MaxGolonko2 (438 punktów)
>>>do tej pory praktykowałem uznając że tego nie zauważam, ale uznaje że jeżeli w kościele dzieją się takie rzeczy to nie ma w nim Boga.
>>Nie zdziwię się jak za niedługo się spostrzeżesz, że i w całej Polsce boga nie ma. Dzisiaj się "takie rzeczy" dzieją przecież u nas...
>> Życzę więcej spostrzegawczości, a gwarantuje, że znajdziesz w miarę szybko odpowiednią drogę.
>Generalnie nie zamierzam dyskutować w tym temacie. To był chyba ostatni post na forum.
>Nie dzisiaj chyba na poziomie świadomości podjąłem taką decyzję.

Czerwony kolor hostii podniesionej z ziemi i schowanej w wodzie w takich przypadkach pochodzi od mikroorganizmów - to już się zdarzało w innych krajach.

Natomiast czy zdajesz sobie sprawę, że

1. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z fizjologią co oznacza, że boga wymyślili ówcześni nieomal starcy dbający jedynie o rozród plemion, w których chcieli zmobilizować ludzi do swoich celów. Prawdziwy bóg nie natchnąłby ich tak niezgodnymi z cechami ludzkiego organizmu pomysłami.

2. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie musiałby być też pra-małpy i tak dalej.

3. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm.

4. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy byłoby nonsensem.

5. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała).

6. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet (ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet) , słońca i wielkim wybuchu.

7. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość, ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
Nie zgadzam się z żadnym z podpunktow nawet zdań czy słów. Pisze to tylko dlatego ze to co napisałaś jest a raczej wynika z emocji a nie rozważań.

Tak jak mówiłem wcześniej nie ma z czym i o czym dyskutować jeżeli po moim poście nie rozumiesz o co mi chodziło.
Drobner (19539 punktów)
>...

Gdy w moim kółku ksyrofilistycznym zaczęły się dziwne sytuacje, też przestałem być ksyrofilem...

Niech wie o tym cały świat!

Drobner, teraz birofil
09-02-2018 13:59 
 Ocena 1 na 1
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>Niech wie o tym cały świat!

    korzystając z facebooka zauważam że powyższe zdanie dotyczące "całego świata" jest fałszywe. co najwyżej będzie o tym wiedzieć parę botów i drobner z innymi szachistami korespondencyjnymi.

   
09-02-2018 14:04 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>Niech wie o tym cały świat!
>     korzystając z facebooka zauważam że...

A gdybyś korzystał z rozu...

E, nie!
Nie, nie: nic nie mówiłem.

Drobner, milczek.
09-02-2018 14:11 
 Ocena 1 na 1
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>Niech wie o tym cały świat!
>>     korzystając z facebooka zauważam że...
>A gdybyś korzystał z rozu...
weź drobner pomasuj sobie głowę jakiś bejsbolem nie pomoże ale lepiej żebyś się nigdy o tym nie dowiedział
>E, nie!
też nie lubie emulgatorów.
>Nie, nie: nic nie mówiłem.
wogóle. czarni istnieją albo nie. nic nie mówiłem.
>Drobner, milczek.
nie oglądałem ani nie czytałem, ani nic nie widziałem czy słyszałem.
09-02-2018 14:21 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>nie oglądałem ani nie czytałem, ani nic nie widziałem czy słyszałem.

Wszystko to już wiemy o Tobie na tym forum, kapciu...

Drobner, z buta...
09-02-2018 14:27 
 Ocena 1 na 1
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>nie oglądałem ani nie czytałem, ani nic nie widziałem czy słyszałem.
>Wszystko to już wiemy o Tobie na tym forum, kapciu...
>Drobner, z buta...

w kłamstwie najlepsze jest to że nie jest jak hiszpańska inkwizycja.
09-02-2018 14:42 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>>nie oglądałem ani nie czytałem, ani nic nie widziałem czy słyszałem.
>>Wszystko to już wiemy o Tobie na tym forum, kapciu...
>>Drobner, z buta...
>w kłamstwie najlepsze jest to że nie jest jak hiszpańska inkwizycja.

... ale jak Cyrk Latającego Kapcia.

Drobner, z nizin

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365