na forum znalazłem taki tekst i myślę bardzo podobnie.cytuję: "Zadałem sobie pytanie, czy podczas następnych obchodów tego zdarzenia powinniśmy oczekiwać od przedstawicieli Niemców wyrażania uczuć wstydu i ocen zachowania Niemców w tamtym czasie, czy za każdymi takimi rocznicami powinniśmy oczekiwać przeprosin od Prezydenta RFN ? Oczywiście ta data powinna na trwałe funkcjonować w świadomości Ludzkości. Czy nie zachodzi potrzeba by wszystkie narody zamieszane w wojnę powołały prawdziwe święto, którego treścią będzie przyjaźń, równość, wzajemny szacunek i ….. ." |