Racjonalista - Strona głównaDo treści
Teoria Smitha i Lista na reformę Balcerowicza i Wilczka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
06-11-2019 22:27towarzyszJuri (8 punktów)Teoria Smitha i Lista na reformę Balcerowicza i Wilczka
Ocena 1 na 1
Zastanawia mnie jaki wpływ miała teoria Adama Smitha i Friedricha Lista na politykę i reformy Leszka Balcerowicza i Mieczysława Wilczka?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

PoProstuBogdan (447 punktów)
Pretekst żeby się pod nią podszyć i przeprowadzić lewe prywatyzacje.
07-11-2019 11:38 
 Ocena 1 na 1
towarzyszJuri (8 punktów)
>Pretekst żeby się pod nią podszyć i przeprowadzić lewe prywatyzacje.

Niby tak, ale ustawa Wilczka spowodowała zwiększenie ilości miejsc pracy, co był wyzwolenie z okresu socjalizmu.
07-11-2019 23:21 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)
>Pretekst żeby się pod nią podszyć i przeprowadzić lewe prywatyzacje.

Wypisujesz pissowskie nonsensy.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
PoProstuBogdan (447 punktów)
Fajnie, pissowcem jeszcze nikt mnie nie nazwał. To coś od pissingu?
08-11-2019 09:20 
 Ocena 1 na 1
towarzyszJuri (8 punktów)
>>Pretekst żeby się pod nią podszyć i przeprowadzić lewe prywatyzacje.

>Wypisujesz pissowskie nonsensy.

jakie nonsensy? Umożliwienie otwarcia działalności w tamtych czasach jest faktem i nie jeden mógł zarobić na tyle, żeby zbudować dom, rozkręcić działalność co jest dzisiaj żywym przykładem. Powidz mi ile młodych osób teraz może pozwolić sobie na zakup domu albo mieszkania? Ludzie biorą kredyty na kilkadziesiąt lat...
okragly (21676 punktów)
>Zastanawia mnie jaki wpływ miała teoria Adama Smitha i Friedricha Lista na politykę i reformy
>Leszka Balcerowicza i Mieczysława Wilczka?
towarzyszu, Szith umarł 230 lat temu, nauka i technika poszla do przodu a tu znowu Smith, rzygać sie chce. Wymyśl nową doktrynę, bądź nam "Kopernikiem" on to wymyslał np o pieniądzu. Tylko uważaj, bo jeden co wymyślał został zbanowany
Czemu masz taki fajny nick? i imię.


szukanie raju, moim celem
07-11-2019 21:17 
 Ocena 1 na 1
towarzyszJuri (8 punktów)
>>Zastanawia mnie jaki wpływ miała teoria Adama Smitha i Friedricha Lista na politykę i reformy
>>Leszka Balcerowicza i Mieczysława Wilczka?
>towarzyszu, Szith umarł 230 lat temu, nauka i technika poszla do przodu a tu znowu Smith, rzygać sie chce. Wymyśl nową doktrynę, bądź nam "Kopernikiem" on to wymyslał np o pieniądzu. Tylko uważaj, bo jeden co wymyślał został zbanowany
>Czemu masz taki fajny nick? i imię.

Tu nie chodzi o wymyślenie czegoś nowego tylko interesuje mnie jaki wpływ mieli F. List i A. Smith na obydwu panów. Nic nie piszę o przywróceniu doktryn dotyczących historycznych ekonomistów. A nick stąd, że jestem rosyjskim oligarchą
07-11-2019 23:22 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)
>>[...] A nick stąd, że jestem rosyjskim oligarchą

No tak. Głupota nie boli.


Pogrążony w wierze odrzuca rozum.

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365