Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bogactwa naturalne Japonii

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
03-11-2019 08:48Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)
Bogactwa naturalne Japonii
Ocena 1 na 1
   W popularnym przekazie często można natknąć się na informacje, że Japonia jest krajem ubogim w bogactwa naturalne, w tym surowce mineralne. Jaka jest prawda? Jakimi bogactwami naturalnymi dysponuje Japonia? Jakie warunki na to wpływają?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)
> Japonia jest krajem ubogim w bogactwa naturalne, w tym surowce mineralne. Jaka jest prawda? Jakimi bogactwami naturalnymi dysponuje Japonia? Jakie warunki na to wpływają?

sprawność mózgu, zależy od odżywiania. Japonia, Korea ma dostęp do morza i owoców morza (za darmo) i powietrza morza, stąd ich sprawność umyslowa (z rajskiego pożywienia) i cale bogactwo z tego wynikajace

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Niebagatelne znaczenie ma też bardzo dobre przewietrzenie obu krajów, dające dostęp do nadzwyczaj świeżego powietrza. Powietrze jest bardzo dobre dla mózgu.

"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
03-11-2019 15:34 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
> znaczenie ma też bardzo dobre przewietrzenie krajów, dające dostęp do nadzwyczaj świeżego powietrza. Powietrze jest bardzo dobre dla mózgu.
powietrze, nie dość że świeże to czyste, bez pyłków i jodowane. A i woda mineralna oceanu (magnez i inne minerały podobno wchłaniają sie przez skóre, plywajac w oceanie. U nas z powodu braku jodu wielu głupków (dzisiaj mamy jodowana sól). Drugą Japonią nie będziemy nigdy

powietrze w miastach odpowiada wypaleniu nawet 20 papierosow dziennie
czemu nas to nie zabija?
w raju mieszkalismy w jaskiniach, dym z ogniska wypelnial cala jaskinie (nie bylo komina), sie uodpornilismy
jeszcze 100 lat temu moi przodkowie mieszkali w chatach bez kominów, dym sie ścielił po calej chacie, wyganial wszystkie robaki, myszy itp a chłop panszczyxniany trwał, był troche glupi, z jedzenia, jadl tylko kapuste z ziemniakami, caly rok (Japonczyk ryby)

szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Zastanawia mnie, czy to powietrze jeszcze gdzieś czasami zalatuje czy wnika? Może coś napędza albo jest do czegoś innego potrzebne? Bierze udział w jakichś reakcjach fizykochemicznych etc.? To jest bardzo ważne pytanie o rolę powierza w gospodarce - zwłaszcza w usługach. Są takie rzeczy, co nie śniły się naszym meteorologom. Może oni tego powietrza potrzebują do czegoś, co ich rozłoży na czymś na najbliższe 30 lat do końca świata?


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
03-11-2019 16:55 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
> Zastanawia mnie, czy to powietrze jeszcze gdzieś czasami zalatuje czy wnika? [...]

pytanie było "W popularnym przekazie często można natknąć się na informacje, że Japonia jest krajem ubogim w bogactwa naturalne, w tym surowce mineralne. Jaka jest prawda? Jakimi bogactwami naturalnymi dysponuje Japonia? Jakie warunki na to wpływają?
co na to pytanie autor napisze?


szukanie raju, moim celem
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Napisze to, co mu się uda, gdy się przewietrzy. Miejmy wiarę chociaż w powietrze, jak ci Japończycy, co dosłownie wszystkie surowce importują, a sami zajmują się tylko elektroniką i mechatroniką, żyjąc z eksportowania tych cudeniek dosłownie na cały świat. Do tego usługi i usługi. Jak w wiosce jest fryzjer, to już odpowiada za 90% przyrostu jej bogactwa. Przecież do tego jest potrzebne mnóstwo powietrza!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
03-11-2019 17:38 
 Ocena 3 na 3
okragly (21676 punktów)
> Miejmy wiarę chociaż w powietrze,
z powietrza jak u nas to IQ dzieci mniejsze o -5pkt
>jak ci Japończycy, co dosłownie wszystkie surowce importują, a sami zajmują się tylko elektroniką i mechatroniką, żyjąc z eksportowania tych cudeniek dosłownie na cały świat. Do tego usługi i usługi.
Wszelkie trudności zdrowotne, społeczne i gospodarcze mają przyczynę w naszych mózgach a mózg zbudowany z tego co jemy
w raju byli genialni z pożywienia i wespólnoty. Japonczycy maja wspolnotę i pozywienie i maja wyniki.
żeby to poprawić trzeba zacząć od noworodków, mleko matki a nie sztuczne (wymysl koncernow i nie krowie bo beda głupie jak cielaki )


szukanie raju, moim celem
03-11-2019 18:36 
 Ocena 1 na 1
Dragan Dargomier (5636 punktów)
(zablokowany)

   Tak myślałem, że nic nie mają i dzięki temu są inteligentniejsi, bogatsi i zdrowsi. Przez kły i szpony do gwiazd!


"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365