Racjonalista - Strona głównaDo treści
Apostazja i RODO

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
17-06-2018 19:56Ten, który pochylając się, idzie wyprostowany (1 punktów)Apostazja i RODO
Chcicialbym rozpocząć dyskusje dotyczącą często poruszanej apostazji, ale pod kątem RODO. Mam wrażenie, że te nowe przepisy UE dają w końcu szansę na ucieczkę z tej sekty, dzięki możliwości wymazania swoich danych na żądanie. Czy faktycznie jest to święty graal ludzi niewierzących czy kościół jednak dalej będzie bawił się w podpisywanie cyrografow przy udzielaniu chrztu?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wera (1540 punktów)
Aha, to jeśli jakaś parafia ma twoje dane osobowe z chrztu, to nie możesz już zrezygnować z chrześcijaństwa? Pewnie księża nękają cię telefonami, żebyś poszedł na mszę?

Miała matka syna, a chciała mieć córkę
Poszła więc zrobiła sobie córkę z wujkiem
18-06-2018 15:31 
 Ocena-1 na 1
zeniu73 (6483 punktów)

>Aha, to jeśli jakaś parafia ma twoje dane osobowe z chrztu, to nie możesz już zrezygnować z chrześcijaństwa?

Zgadza sie, z chrzescijanstwa nie mozesz zrezygnowac. Raz ochrzczony - do konca chrzescijanin.

Kpk Kan 849 Chrzest, brama sakramentów, konieczny do zbawienia przez rzeczywiste lub zamierzone przyjęcie, który uwalnia ludzi od grzechów, odradza ich jako dzieci Boże i przez upodobnienie do Chrystusa niezniszczalnym charakterem włącza ich do Kościoła, jest ważnie udzielany jedynie przez obmycie w prawdziwej wodzie z zastosowaniem koniecznej formy słownej.

>Pewnie księża nękają cię telefonami, żebyś poszedł na mszę?

Nie. Ale zapewne kosciol znow bedzie lewitowal nad prawem i swieckie prawo nie bedzie go obowiazywalo. Oczywiscie tylko prawo, ktore mu nie pasuje. Bo prawo, ktore mu pasuje bardzo chetnie jest cytowane i wykorzystywane (z prawnym zapisem konkordatu na czele)
19-06-2018 14:07 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Raz ochrzczony - do konca chrzescijanin.

Raz posiusiany, do końca życia - szczoch?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
zeniu73 (6483 punktów)
>>Raz ochrzczony - do konca chrzescijanin.
>Raz posiusiany, do końca życia - szczoch?

Wedlug boskiej logiki i dekretu - tak
Starog-Chrystus-Howgh (359 punktów)
>>Raz ochrzczony - do konca chrzescijanin.
>Raz posiusiany, do końca życia - szczoch?

Zasadniczo tak. Pytanie, kto obszczał jako ostatni? (ostatni szczający wyciągnie z budżetu najwięcej ... teoretycznie)
.
19-06-2018 19:53 
 Ocena 1 na 1
Starog-Chrystus-Howgh (359 punktów)
>>Aha, to jeśli jakaś parafia ma twoje dane osobowe z chrztu, to nie możesz już zrezygnować z chrześcijaństwa?
>Zgadza sie, z chrzescijanstwa nie mozesz zrezygnowac. Raz ochrzczony - do konca chrzescijanin.

To nie do końca tak, że nie można zrezygnować ... lub z wyboru "TRWAĆ" w chrześcijaństwie. To zupełnie nie zależy od człowieka i(lub) wypasanego barana.
Jeżeli bowiem wspomniany wyżej dobrowolnie spożyje makaron, wówczas przestaje być chrześcijaninem, a staje się pastafarianinem. I jest to całkowicie zrozumiałe albowiem spożycie - choćby tylko jednorazowe- Przenajświętszego Ciała jedynego prawdziwego Boga - Latającego Potwora Spagetti - jest sakramentem nieodwracalnym i na stałe przypisującym "barana do pastucha".

I będzie to w Polsce trwało tak długo, aż barany się uczłowieczą. Samo RODO nic tu nie zmieni.
.

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365