 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 13-03-2019 17:14 | Zetetyk (552 punktów) | Obietnice Matki Bożej
2 na 2 | Przed chwilką zaznajomiłem się z lekturą : "Obietnice Matki Bożej dla odmawiających Różaniec Święty" dane bł. Alanowi de Rupe
1. Wszyscy, którzy wiernie Mi służyć będą odmawiając Różaniec św. otrzymają pewną szczególną łaskę.
2. Wszystkim odmawiającym pobożnie mój Różaniec przyrzekam Moją szczególniejszą opiekę i wielkie łaski.
3. Różaniec będzie najpotężniejszą bronią przeciw piekłu, wyniszczy pożądliwości, usunie grzechy, wytępi herezje.
4. Cnoty i święte czyny zakwitną - najobfitsze zmiłowanie uzyska dla dusz od Boga; serca ludzkie odwróci od próżnej miłości świata, a pociągnie do miłości Boga i podniesie je do pragnienia rzeczy wiecznych; o, ileż dusz uświęci ta modlitwa.
5. Dusza, która poleca Mi się przez Różaniec - nie zginie.
6. Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie Różaniec św., rozważając równocześnie Tajemnice Święte nie dozna nieszczęść, nie doświadczy gniewu Bożego, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym - wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne.
7. Prawdziwi czciciele Mego Różańca nie umrą bez Sakramentów Świętych.
8. Chcę, aby odmawiający Mój Różaniec, mieli w życiu i przy śmierci światło i pełnię łask, aby w życiu i przy śmierci uczestniczyli w zasługach Świętych.
9. Codziennie uwalniam z czyśćca dusze, które Mnie czciły modlitwą różańcową.
10. Prawdziwi synowie Mego Różańca osiągną wielką chwałę w niebie.
11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz.
12. Rozszerzającym Mój Różaniec przybędę z pomocą w każdej potrzebie.
13. Uzyskałam u Syna Mojego, aby wpisani do Bractwa Mojego Różańca - mieli w życiu i przy śmierci za braci wszystkich mieszkańców nieba.
14. Odmawiający Mój Różaniec są Moimi dziećmi, a braćmi Jezusa Chrystusa, Syna Mojego Jednorodzonego.
15. Nabożeństwo do Mego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do Nieba.
___________________________________________
Wystarczyłoby jedynie przeczytać punkt 11. Reszta obietnic jest już mniej interesująca. Co ciekawe w niebie też wcale nie musi być za wesoło (punkt 13) Rozumie to w ten sposób, że Bractwo Różańca spełnia w niebie rolę nadrzędnej ( dominującej) religii, stronnictwa. Przeznaczenie można zmienić ( 15) jak uwzględnimy to w prośbie. Punkt 11 jest szczególnie interesujący, można go wykorzystywać zarówno do dobra jak i zła, co bardzo zwiększa jego atrakcyjność. Gdyby było inaczej, to zapewne byłoby takie zastrzeżenie. Zapewne zwiększyłaby się jednocześnie liczba odmawiających.
Pierwszy przykład: Taki zwaśniony sąsiad, mógłby prosić o lekki wypadek ( aby drugi zwaśniony z nim sąsiad ) trafił na wózek inwalidzki. Chodzi o to, aby nie zginął , aby cierpiał.
Drugi przykład: W przypadku jak ktoś mniej zamożny - nie stać go na wynajęcie i opłacenie nikczemników , aby obili komuś buźkę, połamali rączki- więc tutaj przydaje się modlitwa różańcowa- nie tylko tańsza alternatywa , ale skuteczniejsza. Taki wezwany w modlitwie anioł, będzie być może jedyną alternatywą dla ludzi ubogich lub zubożałych. Ponadto w sądzie podejrzany ( należący do Sekty Bractwa Różańca ) będzie miał świetne alibi, bo osobiście nic nie można mu udowodnić - poza motywem, który jest tutaj słabym argumentem aby kogoś skazać).
Trzeci przykład: Tutaj ktoś stracił bliską osobę w skutek ran odniesionych przy pobiciu. W tym przypadku również można skorzystać z prośby ( punkt 11) i przy odmówieniu części bolesnej , tajemnica - lub część ; Modlitwa Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym. Po skończonej modlitwie można prosić o anioła śmierci , aby wybił rodzinę sprawcy co do nogi. I tak się stanie.
Ponieważ każdy inaczej pojmuje sprawiedliwość ( ludzką ) więc przykład trzeci wcale nie świadczy o złu, ale o subiektywnym odczuciu sprawiedliwości.
Zresztą teraz Różaniec ma cztery części Część Radosną Część Świetlista (Światła) Część Bolesna , Część Chwalebna. Jednak w interesującym mnie zagadnieniu nie ma to żadnego znaczenia i można wykorzystywać dowolną tajemnice oraz dowolną część różańca a aniołów wzywać stosownie do prośby , można skorzystać z anioła ciemności, anioła światła, anioła zniszczenia, anioła śmierci czy wielu innych. Natomiast istotne jest - jako warunek, aby prośbę kierować przez różaniec. Takie w skrócie są, mogą być konsekwencje obietnic Bozi.
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| szarley (54913 punktów) | >11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz.
Jeszcze na coś czekasz?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
|
|
3 na 3 | miśiek (83 punktów) |
>Punkt 11 jest szczególnie interesujący, można go wykorzystywać zarówno do dobra jak i zła, co bardzo
To była najtrafniejsza uwaga! Rodzi ona inne pytania ; o co się właściwie modlić? Czy wybór prośby o zło dla bliźniego odpowiada Matce Boskiej?
|
|
 | 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | >>Punkt 11 jest szczególnie interesujący, można go wykorzystywać zarówno do dobra jak i zła, co bardzo >To była najtrafniejsza uwaga! Nie. 11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz. W domyśle - o cokolwiek DOBREGO prosić będziesz.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
|  | 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | >>>Punkt 11 jest szczególnie interesujący, można go wykorzystywać zarówno do dobra jak i zła, co bardzo >>To była najtrafniejsza uwaga! >Nie. >11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz. >W domyśle - o cokolwiek DOBREGO prosić będziesz.
Nowa nerka dla chorego czlonka rodziny to cos dobrego. A wiec modle sie zeby czlonka rodziny sasiada szlak trafil zeby moj czlonek dostal nerke sasiada.
|
|
| |  | | Zetetyk (552 punktów) | >>11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz. >>W domyśle - o cokolwiek DOBREGO prosić będziesz. >Nowa nerka dla chorego czlonka rodziny to cos dobrego. A wiec modle sie zeby czlonka rodziny sasiada szlak trafil zeby moj czlonek dostal nerke sasiada.
Przyznaję plusa za ten komentarz. Niemniej mam istotne zastrzeżenia. Teraz już rozwijasz konsekwencjalizm na przykładach. Dobry przykład. Otóż rozumiejąc tego znaczenie ( nie chcąc brnąć w konsekwencjalizm) zadam pytanie ( najprawdopodobniej jeszcze nigdy w sieci takie nie powstało , jest trudne ). Czy słuszne jest ocenianie intencji na podstawie ich konsekwencji?
* w tym kontekście możliwość przeszczepów to wielkie pole do nadużyć. np. Nielegalny handel organami ludzkimi. Jakoś trzeba je zdobyć. A może wypadek, nie był wcale wypadkiem? Albo było to co gorsza zaplanowane , przemyślane działanie słowem z premedytacją. Tak więc Twoja modlitwa została wysłuchana- nerka się znalazła... Wytłumaczenie tego nie jest pokomplikowane. U mnie w rodzinie ktoś został zwolniony z pracy. Ktoś inny dostała zawał. Tak więc na nowo członek mojej rodziny wrócił w tych okolicznościach do pracy. Oznacza to , że nieszczęście jednego jest lub może być błogosławieństwem lub przynajmniej "dobrą nowiną "dla drugiego.
|
|
|  | 1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | >11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz. >W domyśle - o cokolwiek DOBREGO prosić będziesz.
Ale dobre pieniądze też wchodzą w grę. Może dostaniesz zasiłek, niespodziewane 500+, albo znajdziesz dziesiątaka w rynsztoku. Może nawet Matka Bosaka przypomni, że kiedyś schowałeś stówę w "Bogu Urojonym". Kto wie, może i warto zarydzykować?
|
|
| |  | 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | >>11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz - otrzymasz. >>W domyśle - o cokolwiek DOBREGO prosić będziesz. >Ale dobre pieniądze też wchodzą w grę. Może dostaniesz zasiłek, niespodziewane 500+, albo znajdziesz dziesiątaka w rynsztoku. Może nawet Matka Bosaka przypomni, że kiedyś schowałeś stówę w "Bogu Urojonym". Kto wie, może i warto zarydzykować? Nie sondzem, raczej nie chodzi o sprawy materialne...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
| | |  | 1 na 1 | TyDraniu (6569 punktów) | > Nie sondzem, raczej nie chodzi o sprawy materialne...To szkoda  .
|
|
|  | 2 na 2 | pawel_wr (4297 punktów) |
>W domyśle - o cokolwiek DOBREGO prosić będziesz.
Gdybym poprosił o sukces w metodzie in vitro : czy Pani Bozi mnie usłucha ?
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
| |  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >W domyśle - o cokolwiek DOBREGO prosić będziesz.> Gdybym poprosił o sukces w metodzie in vitro : czy Pani Bozi mnie usłucha ?Pani Bozi, halo halo, tu Ziemia, czy Pani Bozi słyszy pytanie? 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
|
|
 | 2 na 2 | Zetetyk (552 punktów) | > >Punkt 11 jest szczególnie interesujący, można go wykorzystywać zarówno do dobra jak i zła,> To była najtrafniejsza uwaga!> Rodzi ona inne pytania ; o co się właściwie modlić?> Czy wybór prośby o zło dla bliźniego odpowiada Matce Boskiej?A takie pytania prowokują inne pytania. ( Mianowicie konsekwencjalizm ) Natomiast drugie pytanie to zagadka dla śmiertelnych. Ponieważ Bozia nie jest etykiem, nie jest ekspertem moralności, nie jest ekspertem prawa kanonicznego, ani nie jest ekspertem prawa religijnego. Natomiast wszystko to kompensuje innym wymiarem sprawiedliwości; jako Bogini może mieć pojęcie o sprawiedliwości Bożej. Innymi słowy jej przekazy udostępniane są dla nas śmiertelnych prze jej pośredników , czyli ( mistico - fanatico). Ja odcinam się od takowych , ponieważ to co głoszą z różnych punktów widzenia może być , niesprawiedliwe, hańbiące, niemoralne, niespójne, niewłaściwe, niesłuszne, Bądź co bądź, jakakolwiek modlitwa uzasadniana jest intencją. Intencja - należy tutaj jedno dobrze zrozumieć - oznacza naszego starego przyjaciela - własny interes. Amen.
|
|
 | | pawel_wr (4297 punktów) |
> Czy wybór prośby o zło dla bliźniego odpowiada Matce Boskiej?Chyba tylko wtedy, jeśli to zły człowiek jest ! 
Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|