Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak rząd realizuje program "brudne powietrze"?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
01-07-2019 08:50Arminius (25555 punktów)Jak rząd realizuje program "brudne powietrze"?
Ocena 1 na 1
Program czyste powietrze - mający w perspektywie 15 lat oczyścić niebo nad Polską - jak na razie de facto nie jest realizowany. Rocznie w jego ramach winno podpisywać się ok. 400 tysięcy umów na dofinansowanie zmiany systemu ogrzewania. Jak na razie - od początku roku takich umów podpisano....kilkanaście tysięcy. Za tę spektakularną porażkę odpowiada rząd - który nie zdecydował się na powierzenie organizacji podpisywania umów samorządom - wyznaczając to zadanie agencji rządowej - Narodowemu Funduszowi Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Sytuacja jak wyżej oznacza bardzo realną perspektywę utraty przez Polskę olbrzymiego dofinansowania do programu jak wyżej ze strony UE, która zaczyna tracić cierpliwość.
W chwili obecnej problem smogu na moment przestał przykuwać naszą uwagę. Ale on przecież za parę miesięcy wróci z wielkim natężeniem - gdy zaczniemy się podtruwać w jego oparach.
Czym grozi zaniedbanie problemu - ilustruje podlinkowany materiał, prezentujący jego apokaliptyczny wymiar w stolicy Mongolii - Ułan Bator, która w chwili obecnej uchodzi za najbardziej "zasmożone" miasto na kuli ziemskiej.


"Prognozy nie są optymistyczne. Żeby naprawdę pokonać smog i poprawić jakość powietrza w Polsce w ciągu najbliższych 15 lat trzeba będzie wydać nawet 35 mld euro. Bank Światowy wyliczył, że tym samym w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze" trzeba byłoby podpisywać 400 tys. umów na dofinansowanie rocznie.
Ale najważniejsze jest to, by środkami programu "Czyste Powietrze" mogły wreszcie zacząć dysponować także banki komercyjne oraz samorządy. Pozostawienie tego tylko i wyłącznie w gestii wojewódzkich placówek Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej niepotrzebnie centralizuje całą ideę i ją biurokratyzuje. Efekt? Na razie wyniki "Czystego Powietrza" pozostawiają wiele do życzenia.
Do tej pory w ramach programu złożono ok. 55 tys. wniosków. Z czego, jak wyliczał jeszcze w maju br. Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu "Czyste Powietrze" - podpisano ok. 8 tys. umów na łączną kwotę 140 mln zł. To bardzo wolne tempo i praktycznie zerowe możliwości wypełnienia limitu 400 tys. umów w ciągu roku."
spidersweb.pl/bizblog/czyste-powietrze-do-zmiany/



www.bbc.co(*)a-a-toxic-warning-to-the-world

www.reuter(*)king-winter-smog-idUSKCN1PT0GX
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Gorilla (1205 punktów)
Programy rządowe, pseudo dofinansowania niby "unijne" niby "samorządowe", rządowe...pieniąchy zrabowane frajerom w haraczach aż furczą latając od urzędasa do urzędasa klejąc się do kolejnych lepkich urzędniczych łapek - a w zimie jak cuchnęło i dusiło - tak dalej cuchnie i dusi.

Tyle lat już patrzę na durną populację tej krainy i nadziwić się ich głupocie dotąd nie mogę. Czemu są aż tak tępi że nie potrafią pojąć, że wystarczy przestać okładać haraczami "czyste" paliwo - i kto żyw porzuci smrodliwe i kłopotliwe w obsłudze piece śmierdziele?

W mojej miejscowości może 10% ma ogrzewanie gazowe. Reszta smrodzi - nie że złośliwości, lecz gaz po doliczeniu wielu haraczy jest dla nich za drogi. Ja mam gaz, ale nie z powodow "eko" - tylko z gazem wygodniej, mimo haraczy jakoś finansowo sobie radzę.

Niby takie proste - ale w wyborach propozycja zaprzestania grabieży dostaje nędzne kilka % głosów. Reszta chce być ograbiana na lewackie bzdety i zasmradzana. Ćwierćgłówki.
20-07-2019 22:35 
 Ocena 2 na 2
pawel_wr (4297 punktów)

>Tyle lat już patrzę na durną populację tej krainy i nadziwić się ich głupocie dotąd nie mogę.

Polska to kraj katolików - stąd tyle durniów w naszym państwie - jeszcze tego
nie pojąłeś ?

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
Gorilla (1205 punktów)

>Polska to kraj katolików - stąd tyle durniów w naszym państwie

Żeby tylko katolików... Niestety do tej aberracji umysłowej doszła druga - lewacka. Dziś katol nie tylko wspiera kler, ale też kryptolewaka Kaczora, który ich przekupuje lewackim socjalem - 500+, świnia+, krowa+ itp.

Mamy teraz socjalizm narodowo - klerykalny. Destrukcyjny koktail
21-07-2019 05:55 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Mamy teraz socjalizm narodowo - klerykalny. Destrukcyjny koktail
Nie pij go więcej to autorytaryzm nie będzie ci się mylił z socjalizmem.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Gorilla (1205 punktów)

>autorytaryzm nie będzie ci się mylił z socjalizmem.

Nic mi się nie myli - PiS wygrywa raz po aż demokratyczne wybory. Autorytaryzmu tu nie ma.

Za to jest socjalizm jego mać - wszak Kaczor kupił wyborczy motłoch programami
S O C J A L N Y M I.

To wasz lewak, drogie lewusy, tylko z innej, katolicko - narodowej parafii.
21-07-2019 16:21 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>drogie lewusy
drogie, to kup wranglery


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365