Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uwaga, uwaga nadchodzi....???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
10-12-2018 09:21Arminius (25555 punktów)Uwaga, uwaga nadchodzi....???
Ocena 1 na 3
Prognozują nadejście kryzysu finansowego w 2020 roku oraz jego skutków w postaci długotrwałej recesji w skali globalnej. Tym razem ma być gorzej niż w 2008 roku - bo, podobno, będą znacznie mniejsze możliwości neutralizowania wynikłych problemów.
Podaje link do materiału na temat - w którym wyliczonych jest 10 okoliczności wskazujących na duże prawdopodobieństwo spełnienia się scenariusza jak wyżej. Niektóre z nich są - dla mnie - totalnie nieklarowne, inne oczywiste - jak na przykład wojna celno - handlowa wypowiedziana Chinom przez Trumpa czy też możliwy konflikt amerykańsko - irański, nad którego wygenerowaniem gorączkowo pracują zastępcy syjonistyczno - żydowskich lobbystów. Czy już należy jak najszybciej zamieniać pieniądze w złoto, diamenty i nieruchomości - trudno powiedzieć. W każdym razie - na pewno warto poczytać i podumać


"Since Trump has already started a trade war with China and wouldn’t dare attack nuclear-armed North Korea, his last best target would be Iran. By provoking a military confrontation with that country, he would trigger a stagflationary geopolitical shock not unlike the oil-price spikes of 1973, 1979 and 1990. Needless to say, that would make the oncoming global recession even more severe.
Finally, once the perfect storm outlined above occurs, the policy tools for addressing it will be sorely lacking. The space for fiscal stimulus is already limited by massive public debt. The possibility for more unconventional monetary policies will be limited by bloated balance sheets and the lack of headroom to cut policy rates. And financial-sector bailouts will be intolerable in countries with resurgent populist movements and near-insolvent governments.
In the US specifically, lawmakers have constrained the ability of the Fed to provide liquidity to non-bank and foreign financial institutions with dollar-denominated liabilities. And in Europe, the rise of populist parties is making it harder to pursue EU-level reforms and create the institutions necessary to combat the next financial crisis and downturn.
Unlike in 2008, when governments had the policy tools needed to prevent a free fall, the policymakers who must confront the next downturn will have their hands tied while overall debt levels are higher than during the previous crisis. When it comes, the next crisis and recession could be even more severe and prolonged than the last."


www.thegua(*)nancial-crisis-nouriel-roubini
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Śmieszne nie?

W jednym roku ludzie produkują i konsumuja a w następnym nie robią już nic i gloduja.

Głupi czy jak?

Aaaa może w tym chodzi o to, że robole nie mają już czym płacić kapitalistom, bo już nic im nie zostało a ich praca nie jest tyle warta żeby dla nich produkować, znaczy żeby produkowali sami dla siebie, bo przecież kapitalisci nie produkują, tylko posiadają produkcję.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365