Racjonalista - Strona głównaDo treści
Apel do Zielonych i Razem przed wyborami

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
01-06-2018 14:29MaxGolonko2 (438 punktów)Apel do Zielonych i Razem przed wyborami
Ocena 2 na 2
Kliknij link do załącznika jpg

Czystsze środowisko, komunikacja zbiorowa i rowerowa, świeckie państwo, sensowny system zasiłków dla bezrobotnych - taka łatka Zielonych i Razem byłaby super, idźcie tą drogą, a nie w jakieś kolorowe egzotyki bo przesada w każdą stronę jest niedobra . Antykorwinizm jest tak samo głupi jak korwinizm

Pozdrawiam
Max (Ateista)

[Załącznik]
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko2 (438 punktów)
Te partie powinny zacząć prezentować naukowe podejście do problemu imigracji ku UE oraz praw dla par homoseksualnych (Adopcja do dyskusji - choćby ze względu na przeciwskuteczność polityczną w Polsce 2018-2020).

Więcej na grafice:

scontent-f(*)0276f5d352a836eaff&oe=5B7CBF82

Pozdrawiam
max(ateista)
MaxGolonko2 (438 punktów)
W Arabii Saudyjskiej istnieje w prawie że kobieta nie może wyjść za mąż za kogoś innego niż zaakceptowany przez jej męskiego opiekuna. Nie wydaje wam się to szokujące?
Czy lewica nie ma zamierza zerwać stosunków z tym państwem albo zdelegalizować Islam w Polsce? Ta praktyka w Arabii nie bierze się z kapelusza tylko z Koranu.

więcej na obrazku:

scontent-f(*)385e849736f3e308fd&oe=5BB1CA1A

Pozdrawiam
Max (ateista)
MaxGolonko2 (438 punktów)
Jeżeli lewica polska nie wypracuje racjonalnego podejścia do światowego problemu migracji,
który w ogromnym stopniu wiąże się z globalnym ociepleniem, za które nie tylko UE jest odpowiedzialna
to może znowu nie wejść do Sejmu tak jak nie weszło Razem po debacie w TV gdzie Zandberg opowiedział się za przyjmowaniem wszystkich jacy tu płyną.
Razem jako nowa siła polityczna nieobarczona łatką życia z polityki miało w 2015 roku ogromną, zmarnowaną szansę.
O nieuzbieraniu 5% zadecydowało jedno zadanie Zandberga o imigrantach ("nie można strzelać ..." więc musimy wpuszczać - jakby nie było wielu innych rozwiązań).

Więcej na grafice:

scontent-f(*)faec66746d06237ed4&oe=5BB5A30D

Pozdrawiam
Max (Ateista)6746d06237ed4&oe=5BB5A30D
MaxGolonko2 (438 punktów)

scontent-f(*)185471a1749d0049cf&oe=5BBC943B

Partie lewicowe muszą się do tego rozważnie ustosunkować!

W sensie polityczno-taktycznym: walki o ustawy dla nich korzystne (co wymaga wejścia odpowiednich partii do Sejmu) mogłaby utrudniać sprawy gdyby pojawiła się w roku wyborczym?!
MaxGolonko2 (438 punktów)
Adrian Zandberg.
Trzeba mu przyznać, że wygląda młodo, silnie, buntowniczo, zawsze bez krawata, inteligentnie - z racji szeroko rozstawionych i wnikliwie patrzących oczu, co (obok niektórych punktów programu Razem) też może ujmować serca potencjalnych wyborców.
W kampanii wyborczej do Sejmu wytkną mu to co jest najbardziej kontrowersyjne dla mas czyli sprzyjanie adopcji dzieci przez pary homoseksualne (na równi z parami heteroseksualnymi) oraz chęć wpuszczania do UE wszystkich imigrantów uciekających przed skutkami globalnego ocieplenia w Afryce jacy tylko zechcą dopłynąć do greckich i innych wysp (co jest dość łatwe) ale może uda mu się przekonać lud, że to sprawa poboczna, statystycznie "raczej" niewielka i warto mimo wszystko zagłosować na Razem.

Więcej na grafice:

scontent-f(*)fd5edcf54af81ec087&oe=5BACA241

Pozdrawiam
Max (Ateista)
MaxGolonko2 (438 punktów)
Lewica musi odnieść się do ultra rozdawniczych obietnic PIS-u (grafika):

scontent-f(*)0d6cc716c5c64fe84b&oe=5BA4DED7

Pozdrawiam
max (ateista)
MaxGolonko2 (438 punktów)
Partie lewicowe muszą określić swój stosunek do najgorszych krajów świata. Afrykańskich, w których (zgodnie z Koranem) kobiety są traktowane jak towar seksualny do gwałcenia przez męża, kupującego je od ich ojca
oraz do Chin

News mocny (Chiny szkodzą bardzo):

www.bbc.com/news/science-environment-44738952

Satelity przydają się w ochronie środowiska do jego monitorowania.

Na innych planetach życie też musiało wytworzyć rośliny (lub ogólniej organizmy samożywne) i one też musiały usychać, więdnąć i zamieniać się niekedy w potencjalnie cenne dla przyszłej cywilizacji zasoby energetyczne.
Potem prawie na pewno musiała pojawić się tam pokusa do korzystania z takich, skoncentrowanych zasobów energetycznych.

Na naszej planecie najlepszym przykładem na takie zjawiska są Chiny i Afryka.
Chiny werbalnie (prezydent) sugerują, że przejęły się światową walka z global warming ale ... jak widać ... unikanie szkodzenia atmosferze jest trudniejsze niż się wydaje, o ile nie stosuje się konsekwentnie modelu rodziny 2+2 oraz palenia wyłącznie drewnem i olejem rzepakowym (lub innym paliwem rolniczego pochodzenia).

Nie jest złe dla atmosfery palenie tego drewna, które samemu się uprawia bo bilans (+/-) CO2 wychodzi na zero gdyż rosnące rośliny z powrotem pobierają CO2.
Złem jest uwalnianie zapasów z bardzo odległych czasów gdy gwiazda typu "żółty karzeł" świeciła słabiej niż dziś, dwutlenek węgla w atmosferze mniej szkodził i zapasy z umierających roślin powstawały.

Te same problemy co może zabiją nasz gatunek mogły zdestabilizować rozmach inwestycji radionadawczych potencjalnie realizowanych na innych planetach.
Wtedy, nawet dobrze celując w taką planetę - naszym gigantycznym radioteleskopem - nie nagramy od nich nic.

Pozdrawiam
Broń nas Boże (jeśliś jest) przed głupią lewicą.
10-07-2018 23:26 
 Ocena 4 na 4
Wenancjusz (16441 punktów)
>Partie lewicowe muszą określić swój stosunek do najgorszych krajów świata. Afrykańskich, w których (zgodnie z Koranem) kobiety są traktowane jak towar seksualny do gwałcenia przez męża, kupującego je od ich ojca
>oraz do Chin
>News mocny (Chiny szkodzą bardzo):
>Satelity przydają się w ochronie środowiska do jego monitorowania.
>Na innych planetach życie też musiało wytworzyć rośliny (lub ogólniej organizmy samożywne) i one też musiały usychać, więdnąć i zamieniać się niekedy w potencjalnie cenne dla przyszłej cywilizacji zasoby energetyczne.
>Potem prawie na pewno musiała pojawić się tam pokusa do korzystania z takich, skoncentrowanych zasobów energetycznych.
>Na naszej planecie najlepszym przykładem na takie zjawiska są Chiny i Afryka.
>Chiny werbalnie (prezydent) sugerują, że przejęły się światową walka z global warming ale ... jak widać ... unikanie szkodzenia atmosferze jest trudniejsze niż się wydaje, o ile nie stosuje się konsekwentnie modelu rodziny 2+2 oraz palenia wyłącznie drewnem i olejem rzepakowym (lub innym paliwem rolniczego pochodzenia).
>Nie jest złe dla atmosfery palenie tego drewna, które samemu się uprawia bo bilans (+/-) CO2 wychodzi na zero gdyż rosnące rośliny z powrotem pobierają CO2.
>Złem jest uwalnianie zapasów z bardzo odległych czasów gdy gwiazda typu "żółty karzeł" świeciła słabiej niż dziś, dwutlenek węgla w atmosferze mniej szkodził i zapasy z umierających roślin powstawały.
>Te same problemy co może zabiją nasz gatunek mogły zdestabilizować rozmach inwestycji radionadawczych potencjalnie realizowanych na innych planetach.
>Wtedy, nawet dobrze celując w taką planetę - naszym gigantycznym radioteleskopem - nie nagramy od nich nic.
>Pozdrawiam
>Broń nas Boże (jeśliś jest) przed głupią lewicą.

Oj Max-iu. Promujesz na tym forum "zielonych" nomen omen na maxa. A tym czasem, pod bokiem zielonych (na ich oczach), buduje się w puszczy warciańsko-nadnoteckiej zamek. Dosłownie zamek.
wiadomosci(*)ali-ekolodzy-6271862480251009a
Współczesną technologią i techniką, obiekt mieszkalny na wzór średniowiecznych warowni. Obiekt ma być otoczony fosą i murami obronnymi. Jak widać idą na to ogromne pieniądze i to w puszczy noteckiej, objętej programem Natura 2000. Całkowita inicjatywa prywatna, spółki Nowaków, byłych członków Rady Nadzorczej w fabryce autobusów "Solar" w Poznaniu. Sprawa jest rozwojowa.
Maxiu powiedz co robili "zieloni" w tej sprawie? Czy słychać było ich protestujące głosy? A protestów w sprawie wycinki Puszczy Białowieskiej jak i też "remontu" drogi przecinającej Puszczę Białowieską (remont to nic innego jak przystosowanie drogi pod transport "TIR-ów") też jakoś mocnych nie było. A "smaczków" tej sprawy jest o wiele więcej (przeczytaj artykuł o ile będziesz miał ochotę). Smaczek zasadniczy to to, że dzieje się to pod rządami "mądrej" prawicy. I tu zostałeś wysłuchany przez Boga. Bóg obronił Was przed rządami głupiej lewicy nie dopuszczając jej do takich decyzji.
Uważam, że promujesz na tym forum, zbiorowisko idiotów na tle jeszcze gorszym jak religiantów, mających zielono w głowie ale nie poukładane. Kręcisz tu makarony do przesady. Widzisz Chiny nie widzisz wycinki Puszczy Noteckiej pod tą inwestycję i niszczenie rejonów lęgowych ptactwa, bo dotąd miały spokój, bo pewnie za daleko leży.
Pozdrawiam.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
MaxGolonko2 (438 punktów)
Siłą partii Zieloni jest to co ją odróżnia od innych. Wszystkie przed wyborami obiecują wszystkim złote góry, albo przynajmniej uprzyjemnienie życia tak czy owak. Natomiast fachowe, trafne widzenie środowiskowych zagrożeń zdrowia ludzi i szans na mądrzejsze i długie ich życie jest właśnie atutem wspomnianej partii. I tego niech się trzymają.

scontent-f(*)2bac50e35860481593&oe=5BE8074E

jak na obrazku linkowanym wyżej w szczególności (sic!).

Pozdrawiam
Max (ateista)
MaxGolonko2 (438 punktów)
ŻYJEMY W CORAZ BARDZIEJ CHORYM PRAWNIE KRAJU I NIE WIDAĆ SZANS NA POLEPSZENIE SYTUACJI GDYŻ PIS SIŁĄ ŁAMIE ZASADY.
Może nie dojdzie zamykania za ujawniane przekonania ateistów albo osób usuwających ludzkie embriony z wadą genetyczną.
Choć byłoby to zapewne kwestią czasu - gdyby PIS jakimś podstępem utrwalił swoją władzę na dziesięciolecia.
W tej, groźnej niestety, sytuacji jestem za prezydenturą Małgorzaty Tracz, nawet jeśli czasem w "niszowych" detalach się z nią niezupełnie zgadzam.
p.s.
Pamiętajmy, że PIS na razie dał ustawę o całkowitym zakazie aborcji do zamrażarki bo jeszcze nie może unieważnić ani oszukać najbliższych wyborów samorządowych i skalkulował to wyborczo.
Jak sytuacja ulegnie zmianie to ustąpi Kościołowi natychmiast - bo wspiera się na duchownych i zakonnikach (Rydzyk).
Wiadomo, że bogata kobieta usunie ciążę z embrionem z wadami, choćby miała na Islandię polecieć, ale chyba nie tylko takie obywatelki Zieloni mają na uwadze?!

scontent-f(*)e15c8bf8a14342b42c&oe=5BE5145A

Powyżej obrazek skandalu prawnego^

Pozdrawiam
16-07-2018 13:06 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko2 (438 punktów)
Lewica znowu nie wejdzie do Sejmu jak sie uprze przy prawie do adopcji dzieci przez męskie pary homoseksualne. Co jest nawet wbrew nauce a nie tylko prawom człowieka (dziecka) które w Polsce wolałoby zapewne system preferujący mamę i tatę.
p.s.
Jeżeli jakieś dziecko nie może doczekać sie pary m+k to wtedy wyjątek OK.
MaxGolonko2 (438 punktów)
Lewica powinna pokazywać, że naukowo i to trafnie (solidnie) podchodzi do dobrej, udanej egzystencji obywateli dziś i jutro:

scontent-f(*)9a93df9e52e5ad2cff&oe=5BE37C95

Czuli tak jak widać

Pozdrawiam
Max (ateista)
MaxGolonko2 (438 punktów)
Lewica ma szansę na prezydentów miast ale kościół postanowił i w tych wyborach bronić swojego darczyńcy czyli - PIS-u.

scontent-f(*)32a7bd3c518b222e91&oe=5BDCC9E9


Mimo to wystawiajcie Małgorzatę Tracz lub A.Zandberga i W.Czarzastego
MaxGolonko2 (438 punktów)
Kiedyś napisałem:

>Czystsze środowisko, komunikacja zbiorowa i rowerowa, świeckie państwo, sensowny system zasiłków dla
>bezrobotnych - taka łatka Zielonych i Razem byłaby super, idźcie tą drogą

Dziś dodam z satysfakcją:

Jest szansa przełamania chorej od lat polityki w Polsce. Polityki opartej wyłącznie na sentymentach i odniesieniach do historii lub religii.

Naukowe, zarazem humanistyczne podejście do każdego człowieka i jego zdrowia, zdrowego otoczenia - to zapewnia jedyna partia o takim podejściu - Zieloni.

Jej kompetentna, inteligentna i bardzo sprawna pod każdym względem prezeska Małgorzata Tracz wystartuje w wyborach na prezydenta Wrocławia. Zarazem jeszcze młoda i urocza osoba.

wroclaw.wy(*)a-na-prezydenta-wroclawia.html

Wspierajcie ją (nawet finansowo - jeśli pojawią się takie opcje) i te inicjatywę bo to byłby przełom jakościowy i we Wrocławiu i w Polsce!

Pozdrawiam
MaxGolonko2 (438 punktów)
Sprawa dotyczy tego (obrazka)

scontent-f(*)1eea2388fb7c7614d9&oe=5C0441D1

Jeżeli jakakolwiek partia lewicowa w Europie (także w Polsce) stanie po stronie sędziego w tej sprawie to na pewno znowu nie wejdzie do parlamentu.
Tak oczywista naukowo sprawa jest "na zdrowy rozum" też tak oczywista, że co najmniej 96% wyborców bezwzględnie zniechęci do głosowania na taką partię, a 4% to jest w praktyce zero!
Jest to mój prywatny pogląd. Nie partyjny. Dodam, że nie wierzę w jakiekolwiek istnienie człowieka po śmierci ani w boga co to rzekomo organizuje (na przykład Jahwe).
Jestem za darmową, profesjonalną aborcją na życzenie. Na życzenie kobiety. Partner lub mąż nie powinien mieć w tej sprawie nic do powiedzenia.
Jeśli komuś nie podobają się takie aborcje to niech walczy (razem ze mną) o system, w którym samotne matki będą otrzymywać automatyczne wsparcie już na pierwsze dziecko.
Nie dopiero na drugie - jak to jest, bez sensu, w Polsce. Wręcz przeciwnie. Uważam, że największa obligatoryjna pomoc powinna być na pierwsze dziecko!
Aby każda kobieta była zachęcana do posiadania dziecka. zapewnia to większą bioróżnorodność i wielokulturowość.
Każda kobieta wychowuje dziecko nieco inaczej co jest bezcenne dla społeczeństwa. Wspieranie przede wszystkim pierwszego dziecka jest też dobre z innego względu.
Ze względu na już trwającą katastrofę ekologiczną i kończenie się łatwo pozyskiwalnych surowców jest cenne zmierzanie przez świat do modelu rodziny 2+2.

Pozdrawiam
Max (ateista)
MaxGolonko2 (438 punktów)
Znana ateistka, wegetarianka i przewodnicząca Zielonych, oficjalna kandydatka na prezydentkę Wrocławia dziś znowu pod pręgierzem, a raczej w pobliżu.

scontent-f(*)048af7c8bb50f48847&oe=5C1248DB

Powyżej informacja (grafika)
MaxGolonko2 (438 punktów)
Pisrydzyki kłamią, że ludzkie emisje CO2 nie szkodzą klimatowi.

Ta sama grafika co na dole ale bardziej czytelna jest tutaj:

scontent-f(*)726b2c4b7dc674c6aa&oe=5BD0B35F

Naukowcy postulują zasłanie Ziemi przed Słońcem (co można wywnioskować z załączonej grafiki - doniesienie na bbc.news/science).
Teoretycznie mogą to być umieszczenie między Ziemią, a Słońcem obiekty rozkładane tam ale ... co je tam utrzyma (mimo wiatru słonecznego i ciśnienia promieniowania)?
Najnowsza staranna analiza sytuacji dokonana przez naukowców doprowadza do wniosku, że zaniedbaliśmy sprawy i lada moment może być tak, że te elementy, które jeszcze wiążą węgiel/dwutlenek węgla zaczną go nagle oddawać.
Nastąpi sprzężenie zwrotne dodatnie czynników wiodących do gigantycznego ocieplenia planety.
Wzrost poziomu oceanów o 60 metrów to będzie tylko jeden z jego skutków. Pozdrawiamy mieszkańców Gdańska i Żuław Wiślanych i nie tylko.
To oznacza, że i cywilizacje w kosmosie też szybko wymierają lub ledwo żyją po etapie zachłyśnięcia się energią; wyścigów (przykładem z naszej planety jest "Formuła 1") i jeżdżenia samochodami ile wlezie.
Ich radioteleskopy nadawcze rdzewieją nad wioskami umierających niedobitków.
To znakomicie wyjaśnia słynny kosmiczny paradoks Fermiego.

Dlatego Zieloni powinni akcentować ich wiedzę i znajomość także globalnych problemów.
Upały powinny zwrócić ludzi ku zainteresowaniu się Zielonymi.

Pozdrawiam


MaxGolonko2 (438 punktów)
Popieram to

scontent-f(*)efdf7139f54a70480f&oe=5C027143

z naukowych i proświeckich pobudek.

"Marek Kossakowski (współprzewodniczący Zielonych) udostępnił post.

Startujemy do sejmików wojewódzkich w całej Polsce. Startuj z nami!

Partia Zieloni po raz pierwszy w historii wystawi listy w całej Polsce. Będą to listy w wyborach do sejmików wojewódzkich na jesieni 2018 r. Są na nich nasi członkowie i członkinie, a także sympatycy zielonego ruchu, którzy na co dzień prowadzą własny biznes lub żyją z własnej pracy. Są ci, którzy na co dzień opiekują się innymi oraz ci, którzy prowadzą kampanie społeczne na rzecz ogółu. Mamy już listy w prawie połowie okręgów. Chcemy dać obywatelom i obywatelkom szansę na zagłosowanie na zieloną wizję w każdym okręgu. Aby to się udało, potrzebujemy Twojej pomocy!

Twoje województwo zasługuje na lepszy samorząd!

Startuj w wyborach do sejmiku wojewódzkiego. Zadbaj o czyste powietrze, zdrową żywność i dostępny transport publiczny. Zmień swój region.

Startuj z nami!"
MaxGolonko2 (438 punktów)
Niesamowity człowiek. Od dawna w wikipedii. Szefuje Zielonym.
Wybitny, z dokonaniami. Tusk i Kaczyński do pięt mu nie dorastają:

scontent-f(*)8eb8ca8903f003d0f9&oe=5BFC113E

MaxGolonko3 (3459 punktów)
Może ktoś jeszcze nie wie. Przewodnicząca Zielonych ma też profil polityczny na Facebooku. Tam dziś relacja fotograficzna z jej niedawnego pobytu na Maślicach. Link poniżej

www.facebook.com/GoTracz/

MaxGolonko3 (3459 punktów)
i dodam


MaxGolonko3 (3459 punktów)
Zieloni to dużo młodych ludzi ale i doświadczonych jest trochę.

www.facebook.com/KossakM/

Pozdrawiam


MaxGolonko3 (3459 punktów)
Partia Zieloni jest prężna, zarejestrowała się w całej Polsce i nawet ma konta dla wspierających.

Dowiedziałem się, że funkcjonuje

Fundusz Wyborczy Partii Zieloni
nr rachunku: 72 1020 1097 0000 7002 0126 6873
(Bank: PKO BP SA)
Tytuł: Darowizna na kampanię Partii Zieloni we Wrocławiu
Można też wpłacać na Tytuł: Darowizna na kampanię Małgorzaty Tracz

Uwaga: Zgodnie z prawem środki finansowe dla partii politycznych w Polsce mogą być przekazywane w formie darowizny jedynie przez osoby fizyczne, będące obywatel(k)ami polskimi. Maksymalna wysokość rocznej darowizny to 31 500 zł!
Wpłat na rachunek bankowy Funduszu Wyborczego Partii Zieloni można dokonywać jedynie czekiem rozrachunkowym, przelewem z konta osobistego lub kartą płatniczą. Nie można dokonywać ich na poczcie czy w agencjach pocztowych.

Ten fundusz istnieje już od dawna - tak to wyglądało w 2014

www.facebo(*)-zieloni-ul/10152435104282695/

Na stronie partii Zieloni jest też prowadzenie za rączkę do PayU jak ktoś chce dotować:

partiazieloni.pl/dotacje/#

Pozdrawiam
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Przeurocze i przesympatyczne zaproszenie do współpracy oraz (może kiedyś) kandydowania z ramienia Zielonych

zielonywroclaw.pl/zaangazuj-sie/

Pozdrawiam

30-08-2018 19:04 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>Przeurocze i przesympatyczne zaproszenie do współpracy oraz (może kiedyś) kandydowania z ramienia Zielonych
>zielonywroclaw.pl/zaangazuj-sie/
>Pozdrawiam
>

Max w wydaniu już trzecim, zastanów się bo zaczynasz prowadzić kampanię wyborczą wręcz i natrętnie. Nie zaangażuję się, bo nie znam tej młodej pani, ani jej poglądu na świat, ani jej dokonań, ani Waszej, "zielonego pojęcia" programu organizacji. Owszem starałeś się udowadniać jakżesz złe jest człowieka działanie, niszczące naszą Naturę.

Kupiłem rozwaloną wręcz leśniczówkę, którą chcę doprowadzić do postaci użytkowania. Wiesz jakie to koszty? Czym będę opalał ją w zimie, jak nie ma instalacji gazu, paliwo w postaci oleju opałowego nie mogę dostarczać zimą bo dojazd jest niemożliwy, ogrzewanie prądem jest zabójczo drogie i zasilająca sieć jest tylko na słupach do zasilania małych mocy i Energetyka nie zgadza się, a wokół tyle opadłych gałęzi i nawet pniaków? Zastanów się, o ile Ciebie jeszcze na to stać, czy Ty wiesz co pieprzysz? Bo pieprzysz. Jak wygląda ekologia w Waszym wydaniu? Pieprzysz o problemach świata, nie widząc polskich problemów. Istnieją problemy wokół terenów przemysłowych (np. dolina Skawy w Wadowicach), w których robiliście badania? Tam jest syf ze smogiem. Tak jak w Krakowie, gdzie truje Nowa Huta? (Gierkowska czkawka, bo zbudował hutę na pokładach nie rud metali, ale inteligencji, stąd i "szerokie tory".). Max, to jest szerokie i bardzo kontrowersyjne przekazywanie informacji. W białostockim zabroniono budowania drogi ze względu na żaby, które tamtędy maowo przełażą. Dlaczego projektant drogi nie przewidział przejść pod drogą? Zaprojektował. Żaby wolą chodzić górą. Tyle, że dla zwierząt łowiących od razu pozostaje kwestia miejsca gdzie można się pożywić bez wydatkowania wysiłku łowienia. Macie Wy "zieloni" wyobraźnię? Droga do dziś ma problemy z zakończeniem, bo Wasze protesty utrudniły komunikację ludziom..
Wasze rzucanie przerażającymi danymi statystycznymi ma do Was przyciągnąć? Ja wiem jak wiem jak żyć na tej leśniczówce. I nikomu nie zaszkodzę (jak Chińczycy). I chce by durnowaci głosiciele obrony Natury mi w tym nie przeszkadzali.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
02-09-2018 23:05 
 Ocena 1 na 1
The Bear Jew (2544 punktów)
(zablokowany)
Ci Zieloni to jakaś nowa Międzynarodówka... Działają w większości państw Europy! Nie wiem czy mają jakieś kongresy (podejrzewam, że tak). Następna grupa, która chce żyć na koszt innych. .,I,.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Ci Zieloni to jakaś nowa Międzynarodówka... Działają w większości państw Europy! Nie wiem czy mają jakieś kongresy (podejrzewam, że tak). Następna grupa, która chce żyć na koszt innych. .,I,.

Trafiłeś kulą w płot. Gośka i jej partner dokładają do polityki, bo mają wysokie kwalifikacje i zarabialiby więcej poza polityką. Traci czas prywatny!

Gośka jest merytoryczna:

example (cytat z jej postu)

"Czy wiecie, że niemal każdy z nas może przyczynić się do przeciwdziałania niszczącym powodziom i dotkliwym suszom? Trudno w to uwierzyć, słysząc w mediach (zwłaszcza od polityków), że najlepsze są wielkie zapory na rzekach😉 Ale wystarczy zastosować w swoim otoczeniu proste rozwiązania sprzyjające naturalnej retencji. O jednym z nich - zastępowaniu szczelnej kostki brukowej ażurową kratką - pisaliśmy ostatnio (bit.ly/2Pw6C8d).
Dziś kolejna inspiracja - ogrody deszczowe. To specjalne nasadzenia roślin - bezpośrednio w gruncie lub w pojemniku (skrzynce) - które zatrzymują deszczówkę, oczyszczają ją i nadmiar stopniowo odprowadzają do gruntu. Przydomowe ogrody deszczowe mogą być niewielkie - nawet 1-2 mkw. Najczęściej umiejscawia się je przy wylotach rynien. Przy zakładaniu ogrodu deszczowego ważny jest dobór roślin: takich gatunków, które będą zdolne oczyszczać deszczówkę i zarazem odpornych na naprzemiennie występujące okresy zalewania i suszy. Odpowiednio dobrane warstwy piasku i żwiru w podłożu pozwalają lepiej filtrować zanieczyszczenia. W internecie można znaleźć proste instrukcje, jak założyć ogród deszczowy.
Jest to rozwiązanie warte uwagi nie tylko przy domach indywidualnych, ale w ogóle na terenach zurbanizowanych - jako element zieleni miejskiej. W czasie gwałtownych opadów deszczu takie ogrody pomagają odebrać nadmiar wody z chodników, jezdni, szczelnie wybrukowanych placów.
Oczywiście jeden czy dwa ogrody deszczowe założone przez entuzjastów nie poprawią znacząco stopnia naturalnej retencji. Lecz gdyby powstawały w rzeczywiście dużej liczbie, to dzięki efektowi skali wyraźnie go zwiększy. Dlatego zachęcamy - małymi krokami możemy pomóc sobie samym i naturze"
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Ci Zieloni to jakaś nowa Międzynarodówka... Działają w większości państw Europy! Nie wiem czy mają jakieś kongresy (podejrzewam, że tak). Następna grupa, która chce żyć na koszt innych. .,I,.

przewodnicząca Partii Zieloni, kandydatka na Prezydenta Wrocławia
Małgorzata Tracz·Napisała we Wtorek, 21 sierpnia 2018.

Mam 33 lata. Urodziłam się w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Uwielbiam to miasto, ale gdy w 2004 roku przyjechałam na studia do Wrocławia - zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia.
Od maja 2015 roku jestem przewodniczącą Partii Zieloni, obecnie razem z Markiem Kossakowskim - dziennikarzem i działaczem opozycji demokratycznej. Działam politycznie, ponieważ zależy mi na środowisku naturalnym i walce ze zmianami klimatu, na równości ludzi w demokratycznym państwie prawa, silnej Unii Europejskiej, na zielonej gospodarce oraz rozwoju miast i regionów, który poprawi naszą jakość życia i opierać się będzie na wartościach takich jak godność człowieka odpowiedzialność za naturę oraz praworządność i demokracja.
Ukończyłam filologię polską oraz stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Już jako studentka wyjeżdżałam do pracy za granicę oraz angażowałam się w działania polityczne i społeczne. Byłam członkinią Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja, współzakładałam Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie Trampolina, które pracowało z dziećmi i młodzieżą na wrocławskim Nadodrzu.
W minionych latach aktywnie działałam w obszarach ochrony przyrody, praw kobiet, polityki miejskiej, walki ze smogiem, rozwoju obywatelskiej energetyki odnawialnej, a w ostatnich latach - obrony praworządności w Polsce. Należę do Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet oraz jestem członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet. Współpracuję z organizacjami ekologicznymi, wspieram projekty z zakresu ochrony środowiska. Jestem członkinią Komitetu Ratujmy Kobiety, który dwukrotnie prowadził obywatelską inicjatywę ustawodawczą pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Należę również do Stowarzyszenia Ekologicznego "Eko-unia".
Nie jestem tylko polityczką i aktywistką - zawodowo zajmuję się organizacją szkoleń, wykładam na Wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz prowadzę galerię sztuki "La Belle Epoque". Potrafię motywować do działania i koordynować prace dużych zespołów. Przez prawie 6 lat pracowałam na stanowisku koordynatorki ds. organizowania i prowadzenia szkoleń w dużej międzynarodowej firmie.
Biegle posługuję się językiem angielskim, wciąż pracuję nad francuskim. Zarówno w działalności zawodowej, jak i politycznej, najbardziej cenię i lubię kontakt z ludźmi. Jestem wegetarianką, która stopniowo przechodzi na weganizm i walczy o prawa zwierząt. Lubię gotować, czytać, oglądać seriale oraz grać z przyjaciółmi w wymagające współpracy gry planszowe.

I DODAM, BO ZNAM JEJ ŻYCIE - TRACI FINANSOWO NA BYCIU W POLITYCE
13-09-2018 20:59 
 Ocena 1 na 1
Krystynaback (2981 punktów)
(zablokowany)
Wybór człowieka, nadanie mu nadrzędnej roli i podporządkowanie się jego decyzjom tworzy wśród ludzmi hierarchię i o żadnej równości nie może być mowy.

Tę samą hierarchię między ludźmi buduje sprzeczny z demokracją kapitalizm.

Która hierarchia społeczna jest lepsza? Ta z tajnego wyboru prawodawcow czy ta, która powstaje skutkiem koncentracji własności w niejawnych przelewach majątku?

Powinny być dwie bo się wzajemnie kwestionują przez co ograniczają? Ale po co ograniczać władzę człowieka nad człowiekiem? Bo nadmiar władzy prowadzi do pasożytnictwa społecznego?

Znam lepsze sposoby na ograniczenie zmian środowiskowych i rozwój człowieka od wyboru kolejnego prawodawcy, który nie zdaje sobie nawet sprawy z tego jaką chciwość i arogancję obudzi w nim poczucie władzy po zwycięstwie w wyborach.

Otóż
zrezygnujmy z tajemnicy głosowania
zrezygnujmy z tajemnicy własności
zrezygnujmy z kreacji i emisji pieniądza poprzez oprocentowany dług
zrezygnujmy z podatków pośrednich
zaakceptujmy podatek od własności
zaakceptujmy jawny wybór podatku od własności w demokracji bezpośredniej
zaakceptujmy kryptograficznie zabezpieczony zapis wszelkiej wlasnosci w księdze kapitału
uznajmy prawo własności do czynności wytwórczych w miejsce współczesnych praw własności niematerialnej
zniesmy prawo pracy
przelewajmy podatek od własności bezpośrednio z majątków właścicieli do majątków pracowników najemnych z pominięciem skarbu państwa
zniesmy szkoły państwowe, bo nędznym jest poic młode umysly jedną idea państwową
zniesmy darmowa opieke zdrowotna, która nigdy darmową nie była a każdy robol za swe wyleczenie zapłacil swoją krwawica
kreujmy i emitujmy pieniądz poprzez nieoprocentowany debet ściśle powiązany z jawna i opodatkowana własnością
Doprowadzamy do rozproszenia własności i realizacji funkcji społecznych przez wiele niezależnych podmiotów gospodarczych

Tak można się rozwinąć, tak można stać się lepsza formą, wyższa kulturowo istota.

Pitu pitu, że jestem dobra, bo jestem wegetarianka i zbuduje wam farmę słoneczną tylko dajcie mi decydować o Was w tajnym wyborze słychać już od dziesiątek, setek lat i zawsze realizuje się ten sam scenariusz.
Władza budzi taką arogancję i taką chciwość, że każdy człowiek po tajnym wyborze staje się kimś innym od tego, kim był przed wyborem.

A tak w ogóle to mnie ten problem nie dotyczy, bo nie uczestniczę w waszym tajnym wyborze. Powiem więcej brzydzi mnie tak dokonany wybór i wiele mi mówi o podłości tych wszystkim, którzy w nim uczestniczą.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Partia Zieloni Wrocław.

Zdjęcie
scontent-f(*)258f6650571dc8ad73&oe=5C623707

"Zgłosiliśmy dziś do rejestracji listy Partii Zieloni do Rady Miejskiej Wrocławia! 💚 Mamy komplet - 51 wspaniałych kandydatów i kandydatek 🌱🌻 Znajdziecie tam aktywistów i aktywistki, społeczników, specjalistów w różnych dziedzinach i radnych osiedlowych - osoby, którym na sercu leżą sprawy miejskie i ochrona przyrody. Będziemy mieć także listy we wszystkich okręgach do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego #DobryKlimat #ZielonyWrocław"

Ta partia to nie wydmuszka tylko silne już środowisko ludzi chętnych do działania dla zdrowia Polaków!
MaxGolonko3 (3459 punktów)
WOW


Zieloni pod przewodnictwem Małgorzata Tracz zdołali zarejestrować ogólnopolski komitet, po raz pierwszy w historii partii. W każdym województwie zarejestrowaliśmy przynajmniej jedną listę, a w niektórych - jak np. w dolnośląskim - we wszystkich okręgach. 21ego października głosujcie na Zielonych!


Tu śliczne "logo" o tym:

scontent-f(*)b865714b56e690690c&oe=5C2D1BCF

To jest przełom. Przełom wynikający z faktu, że problemy ekologiczne, transportowe, a nawet śmieciowe zaczynają zagrażać nam wszystkim.
Oni od lat siedzą w temacie i dziś są najbardziej kompetentnymi politycznie w tej sferze!

Pozdrawiam
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Grafika:

scontent-f(*)0faa32602cf2382f2b&oe=5C320E4F

z rozmową z Buddą.

Pomyślałem, że może przydać się Zielonym
w jakiejś dyskusji - jako bon mot czy coś takiego.
Gdyby odnieść ją do "dóbr natury".

Nawiązując zaś do niebieskiej grafiki:

scontent-f(*)bf1ba6b9eaa8e6d838&oe=5C31A644

Ta grafika teraz pojawia się w necie intensywnie.
Ale kto tak naprawdę jest normalny?
Czy ten
co uczestniczy w wyścigu szczurów do dużego majątku i wakacji na Malediwach i dba bezwzględnie o uznanie, opinię, prestiż, cotygodniowe pokazywanie się "gdzie trzeba"
czy ten
co traci czas na hobby, troskę o świat, i daje pożyć przyrodzie, a nawet często jeździ rowerem (jak chociażby przewodnicząca partii Zieloni, Małgorzata Tracz)?
p.s.
Tu przykład bezinteresownej działalności wydawniczej - darmowe wydania pięknie ilustrowanego czasopisma o ochronie przyrody.

www.ekoklu(*)ry&layout=blog&id=45&Itemid=96

Pozdrawiam
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Małgorzata Tracz, przewodnicząca Zielonych, kandydatka na prezydenta Wrocławia, zna się na ekologii i często jeździ rowerem.

Tu super fotka:

scontent-f(*)129bc9d52af570c5f5&oe=5C308962

Pozdrawiam
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Przesada szkodzi.

Tu zdjęcie:

scontent-f(*)a065004e4c0f6ef60e&oe=5C2F0ECA

oraz tutaj (gdyby tamto nie działało)

scontent-f(*)982d76c122156c62a6&oe=5C1A6F60

Krytykujmy błędy nawet popełniane przez swoich bo inaczej nie będziemy wiarygodni dla ludzi myślących.
Ewolucja to prawda i nauka pokazała, że tak ukształtowała nasz gatunek, że to mężczyzna zdobywa przychylność kobiety bo ponosi mniejszy wysiłek na rzecz skutków miłości.
Kobieta to nie jest to samo co mężczyzna i nie ma obowiązku zachowywać się tak samo jak mężczyzna nalegając na pocałunek - choćby nie wiem jak równościowa idea stała za wnioskiem przeciwnym.
Zapamiętajmy po wsze czasy najbardziej racjonalną myśl: Nauka przed ideologią!
Zielonych uważam za chyba za jedyną partię w Polsce w tym, znakomitym sensie, racjonalną.
Pozdrawiam
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Kliknij link do załącznika jpg
>Czystsze środowisko, komunikacja zbiorowa i rowerowa, świeckie państwo, sensowny system zasiłków dla
>bezrobotnych - taka łatka Zielonych i Razem byłaby super, idźcie tą drogą, a nie w jakieś kolorowe
>egzotyki bo przesada w każdą stronę jest niedobra .

Jeśli duchy jednak istnieją (w partii Zieloni mile widziani są też ludzie wierzący) to Einstein trzyma kciuki za Zielonych i Małgorzatę Tracz.

Tutaj dowód - bardzo ciekawy:

scontent-f(*)840522eba6716030c9&oe=5C6196A6

Pozdrawiam
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Popieram



Pozdrawiam
05-10-2018 11:09 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Popieram
www.facebo(*)29060207262034/?type=3&theater
>Pozdrawiam


Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Zieloni to nie licealisci o śmiesznych ideach tylko ludzie fachowo dbający o środowisko życia człowieka

Oto ich Top!

scontent-f(*)ef36a04dca14580b81&oe=5C612D49

Pozdrawiam
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Małgorzato Tracz, Marku Kossakowski, czołówko Zielonych. 1% to nie jest źle. Niemniej może warto zrobić badania wśród ludzi czemu nie głosowali na Zielonych. Co zniechęcało? Jaki mit? Czy taki, że "tak naprawdę" Zieloni to struktura polityczna LGBT? Czy taki, że ekolodzy to szaleńcy lub łapówkarze za dopuszczenie do inwestycji? Czy nadmierni miłośnicy multi-kulti, czy co?
BTW
Czy empatia ma być bezgraniczna?
Czy jednak trochę bardziej powinniśmy kochać swój gatunek niż świnie, żubry, norki, orangutany, a nawet kosmitów?

Jeśli do Ziemi dotrze z mozołem, ostatkiem sił, rakieta z kilkudziesięcioma ledwo żywymi kosmitami (nie może być inaczej bo lot jest bardzo długotrwały i są spore promieniowania) to czy należy im pomóc, dać im szanse na egzystencję, rozmnażanie się, nawet jeśli potrafią realizować wysoki przyrost naturalny i zaczną ich być miliony?

To samo pytanie o lokalną populację (państwa).
Czy osoby migrujące spoza państwa do naszego państwa, wnoszące całkowicie inną kulturę, są gośćmi, o których mamy dbać według zasady: gość w dom Bóg w dom? Zastaw się, a postaw się?

Czy Zieloni zdobyli aż/tylko* 1% za to, że są przeogromnie empatyczni, czy za walkę ze smogiem i o lepszą komunikację zbiorową i tereny zielone?

Czy każdy rzadki żuczek, ropuszka wykryta na jakiejś łączce musi wstrzymywać budowę zaplanowanej obowodnicy miasta?

Pozdrawiam
p.s.
G.Bruno nie uważał, że jesteśmy jedyni, a pewna organizacja doprowadziła do spalenia go na stosie (ale nie tylko za to). Tak czy owak jestem wrogiem palenia ludzi - nawet największych zbrodniarzy. To sadystyczne, wysoce bez sensu i nieludzkie (podobnie jak wiekuiste piekło).
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Gazeta Wyborcza ugięła się i przechodzi ideologicznie na pozycje oczekiwane przez Kościół albo PIS.
Nie rozumiem bowiem dlaczego Adam Michnik pozwala na publikowanie takich doniesień.
Przecież lewicowa poprawność polityczna nakazuje ukryć narodowość sprawców jeśli należą do jakiejś mniejszości.

Ale z drugiej strony (i nieco broniąc Adama Michnika) ...

Spotkałem się z atakiem na mnie za to, że pisałem o "homoseksualnych pedofilach na służbie Watykanu".
Krytykowano mnie dlaczego nie pomijam słowa "homoseksualnych". Jakby to nie chłopcy byli najczęstszym obiektem zbrodni kleru.

Lewica z założenia chce pomagać przede wszystkim najsłabszym, a mniejszości - lata temu - zdefiniowała sobie jako prze-najważniejsze grupy wśród najsłabszych i ... w praktyce plaster na usta o nich gdy ktoś coś zbroi.

Są na przykład cwaniacy żyjący na koszt systemu ale ... "cicho o tym".
Niektórzy rumuńscy Cyganie z nielegalnego obozowiska przy ul Kamieńskiego we Wrocławiu "zawłaszczają czas i uwagę" lekarzy szpitala jak członek ich rodziny trafia tam (na bezpłatne leczenie rzecz jasna).
Chirurdzy uciekają z oddziału drugim wyjściem (albo windą) na ich widok.

To już zaczynam zastanawiać się czy nie "woleć" Marksa?
Ten co prawda zlekceważył szkodliwie - z braku wiedzy - kwestie zasobowe i ekologiczne ale przynajmniej w centrum uwagi postawił pracowników najemnych.
Ci - jako "nie mniejszość" - nie są w zarysowanej sytuacji na pierwszym miejscu dla lewicy, a niby czemu?

Przechodząc do meritum konkretnego.

Ta kobieta nie żyje! Przez Nigeryjczyka i jego znajomych, i co? Nadal lewicowe "Oczy szeroko zamknięte"?
Wiecie gdzie leży Nigeria? Nie? To sprawdźcie. Unikanie niewygodnych tematów jest prawie kłamaniem i dlatego amoralne IMHO.

Dlaczego o tym piszę?
Gdyż mój znajomy, lekarz, ateista, wybitny erudyta, utytułowany brydżysta, nie głosuje na Zielonych właśnie przez potencjalny rozrost w UE populacji takich ludzi jak ten Nigeryjczyk (Islamista ze środkowej Afryki bez szacunku dla kobiet).
Może ten lekarz jest "czemuś" głupi ale jest faktem wyborczym. Niestety ateistycznym faktem wyborczym. I trudno go przekonać. To odpuszczamy takich sobie?
Ja też jestem ateistą ale głosowałem na Zielonych i nadal zamierzam - dodam.

Dla mnie oceniająco-akceptujące (lub nie - wtedy nie zostają) rozróżnianie podgrup wśród przybywających imigrantów jest dziś sprawą dość odległą dla Polski ale problem narasta.
I można tutaj utonąć politycznie (około zero % w wyborach) i nawet merytorycznie (wyjść na dalece nieprzemyślanych).

wiadomosci(*)powego-zmarla-porzucona-w.html

.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Na konferencji prasowej pod Sejmem przedstawiliśmy

(Zieloni) NA DOLE TEKSTU WIDAĆ SYMPATYCZNĄ FOTOGRAFIĘ PRZEWIŃCIE STRONĘ !

nasze plany na najbliższe miesiące. Naszym priorytetem jest tworzenie nowych zielonych kół w całej Polsce z myślą o wyborach do Parlamentu Europejskiego i Sejmu. Będziemy gotowi wystartować w nich samodzielnie - chyba, że powstanie koalicja dająca realne szanse na mandaty dla zielonych posłanek i posłów i gwarantująca realizację zielonego programu.

Zapraszamy Was do pomocy w budowaniu zielonej polityki w Polsce. Polityki opartej na przyjaznym ludziom
i środowisku programie, dzięki któremu Polska będzie mogła odetchnąć od smogu, niepewności jutra i od wewnętrznych podziałów. Wspólnie zbudujmy zielone jutro bez obaw


Małgorzata Tracz: Za nami wybory samorządowe, w których pierwszy raz jako Zieloni startowaliśmy do sejmików wojewódzkich. To był dla nas przełomowy moment i pierwsza ogólnopolska kampania. Byliśmy jednym z 10 komitetów ogólnopolskich. Ponad 170 tysięcy osób w całej Polsce zagłosowało z nadzieją, zagłosowało na Zielonych, za co każdej z tych osób bardzo dziękujemy. To dobry wynik na początek. Jesteśmy z niego zadowoleni i będziemy pracować, aby następne starty w wyborach były jeszcze lepsze. Jesteśmy rosnącą partią, jeszcze bez znanych polityków, ale opartą na ekspertach w wielu dziedzinach, zwłaszcza tak nam bliskich, jak zdrowie, czyste powietrze i ochrona przyrody. Wiemy, że jest w Polsce duża grupa osób, dla których ważne są takie wartości, jak ochrona przyrody dla nas i przyszłych pokoleń, godność człowieka, solidarność, praworządność, ekologiczna odpowiedzialność i demokracja. Nie zawiedziemy ich.



Naszym najważniejszym zadaniem na kolejne miesiące i lata jest budowanie zielonej polityki w Polsce, zarówno poprzez działania lokalne, jak i krajowe oraz europejskie. Zieloni mają wiele ważnych treści do wniesienia do debaty publicznej i politycznej. Krok po kroku nasze postulaty programowe będą realizowane w samorządzie i parlamencie, zmieniając Polskę na lepsze.

W kolejnych miesiącach chcemy odwiedzić nowo powstające oraz prężnie rozwijające się struktury Zielonych. Zieloni rosną w całej Polsce, nie tylko w miastach wojewódzkich, lecz również w powiatowych. Naszym celem jest start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Myślimy też o wyborach do Sejmu i Senatu. Ale nie zapominamy o długofalowym celu, jakim jest stworzenie sprawnie działającego politycznie i wyborczo, skupionego na programie, ogólnopolskiego wielotysięcznego ruchu Zielonych.

Marek Kossakowski: Jako Zieloni jesteśmy zawsze tam, gdzie trzeba. Od samego początku potępialiśmy działania PiS znoszące niezawisłość sądów, byliśmy na czarnych protestach, na akcjach w obronie Puszczy Białowieskiej. Mamy świadomość, że w wyborach samorządowych wiele osób głosowało ze strachu przed PiS, a nie z nadzieją na długofalową i rozważną politykę. Wiemy, że wciąż mamy mocno spolaryzowaną scenę polityczną. Wiemy, że głosowanie na Zielonych nie było łatwe. Tym bardziej dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali.

Chcemy, by w 2019 roku wybory do PE oraz parlamentarne w Polsce nie były wyborami przeciwko komuś, lecz za konkretnym programem i wiarygodnymi kandydatami. By wybory w 2019 roku nie pogłębiły podziału na polskiej scenie politycznej na dwa obozy, lecz pokazały, że jesteśmy dojrzałą demokracją. Pamiętajmy, że sprzeciw wobec niszczenia państwa prawa przez PiS pokazują nie tylko PO i .N, lecz także Zieloni i inne ugrupowania na polskiej scenie politycznej.

Prowadzimy rozmowy z różnymi partnerami po demokratycznej stronie sceny politycznej. Do nadchodzących wyborów pójdziemy samodzielnie albo w takiej koalicji, która będzie spełniała następujące 4 warunki:

1) Po pierwsze, da realne szanse na wprowadzenie posłów i posłanek do naszej frakcji w Parlamencie Europejskim - Zieloni/Wolny Sojusz Europejski - by tam w wielkiej zielonej rodzinie reprezentowali interesy Polek i Polaków.

2) Po drugie, w wyborach parlamentarnych da realne szanse na wprowadzenie zielonych parlamentarzystek i parlamentarzystów do Sejmu i Senatu, by punkty z naszego programu przekuwali w język ustaw.

3) Po trzecie, chodzi nam o koalicję, w której będziemy mogli realizować nasze główne zielone postulaty: walkę ze smogiem, odchodzenie od węgla w stronę energii ze źródeł odnawialnych, ochronę klimatu Ziemi, wreszcie stworzenie prawdziwie demokratycznego systemu politycznego, w którym wolność i równość są jednakowo ważne.

4) Po czwarte, chodzi nam o koalicję, która odbierze władzę PiS. Jak dokładnie będzie to wyglądać, zdecydują toczące się rozmowy, którym dziś dajemy zielone światło.

Małgorzata Tracz dodała: Jesteśmy na początku naszej drogi i mamy świadomość, że przed nami jeszcze dużo pracy. Wybory samorządowe dały nam wiatr w skrzydła do dalszych działań. Krok po kroku, cierpliwie i wytrwale, z programem "Ekologicznie, demokratycznie, solidarnie". Zapraszamy wszystkich, którzy popierają ten program, do wspólnego budowania zielonej polityki w Polsce. Polityki opartej na przyjaznym ludziom i środowisku programie, a nie na strachu i nienawiści. Programie, dzięki któremu Polska będzie mogła odetchnąć od smogu, niepewności jutra i od wewnętrznych podziałów. Wspólnie zbudujmy zielone jutro bez obaw!

Mój komentarz:

Fajne cele. Cieszę się że nie wymieniliście niszowych celów.
Spektakularny upór przy bardzo niszowych sprawach by się pokazać ultra-pseudo-nowoczesnymi szkodzi
Czesi ostatnio trochę się opamiętali z tym kolorytem

Trochę zabrakło mi tu oszczędnego trybu życia czyli komunikacji zbiorowej (i rozsądnego wsparcia dla rowerowej).


MaxGolonko3 (3459 punktów)
Dlaczego popierajmy Zielonych?

Gdyż tam są racjonalni ludzie o racjonalnych celach - zgodnych z naukowym podejściem do filozofii życia człowieka:

Ilustracja graficzna

scontent-f(*)8386fff2a8bf50ee1c&oe=5C7194EC

Jakimi celami w życiu kierują się racjonalni ludzie - i warto?

Według psychologii (a przeczytałem wszystkie publikacje o tym dostępne swego czasu) człowiek prawie nie ma konkretnych wrodzonych potrzeb psychicznych, poza odruchem orientacyjno-poznawczym.

Inne potrzeby jak prestiż, uznanie czy posiadanie to nabyte potrzeby w dzieciństwie (funkcjonalne zatem, a nie wrodzone - można je w jakimś stopniu "odautomatyzować" jak ktoś ma czas na pracę nad sobą).

Dlatego repertuar mądrych celów w życiu jest taki:

Zdrowie; Umiarkowane przyjemności fizyczne (erotyczne i kulinarne - ale nie szalone); Przyjemności poznawcze (wycieczki-sport-hobby-rozmowy-obserwcje-nauka-kultura) oraz Pomaganie innym ludziom i przyszłym pokoleniom - w tym ewentualne posiadanie i wychowywanie swojego dziecka.

Dlaczego pomagamy innym ludziom?
Gdyż zdajemy sobie sprawę, że inni ludzie (także w przyszłości) są w znacznym stopniu naszymi sobowtórami - prawie kopiami fizycznymi i emocjonalnymi.
Odruchowe doceniane cudzych stanów emocjonalnych można wiązać z pojęciem "empatia".

Miłego dnia
Max (ateista)
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Dla prawdziwie inteligentnych ekologów i Zielonych wszelkie religie są dramatycznym wrogiem dla celów jakie realizują. Wymuszają nadmierny przyrost naturalny ludności oraz przeznaczanie państwowych pieniędzy na rzeczy nielogiczne (np rozbudowę świątyń typu Licheń i pensje katechetów) zamiast na rozwój odnawialnych źródeł energii i mniejsze jej zużywanie. Ponadto uczą żyć górnolotnymi hasłami (bezrefleksyjną wiarą w nie), a nie z rzeczowym liczeniem parametrów sytuacji - na co nas stać.
Na przykład ilu imigrantów naprawdę możemy przyjąć w UE bez katastrofy dla nas wszystkich.
***
Już chyba wiemy skąd mamy paradoks Fermiego. Tajemnicze milczenie kosmitów mimo miliardów planet w kosmosie.
Najłatwiejsze danie znać o swoim istnieniu jest możliwe na falach radiowych ale emitowanych dużym, zaawansowanym technologicznie i drogim radioteleskopem.
Tymczasem kosmici prawdopodobnie też żyli najpierw niefrasobliwie korzystając z zapasów węgla i doprowadzili do ocieplenia.
Według tego co czytałem w "Świat Nauki" kilka lat temu to doprowadzi (u nas - więc najpewniej i u nich) do gigantycznych migracji.

Takie migracje to migracje ludzi z gorszych, uboższych rejonów (pustynie, wysychające sawanny, lasy) gdzie osiągnięć nauki i konkluzji na jej bazie nie ceni się (raczej czarownika co wyczaruje deszcz, itp).

Jak setki milionów kosmitów z taką "kulturą" naszły na ich dalekie od równika rejony to zdobyły tam z czasem władzę i naukowe programy skreśliły z finansowania (sic!).
Także transmisje w kosmos.

A tu sensacyjnie mądra grafika

scontent-f(*)92af45eed652a13bbf&oe=5CA183C7

Pozdrawiam
MaxGolonko3 (3459 punktów)
W USA pojawiła się nowa polityczka - młoda (29) ale już w Kongresie.

Może być wzorcem dla Zielonych

gdyż walczy o bezpłatną służbę zdrowia, darmowe uniwersytety i autentyczną ochronę klimatu - współtworząc z innymi politykami ruch:

GREEN NEW DEAL = ZIELONY NOWY ŁAD

Oto ona:

wiadomosci(*)4881,24299159,twarze-roku.html

oraz

www.wysoki(*)nki.html?disableRedirects=true

Pozdrawiam
02-01-2019 11:08 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>W USA pojawiła się nowa polityczka - młoda (29) ale już w Kongresie.
>Może być wzorcem dla Zielonych
>gdyż walczy o bezpłatną służbę zdrowia, darmowe uniwersytety i autentyczną ochronę klimatu - współtworząc z innymi politykami ruch:
> GREEN NEW DEAL = ZIELONY NOWY ŁAD

Darmowe uniwersytety?
Co to takiego?
Profesorowie nie dostają wynagrodzenia podobnie czy murarze stawiający budynki uniwersytetu?

Aaaa więc normalnie płatne tylko rękami urzędników i dzięki przymusowi podatkowemu?

Czyli umacnianie socjalizmu?
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Ta kreatura umysłowa wyłamała się po ataku nożem na prezydenta Gdańska i zrobiła winnym Owsiaka. Może ludzie co są tak dramatycznie niedouczeni, że nie wierzą nawet w teorię ewolucji uwierzą chociaż w to, co widać jak się chwile pomyśli, że PIS to chora partia pół-psychopatów na czele (sic!)
i lepiej głosować na Zielonych!


Wenancjusz (16441 punktów)
>Ta kreatura umysłowa wyłamała się po ataku nożem na prezydenta Gdańska i zrobiła winnym Owsiaka. Może ludzie co są tak dramatycznie niedouczeni, że nie wierzą nawet w teorię ewolucji uwierzą chociaż w to, co widać jak się chwile pomyśli, że PIS to chora partia pół-psychopatów na czele (sic!)
>i lepiej głosować na Zielonych!
>

Pozbawiona absolutnie podstaw nowa teoria spiskowa Wielguckiego, mistrza obrzucania błotem i fekaliami. Co dziwi nasza (nie)ulubiona Krysia P. do niego się przyłącza. Jak dotąd mimo wielorakich kontroli Owsiak nie ma postawionych zarzutów malwersacji.
O czym więcej dyskutować?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Zieloni/Razemowcy
Jakie macie propozycje co do zasiłków na dzieci?

Ja się pytam w jakim kraju my żyjemy, że tyle dzieci było tak zaniedbanych wychowawczo i opiekuńczo przez rodziców, że padło ofiarą tego zbrodniarza (zgwałcił w Polsce w swoim regionie dziesiątki dziewczynek - opis dalej)?

Jak idzie się na ilość i daje 500 plus dopiero na drugie, trzecie, czwarte, siódme i jedenaste (by przypodobać się Episkopatowi) zamiast waloryzowane co roku 750 na pierwsze, drugie - to daleko jako naród nie zajedziemy.

Będzie większa dzietność i większa śmiertelność niedożywionych, fatalnie przygotowanych do życia osób z rodzin tak smutnych jak pazerne na pieniądze za dziecko lub nie potrafiących sterować swoją dzietnością.

Znam osobiście w sąsiedztwie rodziny 2+3 i więcej ... gdzie ojciec wygląda jak lokator zadaszonych śmietników i kupuje w sklepie spożywczym prawie codziennie wyłącznie najtańsze piwo! Mama skończyła szkołę specjalną.

Inspiracja:

"Ruszył proces Krystiana W., ps. "Krystek". Postawiono mu 40 zarzutów

Krystian W., pseudonim "Krystek", nazywany jest w mediach "łowcą nastolatek". Mężczyzna został oskarżony o popełnienie licznych przestępstw przeciwko wolności seksualnej na szkodę 33 pokrzywdzonych. Większość z pokrzywdzonych przez "Krystka" kobiet to nastolatki - pięć z nich w chwili popełnienia przestępstwa nie miało ukończonych 15 lat, a 20 nie miało ukończonych 18 lat. Krystianowi W. postawiono 40 zarzutów.

Na ławie oskarżonych w Sądzie Rejonowym w Wejherowie oprócz Krystiana W. usiadło także czterech innych mężczyzn - Marcin T., oskarżony o pięć przestępstw przeciwko wolności seksualnej, Jakub K. oskarżony o kilkukrotne obcowanie płciowe z osobą, która nie ukończyła 15 roku życia, Sebastian Ż., który został oskarżony o utrudnianie śledztwa w sprawie Krystiana W. oraz Krzysztof L., któremu grozi wyrok za nakłanianie pokrzywdzonej do składania fałszywych zeznań w toku postępowania przeciwko "Krystkowi".
Horror nastolatek. Krystian W. oskarżony o wielokrotne gwałty i molestowanie

Do akt sprawy dotarł portal onet.pl. Wynika z nich, że śledztwo w sprawie Krystiana W. rozpoczęło się w 2015 roku, gdy 14-letnia dziewczyna rzuciła się pod pociąg po tym, jak wyznała swojej koleżance, że została zgwałcona. W wyniku śledztwa okazało się, że "Krystek" wielokrotnie zaczepiał dziewczyny w wieku 12, 13 czy 14 lat. Z zeznań ofiar wynika, że niektóre z nich Krystian W. gwałcił wielokrotnie. "Część z nich miała mu w ten sposób oddać wyimaginowany dług - np. za podwiezienie, za zabranie na dyskotekę albo za doładowanie telefonu" - pisze onet.pl. Krystian W. miał dopuszczać się zarzucanych mu czynów w latach 2006-2015 na terenie Trójmiasta, Pucka, Wejherowa i Władysławowa. Oskarżony nie przyznaje się do winy."

wiadomosci(*)-krystka-lowcy-nastolatek.html
23-01-2019 17:54 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Będzie większa dzietność i większa śmiertelność niedożywionych, fatalnie przygotowanych do życia osób z rodzin tak smutnych jak pazerne na pieniądze za dziecko lub nie potrafiących sterować swoją dzietnością.

>Znam osobiście w sąsiedztwie rodziny 2+3 i więcej ... gdzie ojciec wygląda jak lokator zadaszonych śmietników i kupuje w sklepie spożywczym prawie codziennie wyłącznie najtańsze piwo! Mama skończyła szkołę specjalną.

Znam osobiście rodziny bezdzietne w których leje się najpierw wódka a potem krew. Każdy zna różne rodziny.

Nie wielodzietność jest patologią, ale... patologia.

Sam pochodzę z wielodzietnej rodziny, sam mam wielodzietną rodzinę i wypraszam sobie jakiekolwiek sugestie jakoby wielodzietność oznaczała patologię

Ty jesteś patologią, skoro widzisz takie powiązanie.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
23-01-2019 21:09 
 0 na 2
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Ty jesteś patologią, skoro widzisz takie powiązanie.

Ja widzę inne.
Ty jesteś krypto-katolikiem i w każdy możliwy sposób (jak i tu) przeinaczysz moją myśl bo zwalczasz mnie jako osobę popularyzująca argumenty przeciwko realności istnienia Jahwe.

Pozdrawiam
p.s.
EXMPLE of my arguments

Nauka już udowodniła że myślenie, intuicje a nawet sądy moralne wynikają z protonów, neutronów, elektronów i kwantów tak a nie inaczej poukładanych w przestrzeni mózgu (oczywiście z pewnym marginesem losowości kwantowej ale nie dużym). OTO DOWÓD, ŻE NA RZEKOMĄ DUSZĘ MOŻNA WPŁYWAĆ URZĄDZENIAMI MATERIALNYMI:

www.rp.pl/(*)locac-poczucie-moralnosci.html
24-01-2019 06:55 
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)
Obraziłeś wielu uczciwych ludzi zajedno wychowanych w wielodzietnych rodzinach, jak i wychowujących liczne potomstwo

>>Ty jesteś patologią, skoro widzisz takie powiązanie.
>Ja widzę inne.
>Ty jesteś krypto-katolikiem i w każdy możliwy sposób (jak i tu) przeinaczysz moją myśl bo zwalczasz mnie jako osobę popularyzująca argumenty przeciwko realności istnienia Jahwe.

Nie krystkoń. On też ucieka się do obelg, a zamiast argumentów zmienia temat
On też, na arumenta odpowiada użalając się nad tym: że jest zdominowany, ty że zwalczam twoje "ateistyczne" poglądy. On też uważa, że się go "zwalcza"

Zaraz zaczniesz udowadniać, że rodziny wielodzietne to patologia bo cesarz Konstantyn....

>Nauka już udowodniła że myślenie, intuicje a nawet sądy moralne wynikają z protonów,...
Co to ma wspólnego z patologią w rodzinach?
>OTO DOWÓD, ŻE NA RZEKOMĄ DUSZĘ MOŻNA WPŁYWAĆ URZĄDZENIAMI MATERIALNYMI:
Co to ma wspólnego z patologią w rodzinach?

Dokładnie jak u Hamerlika - zmiana tematu zamiast argumentów

Nie jestem krypto-katolikiem. Nie krystkoń, on też stawia sobie chochoła z którym polemizuje.

A Twoje "argumenty przeciwko realności istnienia Jahwe." są niewiele warte.
1 Są lustrzanym odbiciem Strażnicy
2 Kończą się twoimi ucieczkami przed pytaniami (jak u Hamerlika)
2.1 Pomijaniu pytań
2.2 Ucieczki w osobiste wycieczki

Zazdroszczę Ci głębokości Twojej wiary

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-01-2019 12:53 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Trolujesz frondowo (albo OPUSDEI-owo) bo skłamałeś że ja napisałem że uważam rodziny mnogodzietne za patologię.

Statystycznie lepszy rozwój ma dziecko w rodzinie 2+1 albo 2+2 niż 2+5 z oczywistych dla człowieka o przyzwoitym IQ powodów.

Agnos i tak mnie nie zbanuje kolego krypto-jezuito mimo twoich chwytów.

A moje argumenty są silne i dlatego bolą Cię bo nie chcesz choć raz przemyśleć od nowa swojej wiary w Jahwe.
Masz w niej przyjaciół i trudno ci nawet dopuścić myśl o zmianie Twojego światopoglądu bo twoje życie by się mocno zmieniło.

Oto one:

[BTW Zachęcam wszystkich do drukowania tego zestawu 11-tu punktów na kartkach formatu A4 i przylepiania taśmą klejącą na płotach, ścianach i innych powierzchniach, w miejscach gdzie bywa sporo ludzi (np na przystankach komunikacji zbiorowej)].

1. Cesarz Konstantyn, który - jak wiadomo z historii - z przyczyn politycznych wylansował wiarę w Jezusa sam w niego nie wierzył. Nawet nie ochrzcił się za przytomnego życia - został ochrzczony dopiero gdy był ciężko chory, na dwa dni przed śmiercią.

2. Kara piekła jest zbyt okrutna. Wiekuiste męki za skończoną ilość przestępstw jakie najgorszy nawet człowiek może popełnić to jakiś patologiczny, głupi sadyzm.

3. Bóg aby panować nad światem musiałby być wszechwiedzący, a więc też znający całą przyszłość już jak stwarzał świat. Wiedziałby zatem już wtedy kto jaki grzech popełni. Karanie zatem za grzechy byłoby nonsensem.

4. Czasami rodzi się dziecko mniej sprawne umysłowo od szympansa. Tak samo zdarzało się, że pierwsze Homo Erectusy nieraz wydawały na świat dzieci mniej inteligentne niż żyjące wtedy jeszcze na świecie Australopiteki, od których pochodzimy. To ośmiesza koncepcję duszy nieśmiertelnej bo w niebie musiałyby być też pra-małpy i tak dalej.

5. Sposób powstania spisanych Ewangelii jest znany. Arbitralnie wybrano jednego z kilku znanych "guru" gdyż cesarz Konstantyn chciał uspokoić waśnie religijne w cesarstwie i potrzebował nowej religii (poprzednia, oficjalna w Rzymie, już nikogo nie przekonywała).

6. Biblia jest dramatycznie niezgodna z nauką. Nie tylko o ewolucji ale też o powstaniu planet (Ziemia powstała ze zderzenia dwóch planet), powstaniu słońca i wielkim wybuchu.

7. Człowiek całe życie się zmienia, miewa mikrowylewy, zatrucia aluminium, itp. Dlatego na starość może być bardzo innym człowiekiem od tego, który zgrzeszył czymś jako 25-latek, albo odwrotnie wtedy był super człowiekiem a potem nie. Nie ma sensu zatem kontynuacja jego istnienia w postaci duszy bo dusza w chwili śmierci może być infantylna poglądowo i emocjonalnie czyli niereprezentatywna. Nie można natomiast cofnąć jej do czasu świetności bo wtedy odebrałoby się człowiekowi jego tożsamość, ważne wspomnienia i poglądy z dalszych lat.

8. Zalecenia religijne odnośnie seksu są sprzeczne z biologią człowieka, a zatem prawdziwy bóg takich by nie podpowiedział prorokom.
Brak częstych ejakulacji u mężczyzn zwiększa znacząco prawdopodobieństwo raka prostaty, a z oczywistych względów, trudno im w pewnych sytuacjach lub na pewnych etapach posiadać żonę.
Kobiecy erotyzm jest skomplikowany i konkretny pierwszy partner może okazać fatalnym dla niej rozwiązaniem. Prawdziwy bóg nie projektowałby przyjemności seksualnej u kobiet gdyby miały być aseksualne. Czasem partner okazuje się też po wspólnym zamieszkaniu nie do życia z innych względów, a rozwód jest zakazany!

9. Ten argument jest statystyczny. Praktycznie wszyscy wybitni uczeni (90%) są niewierzący (ankieta wśród wiodących uczonych amerykańskich - Świat Nauki 1999/11)

bioslawek.(*)1_naukowcy_a_religia_w_usa.pdf

10. Na świecie dzieje się wiele zła. Małe dzieci zapadają na straszne choroby jak nowotwory i pewne wady wrodzone. Kanalie bezkarne torturują ludzi, gwałcą dzieci - latami. Bóg obserwujący to wszystko częściej by interweniował gdyby był.

11. Znamy kolejnych przodków człowieka ze skamieniałości - nie ma już brakującego ogniwa.
Paranthropus aethiopicus oraz Paranthropus boisei żyły od 3 do 1 miliona lat temu.
Pozostałe człowiekowate:
7 mln lat temu: Sahelantropus tchadensis.
6 mln lat temu: Orrorin tugenensis.
5 mln lat temu: Ardipithecus kadabba.
4 mln lat temu: Ardipithecus ramidus, Australophitecus anamensis, Kenyanthropus platyops, Australophitecus afarensis.
3 mln lat temu: Australophitecus africanus, Australophitecus garhi
2 mln lat temu: Australophitecus robustus, Australophitecus sediba,
Homo ergaster (tak nazywany jest afrykański Homo erectus), Homo habilis, Homo rudolfensis
1 mln lat temu i mniej: Homo erectus, Homo heidelbergensis, Homo neanderthalensis i Denisowianie (nieformalna jeszcze nazwa)
24-01-2019 18:42 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Będzie większa dzietność i większa śmiertelność niedożywionych, fatalnie przygotowanych do życia osób z rodzin tak smutnych jak pazerne na pieniądze za dziecko lub nie potrafiących sterować swoją dzietnością.

>Znam osobiście w sąsiedztwie rodziny 2+3 i więcej ... gdzie ojciec wygląda jak lokator zadaszonych śmietników i kupuje w sklepie spożywczym prawie codziennie wyłącznie najtańsze piwo! Mama skończyła szkołę specjalną.

>Dowody :

>1. Cesarz Konstantyn, który - jak wiadomo z historii ...
>2. Kara piekła jest zbyt okrutna. ...
>3. Bóg aby panować nad światem ....

Zapomniałeś tę swoją litanię do anty-Jahwe zakończyć słowem AMEN

Co to ma wspólnego z dzietnością rodzin?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-01-2019 18:49 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
Nie udawaj deficytu logicznego myślenia.
To że napisałem że wzrośnie liczba takich przypadków to nie znaczy że we wszystkich 5-ciodzietnych rodzinach one zajdą.
Jest jasne (ale dla logicznych ludzi), że lepiej by pieniądze trafiły do czterech rodzin odpowiednio z liczbą dzieci: 2,2,1,1 niż do jednej z 7-giem dzieci.

Przewodniczący Episkopatu rzekł kiedyś na antenie pr 1 Polskiego Radia

"Błogosławmy polskiej rodzinie zgromadzonej przy jednym stole z jedenaściorgiem dzieci"

Zakłamana jarcia kaczyński stawia na krk w swojej walce o władzę i tylko dlatego tak ustawia zasiłki na dzieci (pod teologię Głąba Glempa i jemu podobnych)

Miłego
24-01-2019 19:13 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>To że napisałem że wzrośnie liczba takich przypadków to nie znaczy że we wszystkich 5-ciodzietnych rodzinach one zajdą.

W żaden sposób nie udowodniłeś związku patologii z wielodzietnością
Argumenta o Konstantynie są z dupy wzięte.

>Jest jasne (ale dla logicznych ludzi), że lepiej by pieniądze trafiły do czterech rodzin odpowiednio z liczbą dzieci: 2,2,1,1 niż do jednej z 7-giem dzieci.
Jakieś uzasadnienie?
Ja właśnie wychowałem się w rodzinie w której było nas siedmioro
Pisałem o tym 5 lat temu
www.racjonalista.pl/forum.php/s,598947#w599382

Znów twoim uzasadnieniem będą pyerdolety o Konstantynie?

>Przewodniczący Episkopatu rzekł kiedyś na antenie pr 1 Polskiego Radia
>"Błogosławmy polskiej rodzinie zgromadzonej przy jednym stole z jedenaściorgiem dzieci"
Błogosławmy i wspierajmy ją w każdy sposób.
Jest w tym coś złego? Jeśli tak to to udowodnij
Znów Konstantyn jako dowód

>Zakłamana jarcia kaczyński
Przykro mi, to Wasz monarcha.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
24-01-2019 20:03 
 Ocena 1 na 1
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>>Jest jasne (ale dla logicznych ludzi), że lepiej by pieniądze trafiły do czterech rodzin odpowiednio z liczbą dzieci: 2,2,1,1 niż do jednej z 7-giem dzieci.
>Jakieś uzasadnienie?

aż dwa (i pisałem ale nie dotarło jak widać do Twojego ...)

1. Znajdą się rodziny robiące dzieci dla pieniędzy

2. W rodzinie 2+2 lub 2+1 rodzice mogą wiecej energii i czasu poświecić dziecku

Statystyka jest tu nieubłagana i konkretny przypadek (wspaniały Ty) nic nie wnosi !
24-01-2019 20:15 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>>>Jest jasne (ale dla logicznych ludzi), że lepiej by pieniądze trafiły do czterech rodzin odpowiednio z liczbą dzieci: 2,2,1,1 niż do jednej z 7-giem dzieci.
>>Jakieś uzasadnienie?
>aż dwa (i pisałem ale nie dotarło jak widać do Twojego ...)
>1. Znajdą się rodziny robiące dzieci dla pieniędzy

Dla pieniędzy?
Już prędzej dostrzegam rodziny, które dla pieniędzy (dla wygodniejszego, zamożniejszego życia) poprzestają na jednym dziecku lub rezygnują z dzieci. Nie oceniam takiej życiowej postawy!!!!!

Oczywiście znam tę propagandę, która twierdzi że trójka dzieci to już patologia...

>2. W rodzinie 2+2 lub 2+1 rodzice mogą wiecej energii i czasu poświecić dziecku
Jako dziecko nie narzekałem na brak rodzicielskiej opieki, w przeciwieństwie do wielu pojedynczych dzieci, których rodziciele skupieni na karierze realizują wychowanie metodą przelewów. Poczytaj cokolwiek o tym i rozejrzyj się, ale wprzódy zdejmij swoje religijne okulary.

>Statystyka jest tu nieubłagana i konkretny przypadek (wspaniały Ty) nic nie wnosi !
Statystyka? Nawet nie wiesz co to jest Żadnych danych statystycznych nie przywołałeś.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365