Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sprawa minusów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
31-03-2019 12:13narses (8 punktów)Sprawa minusów
Ocena 1 na 5
Oczywiście popieram wystawianie minusów.

Dlaczego wystawianie minusów bez kontroli jest według mnie złe:
- pochopne wystawianie minusów postom niezgodnym z wyznawanym poglądem,
- brak dyskusji,
- wzrost agresji słownej / ferment emocjonalny.

Jak to powinno wyglądać:
- minus z opisem słownym (reprymenda),
- możliwość zgłaszania minusów (moderator podejmie decyzję co do usunięcia minusa na podstawie opisu słownego).

Jeżeli ktoś wystawia zbyt dużo niesłusznych minusów, to sieje bardzo duże spustoszenie, nie zachęca to innych do przebywania na forum, nowi będą niszczeni przez osoby sfrustrowane, niechcące samorozwoju / dyskusji, zaczyna się robić kółko wzajemnej adoracji, nowa myśl nie będzie się mogła przebić przez mur nienawiści. Niektóre osoby mogą mieć w intencji niszczenie konkurencji.

Oczywiście teorie spiskowe, religie, wróżbiarstwo, etc. - wszystko co oparte w swych podstawach na fantazjach nie ma tu racji bytu. Obserwacja świata, realne fakty - tylko to się liczy. Jeżeli faktem jest lecąca w stronę ziemi asteroida - to naukowcy mają prawo do przewidywania np. co do zniszczeń. Ale jeżeli przyjdzie fizyk i zacznie bredzić o ufo, podróży w przeszłość etc. to należy się usunięcie posta a w miejsce powinno pojawić się wytłumaczenie dlaczego takie rzeczy nie są popierane i dlaczego nie jest to racjonalne - niech forum uczy masy, niech stanie się miejscem przyjaznym dla wszystkich, lepiej edukować niż niszczyć. Czasem mam wrażenie że wielu użytkowników ucieka od samotności, zamiast spełniać misję zmiany ludzi na lepsze. Jest to też forum po części polityczne, z ogromną przewagą zwolenników PO/Nowoczesna a argumenty w dyskusji politycznej są tej samej wagi co teorie wyznawców płaskiej Ziemi. Pisze o tym, bo ma to związek z minusami, które są najlepszą metodą eliminacji nieproszonych gości, z nami lub przeciwko nam. Trzeba wiedzieć za co otrzymaliśmy minusa, czy wystawił to ktoś nawiedzony, czy jednak osoba Światła (od takiej to można dostawać mnóstwo minusów z reprymendą i całować po rękach że naprowadza na dobrą drogę) - niestety jak wspomniałem większa część tego forum to raczej jatka polityczna aniżeli umiłowanie do rozumu - a jeżeli nic się nie zmieni to będę w 100% przekonany że jedynym celem racjonalista.pl jest wspieranie ugrupowania politycznego Po/Nowoczesna. Jeżeli Twoje cele są inne, nie zmienia to faktu że taka jest wola większości użytkowników (mam prawo do wystawiania takiej oceny bo jest oparteana realnych faktach, w postach miłują jedno ugrupowanie, wylewając ferment na wszystko co inne - to jak przykład z lecącą asteroidą - patrz wyżej).
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14787 punktów)
Mam dylemat, czy dać plus czy minus..., na razie dałem plus, ale nie wykluczone, że jutro zmienię na minus...
i tak będę się bujać do przedawnienia wątku...

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>Dlaczego wystawianie minusów bez kontroli jest według mnie złe:

Skoro chcesz kontrolować opinie to dlaczego nie treści?
A skoro treści to dlaczego nie myśli?

Nie sądzisz, że byłoby przyjemnie sterować myślami innych tak, żeby myśleli tylko to co chcesz?

Wyobraź sobie ludzkie roboty i Ty przy panelu sterowania.

Bo może wolność wyrazu nie jest taka zła jak tu opisujesz?

Ja proponuję nikomu prawa głosu nie odbierać, tak na wszelki wypadek gdyby ten, który propaguje dobro i walczy ze złem pomylił się na całej linii.

Nie zostałeś dobrze oceniony, masz wrażenie, że ocena jest niesprawiedliwa i krzywdząca - trudno. Będziesz musiał z tym żyć jak pozostali.
Rozumiem, że czujesz, że twoje przekonania są wyższe od przekonań pozostałych i potrzebujesz wynieść je ponad stan, ale pozwól niech Lud to oceni i zdecyduje.
12-04-2019 13:37 
 Ocena 1 na 1
narses (8 punktów)
>>Skoro chcesz kontrolować opinie to dlaczego nie treści?
>>A skoro treści to dlaczego nie myśli?

W sumie racja, moją intencją był najazd dobra na zło Pełna wolność będzie wspierać zło, przez co ewolucja będzie to zło jeszcze bardziej eksponować. Takie moje marzenie by wypędzać zło z genów, kontrolą zło eliminować. No chyba że tego zmienić się nie da, bo to usuwa z nas napięcia. Małpki bonobo usuwają je środkową częścią ciała.

youtu.be/oemOmcmaxJk?t=798
Cóż taki mamy klimat Musiałbym przemienić się w agresorka, mistrza sarkazmu, ironii
finerbijk (17282 punktów)
>Oczywiście popieram wystawianie minusów.

No to zgodnie z życzeniem masz minus.
05-04-2019 20:48 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Oczywiście popieram wystawianie minusów.
>No to zgodnie z życzeniem masz minus.
Nie napisał, że ma takie życzenie.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
05-04-2019 20:53 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>Nie napisał, że ma takie życzenie.
Jak coś popieram, to sobie tego życzę. Jak to rozumiesz inaczej, to sorry memory.
05-04-2019 21:14 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Nie napisał, że ma takie życzenie.
>Jak coś popieram, to sobie tego życzę. Jak to rozumiesz inaczej, to sorry memory.
Oczywiście, że nie jest to tożsame.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
05-04-2019 21:25 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Oczywiście, że nie jest to tożsame.
No ok. Może nie ściśle semantycznie, ale ogólnie zrozumiale i mi nie każ wypisywać elaboratów na ten temat.
05-04-2019 21:52 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Oczywiście, że nie jest to tożsame.
>No ok. Może nie ściśle semantycznie, ale ogólnie zrozumiale i mi nie każ wypisywać elaboratów na ten temat.
Niczego Ci nie każę, ja też popieram wystawianie minusów, co nie oznacza, że życzę sobie minus od Ciebie za tą wypowiedź, ale oczywiście masz wolną wolę i możesz ją ocenić na minus, plus, lub nie ocenić.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
05-04-2019 22:02 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Niczego Ci nie każę, ja też popieram wystawianie minusów,
(powinno być 'dopuszczam/nie mam nic przeciwko wystawianiu minusów' chyba że, popieranie to jak mi się wydaje, zachęcanie do wystawiania minusów)
>co nie oznacza, że życzę sobie minus od Ciebie za tą wypowiedź, ale oczywiście masz wolną wolę i możesz ją ocenić na minus, plus, lub nie ocenić.
I masz plus.
06-04-2019 04:08 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Niczego Ci nie każę, ja też popieram wystawianie minusów,
>(powinno być 'dopuszczam/nie mam nic przeciwko wystawianiu minusów' chyba że, popieranie to jak mi się wydaje, zachęcanie do wystawiania minusów)
Są wypowiedzi, które należy ocenić negatywnie i wszystkich, którzy biorą udział w ocenianiu zachęcam by je wystawiali. Niestety od lat obserwuję zjawisko odwrotne, wypowiedzi chamskie dostają plusy - od trolli, którym się chamstwo podoba - a minusów wcale, bądź niewiele. Takie przyzwolenie na chamstwo sprawia, że forum czasami wygląda nieładnie, a to jak sądzę zniechęca ludzi kulturalnych do uczestniczenia w nim.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
05-04-2019 20:57 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Oczywiście popieram wystawianie minusów.
>No to zgodnie z życzeniem masz minus.

Dołożę swój

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>wystawianie minusów bez kontroli jest według mnie złe
A co powiesz na plusy, lepsze byłyby plusy kontrolowane, czy niekontrolowane?

I czy możliwe jest, że wystawianie kontrolowanych plusów skutkuje wystawianiem niekontrolowanych minusów?

Oraz czy wiesz, że minusy są pod kontrolą w taki sposób, że nie możesz postawić dziennie dowolnej ich ilości (prawdopodobnie tylko 10)?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Potrzeba tu wyjaśnić jeszcze, że ograniczenie innych na poziomie możliwości minusowania jest ograniczeniem ich wyrazu woli takim samym jak ograniczenie możliwości protestowania.

Wyobraź sobie prawo pierwszej nocy i pretensje lokalnego kucyka do twojej żony zaraz po ślubie bez twojego prawa do protestu.

Ludzie kiedyś tak żyli a na rodzaj stosunków społecznych jaki ich łączył jest nawet określenie - niewolnictwo.

Chcesz zniewolić innych ludzi dla fałszywego wrażenia, że inni są z Toba zgodni?

Jesli chamstwo panuje to przynajmniej szczere.
Jesli nie dajesz rady chamstwu skutecznie sprzeciwić się to musisz cierpieć, ludzie to nie są miłe stworzenia.

Twoją rolą jest stworzyć taką kulturę, żeby chamstwo nie miało szans nawet wtedy jesli będzie najbardziej chamskie.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Twoją rolą jest stworzyć taką kulturę, żeby chamstwo nie miało szans
Chodzi o to, że taka powinność każdego człowieka, sens naszego życia?

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
11-04-2019 00:24 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>Twoją rolą jest stworzyć taką kulturę, żeby chamstwo nie miało szans
>Chodzi o to, że taka powinność każdego człowieka, sens naszego życia?

Nooooo tak
Zycie potrzebuje mieć znaczenie.
11-04-2019 08:47 
 0 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>>Twoją rolą jest stworzyć taką kulturę, żeby chamstwo nie miało szans
>>Chodzi o to, że taka powinność każdego człowieka, sens naszego życia?
>Nooooo tak
To ja mam taki pomysł, żeby każdego chama kopnąć w ten jego chamski ryj.


Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
11-04-2019 10:54 
 Ocena 3 na 3
bartech (554 punktów)
>>>>Twoją rolą jest stworzyć taką kulturę, żeby chamstwo nie miało szans
>>>Chodzi o to, że taka powinność każdego człowieka, sens naszego życia?
>>Nooooo tak
>To ja mam taki pomysł, żeby każdego chama kopnąć w ten jego chamski ryj.

Czyli że jak już się jakiegoś chama butem nakryje, to można spokojnie umierać z poczuciem dobrze wypełnionej życiowej misji?
11-04-2019 11:53 
 Ocena-1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>To ja mam taki pomysł, żeby każdego chama kopnąć w ten jego chamski ryj.
>Czyli że jak już się jakiegoś chama butem nakryje, to można spokojnie umierać z poczuciem dobrze wypełnionej życiowej misji?
Nie jakiegoś, a KAŻDEGO.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
11-04-2019 16:00 
 Ocena 2 na 2
bartech (554 punktów)
>>>To ja mam taki pomysł, żeby każdego chama kopnąć w ten jego chamski ryj.
>>Czyli że jak już się jakiegoś chama butem nakryje, to można spokojnie umierać z poczuciem dobrze wypełnionej życiowej misji?
>Nie jakiegoś, a KAŻDEGO.

Myślałem, że kopacze mają wspólną pracą dojść do stanu, w którym każdy cham będzie miał zaliczonego buta na twarz. W pojedynkę to chyba nie do zrealizowania jest... no chyba że jest się człowiekiem stonogą
12-04-2019 15:22 
 Ocena 2 na 2
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Myślałem, że kopacze mają wspólną pracą dojść do stanu, w którym każdy cham będzie miał zaliczonego buta na twarz.
Cóż, każdy (ściślej: każdy cham) jest kopaczem własnego losu.

>W pojedynkę to chyba nie do zrealizowania jest...
Parafrazując Wojciecha Młynarskiego: kopmy swoje.

Nie wszystko, czego nie rozumiemy, jest błędem.
11-04-2019 14:27 
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)
>To ja mam taki pomysł, żeby każdego chama kopnąć w ten jego chamski ryj.

Cytat:
Pewnego razu zobaczyłem, jak okrutny pies gonił kotka. Ponieważ jestem miłośnikiem zwierząt, więc pochwyciłem duży kamień i przywaliłem psu, aż się przewrócił i jakiś czas leżał nieruchomo. Bezdomny kotek, biedaczek, ledwo żył ze zmęczenia.

"Mały przyjaciel", S. Mrożek




'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
13-04-2019 11:44 
 Ocena 1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>To ja mam taki pomysł, żeby każdego chama kopnąć w ten jego chamski ryj.
> Cytat:
Pewnego razu zobaczyłem, jak okrutny pies gonił kotka. Ponieważ jestem miłośnikiem zwierząt, więc pochwyciłem duży kamień i przywaliłem psu, aż się przewrócił i jakiś czas leżał nieruchomo. Bezdomny kotek, biedaczek, ledwo żył ze zmęczenia.
>"Mały przyjaciel", S. Mrożek

>

W innym wątku próbuję wyjaśniać, że kierujemy się w życiu jedynie emocjami, ze tzw. logika, racjonalizm to jedynie bardzo złożone emocje.

Jesli czujesz, że chcesz rzucić w psa kamieniem, bo jego zachowanie budzi twój gniew, to rzucisz, nie masz żadnego wyboru, bo jesteś oprogramowana maszyną.
Jesli czujesz, ze zdychajacy pies wzbudzi w Tobie jeszcze gorsze emocje niż atakujący kotka, to nie rzucisz.
Wszystkie wybory wynikają z uczuć.

Jesli inny człowiek jest z Tobą niezgodny i działa ciągle wbrew twojej woli wzbudzając w Tobie negatywne emocje, to wyłapie w papę i nie ma od tego ucieczki
A jeśli nie wyłapie w papę i nie dozna odpowiedniego szoku emocjonalnego to będąc systematycznie wbrew Tobie, zniszczy Cię.

W Naturze nie ma sentymentów, jesli dzialamy sprzedanie, to albo ja albo Ty.

Ani ja, ani Ty, ani nikt inny nie ma innego wyboru jak walić chama w ten głupi ryj, aż mu się chamstwo z głowy wybije, bo alternatywą jest śmierć.
13-04-2019 11:51 
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)
>... nie ma innego wyboru jak walić chama w ten głupi ryj, aż mu się chamstwo z głowy wybije...

Heh!
Co, jeśli to Ciebie uzna się za chama...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
13-04-2019 12:39 
 Ocena 1 na 3
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>>... nie ma innego wyboru jak walić chama w ten głupi ryj, aż mu się chamstwo z głowy wybije...
>Heh!
>Co, jeśli to Ciebie uzna się za chama...

Nie ma żadnego jeśli.
Jestem przez wielu uznany za chama i zbieram raz za razem, ze czasem boli jak cholera. Dobrze wiem, że gdybym im uległ i postępował jak oczekują, przestałbym dla nich tym chamem być ale to nie byłoby w moim interesie lecz w ich.

Nie potrzebujesz mi tłumaczyć, że jestem tylko pewną wariacja Natury, niezgodna z innymi. Ze jestem dla innych tym kim oni są dla mnie.

Gdzie się da probuje sie zintegrować.
Gdzie się nie da pozostaje walka o przetrwanie.
15-04-2019 16:15 
 Ocena 3 na 3
j23a (1186 punktów)

>Jestem przez wielu uznany za chama i zbieram raz za razem, ze czasem boli jak cholera. Dobrze wiem, że gdybym im uległ i postępował jak oczekują, przestałbym dla nich tym chamem być ale to nie byłoby w moim interesie lecz w ich.
>Nie potrzebujesz mi tłumaczyć, że jestem tylko pewną wariacja Natury, niezgodna z innymi.

Nie jesteś niezgodny.
Jesteś po prostu zwyczajnie głupi. To nie jest wyjątkowe niestety tylko coraz to powszechniejsze.

Twoja niewyobrażalna wręcz głupota Knope absolutnie polega nie na tym że odstajesz od czegokolwiek bo to w ogóle nie jest żaden wyznacznik. Ani na jakimś dostosowywaniu się nie wiadomo do czego.
Głupota i idące w parze hamstwo polega na tym że jak ktoś rozkłada Twoje totalnie niedorzeczne pomysły na łopatki (bo nie da się przy takim poziomie ogólnej debilności nawet próbować szukać chętnych do eksperymentów a to nie program czy konstrukcja którą testujesz doświadczalnie jako przedmiot) to nie wyciągasz z tego absolutne żadnych wniosków tylko reagujesz ślepą agresją. I często przypisywaniem rozmówcy negatywnych cech.

Do tego dochodzi samouwięzienie się w jakiejś fikcyjnej klatce zakazów i wręcz fobie na tym punkcie.

ps
Jak tam postępy procesu o obraze?
15-04-2019 18:14 
 0 na 2
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
>Nie jesteś niezgodny.
>Jesteś po prostu zwyczajnie głupi. To nie jest wyjątkowe niestety tylko coraz to powszechniejsze.

I tyle uwagi mi poświęcasz? Boj sie Boga. Tyle głupoty na swiecie masz jeszcze do przebaczenia

> nie wyciągasz z tego absolutne żadnych wniosków tylko reagujesz ślepą agresją.

Ślepa agresja powiadasz.
Poczułeś się zagrożony?

Bo jeśli nie i zechcesz mnie zaraz o tym poinformować to daruj sobie wyrazy dalszej pogardy. Wiem, ze mną gardzisz za moje przekonania nawet kiedy mnie o tym nie informujesz.

Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie, co prawda retoryczne ale zawsze.

Co z Wami ludzie jest nie tak?
Wypadasz z równowagi, kiedy ktoś kwestionuje twoje racje? Bo jedynie Ty wiesz ci jest słuszne?
29-04-2019 15:52 
 Ocena 6 na 6
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Wypadasz z równowagi, kiedy ktoś kwestionuje twoje
> racje? Bo jedynie Ty wiesz ci jest słuszne?

Nie, mnie nieco irytuje, gdy dany delikwent nie tyle kwestionuje moje racje, co po prostu nie jest w stanie się nad nimi pochylić, a markuje że poświęca im uwagę. Markuje, że się mierzy.
A tak naprawdę od lat nawiewa. Zostawia za każdym razem temat niedokończany, ale zaczyna sobie w najlepsze paplać o czymś innym, w innym temacie, jakby wcześniejsza dyskusja nigdy nie istniała.

To irytuje.

Za logicznie i spójne kwestionowanie mojej racji podziękowałbym.

I teraz zaczęłaby się gadka, że nie, nie dasz mi czego oczekuję (bo ja tobie nie daję, czego ty oczekaujesz) i w twoją stronę to wg ciebie nawyższa wartość itd. Zaczęłaby się.. ale cię zablkowano.
Oops..

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
05-05-2019 21:45 
 Ocena 4 na 4
salek (4701 punktów)
>I teraz zaczęłaby się gadka, że nie, nie dasz mi czego oczekuję (bo ja tobie nie daję, czego ty oczekaujesz) i w twoją stronę to wg ciebie nawyższa wartość itd. Zaczęłaby się.. ale cię zablkowano.
>Oops..

Spokojnie, on tu jeszcze wróci..

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365