Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy na drodze logiki da się przekonać racjonaliste do Boga.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-07-2018 03:12Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
Czy na drodze logiki da się przekonać racjonaliste do Boga.
0 na 2
Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike na którykolwiek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zeniu73 (6483 punktów)
>Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike podajać się na którykolwiek.

Stary, nudzisz jak flaki z olejem. Twoj bog ci nie powiedzial, ze p*****lisz jak potluczony?
01-07-2018 04:04 
 Ocena 1 na 1
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike podajać się na którykolwiek.
>Stary, nudzisz jak flaki z olejem. Twoj bog ci nie powiedzial, ze p*****lisz jak potluczony?
zauważ że znowu wypowiadasz się w moim temacie i nie odnosiesz się do niego.
Duch Prawdy (14788 punktów)
Jednego się przekona, innego nie, tylko jaki sens, żeby to robić? Wg mnie nie ma to sensu. Natomiast warto przekonać ludzi do miłości, ona zmienia na lepsze świat, w którym żyjemy...

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Kulmin (4007 punktów)
>Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike na którykolwiek.

Nie da się, bo logika rozgniata sensowność idei boga.
Jakiś przykład może:
Boga tłumaczy się wszechświatem, a wszechświat bogiem.
Klasyczne błędne koło.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike na którykolwiek.
>Nie da się, bo logika rozgniata sensowność idei boga.
>Jakiś przykład może:
>Boga tłumaczy się wszechświatem, a wszechświat bogiem.
>Klasyczne błędne koło.
BÓG się przed nami ukrywa. Ponieważ osoba która pozna Jego istotę idzie do nieba.
01-07-2018 12:32 
 Ocena 1 na 1
Kulmin (4007 punktów)
>>>Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike na którykolwiek.
>>Nie da się, bo logika rozgniata sensowność idei boga.
>>Jakiś przykład może:
>>Boga tłumaczy się wszechświatem, a wszechświat bogiem.
>>Klasyczne błędne koło.
>BÓG się przed nami ukrywa. Ponieważ osoba która pozna Jego istotę idzie do nieba.

A to spryciarz. Ukrywa sie niecnota. Żartowniś z tego boga.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>>Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike na którykolwiek.
>>>Nie da się, bo logika rozgniata sensowność idei boga.
>>>Jakiś przykład może:
>>>Boga tłumaczy się wszechświatem, a wszechświat bogiem.
>>>Klasyczne błędne koło.
>>BÓG się przed nami ukrywa. Ponieważ osoba która pozna Jego istotę idzie do nieba.
>A to spryciarz. Ukrywa sie niecnota. Żartowniś z tego boga.
Znajdź Go.
A.Dudziak (7 punktów)
(zablokowany)
>Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike na którykolwiek.
>
Jeżeli dopuszczasz myśl, iż na tę chwilę, nie posiadamy pełnej wiedzy o wszechświecie. Zakładając BogA za wszechmogącego, którego możesz doznać, tylko podczas zatrzymania się czasu w skutek wstrzymania ruchu wirowego ziemi. Może i uda się.
astrotaurus (12445 punktów)
>Nie? Proszę sprawdzić moje wątki i podjąć polemike na którykolwiek.

Bóg? a co to takiego...?

Przez ostatnie tysiące lat religijne nieuki mimo hurtowej produkcji bełkotu nie wprowadziły tego pustego pojęcia do uczciwej dyskusji o świecie rzeczywistym jakąkolwiek rzetelną jego definicją jako elementu czy cechy wszechświata.

Tu cytat z nieodżałowanej Barbary Stanosz:
"Myli się Pan jednak zakładając, że jestem gotowa powiedzieć, iż nie ma takiego boga, tj. że wzięta z doktryny metafizycznej wypowiedź "Bóg istnieje" jest zdaniem fałszywym. Wypowiedź tę wprawdzie odrzucam, lecz nie uważam jej za zdanie fałszywe: uważam ją za pozbawioną sensu, a wszak fałszywe (lub prawdziwe) mogą być tylko sensowne zdania. Przyczyną, dla której odmawiam sensu tej wypowiedzi, jest fakt, iż w centralnej tezie każdej takiej doktryny - w charakterystyce domniemanego bytu nazywanego bogiem - występują terminy, które tylko z pozoru coś znaczą. Są one wprowadzane do języków tych doktryn w kontekstach, lub za pomocą pseudo - definicji (...) Ponieważ tak wprowadzone słowo "bóg" nie zostaje wyposażone w znaczenie, więc zdanie (ściślej: wypowiedź, która jest zdaniem z gramatycznego, lecz nie z semantycznego punktu widzenia) "Bóg istnieje" nie jest ani prawdą, ani fałszem; jest nonsensem. A skoro tak, to nie można mu sensownie zaprzeczyć: poprzedzenie nonsensu zwrotem "nieprawda, że" daje również nonsens. (...) Oto powód, dla którego racjonalista nie powinien deklarować się jako agnostyk w sprawie istnienia bogów z doktryn metafizycznych.(...) Racjonalna postawa poznawcza wyraża się w ignorowaniu tego zdania, a wraz z nim doktryny, której jest ono ośrodkiem. Nie wynika stąd, oczywiście, że należy ignorować zjawisko społeczne, jakim jest wyznawanie religii jakiegokolwiek rodzaju."


Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Bóg? a co to takiego...?
>Przez ostatnie tysiące lat religijne nieuki mimo hurtowej produkcji bełkotu nie wprowadziły tego pustego pojęcia do uczciwej dyskusji o świecie rzeczywistym jakąkolwiek rzetelną jego definicją jako elementu czy cechy wszechświata.
"Boga poznajesz nie tyle rozumem, nawet nie sercem, ale poprzez poczucie całkowitej zależności od Niego, podobne do tego uczucia, którego doznaje niemowlę w rękach matki. Nie wie ono, kto je trzyma, kto ogrzewa, kto karmi... ale wie, że jest ktoś, i mało tego, że wie - kocha go." Lew Tołstoj

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Ignoruj trolla: www.racjonalista.pl/forum.php/s,764583#w764902 )

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365