Racjonalista - Strona głównaDo treści
Na pewno meteoryt?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-09-2019 20:20Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Na pewno meteoryt?
Ocena 1 na 1
   Czy możliwe jest, że tzw. katastrofa tunguska spowodowana została nie przez meteoryt, lecz czasowo-przestrzenną koincydencję pożaru tajgi i następstw huraganu lub trąby powietrznej?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

TyDraniu (6569 punktów)
>   Czy możliwe jest, że tzw. katastrofa tunguska spowodowana została nie przez meteoryt, lecz czasowo-przestrzenną koincydencję pożaru tajgi i następstw huraganu lub trąby powietrznej?

Nie.

Mam nadzieję, że pomogłem.
04-09-2019 21:24 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Trzeba wiedzieć swoje. Huragan (derecho, tornado) + pożar tajgi to najprostsze wyjaśnienie.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
04-09-2019 21:56 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
> Trzeba wiedzieć swoje. Huragan (derecho, tornado) + pożar tajgi to najprostsze wyjaśnienie.

Tylko że huragan nie powoduje fali sejsmicznej ani dźwięku eksplozji słyszalnego w promieniu 1000 km.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Tyle że powoduje. Doczytaj sobie!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Duch Prawdy (14788 punktów)
>   Czy możliwe jest, że tzw. katastrofa tunguska spowodowana została nie przez meteoryt, lecz czasowo-przestrzenną koincydencję pożaru tajgi i następstw huraganu lub trąby powietrznej?
Czy to możliwe, że nawałnica 11 sierpnia 2017 to skutek użycia broni klimatycznej, bo ktoś potrzebował dużo drewna?
prawy.pl/5(*)ce-testowano-bron-klimatyczna/

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
06-09-2019 17:19 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Wiało, grzmiało, błyskało, lało. Tatarzy wrócili?

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
08-09-2019 03:39 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14788 punktów)
>    Wiało, grzmiało, błyskało, lało. Tatarzy wrócili?
Wrócili i się w błocie zakopali...
www.fakt.p(*)pomagali-mu-mieszkancy/rsev2fz

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Czasami lepiej nie pomagać, bo są z tego same problemy, gdy pomagający sam potrzebuje pomocy. Nieporozumienie kulturowe na tle ministerialnych specyficzności mentalnych.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
Krzysztof Wacławek (2319 punktów)
>   Czy możliwe jest, że tzw. katastrofa tunguska spowodowana została nie przez meteoryt, lecz
>czasowo-przestrzenną koincydencję pożaru tajgi i następstw huraganu lub trąby powietrznej?
>

Czy to możliwe iż istnieje ścisła koincydencja wybuchów wulkanów (wybuchów większych niż przeciętne) typu Superwulkan w Parku Narodowym Yellowstone lub Trapy Dekanu ,Trapy Syberyjskie etc. z impaktami asteroidów ? Czy też ma to raczej związek z parzystą liczbą plam na słońcu ? wybuchem gazów błotnych ? intensyfikacją ruchów płyt litosfery wynikającą zz..intensyfikacji samoistnej .
05-09-2019 22:25 
 Ocena 2 na 2
salek (4701 punktów)
>Czy to możliwe iż istnieje ścisła koincydencja wybuchów wulkanów (wybuchów większych niż przeciętne) typu Superwulkan w Parku Narodowym Yellowstone lub Trapy Dekanu ,Trapy Syberyjskie etc. z impaktami asteroidów?

Superwulkany raczej nie (chociaż...), ale Trapy - jak najbardziej. Tzw. uderzenie hydrauliczne w osłabioną interferencją fal sejsmicznych skorupę dobrze tłumaczy takie zdarzenia. Oczywiście odpowiedni impakt zapewne musiałby być znaczny, ale jak znaczny - trzeba by kogo kompetentnego do analiz.

> Czy też ma to raczej związek z parzystą liczbą plam na słońcu ? wybuchem gazów błotnych ? intensyfikacją ruchów płyt litosfery wynikającą zz..intensyfikacji samoistnej.

Raczej nie
06-09-2019 17:20 
 Ocena 2 na 2
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Stawiam na pożar tajgi i derecho.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
06-09-2019 18:02 
 Ocena 2 na 2
Krzysztof Wacławek (2319 punktów)
>    Stawiam na pożar tajgi i derecho.

Samoistne,heterogeniczne derecho jest wysoce prawdopodobne w tym przypadku .
Oczywiście (usystematyzujmy) przy założeniu iż mówimy o nieswoistym derecho.
W innym przypadku muszę z przykrością stwierdzić iż pana hipoteza ma charakter czysto spekulatywny.



Naturalnie żartuje tak jak i pan .Wczoraj np: zastanawiałem się czy prawdopodobny krater na Ziemi Wilkesa i wiązane z nim czasem wymieranie permsko-triasowe mogło mieć związek z uderzeniem komety nie zaś asteroidy .Spekulacje moje wynikały z braku wyraźnie określonej granicy podobnej do granicy K-T .Tzn chodzi mnie konkretnie o warstwę z wysoką zawartością  irydu, kwarcu szokowego,  stiszowitu i sferul (W grę wchodzi też czas który minął od tego hipotetycznego zdarzenia i obecny dostęp do tego być może krateru) Oczywiście należy pamiętać iż wypowiadamy się na forum Racjonalisty w dziale "bazgroły" co daje nam całkiem niezłe alibi i pole do popisu dla wyobraźni (przynajmniej jeśli chodzi o takiego laika jak ja )
07-09-2019 06:59 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Stawiam brzytwę na derecho bez pożaru tajgi. Powalone drzewa same się odkorowały i sczerniały od czynników atmosferycznych, przy udziale szeroko pojętej biologii (wszystko je żarło, jeszcze żywcem).

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365