Racjonalista - Strona głównaDo treści
Iluzja boga na onet.pl

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
23-03-2007 10:15Fidel (4130 punktów)Iluzja boga na onet.pl
Dziś rano przeglądając onet na pierwszej stronie, zaskoczył mnie tytuł "Bóg urojony". Myślałem, że to tylko kolejny prowokujący tytuł, a w środku gniot. A tu miłe zaskoczenie zapowiedź nowej książki Dawkinsa, jak na nasze warunki rzecz niebywała. Poczytajcie. zamieszczam poniższy link bo tytuł już zdjęto z głównej strony.
portalwied(*),25297,1400283,czasopisma.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Drobner
Rzeczywiście: bardzo krzepiące!
Lektura całości będzie zapewne wspaniałą ucztą!
DawidKarolkievitz (984 punktów)
Nreszcie ktoś wziął się za przekład i wydanie. Oj, będzie się działo.

Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna.
W. Lenin
Totus (1201 punktów)
>Oj, będzie się działo.
Działo by się gdyby zrobiono z tego dwuodcinkowy film dokumentalny i puszczono na TVP_2 w poniedziałek i wtorek o 20-tej.
Pozdrawiam.
DawidKarolkievitz (984 punktów)
Znaleźli się amatorzy "Świadectwa" znajdą i "God Delusion".
Kwestia dobrej promocji- reklama w tele z Dawkinsem plus nastrojowa muzyka
Jeszcze jakby zapłakał- popyt murowany.
Ale na powaznie- wydaje mi się, że szum będzie mimo wszystko, trzeba Rydzyka napuścić.

Abstrakcyjnej prawdy nie ma. Prawda jest zawsze konkretna.
W. Lenin
LEGION (3161 punktów)
Raczej w komórce zawrzeć, bo wstydu na całą Azję narobi...

NIE KLIKAĆ
Dudek (190 punktów)
>Poczytajcie. zamieszczam poniższy
>link bo tytuł już zdjęto z głównej strony.

Godne polecenia są tez komentarze do artykulu.
Piotr G. /Grim/ (288 punktów)
Zainteresowani pracą Dawkinsa mogą również poszukać jego filmu, nakręconego w trakcie pisania "The God Delusion".
"The Root of all Evil" składa się z dwóch części, i powinno dać się obie obejrzeć na google video. W sumie nie uważam to za konieczne wprowadzenie do lektury "TGD" ale Richardowi udaje się z czasie filmu porozmawiać z kilkoma interesującymi osobami, łącznie z typowym, fanatycznym kaznodzieją...

And the man said:
Let there be light.
michiko (596 punktów)

Iluzja Boga,
we wspomnianym fragmencie nie ma niczego nowego, czego byśmy już tu nie pisali i nie czytali. Chętnie przeczytam tę książkę, a to, dlatego że ciekawi mnie sposób, w jaki autor rozprawi się z kulturowymi mitami. Czy wokół niej też będzie tyle wrzasku, jaki dało się słyszeć w przypadku "Kodu da Vinci", typowej komercji i tzw. rozrywki? A może właśnie zostanie przemilczana przez Kościół?
Lenahtas (40 punktów)
Polecam stronę: www.richarddawkins.net/

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365