Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rozmowy z duchami.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
27-06-2018 13:59Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
Rozmowy z duchami.
Gdyby stworzyć translator głosu bliskiej zmarłej osoby z jej preferencjami i sposobem wyrażania się to równie dobrze można się z nią kontaktować nawet kiedy jej już nie będzie?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Wenancjusz (16441 punktów)
>Gdyby stworzyć translator głosu bliskiej zmarłej osoby z jej preferencjami i sposobem wyrażania się
>to równie dobrze można się z nią kontaktować nawet kiedy jej już nie będzie?

Znów zagadnienie typu "czy podkuty koń pływa?"
Chcesz się nazywać kimś o racjonalnym myśleniu? To więc Tobie orzeknę, że dotknąłeś tym pytaniem szereg problemów.
Zacznijmy:
-co to jest dźwięk. Określ jego naturę i do czego taki organ jest ludziom potrzebny.
-natura nie tylko człowieka ale i inne zwierzęta wyposażyła w organy/urządzenia wytwarzające dźwięki oraz w organy/urządzenia odbierające te dźwięki.
-o jakich dźwiękach mówisz? Rozumiem, że określonych, sformatowanych celowo tak, że można przy tej pomocy porozumiewać się (nawet mowa w różnych językach jest różna) na odległość.
-organem wytwarzającym dźwięki jest specjalna budowa krtani pozwalająca wprawiać w drgania błon a te z kolei przekazują drgania cząsteczkom powietrza przylegającym do błon lub płatów ciała. Tworzy się fala dźwiękowa odbierana przez organ słuchu. Specjalnie modulowana daje podstawę do rozwoju języka porozumiewania się.
No to na razie podstawy. Teraz wracam do pytania zasadniczego Cytat:
Gdyby stworzyć translator głosu bliskiej zmarłej osoby z jej preferencjami i sposobem wyrażania się
to równie dobrze można się z nią kontaktować nawet kiedy jej już nie będzie?
Tylu nieścisłości co walnąłeś w tym pytaniu rzadko się zdarza.
-translator, to po prostu tłumacz lub program komputerowy tłumaczący/robiący przekłady z jednego języka na inny język, krótko urządzenie działające wg jakiegoś algorytmu.
-czy chcesz się porozumiewać z osobą nieżyjącą czy też tylko udawać jej barwę, tembr głosu? Człowiek już skonstruował urządzenie zniekształcające głos ludzki tzw VOCODER z którego korzystają różne zespoły estradowe, ale chyba Tobie nie o to chodzi. Tak (nie)zrozumiałem.
-czy zakładasz, że osoba nieżyjąca ma sprawne organy słuchu i mowy, nie uległa procesowi naturalnego rozkładu? Czy przez to chcesz się z nią porozumiewać?
-czy sugerujesz, że chcesz rozmawiać z duchem? Czy duch ma organy do wytwarzania dźwięków i odsłuchiwania dźwięków nadchodzących do niego skoro ma naturę niematerialnego?
-do czego byłby potrzebny translator skoro nieżyjąca osoba nie znała innego języka jak ten, którym się posługujesz?
O CO TOBIE CHODZI? Ja nic z tego co piszesz nie rozumiem! Dokładnie, to widać że nie znasz się na niczym. Wygląda na to, że zajrzał do tego forum krystkon, bo sugestia idzie od sposobu określania tematyki.
Zaserwowałeś taki bigos, który nie ma jakiegoś smaku ani walorów odżywczych. Pierwej dokładnie i zrozumiale napisz co masz na myśli, bo po tym co napisałeś nie jestem ciekaw takich myśli. To tak jak tym Wielkim Twierdzeniem Fermata. Znasz je chociaż? To twierdzisz, że nalazłeś rozwiązanie? Chciałeś dyskusji? Jak o teorii wałów nieskończenie długich zawieszonych w przestrzeni idealnie sprężystej. Tu na forum? Cierpisz czy co? To napisz w takim przypadku do Akademii Nauk i przedstaw rozwiązanie. Będzie sława i pieniądze. Na tym forum będziesz tylko poniewierany, bo właśnie poza nieliczną grupą religijnie nawiedzonych, pozostali starają się raczej dorosnąć do preambuły/regulaminu forum.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
Nie jestem matematyczna nierzadnica żeby zarabiać na swoim "geniuszu" to oczywiście żart. Szukałem tylko potwierdzenia czy rozwiązanie jest zrozumiałe. Bo co do poprawności nie mam wątpliwości.
mancziz (1830 punktów)
>Wygląda na to, że zajrzał do tego forum krystkon

No właśnie, co się dzieje z krystkonem1976? Chciałem go na kapitalizm ponawracać.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>Wygląda na to, że zajrzał do tego forum krystkon
>No właśnie, co się dzieje z krystkonem1976? Chciałem go na kapitalizm ponawracać.
>
siema krystkon.
mancziz (1830 punktów)
Krystkon, to ty? Czemu cię zbanowali?
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>Krystkon, to ty? Czemu cię zbanowali?
>
nieważne co się stanie i tak zwycięzy Bóg.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>Krystkon, to ty? Czemu cię zbanowali?
>>
>nieważne co się stanie i tak zwycięzy Bóg.

XŃ94xFó[˙IYú~‡ü¦9...ĘÜŚť&‡k"!'7őnŁ˝Î, ś6ü^-ýÔ/‡ęÄ őuĺéŐnHĄ.˙=±Ĺ?>+"IĆVĹËąşŃă-ć>ßÔ'łě»Řg6wŤë°n;Vő5ÚnąôƒˆŇٞ0žW‚28¨ŰÍ祽ćíi'‡Đ‰
@Níß!^i@=ˆŔASbMFNXĂO<"fąř‰â˜€ŁŚ)Č÷UAI'ą˛ůři™ćŞěaĘ÷] "iXŻĄsů?i†.r\ćY6ăÂĵ-䊬ëŕf§Îʧ0
Ň‚r]_Ž"ťX/ÄśŹĄyăBÇ^şąDꆛ8]#†...ĄBEŁc,🎱ěYÎSŮwŐĄ;ťţʤMű ˙˙ PK   ! µNÚ
 Ą content.xmlŚVMoŰ0˝Ř|WÜôkŤ'¤‡;î˛íČť•%A'ăäߏ'¬ÔnŔ9$0őH>'ŹŠ7ݧV.Ž'ťĐj[¬-wĹ>Ó\¨ý¶ř÷÷y)ÎSĹ©Ô
¶Ĺ\ńşűţmŁ›F0¨¸f] ʦ•ÇßĆS®ň´-ˆî¬Ş4uÂUж€fVi*;U#ps'CŠ=×}'2ň÷pňs˝vśŰůó|ć<öć-ös3,¶yěŢčąÎ''IŁ±ë­Ą^'łÇaNR¨÷mqđŢTeŮ÷ý˛Xj»/WëőşŚ§Ĺ0(Î.8ÓYQś• !LŐ•«ĺŞĚXŐµ5Řą9őôŞ?ą§
"Ţ(O7scčŰr_,‰Śt~_ě˛"T.i(I·Ű$Ö3ę%ź-ިµ¸Ç}5@Z!Ď'ĺnS
ů.!räÁN;Ż[#1ô%e|ą¤c°
űň74剫EH™Oµa#Ś"EŰ?ĄĄťôf19˙}W Ďř‹¬úVV-»Vaë'ç@%‰±¸ÚÖ p‹FWµúNjh´E:ĄŕĚ...%x/¸?"çyý0ú°6+GĚr˛kąöM«űOŃ2&˜Âă<Äţ€-ĹęÉ\şŐ9 ÚxŃRIĆon7›´§_÷6·§ĹĄÝĂ0ËÖ¬>U3juAĹ...3'˘ĹT^o...Çű...´ąă¤%ľľîm-ęµ$­Öąź/«âŽ•»€ßmRjF%ë$ŠY+âŔ‡Śn'ʰ'"CG¤ĐP鰁éĐ<µě@'+(i;ç 5Fž‰×¤?h Q书äFÓ ÉµÜ]YŘ#Kŕ"D]řOCĐ$íGťŤPśHZƒź'pˆ)Müˆ¦
01-07-2018 07:50 
 Ocena 1 na 1
bajkopisarz (317 punktów)
>>Gdyby stworzyć translator głosu bliskiej zmarłej osoby z jej preferencjami i sposobem wyrażania się
>>to równie dobrze można się z nią kontaktować nawet kiedy jej już nie będzie?

>O CO TOBIE CHODZI? Ja nic z tego co piszesz nie rozumiem! Dokładnie, to widać że nie znasz się na niczym. Wygląda na to, że zajrzał do tego forum krystkon


Nie obrażaj krystkona. Poczytałem 2-3 jego wypowiedzi i ................ jeśli w mózgu są burze z wyładowaniami to w głowie krystkona mamy prawdziwy megacyklon. Gdyby skupił się w życiu na 2-3 zagadnieniach to ja bym wywróżył jemu sukces. Pewno zmarnuje swój talent albo skończy lub skończył u psychiatry.

Przy okazji. Pomysł Kapcia to sposób na mega biznes. Jest tylu kretynów, których można oskubać na wnuczka, na policjanta, na księdza, przedstawiciela tauronu, sprzedawcę garnków i innego chłamu. Nawet nie trzeba żadnego translatora. Wystarczy pudełko wyglądające jak telefon i reklama, że można gadać ale w jedną stronę. I odbiorca wiadomości nas słyszy. Biznes poświęcić przez jakiegoś wielebnego (nie koniecznie księdza, byle by miał fikuśny strój i czapeczkę) a potem alleluja i do przodu.
УТОПИЯ (15 punktów)
>Przy okazji. Pomysł Kapcia to sposób na mega biznes. Jest tylu kretynów, których można oskubać na wnuczka, na policjanta, na księdza, przedstawiciela tauronu, sprzedawcę garnków i innego chłamu. Nawet nie trzeba żadnego translatora. Wystarczy pudełko wyglądające jak telefon i reklama, że można gadać ale w jedną stronę. I odbiorca wiadomości nas słyszy. Biznes poświęcić przez jakiegoś wielebnego (nie koniecznie księdza, byle by miał fikuśny strój i czapeczkę) a potem alleluja i do przodu.

To może lepiej usługę internetową postawić, albo spowiedź online ?
salek (4701 punktów)
Czy gdybym nagrał Twój głos na magnetofon, to odtwarzając zapis słuchałbym Ciebie czy tylko nagrania Twojego głosu?
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>Czy gdybym nagrał Twój głos na magnetofon, to odtwarzając zapis słuchałbym Ciebie czy tylko nagrania Twojego głosu?

gdybyś rozmawiał z ngraniem?
27-06-2018 21:35 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
Przyjacielu, skup się : nie pisałem o rozmawianiu.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>Przyjacielu, skup się : nie pisałem o rozmawianiu.
Pytanie jest tendencyjne. Poza tym wydaje mi się że rozwój techniki dawno wyprzedził mozliwości edukacyjne szkoły. Dlatego żyjemy praktycznie w średniowieczu gdzie ludzie wierza w strzygi nauki.
27-06-2018 22:42 
 Ocena 1 na 1
salek (4701 punktów)
Czy Ty mnie słyszysz? Nie da się rozmawiać z kimś, z kim nie ma kontaktu.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>Czy Ty mnie słyszysz? Nie da się rozmawiać z kimś, z kim nie ma kontaktu.
No oczywiście że głosu. Jednak jeżeli stworzyc by system który sam jest samo wystarczalnym środowiskiem to wówczas mógłby swobodnie stwarzać iluzję bycia. Tak jak funkcjonuje teraz Internet.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Czy Ty mnie słyszysz? Nie da się rozmawiać z kimś, z kim nie ma kontaktu.
Pewnie Cię nie słyszy. Bo to może nie jest żaden Pan Kapeć, tylko Pan Bot.

Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>Czy Ty mnie słyszysz? Nie da się rozmawiać z kimś, z kim nie ma kontaktu.
>Pewnie Cię nie słyszy. Bo to może nie jest żaden Pan Kapeć, tylko Pan Bot.
jestem człowiekiem. ułomność racjonalizmu polega na tym że jak odpowiednio bym uargumentował że jestem botem. musiałabyś wierzyć.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Czy Ty mnie słyszysz? Nie da się rozmawiać z kimś, z kim nie ma kontaktu.
>>Pewnie Cię nie słyszy. Bo to może nie jest żaden Pan Kapeć, tylko Pan Bot.
>jestem człowiekiem.
A ja botem...

Wierzysz?

>ułomność racjonalizmu polega na tym że [...] musiałabyś wierzyć
Ten przymus wynika z właściwości wiary, a nie z żadnej ułomności.

Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>>Czy Ty mnie słyszysz? Nie da się rozmawiać z kimś, z kim nie ma kontaktu.
>>>Pewnie Cię nie słyszy. Bo to może nie jest żaden Pan Kapeć, tylko Pan Bot.
>>jestem człowiekiem.
>A ja botem...
>Wierzysz?
Wierzę natomiast że w sieci jest super inteligenty bot który monitoruje całą sieć i ma nad nią piecze.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>>>Czy Ty mnie słyszysz? Nie da się rozmawiać z kimś, z kim nie ma kontaktu.
>>>>Pewnie Cię nie słyszy. Bo to może nie jest żaden Pan Kapeć, tylko Pan Bot.
>>>jestem człowiekiem.
>>A ja botem...
>>Wierzysz?
>Wierzę...
Nie wierzę!

Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>>>>Czy Ty mnie słyszysz? Nie da się rozmawiać z kimś, z kim nie ma kontaktu.
>>>>>Pewnie Cię nie słyszy. Bo to może nie jest żaden Pan Kapeć, tylko Pan Bot.
>>>>jestem człowiekiem.
>>>A ja botem...
>>>Wierzysz?
>>Wierzę...
>Nie wierzę!
google.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Gdyby stworzyć translator głosu bliskiej zmarłej osoby z jej preferencjami i sposobem wyrażania się to równie dobrze można się z nią kontaktować nawet kiedy jej już nie będzie?
Stwórz translator i badaj.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365