 |
x. Ograbisz vel Opierdolisz Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-12-2019 15:23 | Drobner (19539 punktów) | x. Ograbisz vel Opierdolisz
6 na 6 | Cytat:Ks. Grzegorz Ograbisz, który jest proboszczem w Psarach, spodziewał się zebrać na nowe drzwi do domu, w którym mieszka, niebagatelną sumę 29 650,00 zł. Niestety przeliczył się na ofiarności swoich parafian, którzy w datkach przekazali na ten cel jedynie 10 725,00 zł, co - jak wyliczył ksiądz - stanowi jedynie 36% ofiarności. Dlatego postanowił im podziękować w niecodzienny sposób. W gablocie pojawiło się rozliczenie zbiórki, w którym parafianie zostali podzieleni według miejscowości na tych, którym należy się "Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon" oraz tych określonych w ogłoszeniu jako "KPINA i SZYDERA z Ks. Proboszcza"... iturek.net(*)G2Zpa_lRkU5oASYImukFQvixO_mPyk | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | finerbijk (17282 punktów) | Kto do kościołów chodzi sam sobie szkodzi. Ale jak kto chodzi i 50 PLN skąpi na Plebana to wywieszon być powinien, na szyderę i kpinę narażon i basta
|
|
5 na 5 | TyDraniu (6569 punktów) | W dolinie Swat w Pakistanie działał tzw. Mułła Radiowiec (mułła Fazlullah), który wymieniał takich po nazwisku, a ludzie siedzieli przed radioodbiornikami, bo lubią posłuchać, który sąsiad nagrzeszył.
Ale już nie ma mułły, bo zginął w ataku amerykańskiego drona.
|
|
 | 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | > W dolinie Swat w Pakistanie działał tzw. Mułła Radiowiec...Heh... A 'u nasz' taki Radiowiec wciąż Trwa... 
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
|  | 2 na 2 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Stare kościelne chwyty są dawno zgrane: youtu.be/hkRORcjyFK4 Koło mnie też jest taki kościół z nieusuwalną wadą konstrukcyjną, która od wielu lat grozi zawaleniem chóru z organami. Ciągle zbierają na remont generalny i wybudowanie podparcia dla uszkodzonego elementu. Wiesz, ta wada jest nieusuwalna. Powstała przy budowie. I tam ciągle trzeba zbierać pieniądze, żeby ją usunąć. Ale nie można skończyć tej zbiórki, bo ta wada jest nieusuwalna...  Co zrobić? Filar był osłabiony, belka pęknięta, kolumna krucha, stal była słaba i beton też był słaby, tynk się kruszy, wszystko pogarszają wibracje z pobliskiej ulicy, to trzeba wzmocnić, założyć obręcze wokół całej konstrukcji, dobudować łuki...
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 7 na 7 | Drobner (19539 punktów) | > ... od wielu lat grozi zawaleniem chóru z organami."- Zawalą się organy! - A chór z nimi..."
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| | |  | 1 na 1 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Za to dach wyremontujemy w technikach tradycyjnych, z nieimpregnowanego drewna i bez odgromnika, który zakłóca harmonię zabytkowej bryły... 
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
| |  | 7 na 7 | Drobner (19539 punktów) | > ... nie można skończyć tej zbiórki, bo ta wada jest nieusuwalna...  To tak samo, jak ze "skutkami grzechu pierworodnego".
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| | |  | 3 na 3 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
Nieusuwalna skaza, bruzda na mózgu...
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
3 na 3 Dragan Dargomier (5636 punktów) (zablokowany) |
W starożytności stałym źródłem dochodów dla świątyń było organizowanie nieustających zbiórek na naprawy i remonty. Stąd - zdaniem niektórych - tyle relacji o katastrofalnych pożarach świątyń. Niektóre świątynie jakby celowo stawiano na gruntach niestabilnych lub w obszarach zagrożonych trzęsieniem ziemi. Liczono na to, że przy okazji zbierania datków i danin na odbudowę świątyni będzie można uszczknąć coś dla kapłanów i władców. Tonący brzytwy się chwyta.
"Bierze się życie - oddaje życie. Bierze się od użycia - oddaje zużyte, rachunek czysty, sumy równiuteńkie - komu by się tam chciało o nadmiar targować". - Narcyza Żmichowska
|
|
3 na 3 | zeniu73 (6483 punktów) | I bardzo dobrze. Bycie dumnym katolikiem zobowiazuje. I tak nie rozumiem dlaczego w katolickim kraju ksiadz musi sie ponizac do zebrania o pieniadze. To powinno odbywac sie za pomoca katolickiego rzadu (przeciez slubuja na boga). Ksiadz zglasza do skarbowki o potrzebie nowych drzwi a skarbowka sciaga w ciagu miesiaca nalezna kwote od katolickich mieszkancow parafii. Katolicy maja wtedy wiecej czasu na modlitwe i kontemplacje a ksiadz nalezaca mu sie mamone.
Tak im dopomoz bog.
|
|
 | 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | > I tak nie rozumiem dlaczego w katolickim kraju ksiadz musi sie ponizac do zebrania o pieniadze.> ... Ksiadz zglasza do skarbowki o potrzebie nowych drzwi...Ja bym spytał tak: "Dlaczego ksiądz przy zbiórce pieniędzy musi się poniżać wskazywaniem jakiegoś celu tej zbiórki?" Zbiórka to zbiórka, " i po 'co' drążyć"...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
|  | 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | >>I tak nie rozumiem dlaczego w katolickim kraju ksiadz musi sie ponizac do zebrania o pieniadze. >>... Ksiadz zglasza do skarbowki o potrzebie nowych drzwi... >Ja bym spytał tak: >"Dlaczego ksiądz przy zbiórce pieniędzy musi się poniżać wskazywaniem jakiegoś celu tej zbiórki?" >Zbiórka to zbiórka, " i po 'co' drążyć"...
W sumie racja. Wystraczy zbiorki ponumerowac i po problemie. Chociaz wtedy po co zglaszac zbiorke 1,2,3 czy 362 jesli mozna z automatu co miesiac katolikowi potracic z pensji? Wtedy ksiadz bedzie mial nalezna mu kase i wiecej czasu na bycie z bogiem.
|
|
| |  | 1 na 1 | Drobner (19539 punktów) | > ... po co zglaszac zbiorke 1,2,3 czy 362...Jesteś nieodpowiedzialny i okrutny! Jak można wiernych pozbawiać "przywileju ofiarności" przez całe trzy dni każdego roku? (A w przestępnym, to nawet cztery!)Fe! Wstydź się!
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1
|
|
| | |  | 3 na 3 | DyktaFon (9281 punktów) | Jak można w ogóle robić jakieś zbiórki? Przecież te pieniądze im się należą!
|
|
| | | |  | 1 na 1 |
 | 1 na 1 | -jad- (18783 punktów) |
> To powinno odbywac sie za pomoca katolickiego rzadu (przeciez slubuja na boga).A nie odbywa się?? Z tym, że nie każdy kmiot się załapie na drzwi od bezdomnego. lp.2o@1daj
|
|
 | 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | To typowa kołomyja, z tymi dyskusjami z religiantami. Prosto wariactwo gadania o niczym. To nawet nie nadaje się do działu humorystyki abstrakcyjnej. Nie reagowałem, bo nie lubię gadać (nie mówić) o niczym.
>I bardzo dobrze. Bycie dumnym katolikiem zobowiazuje.
Tak jak szlacheckie "verbum nobile".
>I tak nie rozumiem dlaczego w katolickim kraju ksiadz musi sie ponizac do zebrania o pieniadze.
To żadne poniżanie godności księżowskiej z "urzędu". Oni nic nie tworzą a tworzą mity o pracy organicznej, jakby którykolwiek w życiu swoim pasożyta pracował, by jako nieroby układać sobie wygodne, bezproblemowe życie. Poniżają się oni sami, zdemoralizowani bezwstydnicy. Stąd i u nich taka ilość dewiacji wszelkiej maści (począwszy od alkoholizmu). A z tym katolickim krajem to jedziesz po bandzie dokładnie. Status kraju/państwa zawsze określa ustawa zasadnicza państwa. Gdzie masz napisane w polskiej Konstytucji, że Polska to kraj katolicki?? No wskaż taki zapis skoro tak twierdzisz! Problem zawsze tkwi w szczegółach, czego nie chcesz widzieć. Polska jest krajem wielowyznaniowym, stąd i zapisy Konstytucji Państwa mają charakter bezstronności religijnej (art. 25 Konstytucji). To tak dla przypomnienia. A jeśli jakaś społeczność chce mieć swoje miejsce odprawiania kultu religijnego, to niech dba o jego utrzymanie, skoro Państwo z urzędu/wg Konstytucji, nie ingeruje w wolę wyboru dokonanego przez społeczność. Tak powinno być.
>To powinno odbywac sie za pomoca katolickiego rzadu (przeciez slubuja na boga).
Znów bredzenie co powinno być. To że ślubują na Boga jest tylko nowomową zapoczątkowaną przez Wałęsę. Wstawka słowna jest nieprawidłowa z zapisami Konstytucji, bo nie rządzi żaden Bóg, a tylko ludzie, ludziom przez nich w zaufaniu do nich, wybranych i to jest kwintesencja całego ślubowania. Przysięganie na Boga jest niezgodne z zapisami Konstytucji. Czyli jest nieważne prawnie.
>Ksiadz zglasza do skarbowki o potrzebie nowych drzwi a skarbowka sciaga w ciagu miesiaca nalezna kwote od katolickich mieszkancow parafii.
Nie ma podstaw prawnych wg prawa polskiego by tak czynić.
>Katolicy maja wtedy wiecej czasu na modlitwe i kontemplacje a ksiadz nalezaca mu sie mamone.
W rzeczy samej. W każdej wolnej chwili katolicy (zwłaszcza) kontemplują prawidła wiary katolickiej (prawie 99% więźniów to katolicy). Ot taka praktyczna uwaga o powadze wiary katolickiej. Za co księdzu ma się należeć mamona? Takiemu nic się nie należy gwoli społecznej sprawiedliwości, bo dostaje pensję wraz ze świadczeniami za darmo od państwa. Bo mało, że nie pracuje, nie przyczynia się do pomnażania dorobku państwa, a nie raz i przeszkadza i mąci wodę.
>Tak im dopomoz bog.
A cholera z taką filozofią.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
|  | 1 na 1 | zeniu73 (6483 punktów) | Zuwazylem, ze bardzo czesto nie lapiesz ironii, sarkazmu i robienia sobie jaj.
|
|
| |  | | Wenancjusz (16441 punktów) | >Zuwazylem, ze bardzo czesto nie lapiesz ironii, sarkazmu i robienia sobie jaj.
Faktycznie nie złapałem. Bo też i nie traktowałem niepoważnie, ironii nie zauważyłem, a takimi przypadkami zachowań księży zwłaszcza w mniejszych środowiskach lokalnych społeczności, jest wielce prawdopodobne. Dlatego jestem zdania iż takie działania księżowskiej proweniencji należy potępiać w czambuł i piętnować. Niestety, nie którzy księża żyją mentalnością średniowiecza i koniecznością uiszczania opłat kościelnych zwanych dziesięciną. Niestety, ale te słodkie czasy dla kleru już bardzo widocznie mijają, i znikną, nawet pamięć o nich. Już jako kuriozum traktuję wypowiedzi abp Jędraszewskiego opiniując ruchy ekologiczne. Że ekolodzy sami się czasem ośmieszają to fakt, ale przyrównywanie ekologii do idei Engelsa, to raczej chyba napad starczej demencji tego klechy. No co zrobić gdy on swoje wypowiedzi traktuje bardzo poważnie, bez podprogowej ironii, a wierzący słuchają bezkrytycznie jak obora pierdnięcia wołu. Pazdrawlaju wsiech bagażowych. Ja toże etażnyj bagażowy.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
|
|
2 na 2 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> parafianie zostali podzieleni według miejscowości na tych, którym należy się "Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon" oraz tych określonych w ogłoszeniu jako "KPINA i SZYDERA z Ks. Proboszcza"...Słówka "szacun" i "szydera" pokazują że taki bardziej nowoczesny i zdystansowany ten Ograbisz.  A do tego całkiem taktowny, bo przecież ostatecznie nikogo konkretnego nie wskazał. Aż szkoda, że argument "ja umrę, a drzwi zostaną" w tym wszystkim brzmi fałszywie, bo przecież póki majątek kościelny należy do KK a nie do lokalnej społeczności, to wszyscy parafianie formalnie łożą na Watykan... - Jeśli się tu pomyliłam, to mnie poprawcie. 
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz.
|
|
1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Jeśli to nie fake, do tego to nazwisko: 'Ograbisz'  , to najbardziej przerażająca w tej historii jest mentalność wiernych, którzy nadal chodzą do tego kościoła. Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
 | 1 na 1 |
|  | 1 na 1 | Paolo Monstro (6146 punktów) | > iturek.net(*)osil-parafian-po-reakcji-kurii> Wygląda na to, że to nie był fake.> Przykra historia. Nie z powodu tego księdza. Każdy cwaniak wykorzystuje naiwność ludzką. Smutna jest świadomość, że ludzie, którzy chodzą do tego księdza również głosują i wybierają. Każdy ma prawo do własnego gustu. Niech sobie ludzie wierzą w bogów czy krasnoludki jeśli im tak lepiej. Mogę nawet zrozumieć (choć niekoniecznie się zgodzić), że chcą zbudować w Polsce katolicką wersję Iranu czy Arabii Saudyjskiej. Problemem jest to, że dają się oszukać i tak naprawdę dostaną coś przeciwnego niż to czego sobie życzą. Obiecują im łaski boskie a dostaną stratę. Zostaną z instytucją, która przejmuje grunty, pieniądze i władze. Zostaną biedakami, którym obiecają wakacje po śmierci. Do tego dają się oszukać byle klesze na tak prymitywny tekst i tak samo dają się oszukać prymitywnym hasełkom w polityce i wybierają niekompetentnych, bezczelnych prymitywów, którzy już nawet nie specjalnie się wysilają na wiarygodne kłamstwo ani propagandę. Dostajemy TVP, które wymaże sobie serduszko WOŚP w photoshopie i nie musi się wysilać na nic subtelnego. Wyrok sądu polskiego zbędzie spiskiem komunistów, wyrok sądu unijnego zbędzie durnym komentarzem o zamachu na Polskę i katolików, zamiast odnieść się do argumentów itd ... naród, który kupuje takie historie kupi niemal każdy kit. Pozdrawiam Paolo Monstro
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|