Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dowody miłości Boga do ludzi

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
01-01-2019 23:15Miłujący prawdę (1541 punktów)Dowody miłości Boga do ludzi
Ocena -3 na 3
„Tylko owoców z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”. (Rodz. 2:17).
Czy powyższe prawo było skomplikowane? Nie!!! Nie było trudne do zastosowania, bo tak naprawdę Adam i Ewa mieli mnóstwo pysznego jedzenia. Mieli też czas by dokładnie je przeanalizować i zrozumieć, o co tak naprawdę Bogu chodziło wydając tak banalnie prosty do spełnienia zakaz: „Tylko z tego jednego drzewa nie wolno wam jeść owocu, ani nie dotykajcie tego drzewa”! Stało się! Zjedli zakazany owoc.
Dzisiaj we wszystkich państwach, większych czy mniejszych, obowiązuje szereg przepisów prawa, a do nich dołączone są tomy interpretacji i opisy precedensów, wykładni. Jehowa Bóg nie otoczył pierwszych ludzi przepisami, które by miały regulować każdy najmniejszy szczegół i przejaw ich życia. To co dał mieści się w kilku wersetach Pisma Świętego w pierwszych dwóch rozdziałach Księgi Rodzaju. Są to ogólne wskazówki i jeden zakaz. Znajdziesz tam w Rodzaju 1:28-30: „Potem Bóg ich pobłogosławił i powiedział do nich: „Bądźcie płodni i stańcie się liczni, napełnijcie ziemię i opanujcie ją. Panujcie nad rybami morskimi i stworzeniami latającymi pod niebem, i wszelkimi żywymi stworzeniami, które poruszają się po ziemi”. Następnie Bóg rzekł: „Daję wam wszelkie rośliny na ziemi, które wydają nasiona, i wszelkie drzewa, które rodzą owoce zawierające nasiona. Niech służą wam za pokarm. Również wszystkim dzikim zwierzętom, wszystkim stworzeniom latającym pod niebem oraz wszystkiemu, co się porusza po ziemi i w czym jest życie, daję na pokarm wszelką zieloną roślinność”. I tak się stało”; i dalej w Rodzaju 2:15-17: „Jehowa Bóg umieścił człowieka w ogrodzie Eden, żeby go uprawiał i o niego dbał. Jehowa Bóg dał też człowiekowi taki nakaz: „Możesz jeść do syta owoce ze wszystkich drzew ogrodu. Tylko owoców z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.”
Powstaje pytanie: Dlaczego Bóg uznał, że im nie jest potrzebny taki rozbudowany kodeks prawny? Można to skwitować krótkim zdaniem: byli doskonali. Jak to rozumieć?
Jehowa Bóg obdarzył ich umysłami zdolnymi do rozumowania, a w ich serca zaszczepił poczucie moralności. Konsekwencją posiadania tych przymiotów jest sumienie. Człowiek stworzony „na obraz i na podobieństwo” Boga dysponuje sumieniem już od czasu stworzenia. Dodatkowo przez dość długi czas obcowali z Bogiem „face to face”, a to taki dalszy ciąg edukacji bezpośrednio od Boga. Jehowa nie zamykał im dostępu do siebie, zresztą czyni tak i dzisiaj poprzez modlitwę i swoje Słowo - Biblię. Tych dwoje ludzi miało warunki by okrzepnąć i utrwalić poczuciu moralności, posłuszeństwa i lojalności na wzór, który dawał im Bóg. Bóg dawał przez to swym ziemskim dzieciom poznać zasady, którymi się miały kierować. To główna droga do nabywania wiedzy o swoim Stwórcy, a dalej już bez żadnych przeszkód mogli wywiązywać się z wymagań stawianych im przez Boga we wszelkich okolicznościach, jakie by się w ich życiu wyłoniły. Bóg dla przykładu nie musiał Adamowi zakazywać nadużywania alkoholu, kradzieży, bicia żony czy rzucania w nią kamieniami, nie musiał też dawać zakazu wybijania zwierząt i ptaków jedynie ze względu na swe „widzi mi się” czyli dla przyjemności. Ewa też nie otrzymała zakazu bycia krnąbrną, pyskatą i złośliwą żoną, została Adama „pomocą”, jego „uzupełnieniem”.
Wszystko to, co było wokół nich, wskazywało na Bożą troskę i życzliwość, Jego szczodrość, to były przejawy miłości do nich ich Stwórcy. Doskonałe organizmy, ciała bez wad, doskonale wpasowani w środowisko i warunki ogrodu Eden, przyjemności dostępne poszczególnym zmysłom — węchowi, smakowi, dotykowi, wzrokowi i słuchowi.
Każdy przyzna, iż wszystko to było o wiele skuteczniejszym bodźcem do stosowania sprawiedliwości i dobroci, kształtowania ludzkich serc aniżeli podanie jakichś suchych rozporządzeń. Mieli więc wszystko, co potrzebne im było do wywiązania się ze wszelkich oczekiwań Boga. Miłość Boża stanowiła także dla nich wzór postępowania między sobą. Dostarczyła ich sumieniu podstawy do sprzeciwiania się okrucieństwu oraz jakiejkolwiek bezwzględności. A jednak w chwili próby zgrzeszyli odrzucając wszystko, czyniąc siebie winnymi i skazując na śmierć siebie i swoje potomstwo. Dzisiaj ludzie choruje, starzeją się, nie żyje wiecznie – umierają.
Dlaczego tak się stało? Włączył się tutaj Szatan Diabeł, który oszukał Ewę i namówił ją do okazania nieposłuszeństwa Jehowie. Poszło mu to dość gładko, zrobił kwestię z tego, że ludziom nie wolno było jeść „z każdego drzewa ogrodu”. Niejako zapytał: „Czyli nie możecie robić tego, na co macie ochotę?”. Potem bezczelnie skłamał: „Z całą pewnością nie umrzecie”. Starał się przekonać Ewę, że nie musi słuchać Jehowy: „Bóg wie, że w tym samym dniu, w którym (...) zjecie [z tego drzewa], wasze oczy na pewno się otworzą”. Insynuował, że Jehowa zabronił im jedzenia owocu, bo chciał ich pozbawić szczególnego rodzaju wiedzy. Następnie złożył im fałszywą obietnicę: „Staniecie się podobni do Boga, będziecie znali dobro i zło”. Karą za grzech jest śmierć. By wyzwolić ludzkość z tej krytycznej sytuacji, Jehowa znalazł na to sposób.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 Dalej..
#1
01-01-2019 23:48
 Ocena 8 na 8
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi













Kwintesencja milosci (biorac pod uwage wszechmoc pana buka).

Wprawdzie zdjecia nie sa tak silne jak starozytna ksiazeczka, w ktorej Jan napisal dwukrotnie(!!!!!), ze pan buk to milosc ale co tam

#2
02-01-2019 10:22
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
>Karą za grzech jest śmierć.
Kto się urodził musi umrzeć, takie jest odwieczne prawo natury. Nie jest to żadna kara za grzech, jest to naturalny proces. Każdy racjonalnie myślący człowiek obserwując życie widzi, że wszystkie organizmy, rośliny, zwierzęta, wszystko co żyje, rodzi się, wzrasta, rozwija, dojrzewa, starzeje, obumiera i umiera. Tak jest od początku świata, nigdy nie było inaczej. Z pragnienia życia wiecznego, z niepogodzenia się ze śmiercią wzięła się ta bajka o ludziach, którzy zgrzeszyli i utracili życie wieczne. Czas byś się obudził i wszyscy zindoktrynowani w różnych fałszywych religiach, bo jesteście schizofrenikami religijnymi, wierzącymi i głoszącymi kompletne bzdury, całkowicie sprzeczne z racjonalnym, logicznym, naukowym myśleniem, opartym na obserwacji zjawisk zachodzących w świecie, a nie na wymyślonych mitach o bogach, gigantach, gadających wężach, fruwających aniołach i dziewicach zapładnianych spermą boga...
Jeśli jest życie wieczne to w formie duchowej, jeśli jest bóg to jest to Duch, jeśli jest kara za zło, to jest to kara dla duszy po śmierci ciała, nie kara dla ciała. Dzieci wierzą w świętego Mikołaja, a zindoktrynowani dorośli wierzą w wieczne życie ciała, niczym nie różnią się w swej naiwności od dzieci...

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#3
02-01-2019 10:29
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi zeniu73
>Kwintesencja milosci (biorac pod uwage wszechmoc pana buka).
Wszechmocny to nie to samo co wszechmogący.
>Wprawdzie zdjecia nie sa tak silne jak starozytna ksiazeczka, w ktorej Jan napisal dwukrotnie(!!!!!), ze pan buk to milosc ale co tam
Bóg jest Miłością, Jan się nie mylił w tej kwestii.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#4
02-01-2019 13:15
 Ocena 6 na 6
makoshika (1454 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
Ale jaja. To jest ciągle Racjonalista czy Religiant?

Przecież dzisiaj nawet co bystrzejszy wiejski księżulo, jak go przycisnąć, przyznaje, że bajeczka o drzewie dobrego i złego, wężu i grzechu pierworodnym, to tylko "taka przenośnia". A racjonaliście powinno to wystarczać, bo nic tak nie demoluje chrześcijańskiego religianctwa jak jego absurdalny fundament - śmierć na krzyżu z powodu przenośni.

#5
02-01-2019 14:43
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi makoshika
>Przecież dzisiaj nawet co bystrzejszy wiejski księżulo, jak go przycisnąć, przyznaje, że bajeczka o drzewie dobrego i złego, wężu i grzechu pierworodnym, to tylko "taka przenośnia".
To nie taka se zwykła przenośnia, ale głęboka metafora (co oczywiście oznacza to samo, ale metafora brzmi dumniej), która wykracza poza same ramy religijne. Czyli: kto mało wie śpi spokojnie, czyli jakby jest w raju, zdobycie wiedzy oznacza, że trzeba wziąć za siebie odpowiedzialność, wydorośleć.
Czy Bóg by wolał abyśmy pozostali głupiutkimi mieszkańcami raju, chociaż dał nam rozum aby poznawać świat? To pytanie do teologów, którzy zawsze znajdą jakieś choćby najbardziej pokrętne, ale jednak wytłumaczenie. Ja się tego nie podejmuję.

#6
02-01-2019 17:56
 Ocena 4 na 4
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Kwintesencja milosci (biorac pod uwage wszechmoc pana buka).
>Wszechmocny to nie to samo co wszechmogący.

Dobrze wiesz co mialem na mysli. Ktos, kto niby caly wszechswiat stworzyl, cale miasta ogniem i siarka unicestwia, cala ludzkosc topi z pewnoscia moglby nakarmic glodne dziecko w Afryce (Zydom jakos potrafil zsylac manne).

>Bóg jest Miłością, Jan się nie mylił w tej kwestii.

Tak. Patrz wyzej na moje zdjecia. Buk jest ewidentnie miloscia.

Poza tym Jan nie napisal nic. Byl analfabeta. Poczytaj swietne wywody Andrzeja.51

#7
02-01-2019 18:45
 Ocena 2 na 2
Jacholek (5699 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
Ciekawe do kogo jeszcze te bajki biblijne trafiają. Ani tu logiki ani jakiegokolwiek sensu, chyba że przyjąć iż świat jest komputerową symulacją stworzoną przez niezbyt rozgarniętego programistę.

Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi zeniu73
>>Wszechmocny to nie to samo co wszechmogący.
>Dobrze wiesz co mialem na mysli. Ktos, kto niby caly wszechswiat stworzyl, cale miasta ogniem i siarka unicestwia, cala ludzkosc topi z pewnoscia moglby nakarmic glodne dziecko w Afryce (Zydom jakos potrafil zsylac manne).
Wiem co miałeś na myśli, ale Ty nie wiesz co ja miałem.
>>Bóg jest Miłością, Jan się nie mylił w tej kwestii.
>Tak. Patrz wyzej na moje zdjecia. Buk jest ewidentnie miloscia.
Te zdjęcia świadczą tylko o tym, że Bóg nie jest wszechmogący.
>Poza tym Jan nie napisal nic. Byl analfabeta. Poczytaj swietne wywody Andrzeja.51
Nie czytuję wypocin trolli, a co do tekstów przypisywanych tzw. Janowi, to wiedz, że autor jest nieznany, nie zostało historycznie dowiedzione, kto nim był.

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#9
02-01-2019 19:18
 Ocena 5 na 7
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi Duch Prawdy

>Te zdjęcia świadczą tylko o tym, że Bóg nie jest wszechmogący.

Oczywiscie. Zydow nakarmic mogl ale dzieci w Afryce nie. Bo nie jest wszechmogacy. Wtedy mogl a twraz nie moze. Logiczne. Bo jest miloscia. Logiczne.

>Nie czytuję wypocin trolli, a co do tekstów przypisywanych tzw. Janowi, to wiedz, że autor jest nieznany, nie zostało historycznie dowiedzione, kto nim był.


Dobre. Troll idiota zarzuca ekspertowi trollizm. Slodkie

#10
02-01-2019 19:41
 0 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi zeniu73
>Oczywiscie. Zydow nakarmic mogl ale dzieci w Afryce nie. Bo nie jest wszechmogacy. Wtedy mogl a twraz nie moze. Logiczne. Bo jest miloscia. Logiczne.
Gdybyś myślał logicznie zrozumiałbyś co napisałem. Bóg nie nakarmił żydów, ani nie dokonał innych cudów, Bóg stworzył świat, w którym obowiązują określone prawa i nie łamie tych praw, bo nawet, gdyby chciał, nie jest w stanie tego zrobić z prostej przyczyny - nie jest wszechmogący.
>>Nie czytuję wypocin trolli, a co do tekstów przypisywanych tzw. Janowi, to wiedz, że autor jest nieznany, nie zostało historycznie dowiedzione, kto nim był.
>Dobre. Troll idiota zarzuca ekspertowi trollizm. Slodkie
Skoro nazywasz mnie idiotą to przedstaw argumenty, żebym mógł Ci udowodnić, że się mylisz. Jesteś na forum niespełna rok, więc nie znasz wielu dyskusji, które się tu toczyły. A jeżeli chodzi o eksperta, to Jolanta Komorowska ( niestety zablokowana ) nim jest i udowodniła trollowi, w których miejscach się myli:
www.racjonalista.pl/forum.php/t,158557/z,6/k,1

Duch Prawdy... młode wino... aka człowiek trzeciego sortu...


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#11
02-01-2019 20:08
 Ocena-1 na 1
Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi zeniu73
Oj panie "zeniu73"! Dobrze, że pan pokazał te obrazy, bo one są niczym innym jak dowodem na prawdziwość informacji o tym zdarzeniu w ogrodzie Eden, a jednocześnie pokazują one skutki tego właśnie zdarzenia opisanego przez Biblię, a przeze mnie przypomnianego. Ludzkość odrzuciła Boga, odrzuciła Jego prawo, przykazania, przepisy i rozstrzygnięcia, które miały wszystkie stosunki i relacje międzyludzkie na ziemi uregulować i kształtować. Gdyby ludzkość je przyjęła nie znalazł byś pan na ziemi takich okrutnych obrazów, ani jednego.
Obwinianie Boga za to zło, stanowi dowód krańcowego braku zrozumienia, bezmyślności, by nie powiedzieć głupoty, tych wszystkich wyrażających taką opinie. Szkoda, że Biblia nie jest w granicach pana zainteresowań. Dlaczego? Bo inaczej znałby pan treść kilku wersetów dalej. O czym one mówią? O jednej z bardzo przykrych wad człowieka, człowieka już niedoskonałego, a więc ułomnego, takiego którzy dzisiaj dominują w populacji ludzi zamieszkujących ziemię. Tak więc gdy Szatan przedstawił kobiecie swe kłamstwo, a ona uznała, iż on mówi prawdę, wówczas niejako natychmiast "kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i wygląda naprawdę pięknie - przyciągało wzrok. Zerwała więc z niego owoc i zaczęła jeść. Potem dała też owoc mężowi, gdy był z nią, i on również go jadł. Wtedy obojgu otworzyły się oczy i uświadomili sobie, że są nadzy. Pozszywali więc liście figowe i zrobili sobie okrycia bioder".
Adam i Ewa uznali, iż dowiedzieli się rzeczy, niby, skrywanej przed nimi przez Boga, razem wystąpili przeciwko Niemu, odrzucili Jego Słowo, poszli za Szatanem. To pierwsza z cech niedoskonałych ludzi pokazana w Biblii. Wystarczy choćby maleńka plotka o tym, że ktoś, choćby Bóg, chce im coś zabrać, a człowiek ruszy walczyć na śmierć i życie w obronie swej własności, czy też tego, co się jemu należy, nie sprawdzając, czy tak się rzeczy mają naprawdę.
Człowiek doskonały stał się zeszpeconym kancerem skłonnym do zła. Wewnętrzną ruiną. Chociaż dokładnie zrozumiał swój błąd, którego w żadnym razie sam naprawić nie jest wstanie. Wystraszył się! Widać to po treści rozmowy ze Stwórcą: "Później usłyszeli głos Jehowy Boga, który przechadzał się po ogrodzie w porze dnia, kiedy powiewał wiatr. Mężczyzna i jego żona ukryli się przed Jehową Bogiem wśród drzew ogrodu. I Jehowa Bóg wołał mężczyznę, i pytał: "Gdzie jesteś?". W końcu mężczyzna się odezwał: "Słyszałem Twój głos w ogrodzie, ale bałem się, bo jestem nagi, i dlatego się ukryłem". Bóg zapytał go: "Kto ci powiedział, że jesteś nagi? Czy jadłeś owoc z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?"." Jehowa dokładnie wiedział jaki skutek przyniesie przekroczenie przez człowieka tego, w sumie niewinnego, zakazu. To druga z cech niedoskonałych ludzi przedstawiona w Biblii.
Człowiek nie czuje potrzeby naprawienia zła i usunięcia skutków swej zbrodni, czynu przeciwko prawu, woli się schować, jak mały dzieciak bawiący się w chowanego, tak jak gdyby nic się nie stało, sądząc naiwnie, że przecież to tylko został zjedzony jeden owoc. Jednak gdy zostaje znaleziony w ogrodzie, przez Boga, swym zachowaniem pokazuje kolejną, trzecią już z cech niedoskonałych ludzi przedstawionych w Biblii. To chęć zrzucenia swej winy na innych, nie przyznawanie się do swego błędu, swoich wad, złych uczynków, uciekanie w ten sposób od odpowiedzialności za każdy swój czyn, za każde wypowiedziane przez siebie słowo. Ten doskonały, kiedyś, człowiek Adam stał się nędznym tchórzem i kłamcą. Biblia podaje w Rodzaju 3:12,13: "Mężczyzna odparł: "To ta kobieta, którą mi przyprowadziłeś, dała mi owoc z drzewa, więc jadłem". Wtedy Jehowa Bóg zapytał kobietę: "Dlaczego to zrobiłaś?", a ona odpowiedziała: "Wąż mnie zwiódł, dlatego jadłam"."
Kobieta w niczym nie ustępuje mężczyźnie.
Pan, panie "zeniu73", pokazujesz mi zdjęcia przedstawiające skutki działania potomków owego degenerata, przestępcy, bezwzględnego zbrodniarza, Adama i jego wspólniczki żony, Ewy. Chociaż to nasi pierwsi rodzice, to jednak okrucieństwa popełniane przez ich potomków są tak odrażające, że koniecznie trzeba ten stan ubierać w prawdziwe słowa, które bez reszty i w całości oddają jej prawdziwy stan. Nigdy i żadne z nich jednak nie oddadzą głębokości prawdziwych uczuć i tragedii tych pokrzywdzonych ludzi, dzieci, całych narodów. To dramat.
Biblia podaje do Szatana Diabła należy "świat" tj., ludzie odrzucający Boga Jehowę, odrzucający Jego zwierzchnictwo, Jego prawa, zasady i rozstrzygnięcia. Biblia podaje: To nie Jehowa i nie Jego świadkowie budowali obozy koncentracyjne i krematoria, to nie oni dokonują niesprawiedliwego rozdziału żywności w świecie, nie niszczą jej dla utrzymania cen, jej ilość jest wystarczająca, by wyżywić wszystkich mieszkańców ziemi, to nie Jehowa i nie Jego słudzy niszczą środowisko, zatruwają je, a oddziaływanie szkodliwych substancji powoduje wielokrotnie większą liczbę szkodliwych mutacje i chorób genetycznych i wad wrodzonych oraz zwielokrotnione występowanie wad i chorób o podłożu genetycznym.
Wysuwanie takich zarzutów wobec Boga Jehowy jej karygodne i musi być ukarane, gdyż swe korzenie czerpie z braku wiedzy i zrozumienia, z lenistwa i z braku miłości do prawdy.

Miłujący prawdę (1541 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Karą za grzech jest śmierć.
>Kto się urodził musi umrzeć, takie jest odwieczne prawo natury. Nie jest to żadna kara za grzech, jest to naturalny proces. Każdy racjonalnie myślący człowiek obserwując życie widzi, że wszystkie organizmy, rośliny, zwierzęta, wszystko co żyje, rodzi się, wzrasta, rozwija, dojrzewa, starzeje, obumiera i umiera. Tak jest od początku świata, nigdy nie było inaczej. Z pragnienia życia wiecznego, z niepogodzenia się ze śmiercią wzięła się ta bajka o ludziach, którzy zgrzeszyli i utracili życie wieczne. Czas byś się obudził i wszyscy zindoktrynowani w różnych fałszywych religiach, bo jesteście schizofrenikami religijnymi, wierzącymi i głoszącymi kompletne bzdury, całkowicie sprzeczne z racjonalnym, logicznym, naukowym myśleniem, opartym na obserwacji zjawisk zachodzących w świecie, a nie na wymyślonych mitach o bogach, gigantach, gadających wężach, fruwających aniołach i dziewicach zapładnianych spermą boga...
>
Celem działania Boga było i jest by ludzie żyli wiecznie na ziemi istniejącej po czas niezmierzony. Piszesz wiec nieprawdę. Prawa natury postrzegane przez ludzi, w tym przez pseudonaukowców, to jedynie ich obserwacje i brak zrozumienia. Wszystko to toczy się po czasie popełnienia przez ludzi, pierwszych ludzi grzechu, karą za który jest śmierć. Ale tak nie miało być i nie będzie zawsze. Bóg wie, że wielu ludzi przylgnie do Niego i pozna prawdę o Nim i Jego zamierzeniu. Ze swych planów Bóg nigdy nie rezygnuje, a wręcz przeciwnie systematycznie je realizuje. To tylko kwestia czasu. Ludzie, prawi, mają żyć wiecznie na ziemi którą po czasy niezmierzone nic nie zachwieje. Inni ludzie będą z ziemi wytępieni.
>Jeśli jest życie wieczne to w formie duchowej, jeśli jest bóg to jest to Duch, jeśli jest kara za zło, to jest to kara dla duszy po śmierci ciała, nie kara dla ciała. Dzieci wierzą w świętego Mikołaja, a zindoktrynowani dorośli wierzą w wieczne życie ciała, niczym nie różnią się w swej naiwności od dzieci...
>
Nie ma czegoś takiego jak dusza nieśmiertelna. Filozofowie pomieszali ludziom w głowach. Kara dotyczy ludzi bezpośrednio. Bóg wskazał miejsce - RAJ tam umieścił pierwszych ludzi, to miejsce miało poszerzać swe granice aż na obszar całej ziemi. To ziemia była przez Boga dana ludziom, a On zatrzymał dla siebie Niebo. Prawdziwa religia potępia wierzenia w Mikołaja, w dusze nieśmiertelną, w piekło, wieczne męki piekielne, w życie przodków i w wiele innych bzdur popularyzowanych przez fałszywe religie. Prawda! Umiłowanie prawdy ponad wszystko, to droga do życia wiecznego w raju na ziemi.

#13
02-01-2019 20:28
 Ocena 5 na 7
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Oczywiscie. Zydow nakarmic mogl ale dzieci w Afryce nie. Bo nie jest wszechmogacy. Wtedy mogl a twraz nie moze. Logiczne. Bo jest miloscia. Logiczne.
>Gdybyś myślał logicznie zrozumiałbyś co napisałem. Bóg nie nakarmił żydów, ani nie dokonał innych cudów, Bóg stworzył świat, w którym obowiązują określone prawa i nie łamie tych praw, bo nawet, gdyby chciał, nie jest w stanie tego zrobić z prostej przyczyny - nie jest wszechmogący.

Oczywiscie. Tylko nie wszechmogacy byt mogl stworzycz niczego wszechswiat. Tylko nie wszechmogacy byt mogl stworzyc okreslone przez sienie prawa po czym powiedziec sobie, ze tych praw nje bedzie lamal bo nie jest wszechmogacy. Logixzne.

>Skoro nazywasz mnie idiotą to przedstaw argumenty, żebym mógł Ci udowodnić, że się mylisz. Jesteś na forum niespełna rok, więc nie znasz wielu dyskusji, które się tu toczyły. A jeżeli chodzi o eksperta, to Jolanta Komorowska ( niestety zablokowana ) nim jest i udowodniła trollowi, w których miejscach się myli:
>www.racjonalista.pl/forum.php/t,158557/z,6/k,1

Troll powoluje sie na trolla. Slodkie. I pozamiatane bo troll udowodnil

>Skoro nazywasz mnie idiotą to przedstaw argumenty, żebym mógł Ci udowodnić, że się mylisz.

Duch Prawdy: Jestem człowiekiem Wierzącym w Boga, nie w jakieś wyobrażenia Boga jak to jest w Religiach, ale w Boga Ducha, o którym nic nie wiem. Nie tylko nie wiem, czy ma jakieś zamierzenia względem ludzi, ale nie wiem nawet, czy istnieje.

Czyli nie wiesz nic o buku w ktorego wierzysz (ba, nawet nie wiesz czy istnieje) ale wiesz, ze nie jest wszechmogacy

Wiecej dawki idiotyzmu tutaj:

sites.goog(*)-prawdzie/rozmowazduchemprawdy

#14
02-01-2019 20:31
 Ocena 5 na 7
Andrzej.51 (15814 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>>[Zeniu73] Poza tym Jan nie napisal nic. Byl analfabeta. Poczytaj swietne wywody Andrzeja.51
>>>[Duch Prawdy] Nie czytuję wypocin trolli, a co do tekstów przypisywanych tzw. Janowi, to wiedz, że autor jest nieznany, nie zostało historycznie dowiedzione, kto nim był.
>>[Zeniu73] Dobre. Troll idiota zarzuca ekspertowi trollizm. Slodkie
>[Duch Prawdy] A jeżeli chodzi o eksperta, to Jolanta Komorowska ( niestety zablokowana ) nim jest i udowodniła trollowi, w których miejscach się myli: www.racjonalista.pl/forum.php/t,158557/z,6/k,1

Wyrażasz się mało precyzyjnie. Podałeś link do zestawienia wszystkich wypowiedzi Jolanty Komorowskiej, a nie do tych, w których rzekomo coś mi udowodniła.

Wskaż błędy, które w dyskusjach z nią popełniłem. Napisz konkretnie, co udowodniła mi Jolanta Komorowska i wskaż te jej wypowiedzi, w których tego dokonała.

Jeśli zaś chodzi o Jolantę Komorowską, to - z całym dla niej szacunkiem - takim ona była (jest) ekspertem w sprawach Biblii, jak z koziej dupy trąba. Palców u rąk i nóg za mało, żeby zliczyć wszystkie błędy, które popełniła na forum w sprawach dotyczących Biblii. Zresztą wielokrotnie na te błędy zwracałem jej uwagę i wyjaśniałem, na czym polegają.


Kościół istnieje [wyłącznie] dzięki temu, że wyniki naukowych badań życia Jezusa nie są w nim ogłaszane.
H. Conzelmann, teolog

#15
02-01-2019 20:32
 Ocena 4 na 4
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Dowody miłości Boga do ludzi
W odpowiedzi Miłujący prawdę
Oczywiscie. Glodne dziecko w Afryce odrzucilo katolickiego buka i dlatego musi z glodu zdechnac. Bo buk jest miloscia i dlatego z blogim usmieszkiem na paszczy popatrzy sie na zdychanie dziecka bo ludzie odrzucili buka.
To jest definija milosci buka

1 2 3 4 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365