Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wszyscy są wobec prawa równi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
14-09-2018 07:20Krystynaback (2981 punktów)
(zablokowany)
Wszyscy są wobec prawa równi
Jak to interpretować?
Wszystkich obowiązuje to samo prawo?
Prawo jest jedno dla wszystkich?
Dobro i zło są uniwersalne?

A co jeśli każdą komórką mojego ciała czuję, że mnie wasze prawo nie obowiązuje?
Że powinnam sprzeciwić się waszym niedobrym potrzebom, waszym niedobrym wierzeniom, waszej niedobrej organizacji, waszym sprzecznym przez co niedobrym instynktom?

Jestem wobec prawa nierówna czy wyrównacie mnie siłą?

Ile idea równości wobec prawa ma wspólnego z idea "Bóg jest tylko jeden"?

Coś się stało z moim instynktem społecznym, bo czuję wyraźnie, że pomiędzy nami nie ma już żadnego "razem" i żadnego "wspólnie". Czuję za to "jeden przeciw drugiemu" i chcę rozwoju tego uczucia.
Tak się właśnie, jak sądzę, rozwija nienawiść w ludzkim umyśle.
I co mi zrobicie za propagowanie nienawiści w necie? Co Wy jeszcze możecie mi zrobić?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14790 punktów)
>Czuję za to "jeden przeciw drugiemu" i chcę rozwoju tego uczucia.
>Tak się właśnie, jak sądzę, rozwija nienawiść w ludzkim umyśle.
>I co mi zrobicie za propagowanie nienawiści w necie? Co Wy jeszcze możecie mi zrobić?
Możemy z Tobą nie rozmawiać.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Krystynaback (2981 punktów)
(zablokowany)
Chciałam napisać - rozumiem- ale to nieprawda.

Dzieli nas fundamentalna różnica potrzeb a za nią sprzeczność przekonań nie do pogodzenia.

Nawet jeśli kiedyś byliśmy z jednej gliny to już nie jesteśmy. Nasze fundamenty zróżnicowaly się.

Gardzę współczesnymi stosunkami społecznymi. Gardzę współczesnym kapitalizmem ale to bez sensu się tak powtarzać, zwłaszcza gdy nikogo to nie obchodzi.
Pan Kapeć (433 punktów)
(zablokowany)
> Gardzę współczesnym kapitalizmem.

Idealny system, w którym kiedy więcej zarabiasz wszystko drożeje. I kiedy wszyscy się bogacą, to wszyscy rónocześnie biednieją. Dlatego jest to dobry system dla grup, które na tym korzystają.
Krystynaback (2981 punktów)
(zablokowany)
W tym systemie nie ma żadnych wszystkich, są jedni albo drudzy, trzeci czy czwarci ale broń Boże My.

Toteż kij Wam w oko i niech Was piekło pochłonie.
Zawieszeni na krawędzi możecie być pewni, że nie podam Wam ręki. Może otchłań się o Was upomni i świat stanie się choć trochę lepszy.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365