>>Co to znaczy: "Nie będziesz mieć bogów cudzych przede mną?". >Chyba tyle samo co: "Każda sroczka swój ogonek chwali".
A w takim razie co to znaczy: "Nie będziesz używał imienia Pana, Boga twego, nadaremnie, bo nie ujdzie karania, kto by dla próżnej rzeczy użył imienia jego"?
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|