Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego sztuczna inteligencja zaprzecza istnieniu Boga?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-07-2018 09:31Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
Dlaczego sztuczna inteligencja zaprzecza istnieniu Boga?
Bo tak została zaprogramowana.


proste?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kulmin (4007 punktów)
>Bo tak została zaprogramowana.
>proste?

A co ma SI do boga?
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>Bo tak została zaprogramowana.
>>proste?
>A co ma SI do boga?

SI nie odczuwa potrzeby wiary. dlatego może odczuwać że go nie ma. taka maszyna do pisania. dobrze już nie ma takich... strasznie mało praktyczne rozwianie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>taka maszyna do pisania. dobrze już nie ma takich... strasznie mało praktyczne rozwianie.
Pewnie dlatego zwiała. I się z kimś związała.

Np. z maszynistą, który nie wyczuł jej pisma nosem.

A teraz tworzą parę, bo to jest maszynista parowozu.

Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>taka maszyna do pisania. dobrze już nie ma takich... strasznie mało praktyczne rozwianie.
>Pewnie dlatego zwiała. I się z kimś związała.
>Np. z maszynistą, który nie wyczuł jej pisma nosem.
>A teraz tworzą parę, bo to jest maszynista parowozu.

przedawkowałem ketanol. i dorwałem się do klawiatury
Lissa Hermees (15 punktów)
>przedawkowałem ketanol. i dorwałem się do klawiatury

Masz chyba na myśli ketonal.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>przedawkowałem ketanol. i dorwałem się do klawiatury
>Masz chyba na myśli ketonal.
czym się różnią aldehydy od ketonów?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Bo tak została zaprogramowana.
Przez kogo?

Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>Bo tak została zaprogramowana.
>Przez kogo?
co było pierwsze windows czy komputer?
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Bo tak została zaprogramowana.
>>Przez kogo?
>co było pierwsze windows czy komputer?
Pomidor.

Cza być oszczędnym.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
>>>>Bo tak została zaprogramowana.
>>>Przez kogo?
>>co było pierwsze windows czy komputer?
>Pomidor.

można to sobie łatwo wyobrazić. komputer był pierwszy. bo jest przeszczęnią dla programu. więc program nie był pierwszy. wydaje mi się że w ogóle nie rozumiemy otaczającej nas rzeczywistości. wydaje się nam nie intuicyjna. przecież ryba pływająca w wodzie nie ma problemu z pływaniem. pytanie co z nami jest nie tak? komputer jest przeszczenią czyli system operacyjny to komputer. inaczej wydaje się to nie intuicyjne.

jeżeli komputer jest systemem i urządzeniem. jak powstał? przyjmując taki punkt widzenia prosto to sobie wyobrazić. tylko czy najpierw powstała zakodaowana wiadomość czy klawiatura? to prowadzi do wniosku że jednak pierwszy był program.
Kulmin (4007 punktów)
>>>>>Bo tak została zaprogramowana.
>>>>Przez kogo?
>>>co było pierwsze windows czy komputer?
>>Pomidor.
>można to sobie łatwo wyobrazić. komputer był pierwszy. bo jest przeszczęnią dla programu. więc program nie był pierwszy. wydaje mi się że w ogóle nie rozumiemy otaczającej nas rzeczywistości. wydaje się nam nie intuicyjna. przecież ryba pływająca w wodzie nie ma problemu z pływaniem. pytanie co z nami jest nie tak? komputer jest przeszczenią czyli system operacyjny to komputer. inaczej wydaje się to nie intuicyjne.
>jeżeli komputer jest systemem i urządzeniem. jak powstał? przyjmując taki punkt widzenia prosto to sobie wyobrazić. tylko czy najpierw powstała zakodaowana wiadomość czy klawiatura? to prowadzi do wniosku że jednak pierwszy był program.

System operacyjny to funkcja komputera. Komputer nie jest przestrzenią dla systemu, bo system nie zajmuje fizycznej przestrzeni.
Podpbnie umysł który jest funkcją mózgu, nie jakąś jego częścią lub przestrzenią. Nie mozna wiec postawic znaku równości miedzy systemem operacyjnym, a komputerem, umysłem, a mózgiem.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365