Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Holendrzy także wyssali antysemityzm z wiadomej piersi?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kultura
NapisanoAutorTytuł
25-05-2018 08:43Arminius (25555 punktów)Czy Holendrzy także wyssali antysemityzm z wiadomej piersi?
Ocena -1 na 1
W wątku "Czy podążymy ścieżką islandzką?" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,765539) zwrócono uwagę na rozwijający się w Islandii ruch społeczny na rzecz bojkotu Izraela w kontekście przyszłorocznego turnieju Eurowizji. Holandia -jak się okazuje - również postanowiła wpisać się tę formułę. W tamtejszej państwowej telewizji wyemitowano bowiem program satyryczny, w trakcie którego sparodiowano bezlitośnie i dosadnie utwór wykonywany przez zwyciężczynię ostatniego turnieju Eurowizji - niejaką Nettę z Izraela.
W parodii jak wyżej jest multum bezpośrednich odniesień do rasistowskiej i opresyjnej polityki Izraela względem Palestyńczyków oraz bezceremonialnych poczynań żydowsko - syjonistycznego lobby.
Organizacje żydowskie oraz władze Izraela okrzyknęły parodię przejawem antysemityzmu. Ciekawe czy wdrożą postepowanie karne wobec odpowiedzialnych za pastisz jak wyżej - w oparciu o swoją ustawę penalizującą negacjonizm?

Poniżej zamieszczam tekst parodii oraz linki do materiałów na temat:

"Look at me, I'm the sweetest little country
World leaders like to eat from my hand*
And I kiss all the problems goodbye
We're throwing a party, are you coming?
Coming soon in the Al-Aqsa mosque
It will by empty by then anyway
From Haifa to the Red sea
There's fireworks and kosher satay
So dance along to my music
If your country is surrounded by stone-throwers
Then build a wall from which even Trump would get wet dreams

Throw a Buk, yeah
Throw a Buk missle

(Refrain)
Look at how beautifully
I'm throwing bombs
Again, yeah,
Israel wins
70 years long
Is this party going on
Look how beautiful(ly)

Nope, didn't think so
No Palestinian may enter
Nope not on my land, I'm a strict door-bitch (female bouncer)
I make Palestinians mad
It's my party, I'm supposed to shine here
Is your party being crashed by radicals?
Then open embassies, make sure that you cash in on it
*sound of money*

Look how beautifully
Look how beautifully
Again, yeah
Israel wins
70 years long
Is this party going on
Everytime, yeah
Israel wins
70 years long
Is this shizzle going on

I'm the sweetest little country
The entire world is still eating from my hand*
Isn't that beautiful?
I think It's beautiful
Damnit
Beautiful

*To eat from somebody's hand is a Dutch poverb for being dependent on somebody"

"Spójrzcie na mnie, jestem takim słodkim Państwem, światowi przywódcy jedzą mi z ręki" - śpiewała. "Czy wasze Państwo jest otoczone przez ludzi rzucających kamieniami? Zbudujcie mury, o jakich marzy Trump i spuśćcie na nich rakiety (...) Nie pozwolę wkroczyć Palestyńczykom; Jestem groźnym psem, który goni Palestyńczyków; To jest moja impreza i mój czas by błyszczeć; Czy waszą imprezę zniszczyli ekstremiści? Otwórzcie kolejną ambasadę i zaróbcie kolejne dolary" - można było usłyszeć z ust komiczki."


www.youtube.com/watch?v=HOXs0stI4Hc

www.jta.or(*)-israeli-eurovision-song-spoof

wiadomosci(*)zrael-interweniuje-cenimy.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Organizacje żydowskie oraz władze Izraela okrzyknęły parodię przejawem antysemityzmu.
Wydaje się, że nietrafnie, ten tekst jest raczej antyizraelski, a nie antyżydowski.

Cza być oszczędnym.
25-05-2018 13:43 
 Ocena-1 na 1
Arminius (25555 punktów)nietrafnie
>>Organizacje żydowskie oraz władze Izraela okrzyknęły parodię przejawem antysemityzmu.
>Wydaje się, że nietrafnie, ten tekst jest raczej antyizraelski, a nie antyżydowski.

Otóż to - obiektywnie rzecz biorąc.
Ignacy Kujawiak (5636 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy Holendrzy także wyssali antysemityzm z wiadomej piersi?

>Wydaje się, że nietrafnie, ten tekst jest raczej antyizraelski, a nie antyżydowski.

   Sądząc po tym, ile razy w tekście pada wyrażenie "Izrael zwycięża", można odnieść inne zgoła wrażenie. Zresztą - tak oznajmia pismo, więc tak jest, musi być i będzie. Niech się dzieje wola Nieba!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Kultura
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365