Ciekawi mnie od lat który rząd polski oprze się demagogii pseudo ekologów dla których "zła energia jądrowa " jest wyznaniem wiary a nie obszarem nauk ścisłych,technologicznym awansem i szansą na czystą i ekologiczną energię.Światowy trend/moda w niektórych krajach bogatej Europy zachodniej na wygaszanie własnej energetyki jądrowej,jakaś ucieczka od rozumu ,pogarda dla faktów ,rzetelnej wiedzy to dla mnie osobiście fenomen.Całe szczęścia że Chiny,Indie a nawet Japonia doświadczona awarią w Fukushimie zachowują w tej kwestii zdrowy rozsądek ,rozbudowują własną energetykę jądrową ,nie podążając za myśleniem stadnym .Możliwości są przecież ogromne , małe reaktory modułowe,reaktory 4S,energetyka oparta na torze i docelowo energia syntezy jądrowej (ITER) Pseudo ekolodzy to skrót myślowy ,mam czasem problem z oceną ludzi podejmujących wiele cennych inicjatyw ekologicznych mających jednocześnie zakuty łeb w kwestii energii atomowej.
|