Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dlaczego oni tego nie jedzą?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
27-07-2019 16:04Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Dlaczego oni tego nie jedzą?
   Skąd takie ilości tanich produktów żywnościowych importowanych z krajów o wielkich populacjach ludzkich? Dlaczego oni sami tego nie jedzą, a przeznaczają to na eksport?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)dlatego
>   Skąd takie ilości tanich produktów żywnościowych importowanych z krajów o wielkich populacjach
>ludzkich? Dlaczego oni sami tego nie jedzą, a przeznaczają to na eksport?

A dlaczego w PRL było pełno polskiej szynki na zachodzie, a w kraju ze świecą można było jej szukać???
27-07-2019 19:57 
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: dlatego
>>   Skąd takie ilości tanich produktów żywnościowych importowanych z krajów o wielkich populacjach
>>ludzkich? Dlaczego oni sami tego nie jedzą, a przeznaczają to na eksport?
>A dlaczego w PRL było pełno polskiej szynki na zachodzie, a w kraju ze świecą można było jej szukać???

Ja za Dragona mógłbym odpowiedzieć, bo wtedy pracowałem w zakładach mięsnych i znam ówczesną politykę władz. Nie chcę bo znów jakiś zwariowany młodzieniec pryszczaty wszystkowiedzący, będzie szalał nad moją wypowiedzią. Wy, młodsi koledzy forumowicze, znacie to z "opowieści". Ja znam bo to przeszedłem i dotykałem. I tu moja przewaga.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Armi znowu uległ pokusie myślenia przez analogię, przy milczącym założeniu, że czas, miejsce, realia ekonomiczne i nachylenia ideologiczne mają tu znaczenie marginalne. Ja pytałem zwyczajnie - o mechanizmy, które temu sprzyjają. Widzę towary niby bardzo atrakcyjne, ale podejrzanie tanie, pochodzące z kraju, z którego przypuszczalnie nie powinny były wyjść bez specjalnego powodu. Pytam o te powody?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Dlaczego oni tego nie jedzą?
>   Skąd takie ilości tanich produktów żywnościowych importowanych z krajów o wielkich populacjach
>ludzkich? Dlaczego oni sami tego nie jedzą, a przeznaczają to na eksport?

Ciebie, jak widzę gnębi istota pojęcia inflacji. Jeśli jesteś leniwy i nie chce się Tobie istoty zagadnienia pojąć to dam przykłady rozważań ekonomicznych, opisujących to zjawisko. To byłby dłuższy wywód, wymagający dużo pisania. Niestety. Bo chodzi też o to by delikwent został przekonany do moich racji...ba, do racji, których większość forumowiczów to rozumie. I nie chodzi o to że kupiłeś towar z przeceny.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
27-07-2019 20:39 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
>I nie chodzi o to że kupiłeś towar z przeceny.

   Niewykluczone, że towar był przeceniony już w kraju pochodzenia. Wracając do tematu inflacji - czy spekulacja na rynku spożywczym też na nią wpływa?

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Gorilla (1205 punktów)
>   Skąd takie ilości tanich produktów żywnościowych importowanych z krajów o wielkich populacjach
>ludzkich? Dlaczego oni sami tego nie jedzą, a przeznaczają to na eksport?

One wcale nie są tanie. Ich ceny są NORMALNE. Europejczycy żyjący w lewackiej grabieży przyzwyczaili się do drożyzny wynikającej z wielokrotnego nakładania haraczy na produkty, że ceny nie zawierające tych haraczy lub zawierające ich mniej wydają się niewiarygodnie tanie.

Lubię jadać w barze z orientalnym jedzeniem prowadzonym przez Wietnamczyka (rewelacyjna kaczka) . Powiedział mi, że za danie które u niego w Polsce płacę ponad 20 PLN w Wietnamie by mi sprzedał za jednego dolara. A czemu - wymienił haracze które w Polsce musi płacić. Na jego barze więcej zarabia państwo niż on sam.
01-08-2019 19:10 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Ciekawe, czy materiał nasienny, pozyskany z tych produktów, mógłby zostać wykorzystany w kraju?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365