Racjonalista - Strona głównaDo treści
Można? Można...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
22-02-2018 20:42Drobner (19539 punktów)Można? Można...
Ocena 7 na 7
Luksemburg wyrzucił religię ze szkoły

Miłe .

A w Polsce - kto "wrzucił" religię do szkoły?

Drobner, bez 'wyrzutów'...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

cynik (52 punktów)
Zapóźnieni cywilizacyjnie o pół wieku. W Polsce zrobiliśmy to już w 1961 roku.
23-02-2018 10:34 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
> W Polsce zrobiliśmy to już w 1961 roku.

Chyba już czas wymienić beczkę, cyniku ...
Na taką z nieco większym otworem na świat...

Drobner, też psiarz.
24-02-2018 16:18 
 Ocena 1 na 1
Morvoren (311 punktów)
>Zapóźnieni cywilizacyjnie o pół wieku. W Polsce zrobiliśmy to już w 1961 roku.
My? Czy tzw. komuniści?
26-02-2018 10:33 
 Ocena 3 na 3
Appenzeller (3118 punktów)
>>Zapóźnieni cywilizacyjnie o pół wieku. W Polsce zrobiliśmy to już w 1961 roku.
>My? Czy tzw. komuniści?
Tak samo to był komunizm, jak teraz mamy suwerenność i demokrację. Na ćwierć gwizdka.

Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
26-02-2018 11:38 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
No, powiedzmy, że przed 1956 coś na kształt wojennego było.
01-04-2018 14:24 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Zapóźnieni cywilizacyjnie o pół wieku. W Polsce zrobiliśmy to już w 1961 roku.
>My? Czy tzw. komuniści?

A "my" to tzw. Herrenvolk?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>A w Polsce - kto "wrzucił" religię do szkoły?

Chyba Stelmachowski? I zabawne jest, że onych "uczycieli" zatrudnia
i ew. ocenia czynnik kościelny, a wypłatę organizuje MEN.
23-02-2018 15:39 
 Ocena 4 na 4
Słupski (79 punktów)
(zablokowany)
>>A w Polsce - kto "wrzucił" religię do szkoły?
>Chyba Stelmachowski? I zabawne jest, że onych "uczycieli" zatrudnia
>i ew. ocenia czynnik kościelny, a wypłatę organizuje MEN.

Myślę, że jeszcze długo taka sytuacja się utrzyma. Licząc na to, że społeczeństwo wreszcie otrzeźwieje- to liczenie na cud. Tu chciałbym się mylić.
23-02-2018 16:06 
 Ocena 3 na 3
cynik (52 punktów)

>Myślę, że jeszcze długo taka sytuacja się utrzyma. Licząc na to, że społeczeństwo wreszcie otrzeźwieje- to liczenie na cud. Tu chciałbym się mylić.
Jest spora szansa na cud. Episkopat postuluje właśnie Narodowy Program Trzeźwości co zwiększy szansę na otrzeźwienia społeczeństwa i doprowadzi do wyrugowania religii ze szkół.
24-02-2018 01:08 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
Dla mnie to nie jest problem społeczeństwa - to problem państwa i Kościoła.
Jeśli ktoś zechce prowadzać dziecki "na religię", jak to bywało w złotych
latach 80tych, niech prowadza, nic mi do tego.

Tj. wtórnie niby jest - ktokolwiek wychyliłby się z takimi projektami, ma
w najbliższych wyborach literalnie przesrane. Więc się nie wychyla. Vide
choćby postawa PO czy .N w głosowaniach - raz nad uczczeniem NSZ, drugi raz
nad sprawami okołoaborcyjnymi. Po prostu unika się podpadu albo stoi się z
boku.
24-02-2018 10:24 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ktokolwiek wychyliłby się z takimi projektami, ma w najbliższych wyborach literalnie przesrane. Więc się nie wychyla.
Kwaśniewski na obietnicach laickiego państwa wywindował się na prezydenturę, czemu dziś taki program miałby się nie podobać?

Cza być oszczędnym.
24-02-2018 12:43 
 Ocena 5 na 5
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>ktokolwiek wychyliłby się z takimi projektami, ma w najbliższych wyborach literalnie przesrane. Więc się nie wychyla.
>Kwaśniewski na obietnicach laickiego państwa wywindował się na prezydenturę, czemu dziś taki program miałby się nie podobać?

Moim zdaniem wywindował się na względnych sukcesach rządzącego
wówczas SLD i PSL i totalnej klapie tego, co prezydenturą nazywali
Wałek i jego spółka w "Belwybiegu". Ludzie 20 lat temu byli nieco
lepiej wykształceni i myślący niż dziś i po pierwszych kilku latach
demokracji mieli nieźle dość tego, co reprezentowała sobą post-S
i oszołomy (wypada przypomnieć, że za od 1990 do 1995 było 6 rządów,
z "nocą teczek" w wykonaniu Antosia włącznie).

Ostatnio w sferze "moralno-obyczajowo-historycznej" (piękna nadbudówka
do polityki - moim zdaniem zupełnie zbędna) zwyciężył polski buc i
kołtun i zapewne długo nie odpuści. Przy czym kwestia akurat KK jest
tu zupełnie drugorzędna - oni jakoś to po swojemu rozgrywają i
niezmiennie mają się całkiem nieźle. I to jest odpowiedź, dlaczego
taki program spodobałby się nielicznym, a zraził licznych, choćby
przez podsączenie odpowiedniego przekazu z ambon.

Słowem - przeje*ane.
24-02-2018 16:31 
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)
>... Licząc na to, że społeczeństwo wreszcie otrzeźwieje- to liczenie na cud.



Drobner, głęboko wierzący ateista...
31-03-2018 18:11 
 Ocena 1 na 1
arek1357 (10 punktów)
Świat bez religii to świat osnuty na utopiach pijaka Marksa, oparty na Kancie i Nietzschem...
31-03-2018 18:25 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Świat bez religii to świat osnuty na utopiach pijaka Marksa, oparty na Kancie i Nietzschem...

Tanie loty Teheran Imam Khomeini Arpt już od 1510 zł

Poleć sam i poleć kolegom...

Kupcie "one way ticket"...

Drobner, 'światus'...


Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
31-03-2018 21:29 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Świat bez religii to świat osnuty na utopiach pijaka Marksa, oparty na Kancie i Nietzschem...

Nie wiem czy Marx był pijakiem i byleco. Wiem, że był uznawanym filozofem w świecie nauki. Natomiast wiem, bo doświadczyłem, że świat katolicki oparty jest na mitach i bajkowych cudach, bez kontaktu z rzeczywistością. Zapytam więc co jest lepsze?

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
01-04-2018 12:33 
 Ocena 1 na 1
arek1357 (10 punktów)
>>Świat bez religii to świat osnuty na utopiach pijaka Marksa, oparty na Kancie i Nietzschem...
>Nie wiem czy Marx był pijakiem i byleco. Wiem, że był uznawanym filozofem w świecie nauki. Natomiast wiem, bo doświadczyłem, że świat katolicki oparty jest na mitach i bajkowych cudach, bez kontaktu z rzeczywistością. Zapytam więc co jest lepsze?
>
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

>

Dodam , że Marx to nie tylko pijak dziwkarz , gość o parszywej moralności, brudas, nie ujmuję mu pewnej diabolicznej inteligencji owszem ją miał, pisząc to co pisał , zresztą sponsorowany przez
swego kochanka i sponsora Engelsa...

Ale jest jeszcze jedna kwestia , Marks gość niby racjonalistycznie nastawiony do rzeczywistości, odrzucający aspekt duchowny, niestety został wtajemniczony przez ezoteryków i satanistów w jakiś diaboliczny kult, miał bardzo wysoki stopień wtajemniczenia zaufał swemu panu, który dał mu przekaz diaboliczny, i tak potem postępował ...

Ot cała prawda o Marksie i jego diabelskiej filozofii...
01-04-2018 14:03 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)
>Dodam , że Marx to nie tylko pijak dziwkarz , gość o parszywej moralności, brudas, nie ujmuję mu pewnej diabolicznej inteligencji owszem ją miał, pisząc to co pisał , zresztą sponsorowany przez swego kochanka i sponsora Engelsa...

Operujesz tu określeniami, których nie używa się nawet w języku ludożerców w stosunku do osób, których nie znasz. Aż ciśnie się pytanie: Skąd takie szczegóły z życia K. Marx'a? Podaj źródła Twojej wiedzy, jeśli potrafisz. Bo takie gadanie nie jest wiarygodne i przypomina raczej, że arek1357 tak powiedział i tak musi być! Raczej przypomina sposób narracji jaki stosuje się w zdemoralizowanej do cna instytucji kościoła w stosunku do innych nie zgadzających się z głupotami jakie uprawia ta instytucja celem utrzymania umiejętności poznawania na poziome dozwolonym przez tą instytucję. Skąd wiesz, że Marx i Engels to homoseksualiści?
Podaj źródła tej ciekawej wiedzy!

>Ale jest jeszcze jedna kwestia , Marks gość niby racjonalistycznie nastawiony do rzeczywistości, odrzucający aspekt duchowny,....

Co to jest "aspekt duchowny"? To inaczej problem duchowny? Co to jest duch? Widziałeś duchownego bez aspektu? Czy duchowny to zamiennik słowa ksiądz? Słowo duchowny pochodzi od ducha? Coś niematerialnego/niewidzialnego, czyli co? Widziałeś duchy?

>...niestety został wtajemniczony przez ezoteryków i satanistów w jakiś diaboliczny kult,.....

Jaki to kult? Bo określenie "jakiś" mnie nie zadowala. Znów pytanie o źródło tej wiedzy.

>....miał bardzo wysoki stopień wtajemniczenia zaufał swemu panu,...

Więc wiesz kto był jego panem?

>...który dał mu przekaz diaboliczny, i tak potem postępował ...

Czyli jak postępował? Pił, nie mył się brudas, psuł dziewice i uwodził mężatki, z parszywą moralnością, może i kradł i mordował? Ot znów bełkot. Powtórzę pytanie. Masz na to dowody, iż K. Marx żył był w stosunkach homoseksualnych z Engelsem? A rozprawę filozoficzną pt."Kapitał" napisał jego satanistyczny pan w tym samym czasie gdy leżał z dwiema dziwkami pijany?

>Ot cała prawda o Marksie i jego diabelskiej filozofii...

No tak. Tak powiedział ignorant arek1357, nie pijący, stale umyty i czysty, nie kurwiący się, zwłaszcza z mężczyznami, z nieskazitelną moralnością, co upoważnia go do autorytatywnych osądów typu inwektywa.
Taką niepodważalną prawdą nasz sympatyczny forumowicz nas poraził i tak musi być! Zdaje się, że nie stać Ciebie na nic więcej, co upoważnia mnie do ignorowania Twoich wypowiedzi i publicznego wytknięcia Twojej katolickiej nienawiści wyrażonej w ten prostacki sposób. Przepraszam. Tolerancji i miłości bliźniego.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
01-04-2018 14:56 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>... pijak...

Proszę...




Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
01-04-2018 14:57 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>... sponsorowany przez swego kochanka i sponsora...

Proszę...




Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
01-04-2018 14:59 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>Ale jest jeszcze jedna kwestia
>... został wtajemniczony ... w jakiś diaboliczny kult, miał bardzo wysoki stopień wtajemniczenia zaufał swemu panu, który dał mu przekaz diaboliczny, i tak potem postępował ...

Proszę...




Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
Drobner (19539 punktów)
>Ot cała prawda...

Wesołych Jaj - panie 1357 - życzy

Drobner nieskatolicyzowany...


Mankiewicz: Bóg to świat wypełniony transcendemtną Duszą.
Mankiewicz: Sokratesa skazali na śmierć księża katoliccy.
Mankiewicz: Kopernik odkrył, że ziemia jest okrągła.
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
"Luksemburg zniósł nauczanie religii w szkole i zastąpił je wychowaniem do wartości zgodnego współistnienia"

Udało mi się nie zwymiotować. Po co czymś zastępować?
24-02-2018 00:06 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>"Luksemburg zniósł nauczanie religii w szkole i zastąpił je wychowaniem do wartości zgodnego współistnienia"
>Udało mi się nie zwymiotować. Po co czymś zastępować?

Żeby cofnąć wahadło? Zniwelować szkody?

Przejrzeli, że 'religia' bynajmniej nie niesie "wartości zgodnego współistnienia"...

Drobner, gorliwy aspołecznik...

(PS. Poza tym gówniarze muszą swoje odsiedzieć w szkole...)
24-02-2018 00:27 
 Ocena 2 na 2
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
>Żeby cofnąć wahadło? Zniwelować szkody?

Nie wiem czy zastepowanie religii quazi-religią jest tym czego chcemy (my- ateiści). Rzeczywistość jest inna.

>Przejrzeli, że 'religia' bynajmniej nie niesie "wartości zgodnego współistnienia"...

Niesie, o ile wszyscy wierzą w to samo Współistnienie? Co to ma być? Relacja pan-niewolnik to też współistnienie.

>(PS. Poza tym gówniarze muszą swoje odsiedzieć w szkole...)

Mam nadzieję, że to żart. Moim zdaniem za długo siedzą w szkole.
24-02-2018 11:27 
 Ocena 1 na 1
tarkos (10757 punktów)
>>>Przejrzeli, że 'religia' bynajmniej nie niesie "wartości zgodnego współistnienia"...
>Niesie, o ile wszyscy wierzą w to samo Współistnienie? Co to ma być? Relacja pan-niewolnik to też współistnienie.
Być może chodzi o współistnienie na zasadach partnerskich, czego zhierarchizowana religia nie proponuje. Nawet najbardziej wspólna wiara w 'siłę wyższą' od razu wprowadza podległość typu feudalnego ("błogosławiony, kto się boi Pana").
Przeniesienie religii na swoje miejsce (do miejsc jej kultu) przywraca w pozarelijnych sferach życia podmiotowość ludzką niezależną od bóstw.
>
24-02-2018 11:53 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>Nie wiem czy zastepowanie religii quazi-religią jest tym czego chcemy (my- ateiści). Rzeczywistość jest inna.

Normalna socjalizacja nie jest religią ani quazi-religią.
Proces przystosowywania dzieciaków do życia w społeczeństwie to właśnie przygotowanie do funkcjonowania w obiektywnych 'rzeczywistościach'.
I innych, i różnych...

Drobner, normalnie niezsocjalizowany

(Ad PS. Rodzice pracują - gówniaki siedzą w szkole, zamiast hasać po niekontrolowanych 'rzeczywistościach'...)
25-02-2018 00:56 
 Ocena 1 na 1
Stefanowicz (2544 punktów)
(zablokowany)
>Normalna socjalizacja nie jest religią ani quazi-religią.
>Proces przystosowywania dzieciaków do życia w społeczeństwie to właśnie przygotowanie do funkcjonowania w obiektywnych 'rzeczywistościach'.
>I innych, i różnych...

Nie ma miejsca na żadne zgodne współistnienie. Jest walka o byt. 'Zgodne współistnienie' to jakaś utopia. To może lepiej niczym nie zastepować, niż wciskać kit? Taka jest rzeczywistość. Społeczne naciski istnieją i bez tego.

>(Ad PS. Rodzice pracują - gówniaki siedzą w szkole, zamiast hasać po niekontrolowanych 'rzeczywistościach'...)

Tylko w dwóch miejscach jak się chodzi, to się siedzi...
25-02-2018 20:32 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>Nie ma miejsca na żadne zgodne współistnienie. Jest walka o byt.

Być może. Ale i do tego trzeba przygotować dzieciaka, który wychodzi z bezpiecznego rodzinnego 'matecznika'.

>To może lepiej niczym nie zastepować, niż wciskać kit?

Może i lepiej. Ale...

>Taka jest rzeczywistość. Społeczne naciski istnieją i bez tego.

... można wprowadzać w tę rzeczywistość drobnymi, mniej traumatycznymi krokami.

>>(Ad PS. Rodzice pracują - gówniaki siedzą w szkole, zamiast hasać po niekontrolowanych 'rzeczywistościach'...)
>Tylko w dwóch miejscach jak się chodzi, to się siedzi...

No, lekko nie ma...

>'Zgodne współistnienie' to jakaś utopia.

"Pamiętajmy o jaskiniach, przecież stamtąd przyszliśmy..."

Sam polujesz i zbierasz korzonki i owoce?
I pedałując, dynamem zasilasz komputer?

Drobner, pustelnik, choć niepobożny
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Przejrzeli, że 'religia' bynajmniej nie niesie "wartości zgodnego współistnienia"...
>Niesie, o ile wszyscy wierzą w to samo Współistnienie?
Niesie, niezależnie od tego czy ktoś w coś wierzy..., trzeba tylko umieć odróżnić Religię od fałszywej religii i nie wrzucać Jej do jednego worka z fałszywą, tak jak nie wrzuca się do jednego worka Nauki i pseudonauki.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262

Duch Prawdy... Mankiewicz ( Sławek )... Manna z "Nieba" dla ludzi...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-03-2018 12:55 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>... trzeba tylko umieć odróżnić Religię od fałszywej religii...

Mankiewicz:
Dostąpiłem Objawienia, ale nie potrafię jednoznacznie powiedzieć, czy to Bóg, czy "halucynacje" mojego Umysłu.
boskaprawd(*)7974026572#c335989359875080994


Mankiewicz:
... nie miałem objawienia, doświadczyłem iluminacji duchowej.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,760080#w760241


Tak to oszust Mankiewicz "prawdziwie" o "Prawdzie" 'naucza'...
Tyle, że nawet do kłamania trzeba mieć choć odrobinę inteligencji...

Drobner, "potrafiący jednoznacznie powiedzieć"...
07-03-2018 15:06 
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
Z tej racji, że w Twoim wątku się wypowiedziałem, a Ty odniosłeś się do mojego postu, więc, żeby odpowiedzieć odblokowałem ukrycie Twoich wypowiedzi ( jak sądzę na chwilę, bo nie spodziewam się kulturalnego dialogu z Twojej strony... ).

" Miałem objawienie..., nie miałem objawienia..." - wyjaśnienie jest bardzo proste, ale tak jak kiedyś napisałem - Najpierw kultura, potem dialog - więc jeśli kulturalnie zapytasz, bez "Mankiewicz oszust, kłamca", wówczas odpowiem ( szansę masz tylko jedną ).

Duch Prawdy... Mankiewicz ( Sławek )... Manna z "Nieba" dla ludzi...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
07-03-2018 18:50 
 Ocena 5 na 7
Drobner (19539 punktów)
>... szansę masz tylko jedną ...

Wsadź sobie w dupę swoje szanse.

Z takim jak Ty oszustem i nawiedzonym niedoukiem się nie rozmawia.

Takich jak Ty się demaskuje i tępi.

Drobner, tfu!
24-02-2018 01:10 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>(PS. Poza tym gówniarze muszą swoje odsiedzieć w szkole...)

To prawda. I element koszarująco-wychowawczy ma dziś istotnie większą wagę
w szkole niż dawanie wiedzy (która leży odłogiem wszędzie na klik czy maźnięcie
paluchem) czy umiejętności (brrr, to już w ogóle coś strasznego, jeszcze ktoś
to z matematyką powiąże...)

Słowem: kiedy w edukacji będzie dobrze? Już było. Prawie jak z Polską.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Luksemburg wyrzucił religię ze szkoły
>Miłe .
Ano miłe (a i ten czasownik! ); szkoda, że wszystkich Luksemburczyków jest mniej niż np. krakowian.

Cza być oszczędnym.
24-02-2018 12:33 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>... (a i ten czasownik! );

Nie mieli 'wyrzutów' gdy zrobili 'wrzut'.

I tak ów 'wrzód' tkwi po dziś dzień i in saecula saeculorum...

Drobner, podwórkowy łacinnik...
24-02-2018 13:15 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>Luksemburg wyrzucił religię ze szkoły
>>Miłe .
>Ano miłe (a i ten czasownik! ); szkoda, że wszystkich Luksemburczyków jest mniej niż np. krakowian.

O co ty się czepisz, Róża by wyrzuciła. Więc może to jej mąż, po sugestii
"idź ze śmieciami".
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Luksemburg wyrzucił religię ze szkoły
>>>Miłe .
>>Ano miłe (a i ten czasownik! ); szkoda, że wszystkich Luksemburczyków jest mniej niż np. krakowian.
>O co ty się czepisz
Pochwalam przecież.

Cza być oszczędnym.
24-02-2018 14:23 
 Ocena 1 na 1
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>>>Luksemburg wyrzucił religię ze szkoły
>>>>Miłe .
>>>Ano miłe (a i ten czasownik! ); szkoda, że wszystkich Luksemburczyków jest mniej niż np. krakowian.
>>O co ty się czepisz
>Pochwalam przecież.

Saperskie oko.
tarkos (10757 punktów)
24-02-2018 12:04 
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)
>>A w Polsce
>katecheci górą.

... a my dolinami...

(I tak dobrze, że nie musimy kanałami...)

Drobner, radosny doliniarz (i kanalia...)
24-02-2018 13:16 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)

>(I tak dobrze, że nie musimy kanałami...)

No, zaraz, skoro powstajemy? (z kolan, ale niezmiennie łbem o kant stołu
tłukąc, aż się nożyczki odezwą póki im się ucho nie urwie i noszą razy kilka)
Drobner (19539 punktów)
>... powstajemy...

Na razie powstaje ów słusznie "wyklęty lud ziemi".

Ci, "których dręczy głód", powstaną troszkę później.

Drobner, z Warszawianką na ustach (bez koszarowych skojarzeń proszę...)
24-02-2018 14:21 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>... powstajemy...
>Na razie powstaje ów słusznie "wyklęty lud ziemi".

"z ziemi"

>Ci, "których dręczy głód", powstaną troszkę później.

Optymista... Wieszczę, że stosowna sekta przodująca w krainie wmówi im,
że kruczenie w żołądku to odgłosy samego stwórcy. Albo też kwilenia dusz
dzieci nienarodzonych.

"Ciemno", M. Rębacz polecam, jest na YT.

>Drobner, z Warszawianką na ustach (bez koszarowych skojarzeń proszę...)

O. Extra-mocne bez filtra, kupuję..
Paolo Monstro (6146 punktów)
>Luksemburg
>wyrzucił religię ze szkoły

>Miłe .
>A w Polsce - kto "wrzucił" religię do szkoły?
>Drobner, bez 'wyrzutów'...
>
Warto dodać, że w Luksemburgu, przed zniesieniem, podobnie jak w wielu krajach Europy Zachodniej przedmiot pt Religa w szkołach to religioznawstwo - różne religie, kultury etc.. Tak to wygląda nawet w krajach posiadających religię państwową (UK,Dania).
Mimo iż Polska jest krajem religijnym ignorancja religijna Polaków, nawet odnośnie własnej religii jest zatrważająca. W Polsce religia to obrzędy, wierszyki, katecheza katolicka. Wierni mają wiedzieć jedynie co i kiedy śpiewać, kiedy klękać i kiedy rzucać kasę na tacę.

Pozdrawiam
Paolo Monstro
28-02-2018 08:12 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>ignorancja religijna Polaków, nawet odnośnie własnej religii jest zatrważająca
A bójże Ty się, Paolo, boga, "zatrważające", to jest istnienie czegoś takiego jak "własna religia" Polaków.

Cza być oszczędnym.
28-02-2018 09:45 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>ignorancja religijna Polaków, nawet odnośnie własnej religii jest zatrważająca
>A bójże Ty się, Paolo, boga, "zatrważające", to jest istnienie czegoś takiego jak "własna religia" Polaków.

Ha - kwestia dla kogo; bo Watykan nie zdaje się być zwolennikiem szybkich
ostatecznych rozwiązań kwestii. Choć może w skali tysięcy lat działa
przysłowiowym migiem. ('76, Bielenko, "Migiem do Japonii")
28-02-2018 12:19 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>..."zatrważające", to jest istnienie czegoś takiego jak "własna religia" Polaków.
>Ha - kwestia dla kogo; bo Watykan...
Dla chętnych racjonalizmowi.

Cza być oszczędnym.
28-02-2018 14:03 
 Ocena 2 na 2
wwnf (2790 punktów)
(zablokowany)
>>>..."zatrważające", to jest istnienie czegoś takiego jak "własna religia" Polaków.
>>Ha - kwestia dla kogo; bo Watykan...
>Dla chętnych racjonalizmowi.

Zapewne. Szkoda tylko, że ci, dla których jest "w to graj" wiele sobie
z tego przerażenia nie robią. Kwestia, czy w ogóle jest jakiś środek,
żeby "zaczęli sobie robić". Tj. skuteczny - nie tylko taki, którym
zwolennicy racjonalizmu dadzą sobie okazję do upuszczenia pary.
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Luksemburg
>>wyrzucił religię ze szkoły

>>Miłe .
>>A w Polsce - kto "wrzucił" religię do szkoły?
>>Drobner, bez 'wyrzutów'...
>>
>Warto dodać, że w Luksemburgu, przed zniesieniem, podobnie jak w wielu krajach Europy Zachodniej przedmiot pt Religa w szkołach to religioznawstwo - różne religie, kultury etc.. Tak to wygląda nawet w krajach posiadających religię państwową (UK,Dania).
>Mimo iż Polska jest krajem religijnym ignorancja religijna Polaków, nawet odnośnie własnej religii jest zatrważająca. W Polsce religia to obrzędy, wierszyki, katecheza katolicka. Wierni mają wiedzieć jedynie co i kiedy śpiewać, kiedy klękać i kiedy rzucać kasę na tacę.

Pompatyczna i nadęta jak balon. Wystarczy igiełka i wtedy ujawnia się nam płaską jak ziemia, karnawałowo-odpustową, teatralną z teatrem jednego aktora odgrywającym monodramat, w gruncie rzeczy pusta i obca rzeczywistości.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365