> Powietrze jest za darmo. Co zrobić, żeby na nim zarobić? Zatruć je toksycznymi dymami i sprzedawać> maski gazowe. Chyba się udało.  > smoglab.pl/maski-antysmogowe-czy-to-dziala/> Bez sensu Lepiej wprowadzić opłatę za emisję CO2. Potem za emisję pyłów. Potem za absorbcje O2. I powoli atmosfera robi się prywatna Nie masz kontyngentu na absorbcje O2 i na emisję CO2 to nie wolno Ci oddychać. Przecież to oczywiste, że w przyszłości atmosfera stanie się prywatna. Bo jeśli nie stanie się prywatna to będzie z nią jak ze wspólnymi rzekami, znajdzie się taki, który Ci cały swój śmietnik do rzeki wykipie robiąc taki syf, że 1000 ludzi go nie posprząta. Sam zaproponowałem, żeby w kapitalizmie wlasnoscia zostały objęte nie tylko rzeczy ale takze wszelkie czynności. Bez tego zamienimy Ziemię w wysypisko śmieci. Ale własność czynności wytwórczych to nie jedyna moja idea, jeszcze jawność kapitału i opodatkowanie własności do nich należą.
|