Racjonalista - Strona głównaDo treści
PKB per kapita a zatrudnienie w korporacjach

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
08-03-2019 14:56VonM (709 punktów)PKB per kapita a zatrudnienie w korporacjach
Ocena 1 na 1
W Polsce od kilku lat systematycznie rośnie liczba międzynarodowych korporacji, centrów usług wspólnych zwłaszcza. Fakt, że do obsługi klienta z krajów niemieckojęzycznych zatrudnia się np. Polaków świadczy dość dobitnie, że porównanie tytułowych wskaźników mogłoby dostarczyć ciekawych wniosków. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Czy powinniśmy tu na forum podjąć się zebrania danych?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

Dane są dostępne w GUS, tyle że trzeba się do nich dokopać. Wynika z nich, między innymi, że w ostatnim czasie szybko rośnie liczba pracowników tymczasowych. W korporacjach raczej są zwolnienia. Co to oznacza dla sytuacji społecznej, trudno powiedzieć. Na pewno jest bardziej dynamicznie, czyli - dużo mniej stabilnie niż kiedyś. Nie zapowiada to nic dobrego, co widać po różnych statystykach problemów i patologii społecznych. Ale jaruś się cieszy, a jego świta przyklaskuje mu obrzmiałymi łapkami. Przecież jest dobrze. Naród rozmienia się na drobne i ochoczo zamienia swoje życie i zdrowie na pieniążki, smutki topiąc - tradycyjnie - w morzu alkoholu, którego konsumpcja bije wszelkie rekordy. Ale niektórym kotofilom, jak widać, zbytnio to nie przeszkadza. Wpływy z akcyzy są wyższe. Tylko ciekawe, czy to wystarczy na spłatę tych wszystkich długów.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
09-03-2019 00:09 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Ja taki system nazywam socjalizmem korporacyjnym - czyli monopol pod kontrolą państwa.

Można to jeszcze określić jako zmowę kapitalistów z urzędnikami.
19-03-2019 11:24 
 Ocena 1 na 1
Waskird (502 punktów)
cytat " Naród rozmienia się na drobne i ochoczo zamienia swoje życie i zdrowie na pieniążki, smutki topiąc - tradycyjnie - w morzu alkoholu, którego konsumpcja bije wszelkie rekordy."

Wczoraj z zaskoczeniem oglądałem analizę spożycia alkoholu na przestrzeni minionych lat. Ze smutkiem odebrałem wiadomość o ok 50% wzroście w stosunku do PRL. W tamtych czasach opozycja zarzucała prlowcom celowe rozpijanie Polaków. Mieszkam na osiedlu (obszar 600 m x 600 m) gdzie funkcjonuje 5 "ośrodków" dystrybucyjnych alk. Jak przeanalizowałem, w ciągu roku konsumuję +- 3 piwa, 1/2 but wina, z okazji rodzinnych 1/5 wódki (zaznaczam w ciągu roku). Z statystyki wynika, że ktoś wypija za mnia te 9 litrów spirytusu, te 200 puszek itd itd jestem zdruzgotany ...

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365