Racjonalista - Strona głównaDo treści
NOBEL ZA EKSPERYMENTY

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
16-10-2019 18:32okragly (21676 punktów)NOBEL ZA EKSPERYMENTY
Ocena 1 na 1
ekonomiczny NOBEL ZA EKSPERYMENTY W WALCE Z UBÓSTWEM

UE wysyła pomoc do Afryki Pomoc rosła szybko, PKB Afryki wcale. Bez pomocy Afryka mogłaby być w gorszej sytuacji albo w lepszej, albo w takiej samej. NIE WIEMY Nie jesteśmy lepsi od średniowiecznych lekarzy z ich upuszczaniem krwi wszystkim chorym Duflo założyła, ośrodek badawczy zajmujący się opracowywaniem eksperymentalnych metod walki z ubóstwem.

Od 2003 do 2010 r. ośrodek przeprowadził ponad 200 eksperymentów.
Sprawdzano eksperymentalnie wszystko, od postaw i zachowań związanych ze zdrowiem, pracą, płodnością korupcją działaniem transportu.
ustalili m.in. że:
• nagradzanie uczniów w Indiach za wyniki przynosi znacznie gorsze rezultaty niż nagradzanie ich za sam wysiłek włożony w naukę, a poza tym to drugie pozwala osiągnąć porównywalne rezultaty dwa razy taniej; (reforma naszej oświaty)
• że dzieci pracowników chińskich przedsiębiorstw państwowych mają gorsze wyniki w nauce niż dzieci pracowników z sektora prywatnego (świadczy o niższej konkurencyjności zatrudnienia w sektorze państwowym);
• Chińczycy, którzy w czasach rewolucji kulturalnej zostali wysłani do pracy na roli, inwestują więcej w edukację dzieci od tych, którzy nie mieli takiego doświadczenia; (praktyki robotnicze uczniów w PRL-u)
• w RPA udało się znacząco zwiększyć popularność obrzezania mężczyzn ( bardzo zmniejsza ryzyko HIV) za pomocą wypłaty 10 $ po zabiegu oraz kampanii odwołującej się do męskości ("Czy ty też będziesz prawdziwym mężczyzną?" - brzmiało hasło reklamowe); kapitalisci wszystko potrafia ladnie sprzedać, nam też, tu akurat w dobrej sprawie
• że dostęp do kredytu na przednówku zwiększa plony, bo pozwala kupić więcej ziarna na siew (w Zambii);
• że gwałtowny wzrost zamożności u sąsiadów rodziny znacząco zmniejsza jej zadowolenie z życia i obniża konsumpcję (w Polsce
• że płacenie pacjentom za postępy w leczeniu (w Tanzanii) poprawia wyniki terapii nie dlatego, że ludzie przychodzą do lekarza częściej, tylko dlatego, że ich wizyty przypadają w bardziej odpowiednich z medycznego punktu widzenia terminach; wprowadzić u nas
• że rozdanie lamp na baterie słoneczne uczniom 7 klasy poprawia ich wyniki w matematyce (w Kenii), ale także wyniki ich kolegów, którzy lamp nie dostali;
• że mężczyźni, którzy ukrywają dochody przed żonami, radzą sobie gorzej w biznesie, a kobiety, które ukrywają swoje zarobki przed mężami - radzą sobie lepiej (w Polsce
• że wypłacanie pracownikom pieniędzy na konto (w Indiach) sprawia, że oszczędzają znacznie więcej niż wtedy, kiedy dostają je w gotówce.
na podst Leszczyńskiego Adama w KP

tak i u nas powinniśmy przeprowadzić eksperymenty z np dochodem gwarantowanym, wybierając gminę, lub losowo 5000 ludzi w kraju, lub mały kraj UE Eksperymentów powinno być wiele; wiecej ucza niż teorie liberałów

okragly zaklada ośrodek badawczy, zajmujący się opracowywaniem eksperymentalnych metod wprowadzenia raju. Najpierw wprowadzamy raj w jednej gminie i obserwować, poprawiać, poprawiać i jak zadziala wprowadzimy w powiecie, nastepnie obserwować, poprawiać, poprawiac jak będzie dzialać wprowadzimy w województwie itp itd raj zapanuje na swiecie , TAK DZIALA RACJONALISTA
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>okragly zaklada ośrodek badawczy, zajmujący się opracowywaniem eksperymentalnych metod wprowadzenia raju. Najpierw wprowadzamy raj w jednej gminie i obserwować, poprawiać, poprawiać i jak zadziala wprowadzimy w powiecie, nastepnie obserwować, poprawiać, poprawiac jak będzie dzialać wprowadzimy w województwie itp itd raj zapanuje na swiecie , TAK DZIALA RACJONALISTA
Może nie zauważyłeś, ale już jest po wyborach.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
16-10-2019 19:07 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)

>Może nie zauważyłeś, ale już jest po wyborach.
zauwazyłem twoja stopke, sygnaturki okraglego nie dotyczy, prawda?
> Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
naprawiam nie tylko sygnaturka, ale i czynem, czego dowodem dzisiejszy wpis


szukanie raju, moim celem
16-10-2019 20:32 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>zauwazyłem twoja stopke, sygnaturki okraglego nie dotyczy, prawda?
Prawda.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
16-10-2019 21:04 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>zauwazyłem twoja stopke, sygnaturki okraglego nie dotyczy, prawda?
>Prawda.
te słowo wiele dla mnie znaczy (slowo stalo sie cialem, jeśli to wypowiedziała wiedźma/ szamanka; magia z raju

wiedźmy są indywidualistyczne, teraz zrozumiałem czemu Ty taka

przy okazji dodam, że ten Nobel jest dla kobiety, to powrót do ekonomii socjalistycznej Nobliści mężczyźni to ekonomia liberalna Interesowały ich głównie giełdy, handel, rynki finansowe, a o ubóstwie zapomniano.

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Niestety, chętnie racjonalistka chyba nie wstrzeliła się w klimat wątku. Bo to taka tania nihilistka, w dodatku krypto.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>    Niestety, chętnie racjonalistka chyba nie wstrzeliła się w klimat wątku. Bo to taka tania nihilistka, w dodatku krypto.
Ale do kocopołów okrągłego mam słabość.


Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
17-10-2019 09:34 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> do kocopołów okrągłego mam słabość.

jako, że nie wiedziałem co to kocopoł, patrze do slownika a tam przykład;
-Ale dzis zjadłem dużo żrołędzi
-Ale Ty pierolisz kocopoły ;/

otóż nie, nie p*****le kocopołów
temat jest prosty, piękny i prawdziwy jak np E=mc2
kocopolami sa wszystkie nauki spoleczne np filozofia, ekonomia, nikt ich nie rozumie, a oni dalej swoje.
Po pieknie i prostocie można poznać czy to coś jest prawdziwe; raj jest prawdziwy, tak jak i teoria Darwina

szukanie raju, moim celem
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Po pieknie i prostocie można poznać czy to coś jest prawdziwe
2+2=5 jest piękne i proste.

Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
17-10-2019 10:57 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Po pieknie i prostocie można poznać czy to coś jest prawdziwe
>2+2=5 jest piękne i proste.
to kwestia umowna, co jak nazwiemy, dobra dla "bezpłodnych" rozważań filozoficznych

praktycznie, w raju, w ludzkim stadzie (zażyła wspólnota), 2+2=6, proste do udowodnienia, zachodzi zjawisko synergi, emergencji i innych zależnych, do syntezy wiedzy, pomysłów, redukcji błędów w zbiorowym myśleniu. dlatego indywidualizm wstecznictwem

emergencja to jakościowo nowa forma i zachowanie, wynika z bezpośredniego oddziaływania pomiędzy ludźmi w raju Mózg ludzki jest wtedy tylko narzędziem stada (zażyła wspólnota)

widzisz jakie proste? Ty jako indywidualistka będziesz zapewne podważać, ale łatwo udowodnic praktycznie, szkodliwosc teri liberalnej (indywidualizm, wolność).

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Prowadzili może jakieś eksperymenty nad eutanazją?

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
16-10-2019 21:46 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>    Prowadzili może jakieś eksperymenty nad eutanazją?
wiem jak było w raju, tam nie mieliśmy EGO, JA, czlowiek wiedząc że jest mp ciężarem, odchodził od stada i umierał zadowolony (że nie będzie ciężarem) w samotności. W raju MY, stado, ważniejsze niż JA. W raju żyli długo, radośnie, szczesliwie, mimo to śmierc była czymś normalnym, zwyczajnym.

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Ten ideologiczny optymizm przebija przez ducha przytaczanych eksperymentów i ich wyniki. Pieniądze, kredyt, inwestycje itp. - świat musi mieć przecież jakiś sens.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
17-10-2019 10:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
> Pieniądze, kredyt, inwestycje itp. - świat musi mieć przecież jakiś sens.
nasi przewodnicy, elity -my jesteśmy stadem baranów- wybrali nam na cel konsumpcjonizm, który nas konsumuje i niespiesznie trawi.
w raju żyli tu i teraz, nie rozmyślali nad przyszłością jak i przeszłością. Czas wymyślili rolnicy (człowiek udomowiony-niewolnik), jak nie zasiejesz o danej porze roku umrzesz z głodu, podobnie jak nie zbierzesz o danej porze płodów. W raju nie było czasu.


szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   To nie konsumpcjonizm, tylko fiskalizm. Na konsumpcjonizm są za ciency. Nigdzie na świecie to nie wychodzi.


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
20-10-2019 09:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
> To nie konsumpcjonizm, tylko fiskalizm
w raju fiskalizm był większy, Men który upolował sarenkę (miał dochód) oddawał cała stadu. "płacił podatek" ten kto miał najwięcej. U nas odwrotnie, najwieksze podatki na policje, autostrady itp placa najbiedniejsi, najmniej najbogatsi, odwrotnie niz w raju

co do konsumpcjonizmu, mamy w Warszawie 2x więcej aut niż w 2 x wiekszym, 10 x bogatszym Berlinie,
Mi podoba sie ideaa z raju, minimalizm (odwrotność konsumpcjonizmu). W raju NIC, doslownie NIC nie mieli (minimalizm ekstremalny)


szukanie raju, moim celem

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365